444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Yeni Trafik Sigortası Yasası Hakkında Her Şey

08 Ocak 2014

2014 Trafik Sigortası Yasası açıklandı. 1 Ocak’tan itibaren trafik sigortasında yeni bir dönem başladı. Trafik sigortasında tam serbest döneme geçildi.

Trafik Sigortasında Tam Serbest Dönem Başladı

Yeni trafik sigortası yasası ile birlikte zorunlu trafik sigortası fiyatları için sigorta şirketleri serbest bir şekilde prim ödeme tutarlarını belirleyebilecek. Ayrıca tüm şirketler, internet sitelerinden trafik sigortası prim tutarlarını açıklama zorunluluğu getirildi. Yeni yönetmeliğe göre firmalar artık belirlenen prim tutarlarını bir ay içinde değiştiremeyecek.

Yeni trafik yasası doğrultusunda 1 Ocak tarihinden itibaren hasarsızlık için uygulanan primlerin indirim ve artırım oranları Hazine Müsteşarlığı tarafından değil sigorta şirketleri tarafından belirlenecek. Ayrıca, sigorta şirketleri, hangi sürücüye hangi oranda zorunlu trafik sigortası indirimi ve artırımı verileceğini de kendileri belirleyecek.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

Dolayısıyla, hasar yapan kullanıcılara da kendi istedikleri oranda prim artışı uygulayabilecek ve Hazine buna karışmayacak. Sadece, Hazine Müsteşarlığı sigorta firmalarının mali durumunda sıkıntı olduğunu görür, bu firmanın belirlediği prim tutarlarının haksiz bir rakebete yol açtığına kanaat getirir ya da sigorta firmasının sigorta yapmaktan kaçınmasını görmesi durumunda müdahele edebilecek.


Zorunlu trafik sigortasını bir an önce yaptırmak veya vadesi dolmuş poliçenizi hemen yenilemek için Sigortam.net’ten hemen online trafik sigortası teklifi alabilir veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayarak sigorta uzmanlarımızla görüşebilirsiniz. 


Okumaya Devam Edin

Yeni Trafik Sigortası Dönemi Başladı

07 Ocak 2014 Salı

1 Ocak itibariyle trafik sigortasında tam serbest döneme geçildi. Artık sigorta şirketleri prim oranlarını serbestçe belirlerken ve aynı oranda hasarsızlık indirimi de uygulayabiliyor.

2014 Trafik Sigortası Kanunu Değişikliği

08 Ocak 2014 Çarşamba

1 Ocak tarihinden itibaren trafik sigortasında yeni bir dönem başladı. Yeni uygulamada devletin belirlediği trafik sigortasında hasarsızlık indirimi ve prim artırım oranları kaldırıldı.