Zorunlu Trafik Sigortası Cezaları Nelerdir?

Zorunlu trafik sigortası ülkemizde hala önemi anlaşılmayan bir konudur. Bu kadar çok trafik kazaları meydana gelirken, can ve mal kaybı yaşanırken hala önlem almamak ihmallikten başka bir şey değildir. Trafik sigortası ile ilgili detaylı bilgiye "Zorunlu Trafik Sigortası Nedir?" yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Suçsuz insanların kayıplar yaşaması hiç de adaletli değildir. Trafik kurallarına uymadan tehlike saçan sürücüler birçok kayıba neden olmaktadır. Oldukça iyi sürücü olan insanların hayatı ve araçları tehlikeye girmektedir. Zaten maddi büyük birikimlerle alınan aracın hiç yok yere hasar alıp zarara yol açması bütçelerin yıpranmasına neden olurken, manevi olarak da çöküntü yaşatır.

Trafikte araç sayısının fazla olması ve kazaların artmasına rağmen trafik sigortasına sahip olanların sayısının az olması yasalarla bir takım önlemlerin alınmasına neden oluyor. Trafik cezalarının yaptırımları ağırlaştırılıyor, trafikteki denetim arttırılıyor. “2014 Trafik Cezaları Yaptırımları” yazımızdan konuyla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Trafik kontrolleri sırasında ehliyet ve ruhsatın kontrol edilmesi gibi trafik sigortası poliçesi de denetlenir. İşte bu durumda eğer poliçeniz yoksa ya da poliçenizi yenilemediyseniz ceza kesilir. Hatta arabanız bağlanır ve yolunuza devam etmenize izin verilmez. Poliçe yenilemediğiniz süre baz alınarak ceza oranları değişmektedir. Oranlarla ilgili detaylı bilgi için “Trafik Sigortası Cezaları ile İlgili Neler Biliyorsunuz?” yazımızı incelemenizi öneririz.

Kontrollere denk gelmeyeceğinizi düşünüyor olabilirsiniz ama artık online her şeyin online olarak yapılabildiği gibi, sigortalı veya sigortasız aracı da online olarak takip etmek mümkün. Sigortanızı yaptırıp yaptırmadığınız, ne zaman yaptırdığınıza dair tüm bilgiler anında online sistemden görülebiliyor ve cezai işlemler başlıyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Trafik sigortasının pahalı olduğunu düşündüğünüzden ya da daha sonra yaptırmak amacıyla ertelemek cebinizden daha fazla para çıkmasına neden olur. Trafik sigortasının zorunluluğu dışında trafik kazalarında suçsuz olan insanların mağdur durumda kalmasını istemezsiniz değil mi? Hatta bu durumda siz de olabilirsiniz. Trafik sigortası mağdur olan tarafın yanında olur, zararlarını karşılar. Suçlu siz olduğunuzda da para ödemek durumunda kalmazsınız. Trafik sigortasının kapsamı ile ilgili "Araç Trafik Sigortası Neleri Karşılar?" yazımızı okuyabilirsiniz.

Üstelik Sigortam.net en iyi sigorta şirketlerinin en uygun trafik sigortası fiyatlarını sadece 2 dakikada sunmaktadır. Kolayca trafik sigortası sorgulaması yapın hemen aradığınız sigortayı bulun. Teklif alma süreciyle ilgili “Trafik Sigortası Sorgulamalarında Dikkat Edilecekler” yazımızdan destek alabilirsiniz. Sigortanızı telefon yoluyla yaptırmak isterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı aramanız yeterli.

 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL