Yeni Ehliyet Alacaklar Yaşadı | Trafik Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Yeni Ehliyet Alacaklar Yaşadı!


Yeni Ehliyet Yasası
 ehliyet alacaklara çok büyük kolaylıklar sağlıyor. Yeni ehliyet sistemi ehliyet randevularını internet ortamına taşıdı. Ayrıca ehliyet belgesi alınacak emniyet müdürlüğünün gidilen sürücü kursuyla en ilçede olması şartı da kaldırıldı.

Eski ehliyet uygulamasında ehliyet belgeleri, gidilen kursun bulunduğu ilçedeki emniyet müdürlüğünden alınmak zorundaydı.

Bu durum vatandaşların randevu alabilmek için günlerce beklemelerine ve uzun kuyrukların oluşmasına neden oluyordu. Ayrıca bu olay emniyet müdürlüklerinde ve sürücü kurslarında çok fazla yoğunluğa sebebiyet veriyordu.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; “ASBİS" adı verilen araç ve sürücü belgesi işlemlerinin online ortamda yapılması yönündeki proje kapsamında, yeni sürücü belgesi alacak kişiler artık Türkiye’deki istedikleri ilden belgelerini alabilecek. Yani İstanbul ilinde bir kursa giderek sertifika alan kişi sürücü belgesini isterse İzmir’den alabilecek.

Aracınız için zorunlu trafik sigortası yaptırmayı unutmayın. Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen trafik sigortası tekliflerini görün. Trafik sigortası fiyatları ve seçeneklerine göre size en uygun sigortayı seçin.

 

Benzer İçerikler

SBM’den Trafik Sigortası Tekliflerini Görme Dönemi Başladı

Araç sahiplerinin trafik sigortası poliçelerini daha uyguna yaptırabilmeleri ve şirketlerin tekliflerini daha kolay görebilmeleri için SBM (Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi) tarafından devreye sokulan trafik prim karşılaştırma sistemi artık kullanılabiliyor. Zorunlu trafik sigortası geçen yılın ortalarından itibaren artan fiyatlar nedeniyle araç sahipleri için en önemli problemlerden birisi haline geldi. Bu süreçte Hazine Müsteşarlığı’nın trafik sigortası genel şartları başta olmak üzere yasal konularda yaptığı değişiklikler ise sürücüleri yeteri kadar tatmin etmedi.      Trafik Sigortasında Kritik Açıklama Mehmet Şimşek’ten Geldi Tüm bu […]

Devamını Oku

Az Vergi Ödemek için Bunlara Dikkat Edin!

2015 yılında birçok vergi ve harçlara zam alıyor. Verginizi daha az ödemek ve ceza almamak için ödemelerin yapılacağı son tarihe dikkat edin.

Devamını Oku

Ankara Trafiğinin Yüzde 12’si Sigortasız

2013’ün Kasım ayında 1 milyon 494 bin 56 araç sayısına sahip olduğu açıklanan Ankara, sigortasızlık oranı en yüksek iller arasında yer aldı.

Devamını Oku