Zorunlu Trafik Sigortası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Karayolları Trafik Kanunu gereği, tüm motorlu kara taşıtları, trafiğe çıkmadan önce sigortalanmak durumundadır. Zorunlu sigortalar kapsamındaki trafik sigortası, araçların bir kazaya karışması durumunda, karşı tarafın ve üçüncü kişilerin araçlarına veya bedenlerine verilen hasarları karşılayan sigorta türüdür.
 
Zorunlu trafik sigortası teminat limitleri Hazine Müsteşarlığınca belirlenir ve tüm kişi ve araçlar için teminat limitleri ve kapsamları aynıdır. 
 
Trafik sigortası olmayan ya da trafik poliçeleri yenilenmemiş araçlar tespit edildiğinde trafik ekiplerince bağlanır. Aracı yeniden trafiğe çıkarabilmek için önce bir ceza ödemek, üstüne trafik sigortası için yeniden para ödemek gerekmektedir ki, tüm bu süreç pek çok kişi için önemli bir zaman ve para kaybı demektir.
 
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL
 
Trafik sigortası fiyat tarifesi, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği'nin belirlediği, zorunlu trafik sigortası ücretleri rehber tarifesi ile ilan edilir. Araç bilgileri dışında kullanıcıyla ilgili özel durumlar, plaka no, hasar geçmişinin olup olmaması gibi etkenlerle beraber, sigorta şirketlerinin verdiği hizmetlerin değişkenliği, trafik sigortası primlerinde farklı fiyatlandırmalara sebep olmaktadır.
 
Zorunlu trafik sigortası sorgulama işlemi, internetten kolayca yapılabilir, prim ve teminatlar hızlı bir şekilde öğrenilebilir. Trafik sigortası tekliflerine ulaşmak ve şirketlerin sundukları hizmetleri görmek için sadece bir kaç dakikanızı ayırarak aracınızla ilgili sizden istenecek bilgileri girmeniz yeterlidir.
 
Trafik sigorta sorgulama ile fiyatlar ve teminatlar arasında karşılaştırma yaparak ihtiyacınıza en uygun poliçeyi almak için Sigortam.net internet adresinden ve 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan bize ulaşın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL