444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Volkswagen Araç Sahipleri Ne Yapacak?

14 Ekim 2015

Dünya otomotiv devi Volkswagen’in dizel motorlu araçlarının emisyon ölçüm değerlerinde hileli yazılım kullandığının ortaya çıkması sonrasında patlak veren skandalda, gözler Volkswagen marka araç sahiplerine çevrildi.

Volkswagen’in Dünya genelindeki 11 milyondan fazla aracı geri çağırmasının gündeme gelmesi  ve  firmanın uğrayacağı maddi kayıplar halen gündemdeki yerini korurken, araç sahipleri ise bu konuda nasıl bir yol izleyeceklerini bilemiyorlar.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFK TEKLİFİ ALIN

Dava Açılabilir

Konu ile ilgili Milliyet gazetesine değerlendirmelerde bulunan Avukat Cevat Kazma, Volkswagen’in yaptığı hilenin hukuki karşılığının “gizli ayıp” olduğunu belirterek, araç sahiplerinin araç bedelinin iadesi, yeni araç temini veya ayıp oranında indirim gibi taleplerde bulunabileceğini söyledi.

Normal şartlar altında Tüketici Kanunu’nda zaman aşımı süresinin 2 yıl olduğunu ifade eden Kazma, ancak buradaki gizli ayıbın hile ile gizlenmesi nedeniyle zaman aşımı süresinin geçersiz olacağını belirtti.

Doğuş Grubu’ndan Açıklama Geldi

Ülkemizde satılan otomobillerin %63’ünün dizel motorlu ve Volkswagen’in de Türkiye’de en fazla satan ilk üç markadan birisi olması, Volkswagen için Türkiye’de herhangi bir yaptırıma gidilip gidilmeyeceği konusunda soru işaretlerine neden oldu.

Yaşanan tartışmalar sonrasında Doğuş Grubu ise yaptığı yazılı açıklamada, etkilenen araçlar da dahil olmak üzere, Türkiye’de satışı yapılan tüm Volkswagen marka araçların Türkiye’deki resmi mevzuatlara uygun olduğunu vurguladı.

Trafik Sigortası Avantajları

Araç sahipleri sürüş sırasında, sürücü hatalarının dışında kimi zaman araç kaynaklı nedenlerle de kazalara karışabiliyor. Böyle bir durumda trafik sigortası ise karşı taraf ve üçüncü tarafın hasarlarını teminat altına alması nedeniyle önemli bir avantaj sağlıyor. Siz de hemen trafik sigortası sorgulama yaparak veya 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’nı arayarak bütçenizi güvence altına alın. 


Okumaya Devam Edin

Zorunlu Trafik Sigortası'nda Tarife Değişikliği

02 Haziran 2010 Çarşamba
Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü, Zorunlu Trafik Sigortası'nın sigorta şirketleride uygulanacak fiyat tarfileri ve tarifelerin Müsteşarlığa bildirimleri hakkında duyuru yaptı. 

Suistimallere Karşı Kendi Denetim Kadrolarımızı Oluşturduk

07 Haziran 2010 Pazartesi

Sahte hasar oran tespitinin tam olarak mümkün olmadığı ancak yüzde 15'lerde tahmin edildiğini kaydeden Mustafa Su, sektörün sahte hasar mücadelesini anlattı. 

En Çok Aracımızı Seviyoruz

11 Haziran 2010 Cuma

Türkiye'de, gelişmiş ülkelere göre sigorta yaptırma oranlarının düşük olduğu, sigorta pazarının yaklaşık yüzde 60'ını ise araçların trafik ve kasko poliçelerinin oluşturduğu bildirildi.