Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırırken Dikkat | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Sigorta, modern çağın vazgeçilmez unsurlarından biri olma yolunca hızla ilerliyor. Zorunlu trafik sigortası da bu sigorta seçeneklerinden en çok tercih edilenlerinden. Elbette bu yüksek tercihin sebebi adından da anlaşılacağı üzere zorunlu olması.

Ancak ne yazık ki sigorta yaptıranların oranları artsa da sürücülerin birçoğu; yaptırdıkları trafik sigortalarının neleri kapsadığını, ne gibi önlemleri içerdiğini bilmez.

Zorunlu trafik sigortası ilk olarak kendi aracınız ve bütçeniz daha sonra da trafiğe çıkan diğer sürücülerin güvenliği için önemlidir.

Karayolu Trafik Kanunu hükümleri çerçevesinde belli limitlerle belirlenen zorunlu trafik sigortasının, her bir teminatı ve kapsamı hakkında bilgi sahibi olmak; hem yolculuğa daha güvenli çıkmanıza yardımcı olacak hem ekstra giderleri kontrol altına almanızı sağlayacaktır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Trafik Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
 

 • İlk olarak trafik sigortası poliçesi ile ruhsatınızdaki bilgileri karşılaştırarak, poliçenizde yazan marka ve model gibi bilgilerin doğruluğunu kontrol edin. Düzeltilmesi gereken bilgileri tespit ederek bilgilerinizi güncellettirin.
   
 • 1 yıllık geçerli olan ve Türkiye saati ile saat 12.00’de biten poliçenizin başlangıç ve bitiş tarihlerine dikkat etmeyi unutmayın. Böylece poliçe yenilemede gecikmezssiniz.
   
 • Sigorta teminatlarınızın kapsamını tam olarak inceleyin. Merak ettiklerinizi sorun, soru işaretlerinizi giderin.
   
 •  Teminatlarla birlikte sigorta genel şartlarını inceleyin.
   
 • Sigorta poliçenizdeki özel şartları inceleyin.
   
 • Sigorta prim tutarını ödemekte gecikmeyin.

Zorunlu trafik sigortası sürücülerin birbirlerini güvenceye alması açısından çok önemlidir. 

Sigortam.net ile zorunlu trafik sigortası yaptırmak için zaman kaybetmeyin, trafik sigorta sorgulaması ile bilgilerinize kolayca ulaşın. 

Dilerseniz  7/24 hizmet sunan  444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak 2014 zorunlu trafik sigortası fiyatları arasında karşılaştırma yapabilir, avantajlı fiyatlarla sigortalanabilirsiniz.

 


Benzer İçerikler

Araç Ruhsatı Kaybolduğunda Yapılacaklar

Kaybolma veya çalınma riski olan araç ruhsatı için yapabileceklerinizi öğrenin, hukuki yaptırımlardan ve kötü niyetli kişilerden kendinizi koruyun.

Devamını Oku

Online Trafik Sigorta Sorgulama Nasıl Yapılır?

Online trafik sigorta sorgulama ile fiyat karşılaştırması yaparak en uygun zorunlu trafik sigortası fiyatını Sigortam.net'ten alın

Devamını Oku

Araç Muayenesi Öncesi Dikkat Edilmesi Gereken 10 Nokta

Muayene bilincinizin artması, muayene süreçlerinin rahatça tamamlanması için muayene öncesi yapılması gerekenler hakkında bilgilenin.

Devamını Oku