444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Yarıyıl Tatilinde Çocuklarla Gezme ve Eğlenme Rehberi

18 Ocak 2016

Okulların kapanmasına ve yarıyıl tatilinin başlamasına artık çok kısa bir süre kaldı. Çocuklarla beraber keyifli tatil yapılamaz algısına karşın bu yarıyıl tatilini çocuklarınızla beraber hem gezerek hem de eğlenerek değerlendirebilirsiniz. Yapmanız gereken tatil yapacağınız mekana bağlı olarak plan yapmak ve gerekenleri önceden hazır edebilmek. Tabi bir de çocuklarla eğlenceli tatil olmaz mitini bir kenara bırakmak.     

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 

Çocuklarınızla beraber eğlenceli bir tatil geçirebilmeniz için yapılabileceklerinizi bir öneri listesi olarak sıraladık.

Eğer Şehir Dışına Çıkmayı Planlıyorsanız

 • Gezinizi ayrıntılı bir biçimde planlayın.

Çok tempolu bir tatil yerine ailece rahat hareket edebileceğiniz zamanlar planlayın. Planınızı çocuklarınızla paylaşın. Böylece onları nelerin beklediğini önceden bilebilir ve ona uygun davranabilirler.

Aksi takdirde çocuklarınız sizin temponuza yetişemeyebilir, beklentileri farklı olacağı için de mutsuz olabilirler. Rahat ve eğlenceli olabilecek bir tatil kaosa dönebilir.

 • Ailece beraber kalacağınız geniş ortamlar tercih edin.

Otelde kalmaktan ziyade birden fazla odası, mutfağı olan apartları tercih edebilirsiniz. Böylece çocuğunuz veya çocuklarınızla beraber daha rahat ikamet edebilirsiniz.

 • Yanınızda her zaman herhangi bir yaralanmaya karşı hemen müdahale edebileceğiniz bir ilkyardım çantası bulundurun. 

Sadece çocukların değil yetişkinlerin de her an yaralanabilme ihtimali olduğunu unutmayın. Yaralanmalara karşın hemen müdahale edebileceğiniz basit ve küçük bir ilkyardım çantası çok faydalı olacaktır.

 • Kalacağınız yerler merkeze yakın olsun

Kalacak yerlerinizi merkeze yakın hatta merkezde olmasına dikkat edin. Herhangi bir şeye ihtiyacınız olduğunda ulaşımınızın kolay olması gerekiyor.

 • Gezilecek yerleri seçerken dikkat edin!

Açıkhava parkları, hayvanat bahçeleri gibi yerler, çocukların okulda kapalı ortamlarda geçirdikleri zamanlardan sonra doğayla bir araya gelmeleri ve açık havada deşarj olmaları için özellikle önerilir. Sanat, bilim ve arkeoloji müzeleri gibi yerler ise çocuğunuzun ufkunu açacak, bilgiye ve öğrenmeye merakını artıracaktır. Bu tür yerleri mutlaka planınıza dahil edin.

 • Yanınıza onları yolculuklarda oyalayabilecek kalem, boya ve kağıt gibi eşyalar almaya dikkat edin.

Çocukları yolculuklarda veya kaldığınız alanlarda oyalayabilecek ve size de rahat nefes aldıracak aynı zamanda çocuğunuzu mutlu edecek malzemelerdir bunlar, sakın ihmal etmeyin.

 • Mevsime göre kendinize ve tabi çocuğunuza bavul hazırlayın. Bu yüzden gideceğiniz yerin hava durumunu muhakkak önceden kontrol edin.
 • Çantanızda ıslak mendil peçete gibi eşyaları bulundurmayı ihmal etmeyin.
 • Tatil günlerinde güne erken başlayın.

 Akşamlar çocuklarla gezmek açısından çok uygun olmayabilir. Gün boyunca yorulmanın ardından elbetteki uyumak isteyecekler.

 • Tatil süresince tamamlamaları gereken ödevleri varsa bunlara da zaman ayıracak şekilde planlama yapılmalıdır.

Tatilinizi Şehirde Geçirecekseniz

Eğer yarıyıl tatilinde evde olmayı planlıyorsanız yine çocukalarınızla şehir içinde şehir imkanlarını değerlendirerek tatil yapabilirsiniz. Çocuklarınızla beraber;

 • Bulunduğunuz şehrin tarihi mekanlarını gezebilirsiniz.

Tarihi mekanları gezmek hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap edecek etkinliklerden biri. Böylelikle çocuğunuz tarih açısından bilgilenecek, siz de kültür turizmi yapmış olacaksınız.

 • Aynı şekilde şehrinizde bulunan akvaryumlara gidebilirsiniz.

Büyük akvaryumların çeşitli türlerde balıkların arasında gezmek hem çocukların hem de yetişkinlerin ortaklaşa sevebilecekleri etkinliklerden.

 • Özellikle yarıyıl tatiline özel, çocuk tiyatrolarını değerlendirebilirsiniz.

Çocuk tiyatrolarında yetişkinlerin de eğlendiği bir gerçek.

 • İstanbul’da yaşayanlar  uçurtma müzeleri ve oyuncak müzelerini mutlaka görmeli. Bu müzeler hem yetişkinleri hem de çocukları oldukçe keyifli zaman geçirmelerini sağlayacaktır.

Tatilinizi evde geçirmeyi düşünüyorsanız,

 • Birlikte resim yapın

Beraber eğlenerek evde vakiit geçirebileceğiniz en güzel etkinliklerden biri beraber resim yapmak. Böylece hem eğlenecek hem de yaratıcılıklarını geliştireceksiniz. Ayrıca siz de onların hayal gücünden çok şey öğrenebilirsiniz.

 • Ev işlerini beraber yapın

Ev işlerini yaparken çocuğunuzu da dahil edin. Böylece hem beraber iş yapmış olur hem de sorumluluklarını kazanmasında katkıda bulunmuş olursunuz.

 • Mutfağa beraber girin

Beraber mutfağa girmek oldukça keyifli bir aktivite haline gelebilir. Özellikle kurabiye, kek gibi sevecekleri bir yiyecek yapacaksanız.

 • Birlikte yapboz yapın

Yapboz hem yetişkinlere hem çocuklara hitap eden bir uğraş. Beraber yapboz yaparak oldukça eğlenebilirsiniz.

Evde yapabileceğiniz aktiviteleri bunlara benzer olarak çoğaltabilirsiniz. Bebarber yapacaklarınız sadece sizin ve çocuğunuzun hayal gücüyle sınırlı.

Her Yerde Sağlıklarını Koruyun

Okulda veya tatilde en değerli varlıklarınız çocuklarınızın sağlığının sizin için önemli olduğunu biliyoruz. Onları özel sağlık sigortası ile koruma altına alın. 18 yaşından küçük çocuklarınız için, sadece çocuğunuzu kapsayan sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Çocuğunuzu güvence altına alabileceğiniz sağlık sigortasını 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan konusunda uzman sigorta danışmanlarının yardımıyla sizin ve çocuğunuzun ihtiyaçlarına uygun bir şekilde alabilirsiniz.  


Okumaya Devam Edin

Mehmet Metin Oğuz: Önce Şartların Belirlenmesi Gerekiyor

02 Haziran 2010 Çarşamba
Oğuz: ‘Tamamlayıcı sigorta şu şartlarla uygulanabilir’ şeklinde bir sonuç çıkmadan tamamlayıcı sağlık sigortasının ayrıntıları hakkında konuşmak anlamsız.

Uyuşturucu Tedavisi Sosyal Güvencede midir?

07 Haziran 2010 Pazartesi
Uyuşturucu bağımlıları veya  insan sağlığına zarar veren madde bağımlıları Alkol Madde Bağımlılığı AMATEM'de  tedavi olmakta ve sosyal hayata sağlıklı bir birey olarak katılmaları sağlanmaktadır.

Altın Yerine `Hoş geldin Bebek' Takılır mı?

30 Mayıs 2010 Pazar
Hoş geldin Bebek’ özel bir sağlık sigortası paketi. Benzerlerinden farkı, bebeği, daha doğduğu ilk günden itibaren güvenceye alması.