444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Anadolu Hayat Emeklilik'ten Emeklileri Sevindirecek Haber

03 Eylül 2010
DHA
 
Anadolu Hayat Emeklilik, yeni Gelir Planı ve Yıllık Gelir Sigortası ürünleri ile emeklilik dönemi için çok farklı düzenli gelir seçenekleri sunuyor!
 
Bireysel emeklilik sisteminde en az 10 yıl süreyle katkı payı ödeyen ve 56 yaşını tamamlayan katılımcı emekliliğe hak kazanıyor. Emekliliğe hak kazanan katılımcı mevcut durumda ya birikimini sistemden alıyor veya emekliliğini erteleyerek sistemde kalmaya devam edebiliyor. Anadolu Hayat Emeklilik, emekliliğe hak kazanan katılımcılara bu iki seçenek dışında, mevcut Yıllık Gelir Sigortası ürününün yanı sıra bireysel emeklilik sistemi içinde kalarak birikimlerini geri almak isteyenlere yönelik yeni bir ürün daha sunuyor.
 
Sektörde yüzde 63’lük bir oranla en yüksek emekli katılımcı sayısına sahip olan Anadolu Hayat Emeklilik, yeni Emeklilik Gelir Planı ile emeklilere Sistemin avantajlarından faydalanmaya devam ederken düzenli gelir alma imkanı sunuyor.
 

Emeklilik Gelir Planı ile süreli veya tutara bağlı ödeme imkanı

 

 

 

    
Emeklilik Gelir Planı, emeklilik hakkı kazanan Anadolu Hayat Emeklilik müşterilerine, sistem içinde kalarak, tespit edilecek geri ödeme programı çerçevesinde birikimini geri alabilme imkânı sağlıyor.
 
Plan dâhilinde katılımcılara iki farklı geri ödeme seçeneği sunuluyor. Süreli Program’da katılımcı, düzenli gelire ihtiyaç duyacağı süreyi kendisi belirleyerek bu süre boyunca sahip olabileceği düzenli gelir tutarını alabiliyor. Tutara Bağlı Program’da ise katılımcı ihtiyaç duyduğu düzenli gelir tutarını belirleyerek sahip olduğu emeklilik birikiminin kendisine ne kadar süre yeteceği doğrultusunda bilgilendiriliyor.
 
Emeklilik Gelir Planı, katılımcının sistemden çıkmadan, birikiminin kendi belirlediği kısmını aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık dönemlerde maaş gibi almasına imkân sunuyor. Plan sayesinde kalan birikiminin emeklilik yatırım fonlarında vergi avantajlarıyla değerlenmeye devam etmesi sağlanıyor. Planın sunduğu avantajlardan bir diğeri de katılımcıların fon tercihlerini yapmakta özgür olmaları…
 

Yıllık Gelir Sigortası ile ömür boyu düzenli gelir imkanı

 

Yıllık Gelir Sigortası seçeneğinde ise bireysel emeklilik sisteminden emeklilik hakkı kazanan katılımcıya, Yıllık Gelir Sigortası poliçesi düzenleniyor ve katılımcının emeklilik birikimi üzerinden ömür boyu düzenli gelir alması sağlanıyor.
 
Asgari gelir garantisi de içeren Yıllık Gelir Sigortası’nda geri ödemeler 3 aylık periyotlarda yapılıyor. Sigortalı ürün kapsamında sunulan beş farklı gelir seçeneğinden birini tercih etme veya gelir almayarak bu tutarın kapitaline eklenmesini talep etme olanağına sahip olabiliyor. Sigortalının kapitali ise Anadolu Hayat Emeklilik tarafından yüksek getirili yatırım alanlarında değerlendirilmeye devam ediyor.
 

Anadolu Hayat Emeklilik hakkında: 

 
Bireysel emeklilik ve hayat sigortaları alanlarında hizmet sunan Anadolu Hayat Emeklilik, 1990 yılında “Türkiye’nin ilk hayat sigortası şirketi” olarak kuruldu. Halka açık ilk ve tek emeklilik şirketi olan Anadolu Hayat Emeklilik, Birikimli Hayat Sigortaları ve Bireysel Emeklilik Sistemi ile en büyük fon yaratan şirket olma özelliğini taşıyor. Genel Müdürlüğü İstanbul'da bulunan şirketin; İstanbul, Ankara, Adana, Bursa ve İzmir'de Bölge Müdürlükleri ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Şubesi bulunuyor. Anadolu Hayat Emeklilik, direkt satış ekibi, 300'e yakın özel acentesi ve Türkiye İş Bankası, HSBC, TEB ve Anadolubank’ın toplam bin 850’yi aşan banka şubeleri aracılığıyla hizmet sunuyor.

Okumaya Devam Edin

Tüketicinin %73'ü Tasarrufa Krizde de Devam Etti

13 Mayıs 2010 Perşembe

The Future Company'nin, Aviva için 2009'da yaptığı pazar araştırmasının sonuçlarına göre, Türk tüketicisinin yüzde 73'ü tasarruflarını devam ettirirken, yüzde 22'si az biriktirdi.

Konut Kredisi Alırken Hayat Sigortasına Dikkat!

22 Nisan 2010 Perşembe
Kredi kullanımında en çok tartışılan konu kullandırım karşılığı yapılmak zorunda olduğu söylenen hayat sigortası. Bankalar tabi ki bunun için ekstra bir ücret talep ediyor. 

Sayısı Artan İntihar Vakaları, Hayat Sigortası Şirketlerini Tedirgin Etti

03 Mayıs 2010 Pazartesi

Erhan Adalı, 2008'da 31 olan intiharla ölümlerin, 2009'da yüzde 55 arttığını belirterek, sigorta genel şartlarında belirtilen süreleri geçmediğinden tazminat ödemesi olmadığını söyledi.