444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Yaz Saati Uygulaması Başlıyor!

25 Mart 2014

2014 yılının yaz saati uygulaması 31 Mart Pazartesi başlıyor. 30 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimlerden dolayı bu yıl yaz saati uygulaması 1 gün geç başlayacak.

Bakanlar Kurulu’nun 16 Şubat’ta Resmi Gazete’de yayımlanan kararı doğrultusunda 31 Mart Pazartesi günü saat 03.00’dan sonra tüm yurtta saatler bir saat ileri alınacak.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Bakanlar Kurulu’nun vatandaşların seçim zamanında saat değişikliğinden etkilenmesini önlemek amacıyla böyle bir karar aldığını söyledi ve ekledi: “Belki 1 saatten dolayı herhangi bir partinin oy kaybına sebep olmaksızın bu uygulama gerçekleştirilmiş olacak.”
 

Yaz Saati Uygulaması

Yaz saati uygulaması, ülkelerde gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla saatin her yıl 1 saat ileri alınmasıdır. Yaz saati ilkbahar başlangıcında uygulanır. Çağdaş yaz saati uygulaması 1895’te Yeni Zelandalı bir böcek bilimci olan George Vernon Hudson tarafından ilk defa önerilmişti. O günden itibaren birçok ülke bu uygulamayı benimsedi ve kullanmaya başladı. Yaz saati uygulaması ülkelere göre de farklılık gösterebilir.

1 saat bile olsa daha az uyumanız, uyku saatlerindeki düzensizlik sonraki gün trafikte sizi risklerle karşı karşıya bırakabilir, kaza riskinizi artırabilir. Mümkünse o gün özel aracınız yerine toplu taşıma araçlarını kullanın. Siz bir günlük bir önlem alsanız bile trafikteki diğer sürücüler almamış olabilir. Kendinizi riske atmayın, sigortasız trafiğe çıkmayın.

Sigortam.net üzerinden 20'den fazla sigorta şirketinin kasko ve trafik sigortası fiyatlarını kolayca görüp, karşılaştırın. Bütçenize en uygun sigortayı online satın alın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 sigorta uzmanlarımıza ulaşın.


Okumaya Devam Edin

Trafik Kazaları Sigorta Kapsamına Alındı

29 Kasım 2010 Pazartesi
2 yıldır kaza sonrası hastane masraflarını vatandaş kendi ödemek zorunda kaldığını söyleyen SGK Başkanı Emin Zararsız, yaptıkları değişiklikle bu durumun önüne geçtiklerini söyledi.

DASK, Zorunlu Deprem Sigortası için Ankara'da Akademisyenlerle Buluştu

29 Kasım 2010 Pazartesi
DASK, Zorunlu Deprem Sigortası bilincini artırma ve sigortayı yaygınlaştırma çalışmaları kapsamında akademisyenlerle yaptığı toplantıların ikincisini Ankara’da düzenledi.

Sigorta Tüketicileri İnternete Yönelecek

05 Nisan 2011 Salı
TSRŞB Başkanı Hulusi Taşkıran, '5-10 lira fark yaratabilirim umuduyla trafik poliçesi için birkaç acenteden fiyat araştıran sigorta alıcısının, birkaç sene sonra bu poliçeleri internet vasıtasıyla alması çok uzak bir ihtimal değil' diye konuştu.