Yıllık Hayat Sigortası ile
sevdikleriniz ve geleceğiniz güvende


Yıllık hayat sigortası ile siz yokken bile sevdiklerinizin
güvende olmasını sağlayın!

Yıllık hayat sigortası ile siz yokken bile sevdiklerinizin
güvende olmasını sağlayın!

HEMEN BAŞVUR
Bizi Arayın
Sigortam.net'i Mutlu Müşterilerinden Dinleyin!
Bi' Alo Dediler, Gerisini Biz Hallettik
Listele

Yıllık hayat sigortası, sigortalının vefatı durumunda ailesinin maddi durumunu güvence altına almak, uğrayacağı maddi kaybı telafi etmek için yaptırılansigortadır. Bu kişiler poliçeye lehdar olarak yazılır ve riskin gerçekleşmesi durumunda poliçede yer alan tutar lehdarlara ödenir.

Devamını Okuyun

Yıllık hayat sigortası 18-65 yaş aralığındaki kişiler için geçerlidir. Temel alınan vefat teminatı dışında ek teminatlar da talep edilmesi durumunda primler yaşa, mesleğe, risk durumuna göre değişiklik gösterir.

Devamını Okuyun
Yıllık hayat sigortası gibi değerli bir güvenceden en iyi şekilde yararlanmak için ihtiyacınıza uygun olan doğru teminatların seçilmesi çok önemlidir.Yıllık hayat sigortasında ana teminat vefattır.
Devamını Okuyun
İntihar, lehdar tarafından öldürülme veya suça teşebbüs, savaş hali, havada yolcu sıfatı dışında bir vasıfla seyahat ederken meydana gelen kaza sonucu vefat gibi durumlar  yıllık hayat sigortası kapsamı dışında kalan hallerdir.
Devamını Okuyun

Yıllık hayat sigortası prim ödemeleri için vergi indiriminden yararlanılabilir. Yıllık hayat sigortası için ödenen primin, yıllık asgari ücreti geçmemesi koşuluyla, kişinin brüt maaşının %5’i kadar vergi avantajı sağlanabilir.

Devamını Okuyun

Yıllık hayat sigortası ile bir yıl boyunca başınıza gelebilecek risklere karşı geride bıraktığınız ailenizi maddi anlamda güvence altına alabilirsiniz. Bu yazıda sevdiklerinizi güvence altına alabilmeniz için yaptıracağınız yıllık hayat sigortası teminatlarını inceledik.

Devamını Okuyun

Sigorta Bilgi Merkezi

Sigortacılık hakkında merak ettiğiniz bütün soruların cevapları "Sigorta Bilgi Merkezi"mizde!
Sigorta Rehberi

Kredi Çekmek İçin Hayat Sigortası Yaptırmak Zorunlu Mu?

Kredi için hayat sigortası zorunlu mu? sorusu kredi çekmek isteyenlerin en merak ettiği soruların başında geliyor.Devamını Oku

Lehdar (Menfaatdar) Nedir?

Lehdar, sigortadan faydalanan gerçek ya da tüzel kişi veya kişilerdir. Devamını Oku

Çocuğunuz için Sigorta Yaptırılabilir mi?

Hayat Sigortası Genel Şartları'nda belirtildiği üzere küçük çocuklar için yaptırılmak istenen hayat sigortaları geçersizdir. Hayat sigorta poliçesi yaptırabilmek için sigortalı adayının 18 yaşından küçük olmaması gerekmektedir.Devamını Oku

Yıllık Hayat Sigortası Primi Nasıl Hesaplanır?

Yıllık hayat sigortası primleri yaşa göre belirlenir. Sigorta şirketine göre meslek ve cinsiyetin de etkili olduğu prim tabloları vardır.Devamını Oku

Belirtilen Süreden Önce Sigortadan Ayrılabilir miyim?

Hayat Sigortası, yaşamın beklenmedik sürprizlerine karşı hazırlıklı olmanız, beklenmedik bir durumda yaşam standartlarınızı korumanız ve sevdiklerinizi güvence altına almanız amacı ile yapılan bir sigorta çeşididir.Devamını Oku
Daha Fazla Gör Daha Az Gör