Zorunlu Trafik Sigortası 2014 Uygulamalarında Neler Değişti?

Zorunlu trafik sigortası, Trafik Karayolları Kanunu’na göre trafiğe çıkan her motorlu taşıtın yaptırmakla zorunlu olduğu sigortalardan biri. Zorunlu trafik sigortası kaza sırasında madur olan tarafın hasar ve teminatlarını karşılar.

2014 yılı ile yapılan değişiklikten trafik sigortasının pek çok uygulaması etkilendi; trafik sigortası primleri, trafik sigortası fiyatları, sigorta kapsamı, gibi uygulamalarda radikal yenilikler söz konusu oldu.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Zorunlu Trafik Sigortası Değişiklikleri

  • Zorunlu trafik sigortası 2014 yılı ile Hazine Müsteşarlığı tarafından alınan kararla ile değiştirildi.
  • Sigorta şirketleri 2014 itibariyle sigorta fiyatları için serbest belirleme hakkına sahip oldular.
  • Sigorta şirketleri, kasko sigortasında olduğu gibi trafik sigortasında da istedikleri oranda prim arttırabiliyor, aynı oranda da hasarsızlık indirimini sürücülere sunabiliyor.
  • Sigorta teminatlarını ise eskisi gibi Hazine belirlemeye devam ediyor.
  • Yeni trafik sigortası uygulaması ile trafik sigortası fiyatları aylık olarak değişebiliyor ancak değişiklikler geçerli ayı değil bir sonraki ayı kapsıyor.
  • Üç-beş hasara karışan, sigortacılara göre hasar frekansı yüksek olan sürücülere fiyat arttırımı yapılabiliyor.

Zorunlu trafik sigortası 2014 değişiklikleri neler oldu? Araç sigorta hesaplama 2014 yılında değişikliğe uğradı mı? Zorunlu trafik sigortasındaki yeniliklerden uzak kalmayın.

Sigortam.net üzerinden trafik sigortası hesaplama yaparak en 2014 trafik sigortası fiyatları listesine kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 sigorta uzmanlarına danışın.

Benzer İçerikler