444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Trafik Canavarlarına Karşı Whatsapp'lı Mücadele Devri Başlıyor

26 Ağustos 2015

İstanbul Trafik Şube Müdürülüğü’nün hayata geçirdiği yeni uygulama ile trafikte kural ihlali yapanların başı fena halde ağrıyacağa benziyor. Uygulamaya göre artık vatandaşlar trafik ihlali yapan araçların görüntü veya videosunu  çekerek, o sürücü hakkında işlem yapılmasını sağlayabilecek.

Gün içinde trafikte makas atanların, emniyet şeridi ihlalinde bulunanların veya diğer kurallara uymayan sürücülerin tespit edilmesi ve cezalandırılması için İstanbul’da devrim niteliğinde bir uygulamaya geçildi.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

İşte O Numaralar

Uygulamayla birlikte sürücüler trafikte kural ihlali yaptığını fark ettiği aracı akıllı telefonları ile görüntüleyerek 0533 155 01 55 ve 0552 155 01 55 numaralı cep telefonlarına Whatsapp ve Viber programları aracılığıyla gönderebilecek. Trafik Şube’de kurulan özel bir ekibe ulaşacak olan bu görüntüler hemen incelemeye alınacak. 

20 Polis Görevlendirildi

İstanbul Trafik Şube Müdürülüğü bünyesinde Trafik Komuta Merkezi'nde görevli 20 polis tarafından incelenecek olan görüntüler sonrasında trafik kuralı ihlalinde bulunduğu net olarak tespit edilen sürücülere cezai işlem uygulanacak. 

Yeni uygulama için sürücülerden gelen ilk tepkiler gayet olumlu olurken, uygulamanın ne kadar başarılı olacağını ise önümüzdeki günler gösterecek.

Trafik cezaları arasında önemli bir paya sahip olan zorunlu trafik sigortası poliçenizin unutarak yenilenmemesi ihtimaline karşı Sigortam.net'in ücretsiz hizmeti Poliçe Vade Hatırlatma uygulamasını kullanabilirsiniz. En iyi fiyat garantisi ve %45'e varan fiyat avantajı olanakları ile zorunlu trafik sigortası poliçesine sahip olmak için hemen Sigortam.net'i ziyaret edin veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı'nı arayın. 


Okumaya Devam Edin

Zorunlu Trafik Sigortası'nda Tarife Değişikliği

02 Haziran 2010 Çarşamba
Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü, Zorunlu Trafik Sigortası'nın sigorta şirketleride uygulanacak fiyat tarfileri ve tarifelerin Müsteşarlığa bildirimleri hakkında duyuru yaptı. 

Suistimallere Karşı Kendi Denetim Kadrolarımızı Oluşturduk

07 Haziran 2010 Pazartesi

Sahte hasar oran tespitinin tam olarak mümkün olmadığı ancak yüzde 15'lerde tahmin edildiğini kaydeden Mustafa Su, sektörün sahte hasar mücadelesini anlattı. 

En Çok Aracımızı Seviyoruz

11 Haziran 2010 Cuma

Türkiye'de, gelişmiş ülkelere göre sigorta yaptırma oranlarının düşük olduğu, sigorta pazarının yaklaşık yüzde 60'ını ise araçların trafik ve kasko poliçelerinin oluşturduğu bildirildi.