Zorunlu Trafik Sigortasının Faydaları | Zorunlu Trafik | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Zorunlu Trafik Sigortasının 3 Önemli Faydası

Zorunlu trafik sigortası adından da anlaşılacağı üzere yaptırılması mecburi olan bir sigortadır. Bu zorunluluk Türkiye sınırlarında trafiğe çıkan araçlar için geçerlidir. Dolayısıyla araç sahiplerinin bu sigortayı yaptırması gerekir.

Trafik sigortasının yapılmadığı durumlarda cezası vardır. Yapılan trafik kontrollerinde sigortasız araç tespit edildiğinde ceza kesilmesinin yanı sıra araç trafikten men edilir ve trafik şubesi otoparkına çekilir. Aracın tekrar trafiğe dönmesi ise zaman gerektirir. Bu süre zarfında otopark ödemesi de yapılacağı için maddi olarak yıpratıcı bir süreç olacaktır. Bu yıpranmışlık manevi olarak da sizi üzecektir. #%Trafik01%#

Ülkemizdeki araç sayısının fazlalığı düşünüldüğünde, trafikte yaşanan stresin artması, acelecilik, deneyimsizlik, dikkatsizlik, önemsememek gibi durumların da eklendiği düşünüldüğünde trafik kazaları kaçınılmaz olmaktadır. Ülkemizde yaşanan trafik kazalarının sayısının da oldukça fazla yaşandığı düşünüldüğünde bu riskle sizin de karşılaşmanız olasıdır. Dolayısıyla bu duruma seyirci kalmamalı, hem sizin hem de karşınızdaki sürücülerin hayatını riske atmamalı, mutlaka önlem almalısınız.

Trafik Sigortasının Faydaları
 

  • Trafik sigortası herhangi bir kaza durumunda karşı taraf ve 3. şahıslarda meydana gelen hasarları güvence altına alır. Dolayısıyla mağdur olan tarafın yanında olur.
     
  • Kazada suçlu taraf siz olsanız bile hasar masrafları sizin cebinizden değil sigorta tarafından ödenir. Yani kaza yapan da maddi açıdan korunmuş olur.
     
  • Kişi başı vefat ve tedavi teminatı, kaza başına vefat ve tedavi teminatı ve Araç ve kaza başına maddi hasar teminatı, avukatlık giderleri gibi durumlar da trafik sigortasının teminatlar altındadır.

Trafik sigortasına prim ödememek için sigorta yaptırmaktan kaçınmayın. Trafik sigortasının limitleri ve teminatları Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlendiği için standarttır ve fiyatları etkilemez. Fiyatlar ve ödeme koşulları sigorta şirketlerine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle birçok sigorta şirketinden sigorta teklifi almak gerekir. Böylece aralarından en uygun fiyatlı olanı seçersiniz.

Sigortam.net Türkiye’nin en büyük ve en iyi sigorta şirketleriyle anlaşmalıdır. Sadece 2 dakikada trafik poliçesi sorgulaması yaparak en uygun trafik sigortası fiyatlarına tek bir formla ulaşmanız mümkün. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak 7/24 sigortanızı sigorta uzmanlarımızın yardımıyla telefonda yaptırın.


Benzer İçerikler

Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırmanız İçin 3 Neden!

Trafik sigortası, herhangi bir kaza meydana geldiğinde karşı tarafa verebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alır. Böylece sigorta sahibini para ödemekten kurtarır.

Devamını Oku

Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı ile İlgili Önemli Noktalar

Maddi hasarlı trafik sigortası tespit tutanağı yaşanan trafik kazalarında oldukça önemli bir konudur. Haklarınızı alabilmek için gerekli bilgileri öğrenin.

Devamını Oku

Hasarınız 8 İş Günü içinde Ödenmek Zorunda!

Zorunlu trafik sigortasındaki genel uygulamaya göre; sigorta şirketleri sigortalının hasarını 8 iş günü içerisinde ödemek zorunda!

Devamını Oku