Uzman Görüşü


Araç Muayene Ücretleri 2018

Araç muayene ücreti ne kadar? sorusu araç sahiplerinin her yıl araştırdığı konuların başında geliyor. Milyonlarca araç sahibini yakından ilgilendiren araç muayene ücretleri listesinin 2018 yılına ait güncel bilgilerine yazımızdan ulaşabilirsiniz. Araç muayene ücretleri 2018 yılında aşağıdaki gibidir. Araç Muayene Ücretleri 2018 İşte “Araç muayene ücretleri 2018 yılında ne kadar?” sorusunun cevabı; Araç Cinsi Tutar (TL) Otobüs, Kamyon, Çekici ve Tanker 305,62 TL Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı, Römork ve Yarı Römork 226,56 TL Traktör (Römorklu, Römorksuz), Motosiklet […]

Devamını Oku

2018 Motorlu Taşıtlar Vergisinin Hesaplama, Sorgulama ve Ödeme Ayrıntıları

Motorlu Taşıtlar vergisi yani MTV nedir sorusuna kısa bir tanımlama yapılması gerekirse, aracın yaşı, cinsi ve değeri gibi kriterlere göre belirlenen, her yılın Ocak ve Temmuz ayında ödenmesi gereken bir vergi çeşididir. Motorlu araç sahipleri, 2018 yılı için belirlenen 1-31 Temmuz tarihleri arasında 2.taksit ödemesini gerçekleştirmek zorundalar. Biz de bu sebeple temmuz ayı içerisinde ödemeler devam ederken, MTV hakkında  merak edilen tüm konuları bir araya getirdik. Motorlu Taşıtlar Vergisi Hangi Kriterlere Göre Belirlenir? Motorlu araçlar için ödenmesi gereken taşıt vergisi, araçların özelliklerine […]

Devamını Oku

MTV Kampanyaları ve Bankaların Avantajlı Taksit Seçenekleri

Motorlu Taşıtlar Vergisi için ikinci taksit ödeme zamanı Temmuz ayına girmemizle beraber başladı. 1 – 31 Temmuz 2018 tarihleri arasında yapılabilecek MTV ödemeleri için bankaların uyguladığı kampanyalar mevcut. Bankalar avantajlı teklifleri ile araç sahiplerinin karşısına çıkıyor. MTV kampanyaları hakkında daha detaylı bilgi yazımızın devamında. MTV hakkında merak ettiklerinizi öğrenmek için “2018 Motorlu Taşıtlar Vergisinin Hesaplama, Sorgulama ve Ödeme Ayrıntıları” sayfamıza göz atabilirsiniz. Araç verginizi ödemez ya da geciktirirseniz ortaya çıkabilecek sonuçları ve yaptırımları öğrenmek için ise “MTV Ödemesi Yapılmazsa Ne Olur?” […]

Devamını Oku

Online Sigorta Alınır mı?

Sigorta, sokaktaki insan için çoğu zaman zorunluluk, kimi zaman yaptırsam iyi olacak sanırım bakış açısı ile alınan bir hizmetten öteye çoğu zaman geçemiyor.

Devamını Oku

Aracın Kayıtlı Olduğu İl, Trafik Sigortası Primini Etkiler mi?

Trafik sigortasının yapılması zorunluluğu her sürücü içine geçerlidir ve sigorta poliçesi primine etki eden birçok farklı faktör bulunur. 

Devamını Oku

Bedeni Hasarlarda Ne Yapılmalıdır?

Trafik Sigortası, poliçede belirtilen aracın kullanımı sırasında birinin ölümüne, yaralanmasına veya üçüncü şahıslara ait malların zarara uğramasına sebebiyet verildiğinde devreye girer.

Devamını Oku

2015 Trafik Sigortası Değişikliği Sigorta Alacakları Nasıl Etkileyecek?

2015 yılında trafik sigortasında önemli değişiklikler yaşandı. Sigortalıları yakından ilgilendiren bu değişiklikleri öğrenin ve sigortanızı yaptırın.

Devamını Oku

Geçerli Olan Zorunlu Trafik Sigortam Varsa Yeni Bir Poliçe Düzenlenir mi?

Geçerli olan zorunlu trafik sigortanıza rağmen yeni bir sigorta yaptırmanızın size bir avantajı yoktur ancak; poliçe yenilemenizi geciktirmenizin zararı çok.

Devamını Oku

Hasar İhbarı için Gereken Belgeler Neler?

Trafik sigortası ile size zarar veren sürücülerden hasarınızı bütçenize zarar vermeden temin edebilirsiniz, ancak hasar ihbarı için gerekli belgeler var.

Devamını Oku

Trafik Sigortası Manevi Tazminat Öder mi?

En uygun trafik sigortası fiyatlarına Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yaparak 2 dakikada ulaşın.

Devamını Oku

Artı Trafik Sigortası Nedir?

Artı trafik sigortanızı Sigortam.net'ten alın,  uygun sigorta sahibi olma avantajlarını kaçırmayın! Artı trafik sigortası ile daha fazla riske karşı korunun.

Devamını Oku

Otomobilimin Hasarını Trafik Sigortası Karşılar mı?

Sigortam.net'ten sigorta sorgulama yapın en uygun trafik sigortası fiyatlarına ulaşın, maddi açıdan güvence altında olun.

Devamını Oku
Daha Fazla Göster