67.989 müşterimiz
son 24 saatte
bizi ziyaret etti!
X
  • 7/24 bizi arayabilirsiniz,
  • 0850 250 2400

Türkiye’de Sigortacılık Gelişiyor

17 Nisan 2014

Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin, "Türkiye, dünya ekonomisinde 17, sigortacılıkta 36'ncı sırada. Bu rakam bize, sigortacılığın Türkiye'de oturmadığını fakat yükselen bu bilincin yavaş yavaş düzeleceğini gösteriyor" dedi.

Güneş Sigorta ve Kocaeli Ticaret Odası işbirliği ile gerşekleşen “İşinizi Riske Atmayın” konulu toplantıya katılan Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin, sigorta ile ilgili yaptığı açıklamada, ülkenin gittikçe geliştiğini, buna bağlı olarak da toplumun refah düzeyinin arttığını dile getirdi.

Sigortacılık bilincinin yerleşmesi için çalıştıklarını ifade eden Çetin, “Hepimizin riski var ve bu riski bertaraf etmenin yolu sigortalatmaktadır” dedi. Türkiye’nin, dünya ekonomisinde 17, sigortacılıkta ise 36’ncı sırada olduğuna dikkat çeken Çetin, bu rakamın sigortacılığın Türkiye'de henüz oturmadığını gösterdiğini fakat aynı zamanda yükselen bilincin yavaş yavaş düzeleceğini gösterdiğini belirtti.

 


Güneş Sigorta olarak Türkiye’nin 10 bölgesinde bin 600 acentelerinin bulunduğunu belirten Çetin, bireysel ve kurumsal sigorta çözümleriyle, müşterilerinin sigorta konusundaki bütün ihtiyaçlarını karşılamayı taahhüt ettiklerini söyledi ve ekledi: “Çok köklü bir kuruluşuz. Şirketimizi modernize ederek bundan sonra da ayakta kalmak için gerekli çalışmaları yapacağız. Güneş Sigorta çalışanları olarak, bütün vatandaşlarımızı bizimle çalışma farklılığını yaşamaya davet ediyoruz.”

Sigortam.net'ten sigorta sorgulama yaparak Güneş Sigorta'nın en uygun kasko ve özel sağlık sigortası fiyatlarına kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 sigorta uzmanlarımıza ulaşın.


Okumaya Devam Edin

Trafik Kazaları Sigorta Kapsamına Alındı

2 yıldır kaza sonrası hastane masraflarını vatandaş kendi ödemek zorunda kaldığını söyleyen SGK Başkanı Emin Zararsız, yaptıkları değişiklikle bu durumun önüne geçtiklerini söyledi.

DASK, Zorunlu Deprem Sigortası için Ankara'da Akademisyenlerle Buluştu

DASK, Zorunlu Deprem Sigortası bilincini artırma ve sigortayı yaygınlaştırma çalışmaları kapsamında akademisyenlerle yaptığı toplantıların ikincisini Ankara’da düzenledi.

Sigorta Tüketicileri İnternete Yönelecek

TSRŞB Başkanı Hulusi Taşkıran, '5-10 lira fark yaratabilirim umuduyla trafik poliçesi için birkaç acenteden fiyat araştıran sigorta alıcısının, birkaç sene sonra bu poliçeleri internet vasıtasıyla alması çok uzak bir ihtimal değil' diye konuştu.