Hayat Sigortasında Büyüme Yaşanabilir!

Sigorta sektörü Ocak ayında prim üretimini 2013 yılının Ocak ayına göre %7.4 yükselterek 2 milyar 763 milyon TL’ye çıkardı.

Sigorta Şirketleri Birliği’nden alınan bilgiye göre, bunun 2 milyar 431 bin TL’si hayat dışı sigortalardan, 331 milyon 942 bin TL’si ise hayat sigortalarından sağlandı. Ancak, hayat sigortasında prim üretiminde %21.2’lik düşüş yaşandı.

70’den fazla ülkede hizmet veren ABD’li hayat reasürans şirketi RGA Türkiye’nin Genel Müdürü Gökhan Özüm, bireysel emekliliğin faaliyete geçmesiyle birikimli yıllık hayat sigortası satışlarının azaldığını ve ağırlıklı olarak kredili hayat sigortası satışlarının yapıldığını belirtti. Ayrıca, hayat sigortalarındaki düşüşte son dönemde krediler ve tüketici kanununda yapılan düzenlemelerin etkisinin büyük olduğuna dikkat çekti. 

Türkiye’nin büyüyen bir ekonomi olduğunu hatırlatan Özüm, hayat sigortası sektöründe de önümüzdeki dönemde güçlü bir büyüme yaşanabileceğini söyledi. Özüm, bu potansiyelin son dönemde Türkiye’ye gelen yabancı yatırımlarla da doğrulandığını kaydetti.

Yıllık hayat sigortası ile siz yokken bile sevdiklerinizin güvende olmasını sağlayın!

Özüm, son 10 yılda hayat sigortası brüt primlerinin yıllık bileşik büyüme oranının %12.1 olarak gerçekleştiğini, 2013 yılındaki prim artışının ise %27 olduğunu kaydetti. Özüm, son 10 yılda risk hayat üretimlerindeki büyümenin ise %37.9 seviyesinde olduğunu açıkladı.

Yıllık hayat sigortası yaptırarak kendinizi ve ailenizi sigorta güvencesi altına alın. www.sigortam.net üzerinden Yıllık Hayat Sigortası Başvuru Formu doldurun, bilgilerinizi sigorta şirketlerine iletelim. Sigorta şirketleri tekliflerini sunmak üzere size dönüş yapsınlar. 

Yıllık hayat sigortası yaptırarak kendinizi ve ailenizi sigorta güvencesi altına alın. Sigortam.net üzerinden yıllık hayat sigortası başvuru formu doldurun, bilgilerinizi sigorta şirketlerine iletelim. Sigorta şirketleri tekliflerini sunmak üzere size dönüş yapsınlar. 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL