444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Yarışlara Katılan Araçların Sebep Olacağı Zararlar Trafik Sigortasından Karşılanır mı?

Resmi olarak düzenlenen yarışlara katılan araçlar, herhangi bir kaza anında trafik sigortası teminatından faydalanamazlar. Yarışlara katılan araçların sebep olacağı zararlar teminat kapsamı dışında olup, yarış düzenleyenlerin,  sorumluluklarını sigorta ettirmeleri zorunludur.  Diğer bir deyişle, yarış sırasında meydana gelebilecek riskler, yarışı düzenleyen kurum tarafından ayrıca sigorta ettirilmelidir. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL
Yarışa katılacak araçların, çevreye ve üçüncü şahıslara verebilecekleri zararların güvence altına alınması için ilgili yönetmelikte belirtilen şekilde sigorta yapılması zorunludur. Bu sigortalar, yarış düzenleyicileri tarafından peşin ödenmektedir. Sigorta süresi ise yarışın yanı sıra yarışlara hazırlık dönemindeki tüm prova ve antrenmanları da kapsar.
 
Motorlu araçlarla ilgili mesleki faaliyetlerde bulunanların ve yarış düzenleyenlerin teminat ve primleri ile ilgili bilgiler Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası Tarife ve Talimatı içerisinde ayrıca açıklanmıştır.

Benzer İçerikler

Karşı Tarafın Aracınıza Zarar Vermesi Halinde Ne Yapmalısınız?

Kendinizin ve başkalarının güvenliği açısından aracınızı dikkatli kullanmalısınız. Ancak, siz bu kadar dikkatli olurken ya başkalarının dikkatsizliği nedeniyle aracınız hasar görürse?

Devamını Oku

Yeni Düzenlemeye Göre Kazalarda Kusur Oranı Nasıl Belirlenecek?

Sigorta şirketleri tutanak ve varsa fotoğrafların TRAMER tarafından gönderilmesiyle kaza krokilerini de dikkate alarak sorumluluk değerlendirmesini yapar.

Devamını Oku

Sigorta Ettiren Kişi Hangi Nedenlerle Rücu Edebilir?

Sigorta ettiren kişi hangi nedenlerle rücu edebilir? Bu yazımızda rücu ile ilgili merak edilenleri derledik. Öğrenerek, haklarınız koruyun.

Devamını Oku