Sigortam.net’in 12 Yıllık Logosu Yenilendi

2001 yılında iLab Holding yatırımı olarak kurulan Sigortam.net, 12 yıllık logosunu değiştirerek müşterilerinin karşısına enerjisini ve dinazmini yansıtan yeni logosu ile çıktı. Hem internet sektöründeki hizmet markaları arasında ilkler arasında olan hem de sigortacılık sektöründe pek çok yeniliğe imza atarak sektöre öncülük eden Sigortam.net’in yeni logosu güveni, dinamizmi, iletişimi ve çeşitliliği sembolize ediyor.
 

Sigortam.net Logosu Neden Değişti?

 
Hizmet sektörünün geçirdiği büyük değişimle beraber tüketicinin markalardan beklentisi de değişim gösterdi. Tüketici artık kendisine daha yakın, iletişime açık, her an yanında olan markaları tercih ediyor. Sürekli bir değişim ve gelişim içinde olan Sigortam.net için, bu değişimin tüketici bekletileriyle kesiştiği noktada logo değişimi kaçınılmaz hale geldi.
 
12 yıldan beri aile birliğini ve güvenliğini resmi, mesafeli renkler ve tasarımla temsil eden ve zaman zaman ufak revizyonlar geçirmiş olan eski logonun yerini yeni Sigortam.net logosundaki genç, enerjik ve daha modern çizgiler aldı. 
 

Sigortam.net’in Yeni  Logosu Neyi Temsil Ediyor?

 
Sigortacılıkta en önemli faktör güven. İnsanların zor zamanlarında kullanmak üzere satın aldığı bu hizmet için beklentileri, ihtiyaç duyulduğu anda yanlarında olan, onlara destek olacak, onları dinleyecek bir ortak. Bu nedenle Sigortam.net logosunda güven ve her zaman yanında olma vurgusuna önem verildi.
 
Ayrıca logoda, Sigortam.net’in ürün ve hizmet kanalı çeşitliliği de vurgulandı. Sigortam.net tek bir çatı altında hem farklı branşlara hem de 20 farklı sigorta şirketine ait ürünlerle müşterisine pek çok alternatif sunuyor. Bu seçeneklere internet, telefon ve mobil kanallarından ulaşma imkanı mevcut. Logoda bu büyük çatının da sembolize edilmesine dikkat edildi.
 
Sigortam.net’in yeni logosunda güveni, korumayı, pek çok seçeneği tek bir platform altında toplamayı da sembolize eden sigortacılığın ikonu haline gelmiş şemsiye amblemi; enerji ve dinamizmi temsil eden turuncu ile birleştirerek güven, çeşitlilik ve dinamizm mesajını bir arada veriyor. Şemsiye ambleminin modern uygulaması ile de yenilikçi bakış açısı yansıtılmaya çalışılıyor. Logoda kullanılan ve iletişimin rengi olarak bilinen mavi renk pozitif, canlı bir enerjiyi yansıtıyor. Aynı zamanda logonun yuvarlak hatları ile samimi; güçlü fontu ile de sağlam ve kararlı bir duruş sergileniyor.
 

Sigortam.net’in Hedefleri Neler?

 
Sigortam.net’in her yıl sektör ortalamalarının çok üstünde büyüme grafiği çizdiğinin altını çizen  Sigortam.net İcra Kurulu Başkanı Serdar Dinçaslan, “Sigortam.net’in dinamizmini  vurgulayan, çeşitlilik ve güvenilirliği temsil eden yeni logomuzla sigortacılık alanında yenilikçi ve kaliteli hizmet vermeye devam edeceğiz. Bugüne kadar yaklaşık 1.5 milyon kişiye sigortacılık hizmeti verdik, yeni logomuzun getirdiği enerjiyle Sigortam.net’in çok daha fazla kişiye hizmet vermesini hedefliyoruz ” dedi.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL