Yeni Trafik Sigortası Yasası | Zorunlu Trafik Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Yeni Trafik Sigortası Yasası Hakkında Her Şey

2014 Trafik Sigortası Yasası açıklandı. 1 Ocak’tan itibaren trafik sigortasında yeni bir dönem başladı. Trafik sigortasında tam serbest döneme geçildi.

Trafik Sigortasında Tam Serbest Dönem Başladı

Yeni trafik sigortası yasası ile birlikte zorunlu trafik sigortası fiyatları için sigorta şirketleri serbest bir şekilde prim ödeme tutarlarını belirleyebilecek. Ayrıca tüm şirketler, internet sitelerinden trafik sigortası prim tutarlarını açıklama zorunluluğu getirildi. Yeni yönetmeliğe göre firmalar artık belirlenen prim tutarlarını bir ay içinde değiştiremeyecek.

Yeni trafik yasası doğrultusunda 1 Ocak tarihinden itibaren hasarsızlık için uygulanan primlerin indirim ve artırım oranları Hazine Müsteşarlığı tarafından değil sigorta şirketleri tarafından belirlenecek. Ayrıca, sigorta şirketleri, hangi sürücüye hangi oranda zorunlu trafik sigortası indirimi ve artırımı verileceğini de kendileri belirleyecek.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Dolayısıyla, hasar yapan kullanıcılara da kendi istedikleri oranda prim artışı uygulayabilecek ve Hazine buna karışmayacak. Sadece, Hazine Müsteşarlığı sigorta firmalarının mali durumunda sıkıntı olduğunu görür, bu firmanın belirlediği prim tutarlarının haksiz bir rakebete yol açtığına kanaat getirir ya da sigorta firmasının sigorta yapmaktan kaçınmasını görmesi durumunda müdahele edebilecek.

Zorunlu trafik sigortasını bir an önce yaptırmak veya vadesi dolmuş poliçenizi hemen yenilemek için Sigortam.net’ten hemen online trafik sigortası teklifi alabilir veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayarak sigorta uzmanlarımızla görüşebilirsiniz. 


Benzer İçerikler

Emniyet 4 Milyon Araç Sahibini Uyardı

Araçlarının muayene tarihi geçmiş olan veya zorunlu trafik sigortası bulunmayan araç sahiplerine Emniyet tarafından uyarı gönderildi.

Devamını Oku

Trafik Sigortası Fiyatları 2014

Trafik sigortası teminatları ve limitleri tüm sigorta şirketleri için aynıdır. Fiyatlar ve ödeme koşulları ise her şirkete göre farklılık gösterebilir.

Devamını Oku

Trafik Kazası En Çok Pazartesi Günü Yaşanıyor!

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin internet sitesinde yayımladığı verilere göre en fazla trafik kazası Pazartesi günü yaşanıyor.

Devamını Oku