Zorunlu Trafik Sigortasının Faydaları | Zorunlu Trafik | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Zorunlu Trafik Sigortasının 3 Önemli Faydası

Zorunlu trafik sigortası adından da anlaşılacağı üzere yaptırılması mecburi olan bir sigortadır. Bu zorunluluk Türkiye sınırlarında trafiğe çıkan araçlar için geçerlidir. Dolayısıyla araç sahiplerinin bu sigortayı yaptırması gerekir.

Trafik sigortasının yapılmadığı durumlarda cezası vardır. Yapılan trafik kontrollerinde sigortasız araç tespit edildiğinde ceza kesilmesinin yanı sıra araç trafikten men edilir ve trafik şubesi otoparkına çekilir. Aracın tekrar trafiğe dönmesi ise zaman gerektirir. Bu süre zarfında otopark ödemesi de yapılacağı için maddi olarak yıpratıcı bir süreç olacaktır. Bu yıpranmışlık manevi olarak da sizi üzecektir. #%Trafik01%#

Ülkemizdeki araç sayısının fazlalığı düşünüldüğünde, trafikte yaşanan stresin artması, acelecilik, deneyimsizlik, dikkatsizlik, önemsememek gibi durumların da eklendiği düşünüldüğünde trafik kazaları kaçınılmaz olmaktadır. Ülkemizde yaşanan trafik kazalarının sayısının da oldukça fazla yaşandığı düşünüldüğünde bu riskle sizin de karşılaşmanız olasıdır. Dolayısıyla bu duruma seyirci kalmamalı, hem sizin hem de karşınızdaki sürücülerin hayatını riske atmamalı, mutlaka önlem almalısınız.

Trafik Sigortasının Faydaları
 

  • Trafik sigortası herhangi bir kaza durumunda karşı taraf ve 3. şahıslarda meydana gelen hasarları güvence altına alır. Dolayısıyla mağdur olan tarafın yanında olur.
     
  • Kazada suçlu taraf siz olsanız bile hasar masrafları sizin cebinizden değil sigorta tarafından ödenir. Yani kaza yapan da maddi açıdan korunmuş olur.
     
  • Kişi başı vefat ve tedavi teminatı, kaza başına vefat ve tedavi teminatı ve Araç ve kaza başına maddi hasar teminatı, avukatlık giderleri gibi durumlar da trafik sigortasının teminatlar altındadır.

Trafik sigortasına prim ödememek için sigorta yaptırmaktan kaçınmayın. Trafik sigortasının limitleri ve teminatları Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlendiği için standarttır ve fiyatları etkilemez. Fiyatlar ve ödeme koşulları sigorta şirketlerine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle birçok sigorta şirketinden sigorta teklifi almak gerekir. Böylece aralarından en uygun fiyatlı olanı seçersiniz.

Sigortam.net Türkiye’nin en büyük ve en iyi sigorta şirketleriyle anlaşmalıdır. Sadece 2 dakikada trafik poliçesi sorgulaması yaparak en uygun trafik sigortası fiyatlarına tek bir formla ulaşmanız mümkün. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak 7/24 sigortanızı sigorta uzmanlarımızın yardımıyla telefonda yaptırın.


Benzer İçerikler

Son 10 Yılda Ne Kadar Trafik Cezası Ödediğimizi Biliyor musunuz?

Son 10 yılda kesilen trafik cezalarıyla ; 3 tane 3. boğaz köprüsü, 8 derslikli 3 bin 691 ilköğretim okulu, 67 Türk Telekom Arena Stadı alınabiliyor.

Devamını Oku

Trafik Sigortası Zammı Canınızı Sıkmasın, En İyi Fiyat Garantisi Sigortam.net’te!

Son günlerde sıklıkla gündeme gelen trafik sigortası zammı ile ilgili Sigortam.net verdiği en iyi fiyat garantisi ile zorunlu trafik sigortası zammı sonrasında araç sahiplerine büyük avantaj sağlıyor.

Devamını Oku

Trafik Sigortası Yaptırmamanın Cezasını Biliyor musunuz?

Türk Nippon Genel Müdürü, başta trafik sigortası olmak üzere zorunlu sigorta türleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Ülkemizdeki trafik sigortası yaptırımlarının neler olduğunu biliyor musunuz?

Devamını Oku