Araç İnceleme: 2021 Model Volkswagen Yeni Polo

polo 2021

 

Hiçbir zaman düşmeyen üretim kalitesi ve değişmeyen sağlamlığı ile otomotiv endüstrisinin en gelişmiş markalarından biri olan Volkswagen, 2021 model Polo ile karşınızda! Yeni Polo’nun işlevselliği, ekonomik oluşu ve göze hitap eden tasarımıyla ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Peki, neden Yeni Polo’ya sahip olmalısınız? Yeni Polo’nun göze çarpan özellikleri neler?

Yeni Polo’nun Tasarım Özellikleri

Tasarım güzelliği yıllardan bu yana Volkswagen’in dikkat çeken özelliklerinden biriydi. Yeni Polo’nun tasarım özellikleri için de şunları söyleyebiliriz:

 • Genelde Golf ve Passat gibi C veya D sınıfı otomobillerde gördüğümüz “IQ. LIGHT – LED Matrix” farları sayesinde sürüşü güvenli hale getiriyor. Ayrıca kötü hava koşullarında bile optimum fayda sağlamanızı garanti ediyor.
 • Hem tasarruf sağlayan hem de tasarım açısından öne çıkan LED stop lambaları sayesinde düşük enerji harcayarak trafikte erken fark edilmenizi sağlıyor.
 • Panoramik açılır cam tavan ile dışarıyı net bir şekilde görürken aynı zamanda boydan boya güneşlik sayesinde de sıcaktan etkilenmezsiniz.
 • Yeni Polo’nun donanım paketlerinde de standart olan 15 ve 16 inç alüminyum alaşımlı jantlar ve geniş tabanlı lastikler, otomobilin tasarımını güzelleştirirken yol tutuşunu da artırıyor.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Motor ve Vites Sistemi

Otomotiv endüstrisinin en gelişmiş motor üreticilerinden biri olan VW, Yeni Polo modelinde de kendini göstermiş:

 • Manuel viteste zaman zaman sarsıntı, hızlanmada kesinti ve vites değişiminde güç kaybı gibi sorunlar yaşanabilir. Otomatik viteste ise performans ve yakıt tüketimi gibi sorunlarla karşılaşılabilir. Yeni Polo ise tüm bu sorunlara Çift Katmanlı Şanzıman sistemi ile çözüm getiriyor.
 • Turboşarjlı Kademeli Enjeksiyon yani "TSI" teknolojisi, VW otomobillerinin birçok modelinde olduğu gibi Yeni Polo’da da 1.0 TSI 95 PS benzinli motor olarak yerini alıyor. Ayrıca Yeni Polo’nun donanım seviyelerinin ilki olan Impression’da 1.0 TSI 80 PS motorun yer aldığını da belirtmekte fayda var.
 • Start & Stop Sistemi, trafikte durduğunuzda motorun otomatik stop etmesini sağlarken motoru çalıştırmak için gaza basmayı yeterli hale getiriyor.

Konfor Özellikleri

VW denildiğinde akla ilk gelen özelliklerden biri konfordur. 2021 model Polo için de konforun önemli olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden Yeni Polo konforunuz için size birçok kolaylıklar sağlıyor:

 • 10,25 inç yüksek çözünürlüklü ekranıyla Dijital Gösterge Paneli yani Active Info Display; aracın hızı, motor devri, araç sıcaklığı gibi bilgileri size iletiyor.
 • Multimedya olarak da adlandırılan bilgi eğlence sistemi ekranı sayesinde akıllı telefonunuza dokunmadan sesli komutla telefonunuzu kullanabilir, hatta multimedya ekranında yer alan navigasyon sistemini çalıştırabilirsiniz.
 • Akıllı telefonunuzdan seçtiğiniz müziği veya kullanmak istediğiniz uygulamayı aracınızda rahatça açabilmeniz için Mobil Bağlantı Arayüzü yani App-Connect, Yeni Polo’da mevcut.
 • USB C tipi girişler için önde ve arkada ikişer bağlantı yuvası bulunuyor.

Güvenlik Özellikleri

 • Yeni Polo’daki yarı otonom sürüş asistanı yani Travel Assist; radar, kamera, sensör gibi araçların yardımıyla sürüşünüzü güvenli hale getiriyor. Travel Assist; araç takip mesafenizi korur, gerekli zamanda şerit değiştirebilir, şerit çizgilerinizi ayarlar.
 • Kör Nokta Uyarı Sistemi (Blind Spot Detection), adından da tahmin edileceği üzere sürüş anında sizi görmediğiniz noktadaki araçlar için uyarıyor. Örneğin sürüş anında kör noktada bir araç var ve siz şerit değiştirmek istiyorsunuz. Bu durumda LED ikaz lambaları dikkat çekmek için yanıp sönüyor.
 • Güvenliğinizi Adaptif Hız Sabitleyici yani “ACC” ile arttırabilirsiniz. Sürüş öncesi Adaptif Hız Sabitleyiciyle ayarladığınız hızınızı her aştığınızda sistemden uyarı alırsınız. Böylece hızınızı ayarlamak için fazladan çaba harcamazsınız.
 • Yeni Polo’da yer alan Park Asistanı ise zorlu koşullarda, zeminlerde ve alanlarda otomobilinizi park etmenize yardımcı olur.  

Tüm bunların dışında Yeni Polo’nuzu kendiniz oluşturmak ve standartların dışına çıkmak istiyorsanız Volkswagen, Yeni Polo 2021 modeliyle 3 tane donanım seviyesi sunuyor. Bunlar Impression, Life ve Style olarak isimlendirilmiş. Şimdi, Yeni Polo’nun donanım seviyelerine göre ayrılmış fiyatlarına göz atalım:

Model Donanım Fiyat (2021 Eylül)
Yeni Polo 1.0 80 PS Manuel Impression 218,000.00 TL
Yeni Polo 1.0 TSI 95 PS Manuel Life 229,300.00 TL
Yeni Polo 1.0 TSI 95 PS DSG Life 251,200.00 TL
Yeni Polo 1.0 TSI 95 PS DSG Style 345,200.00 TL

Alman otomotiv devi Volkswagen’in geliştirdiği 2021 model Yeni Polo hem tasarruf hem de tasarım anlayışıyla sizi etkilerken bir yandan güvenliğinizi de düşünüyor. O halde belki de ihtiyacınız olan her şey Yeni Polo’da sizi bekliyor!

Müşteri Yorumları