Hayat Sigortasında Belirtilen Süreden Önce Ayrılma | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Belirtilen Süreden Önce Sigortadan Ayrılabilir miyim?

Hayat Sigortası, yaşamın beklenmedik sürprizlerine karşı hazırlıklı olmanız, beklenmedik bir durumda yaşam standartlarınızı korumanız ve sevdiklerinizi güvence altına almanız amacı ile yapılan bir sigorta çeşididir.
 
Hayat sigortası ; kaza geçirmeniz yahut tehlikeli bir hastalıkla karşılaşmanız halinde tedavinizin masrafını karşılar.  Ancak  hayat sigortası sadece sizi değil başınıza gelen kötü durumlarda ailenizi de korur. Sevdiklerinizin maddi sıkıntı çekmesine engel olur, yaşamlarını sürdürmelerini sağlar. 
Yıllık hayat sigortası ile siz yokken bile sevdiklerinizin güvende olmasını sağlayın!
Hayat sigortası özellikle bu yönü ile önemli bir avantaj sağlar sigorta sahiplerine. Bu avantaj hayat sigortalarında vefat teminatı olarak geçer ve hayat sigortasının ana teminatıdır. Sigortalının vefatı halinde devreye girer.
 
Ancak hayat sigortasının vefat teminatı ve diğer avantajlarından yararlanmak için bir süre söz konusudur. Süre arttıkça avantajlarınız da artacaktır.
 
Hayat sigortası sahibi olan birinin emekli olabilmesi için en az 10 sene sigorta prim ödemesi gereklidir. Ancak 10 yıl sonunda da emekli olma zorunluluğu yoktur. 10 yıl boyunca sigorta primlerini ödeyen sigortalı dilerse prim ödemeye devam eder ya da emekli olarak, birikmiş parasının tümünü çekerek sigortadan ayrılabilir. Tercih sigorta sahibinin kendisine kalmıştır.
Emekliliğini istemesi halinde her yıl vefat edene kadar ya da kendi belirlediği süre aralığında emekli maaşı alır. Toplu para almak istemesi halinde; ödediği primleri ve primlerin işletiminden doğan kar payı toplamını alır.
 
Ancak hayat sigortası sahibinin biriken paralarını hayat sigortası şirketinden alabilmesi için ara vermeden 3 yıl boyunca prim ödemesi gerekir. Hayat sigortasının bu şartı; sigorta genel şartlarına göre değişikliğe uğrayarak, süre kısaltmasına gidilebilir. Erken ayrılmanız halinde; sigorta sahibinin sigortada kalma süresine bağlı olarak sigorta şirketi birikim tutarı üzerinden kesinti uygular. Fakat; İlk yıllarda poliçe üretim masrafları yüksek olacağı için erken ayrılma durumunda kar payı tutarı ödenen primlere oranla daha düşük olacaktır.
 

Hayat Sigortası Size Neler Kazandırır?

 
Herhangi bir sakatlık halinde hayat şartlarınızın değişmesini önler, aynı şekilde devam etmenizi sağlar.
 
Vefat halinde yakınlarınıza bırakabileceğiniz maddi bir varlık niteliğindedir, eğitim gören çocuklarınız varsa onların eğitimlerine devam etmesini sağlar.
 
Hayat sigortası poliçesine giren bir kaza yaşadıysanız ve gördüğünüz hasar yüksek tutarlı tedavilere sebebiyet olduysa. Poliçeniz sayesinde tedavi giderlerini karşılarsınız.
 
Beklenmedik, ani bir tehlikeli hastalıkla karşılaşmanız halinde maddi destek sağlayarak bütçenizin sarsılmasına engel olur.
 
Ödemiş olduğunuz primler yürürlükteki vergi kanunlarına göre belli oranlara kadar gelir vergisi tarifesinden düşebilir.
 
Hayat sigortası başvurusu yapın, sizin ve sevdiklerinizin hayat standartlarını sigortalayın. 

Benzer İçerikler

Yıllık Hayat Sigortası ile Hangi Riskleri Kapsam Altına Alabilirsiniz?

Yıllık hayat sigortası gibi değerli bir güvenceden en iyi şekilde yararlanmak için ihtiyacınıza uygun olan doğru teminatların seçilmesi çok önemlidir.Yıllık hayat sigortasında ana teminat vefattır.

Devamını Oku

Yıllık Hayat Sigortası Nedir?

Yıllık hayat sigortası, sigortalının vefatı durumunda ailesinin maddi durumunu güvence altına almak, uğrayacağı maddi kaybı telafi etmek için yaptırılan sigortadır. Bu kişiler poliçeye lehdar olarak yazılır ve riskin gerçekleşmesi durumunda poliçede yer alan tutar lehdarlara ödenir.

Devamını Oku

Sigorta Şirketleri Nasıl Çalışır?

Sigortanın çalışma mantığı, ortak risk altında olan kişilerin, maddi güçlerini birleştirip, yardımlaşmasıdır. İşte sigorta şirketleri bu benzer riskleri taşıyan kişileri bulur ve hasar gerçekleştiğinde, giderilmesini sağlarlar.

Devamını Oku