Yeni Trafik Sigortası Yasası Hakkında Her Şey

2014 Trafik Sigortası Yasasıaçıklandı. 1 Ocak’tan itibaren trafik sigortasında yeni bir dönem başladı. Trafik sigortasında tam serbest döneme geçildi.

Trafik Sigortasında Tam Serbest Dönem Başladı

Yeni trafik sigortası yasası ile birlikte zorunlu trafik sigortası fiyatları içinsigorta şirketleriserbest bir şekilde prim ödeme tutarlarını belirleyebilecek. Ayrıca tüm şirketler, internet sitelerinden trafik sigortası prim tutarlarını açıklama zorunluluğu getirildi. Yeni yönetmeliğe göre firmalar artık belirlenen prim tutarlarını bir ay içinde değiştiremeyecek.

Yeni trafik yasası doğrultusunda 1 Ocak tarihinden itibaren hasarsızlık için uygulanan primlerin indirim ve artırım oranları Hazine Müsteşarlığı tarafından değil sigorta şirketleri tarafından belirlenecek. Ayrıca, sigorta şirketleri, hangi sürücüye hangi oranda zorunlu trafik sigortası indirimi ve artırımı verileceğini de kendileri belirleyecek.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Dolayısıyla, hasar yapan kullanıcılara da kendi istedikleri oranda prim artışı uygulayabilecek ve Hazine buna karışmayacak. Sadece, Hazine Müsteşarlığı sigorta firmalarının mali durumunda sıkıntı olduğunu görür, bu firmanın belirlediği prim tutarlarının haksiz bir rakebete yol açtığına kanaat getirir ya da sigorta firmasının sigorta yapmaktan kaçınmasını görmesi durumunda müdahele edebilecek.

Zorunlu trafik sigortasını bir an önce yaptırmak veya vadesi dolmuş poliçenizi hemen yenilemek için Sigortam.net’ten hemen online trafik sigortası teklifi alabilir veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayarak sigorta uzmanlarımızla görüşebilirsiniz. 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL