Yaz Saati Uygulaması Başlıyor!

2014 yılının yaz saati uygulaması 31 Mart Pazartesi başlıyor. 30 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimlerden dolayı bu yıl yaz saati uygulaması 1 gün geç başlayacak.

Bakanlar Kurulu’nun 16 Şubat’ta Resmi Gazete’de yayımlanan kararı doğrultusunda 31 Mart Pazartesi günü saat 03.00’dan sonra tüm yurtta saatler bir saat ileri alınacak.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Bakanlar Kurulu’nun vatandaşların seçim zamanında saat değişikliğinden etkilenmesini önlemek amacıyla böyle bir karar aldığını söyledi ve ekledi: “Belki 1 saatten dolayı herhangi bir partinin oy kaybına sebep olmaksızın bu uygulama gerçekleştirilmiş olacak.”
 

Yaz Saati Uygulaması

Yaz saati uygulaması, ülkelerde gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla saatin her yıl 1 saat ileri alınmasıdır. Yaz saati ilkbahar başlangıcında uygulanır. Çağdaş yaz saati uygulaması 1895’te Yeni Zelandalı bir böcek bilimci olan George Vernon Hudson tarafından ilk defa önerilmişti. O günden itibaren birçok ülke bu uygulamayı benimsedi ve kullanmaya başladı. Yaz saati uygulaması ülkelere göre de farklılık gösterebilir.

1 saat bile olsa daha az uyumanız, uyku saatlerindeki düzensizlik sonraki gün trafikte sizi risklerle karşı karşıya bırakabilir, kaza riskinizi artırabilir. Mümkünse o gün özel aracınız yerine toplu taşıma araçlarını kullanın. Siz bir günlük bir önlem alsanız bile trafikteki diğer sürücüler almamış olabilir. Kendinizi riske atmayın, sigortasız trafiğe çıkmayın.

Sigortam.net üzerinden 20'den fazla sigorta şirketinin kasko ve trafik sigortası fiyatlarını kolayca görüp, karşılaştırın. Bütçenize en uygun sigortayı online satın alın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 sigorta uzmanlarımıza ulaşın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL