Zorunlu Trafik Sigortasında Doğru Yöntemler

Özellikle trafiğin içinden çıkılmaz bir boyutta olduğu yerleşim yerlerinde zorunlu trafik sigortası yaptırmak, mecburiyetinin dışında bir ihtiyaç halini aldı. Dolayısıyla bu ihtiyacı da en doğru yöntemlerle gidermek önemli.

2014 yılı başından itibaren sigorta şirketlerinin zorunlu trafik sigortası hesaplaması yaparken serbest olması da sigorta şirketlerinin hesaplama yöntemlerine olan merakları arttırdı.

Hazine MüsteşarlığI, her yıl olduğu gibi 2014’te de zorunlu trafik sigortası ile verilecek güvencelerin neleri kapsadığını ve bu güvenceler kapsamında hasar anında ne kadar tazminat ödenebileceğini duyuracaktır.

2014 uygulamalarında bu yönde bir farklılık olmadı. Ancak yeni getirilen uygulama sayesinde sigorta şirketleri zorunlu trafik sigortası poliçesi  hazırladıklarında ne kadar prim alacaklarını kendileri belirleyebilecektir. Yani 2014 trafik sigortası fiyatları belirlenirken trafik sigortası primleri her sigorta şirketinin kendi belirledikleri kıstaslar sonucunda belirlenecek. Bu durumsa sigorta şirketlerinin trafik sigortası ürünlerinde rekabet yaratacağından, hareketliliği de arttıracak.

Ancak sigorta şirketleri bu konuda tamamen serbest bir uygulama ile karşı karşıya değil. Hazine Müsteşarlığı sigorta şirketlerinin kendi sitelerinde duyuracakları primleri izleyebilme ve müdahale edebilme yetkisini elinde bulunduruyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

En Doğru Zorunlu Trafik Sigortası için Yapılacaklar

Zorunlu trafik sigortasına en doğrudan ve en doğru şekilde ulaşmanın yolu ise en iyi sigorta şirketini seçmekten geçiyor. İyi karar verilmiş bir sigorta şirketi sayesinde uygun primler öder, doğru teminatları elde edersiniz.

Zorunlu trafik sigortası yaptırmak için ikinci doğru yöntem ise; birçok anlaşmalı araç servisini bünyesinde barındıran sigorta şirketini seçmektir. Bu o sigorta şirketinin piyasada en çok tercih edilen sigorta şirketi olduğu anlamına gelir.

Sigorta şirketinin sektörde uzun süredir varolması, o sigorta şirketinin sektörde güçlü ve güvenilir olduğunu gösterir. Bu bile tek başına zorunlu trafik sigortası yaptırmak için doğru seçim yöntemlerinden kabul edilir.

Zorunlu trafik sigortasına en doğru şekilde sahip olabilmek için bir diğer yöntem de zorunlu trafik sigortası hesaplaması yaparak ulaşılan; zorunlu trafik sigortası fiyatları arasında karşılaştırma yapmaktır. Karşılaştırma yapma sonucu ortaya çıkan farklılıklar ise sigorta şirketlerinin piyasadaki yapısı ve fiyat politikaları ile ilişkilidir.

Eğer siz de zorunlu trafik sigortanıza bütçenize fiyatlar ile sahip olmak, en iyi sigorta şirketlerine ulaşmak istiyorsanız; Sigortam.net’e gelin. Araç sigortanıza zaman kaybetmeden sahip olun. Dilerseniz 7/24 hizmet veren Sigorta Destek Hattımızdan yardım alın.

 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL