444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Yeni Ehliyet Alacaklar Yaşadı!

16 Ocak 2014


Yeni Ehliyet Yasası
 ehliyet alacaklara çok büyük kolaylıklar sağlıyor. Yeni ehliyet sistemi ehliyet randevularını internet ortamına taşıdı. Ayrıca ehliyet belgesi alınacak emniyet müdürlüğünün gidilen sürücü kursuyla en ilçede olması şartı da kaldırıldı.

Eski ehliyet uygulamasında ehliyet belgeleri, gidilen kursun bulunduğu ilçedeki emniyet müdürlüğünden alınmak zorundaydı.

Bu durum vatandaşların randevu alabilmek için günlerce beklemelerine ve uzun kuyrukların oluşmasına neden oluyordu. Ayrıca bu olay emniyet müdürlüklerinde ve sürücü kurslarında çok fazla yoğunluğa sebebiyet veriyordu.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; “ASBİS" adı verilen araç ve sürücü belgesi işlemlerinin online ortamda yapılması yönündeki proje kapsamında, yeni sürücü belgesi alacak kişiler artık Türkiye’deki istedikleri ilden belgelerini alabilecek. Yani İstanbul ilinde bir kursa giderek sertifika alan kişi sürücü belgesini isterse İzmir’den alabilecek.

Aracınız için zorunlu trafik sigortası yaptırmayı unutmayın. Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen trafik sigortası tekliflerini görün. Trafik sigortası fiyatları ve seçeneklerine göre size en uygun sigortayı seçin.

 

Okumaya Devam Edin

Ehliyet Harcı ve MTV Zammı

07 Kasım 2013 Perşembe

Ehliyet harcı ve Motorlu Taşıtlar Vergisi için 2014 zammı % 3,93 olarak öngörüldü.

Ehliyet Sisteminde Neler Değişiyor?

18 Kasım 2013 Pazartesi

Yeni ehliyet sistemi 2014 yılında devreye girecek. Ehliyet sınavından stajyer ehliyetine, ehliyet sınıflarından geçerlilik süresine pek çok değişiklik gündemde.

Ehliyetimi Kaybettim Yeni Ehliyet Çıkarırken Problem Yaşar Mıyım?

27 Aralık 2013 Cuma

​Ehliyetiniz çalındı veya kayıp mı ettiniz? Üzülmeyin, aşağıdaki işlemleri yaparak yenisi kolayca çıkarabilirsiniz.