Yeni Volkswagen Golf, Türkiye'de Satışta!

VW Golf’e ait yeni araç modeli tanıtıldı. Golf 8’in yeni nesil modeli dijital yanları ile öne çıkıyor. Alman otomotiv devlerinden Volkswagen’in senelerdir en çok tercih edilen tasarımı olan Golf’ün 8. nesil yeni aracı, bir önceki araç serisine göre çok daha üstün bir teknolojik tasarıma sahiptir. Yeni Golf 8’de sürücüler için 11 farklı motor çeşidinin yanında 5 hibrit motor seçeneği de sunulmuştur.

Yeni Golf Tanıtımı Nerede Yapıldı, Satış Rakamı Kaç?

Yeni Golf 8’in tanıtımı, Volkswagen CEO’su Herbert Diess tarafından, Almanya’da Wolfsburg Volkswagen tesislerinde gerçekleştirildi. Tanıtımı ile birlikte 35 milyon satış rakamına kısa süre içinde ulaşan Golf 8 modeli, 11 ayrı motor seçeneğini meraklılarına sunuyor. İçerinde 3 hafif, 2 adet pulug-in ve 5 hibrit seçeneği bulunur.

Yeni Golf 8’in Özellikleri Neler?

Yeni Golf 8 modeli, 4284 mm uzunluğunda tasarlandı. Modelin genişliği 1789 mm, aks mesafe değeri 2636 mm, yüksekliği 1456 mm olarak açıklandı. Yeni Golf 8’in en çok dikkat çeken ve değişen yanı ise ön tasarımında bulunuyor. Eski modellerinden fark olarak daha ince ve estetik far tasarımına sahip olan Golf 8, ince bir ön ızgara modeli ile donatılarak, çarpıcı bir görünüme ulaştırılmıştır.

Yeni Golf 8 Motor Seçenekleri Neler?

Yeni Golf 8’in motor seçenekleri, Golf 7’de daha önce kullanımı tercih edilmiş olan 1.0lt turbo TSI ve 90 ya da 110 beygir gücünde olan 1.5 lt benzinli tip Turbo TSI olarak belirlendi. Bu motorların beygir güçleri ise sırasıyla 130 ve 150 beygir gücü olarak açıklandı. Dizel motor tipli modeli ele alındığında, 1.5 ve 2.0 LT TDI seçenekleri arasından tercih yapma şansı araç meraklılarına sunuluyor.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Yeni Golf 8’de Dijital Değişim

Yeni Golf 8 modelinde, analog gösterge tipinden tamamen uzak bir model kullanılmıştır. Geride kalan yıl marka tarafından Frankfurt’ta tanıtımı yapılan ve hangi araç modelinde kullanılacağı açıklanmayan ID3 gösterge sistemi yeni Golf 8’de bulunuyor. Dijital değişim aracın fiyat değerinde herhangi bir yükselişe sebep olmamıştır. Teknolojik açıdan onu bir adım öne taşıyan bu gösterge paneli, iç alanda da şıklık kazandırıyor.

Aracın iç bölümünde ön tasarımda ise Touareg’den sürücülerin aşina oldukları Innovision Cocpit tasarım düzeni uygulanmıştır. Golf 8 modelinde 10.25 inç’lik dijital yeni gösterge paneli ve yanında 8.25 inç’lik multimedya ekran bir bütün halinde sürücü kokpitini kaplıyor. Çarpıcı bir hacim ile birleşen dijital unsurlar ön panda yer alıyor.

Panelin üst bölümüne bakıldığında dokunmatik far kontrol alanları ve aynı bölümden kontrol edilebilen arka ve ön cam ısıtma ayarları göze çarpıyor. Kullanımı oldukça pratik detaylara modelde yer verilmiştir.

Yeni Golf 8 We Upgrade Özelliği Nedir?

Yeni Golf 8 We Upgrade özellik, Golf 8 alıcılarına satın alım ardından sunulacak olan bir sistemdir. Sürücüler We Upgrade sayesinde araca yakıt kullanımını en aza indiren adaptif hız sabitleyici eklenebilecekler.

Müşteri Yorumları