444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Zorunlu Trafik Sigortasının 3 Önemli Faydası

02 Ekim 2014

Zorunlu trafik sigortası adından da anlaşılacağı üzere yaptırılması mecburi olan bir sigortadır. Bu zorunluluk Türkiye sınırlarında trafiğe çıkan araçlar için geçerlidir. Dolayısıyla araç sahiplerinin bu sigortayı yaptırması gerekir.

Trafik sigortasının yapılmadığı durumlarda cezası vardır. Yapılan trafik kontrollerinde sigortasız araç tespit edildiğinde ceza kesilmesinin yanı sıra araç trafikten men edilir ve trafik şubesi otoparkına çekilir. Aracın tekrar trafiğe dönmesi ise zaman gerektirir. Bu süre zarfında otopark ödemesi de yapılacağı için maddi olarak yıpratıcı bir süreç olacaktır. Bu yıpranmışlık manevi olarak da sizi üzecektir.

Ülkemizdeki araç sayısının fazlalığı düşünüldüğünde, trafikte yaşanan stresin artması, acelecilik, deneyimsizlik, dikkatsizlik, önemsememek gibi durumların da eklendiği düşünüldüğünde trafik kazaları kaçınılmaz olmaktadır. Ülkemizde yaşanan trafik kazalarının sayısının da oldukça fazla yaşandığı düşünüldüğünde bu riskle sizin de karşılaşmanız olasıdır. Dolayısıyla bu duruma seyirci kalmamalı, hem sizin hem de karşınızdaki sürücülerin hayatını riske atmamalı, mutlaka önlem almalısınız.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

Trafik Sigortasının Faydaları
 

  • Trafik sigortası herhangi bir kaza durumunda karşı taraf ve 3. şahıslarda meydana gelen hasarları güvence altına alır. Dolayısıyla mağdur olan tarafın yanında olur.
     
  • Kazada suçlu taraf siz olsanız bile hasar masrafları sizin cebinizden değil sigorta tarafından ödenir. Yani kaza yapan da maddi açıdan korunmuş olur.
     
  • Kişi başı vefat ve tedavi teminatı, kaza başına vefat ve tedavi teminatı ve Araç ve kaza başına maddi hasar teminatı, avukatlık giderleri gibi durumlar da trafik sigortasının teminatlar altındadır.

Trafik sigortasına prim ödememek için sigorta yaptırmaktan kaçınmayın. Trafik sigortasının limitleri ve teminatları Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlendiği için standarttır ve fiyatları etkilemez. Fiyatlar ve ödeme koşulları sigorta şirketlerine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle birçok sigorta şirketinden sigorta teklifi almak gerekir. Böylece aralarından en uygun fiyatlı olanı seçersiniz.

Sigortam.net Türkiye’nin en büyük ve en iyi sigorta şirketleriyle anlaşmalıdır. Sadece 2 dakikada trafik poliçesi sorgulaması yaparak en uygun trafik sigortası fiyatlarına tek bir formla ulaşmanız mümkün. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak 7/24 sigortanızı sigorta uzmanlarımızın yardımıyla telefonda yaptırın.

 


Okumaya Devam Edin

Niçin Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırmalısınız?

17 Haziran 2010 Perşembe

Trafik sigortası, her araç sahibi tarafından yaptırılması zorunlu olan, hasar anında karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alan bir poliçedir.

Zorunlu Trafik Sigortası ile Hangi Riskleri Kapsam Altına Alabilirsiniz?

17 Haziran 2010 Perşembe

Zorunlu trafik sigortasında her araç için teminatlar aynıdır ancak teminat limitleri araç türlerine göre değişir. 

Trafik Sigortasının Ödeme Yapmadığı Durumlar Nelerdir?

17 Haziran 2010 Perşembe

Trafik poliçelerinde de diğer tüm poliçelerde olduğu gibi kapsam altında olan ve olmayan haller genel şartlar ile belirtilmiştir.