Yarışlara Katılan Araçların Sebep Olacağı Zararlar Trafik Sigortasından Karşılanır mı?

Resmi olarak düzenlenen yarışlara katılan araçlar, herhangi bir kaza anında trafik sigortası teminatından faydalanamazlar. Yarışlara katılan araçların sebep olacağı zararlar teminat kapsamı dışında olup, yarış düzenleyenlerin, sorumluluklarını sigorta ettirmeleri zorunludur. Diğer bir deyişle, yarış sırasında meydana gelebilecek riskler, yarışı düzenleyen kurum tarafından ayrıca sigorta ettirilmelidir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL
Yarışa katılacak araçların, çevreye ve üçüncü şahıslara verebilecekleri zararların güvence altına alınması için ilgili yönetmelikte belirtilen şekilde sigorta yapılması zorunludur. Bu sigortalar, yarış düzenleyicileri tarafından peşin ödenmektedir. Sigorta süresi ise yarışın yanı sıra yarışlara hazırlık dönemindeki tüm prova ve antrenmanları da kapsar.
Motorlu araçlarla ilgili mesleki faaliyetlerde bulunanların ve yarış düzenleyenlerin teminat ve primleri ile ilgili bilgiler Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası Tarife ve Talimatı içerisinde ayrıca açıklanmıştır.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL