444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Zorunlu Sigorta

05 Eylül 2012

Zorunlu Trafik Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Her araç sahibinin yaptırmakla yükümlü olduğu zorunlu trafik sigortası hasar anında karşı tarafa verilen maddi zararları güvence altına almaktadır. Yani zorunlu sigorta, kişinin kendi aracının değil, 3.kişilerin zararlarını telafi etmek için yaptırılmaktadır.

Karayolları Trafik Kanuna göre araçların trafik sigortası olmaksızın trafiğe çıkmaları yasaktır. Trafik sigortası bir yıllık yapılır ve her yıl yenilenmelidir.

Trafik sigortası önemli bir güvencedir. Ancak bu güvenceden en iyi şekilde yararlanabilmeniz için zorunlu trafik sigortası teminatlarını iyi bilmeniz gerekmektedir.

Zorunlu Trafik Sigortası Teminatları Nelerdir?

Zorunlu trafik sigortası teminatları ve limitleri Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenen, bütün sigorta şirketleri için aynı olan teminatlardır. Ancak fiyat ve ödeme koşulları şirketlere göre farklılık göstermektedir.

Zorunlu trafik sigortasında verilen teminatlar aşağıdaki gibidir;

1) Kişi başına vefat ve tedavi teminatı: Bir hasar durumunda her kişi için ödenecek olan vefat ve tedavi masraflarını karşılar.

2) Kaza başına vefat ve tedavi teminatı: Bir hasar durumunda bir kazadaki tüm kişilerin vefat ve tedavi masraflarını karşılar.

3) Araç ve kaza başına maddi hasar teminatı: Bir hasar durumunda karşı tarafa verilen maddi zararları karşılar.


Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

 

Zorunlu sigorta beklenmedik riskler için, maddi hasarlarınız karşısında sizi korur. Henüz hasar gerçekleşmeden alacağınız önlemler, büyük riskleri kolayca atlatmanızı sağlar. Trafik sigortanızın, ihtiyacınız olduğunda size tam olarak cevap verebilmesi için ödemelerinizi zamanında ve düzenli olarak yapmaya özen gösterin. Trafik poliçenizin başlangıç ve bitiş tarihlerine göre yenilemelerinizi yapmayı ihmal etmeyin.

 

Trafikte hem sizin hem de başkalarının güvenliği için zorunlu trafik sigortanızı bir an önce yaptırın. Bütçeniz için en iyi fiyat teklifini ve trafik sigortası hakkında merak ettiklerinizi öğrenmek için sigortam.net uzmanlarıyla online ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattından 7/24 bizi arayın.


Okumaya Devam Edin

Niçin Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırmalısınız?

17 Haziran 2010 Perşembe

Trafik sigortası, her araç sahibi tarafından yaptırılması zorunlu olan, hasar anında karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alan bir poliçedir.

Zorunlu Trafik Sigortası ile Hangi Riskleri Kapsam Altına Alabilirsiniz?

17 Haziran 2010 Perşembe

Zorunlu trafik sigortasında her araç için teminatlar aynıdır ancak teminat limitleri araç türlerine göre değişir. 

Trafik Sigortasının Ödeme Yapmadığı Durumlar Nelerdir?

17 Haziran 2010 Perşembe

Trafik poliçelerinde de diğer tüm poliçelerde olduğu gibi kapsam altında olan ve olmayan haller genel şartlar ile belirtilmiştir.