Yeni Ehliyet Alacaklar Yaşadı!


Yeni Ehliyet Yasası
 ehliyet alacaklara çok büyük kolaylıklar sağlıyor. Yeni ehliyet sistemi ehliyet randevularını internet ortamına taşıdı. Ayrıca ehliyet belgesi alınacak emniyet müdürlüğünün gidilen sürücü kursuyla en ilçede olması şartı da kaldırıldı.

Eski ehliyet uygulamasında ehliyet belgeleri, gidilen kursun bulunduğu ilçedeki emniyet müdürlüğünden alınmak zorundaydı.

Bu durum vatandaşların randevu alabilmek için günlerce beklemelerine ve uzun kuyrukların oluşmasına neden oluyordu. Ayrıca bu olay emniyet müdürlüklerinde ve sürücü kurslarında çok fazla yoğunluğa sebebiyet veriyordu.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; “ASBİS" adı verilen araç ve sürücü belgesi işlemlerinin online ortamda yapılması yönündeki proje kapsamında, yeni sürücü belgesi alacak kişiler artık Türkiye’deki istedikleri ilden belgelerini alabilecek. Yani İstanbul ilinde bir kursa giderek sertifika alan kişi sürücü belgesini isterse İzmir’den alabilecek.

Aracınız için zorunlu trafik sigortası yaptırmayı unutmayın. Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen trafik sigortası tekliflerini görün. Trafik sigortası fiyatları ve seçeneklerine göre size en uygun sigortayı seçin.

 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın! İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL