444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Yarışlara Katılan Araçların Sebep Olacağı Zararlar Trafik Sigortasından Karşılanır mı?

08 Ekim 2010

Resmi olarak düzenlenen yarışlara katılan araçlar, herhangi bir kaza anında trafik sigortası teminatından faydalanamazlar. Yarışlara katılan araçların sebep olacağı zararlar teminat kapsamı dışında olup, yarış düzenleyenlerin,  sorumluluklarını sigorta ettirmeleri zorunludur.  Diğer bir deyişle, yarış sırasında meydana gelebilecek riskler, yarışı düzenleyen kurum tarafından ayrıca sigorta ettirilmelidir. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

Yarışa katılacak araçların, çevreye ve üçüncü şahıslara verebilecekleri zararların güvence altına alınması için ilgili yönetmelikte belirtilen şekilde sigorta yapılması zorunludur. Bu sigortalar, yarış düzenleyicileri tarafından peşin ödenmektedir. Sigorta süresi ise yarışın yanı sıra yarışlara hazırlık dönemindeki tüm prova ve antrenmanları da kapsar.
 
Motorlu araçlarla ilgili mesleki faaliyetlerde bulunanların ve yarış düzenleyenlerin teminat ve primleri ile ilgili bilgiler Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası Tarife ve Talimatı içerisinde ayrıca açıklanmıştır.

Okumaya Devam Edin

Bedeni Hasarlarda Ne Yapılmalıdır?

11 Şubat 2015 Çarşamba

Trafik Sigortası, poliçede belirtilen aracın kullanımı sırasında birinin ölümüne, yaralanmasına veya üçüncü şahıslara ait malların zarara uğramasına sebebiyet verildiğinde devreye girer.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Kaza anında yapmanız gerekenleri bilmeniz hem sıkıntı yaşamamanız hem de hasarınızı eksiksiz ve zamanında almanızı sağlar.

Kazaya İkiden Fazla Araç Karıştıysa Nasıl Tutanak Tutulur?

06 Ekim 2010 Çarşamba
İkiden fazla aracın karıştığı kazalarda da kaza tespit tutanağı formu kullanılabilir mi?