444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Hayat Sigortasında Büyüme Yaşanabilir!

24 Mart 2014

Sigorta sektörü Ocak ayında prim üretimini 2013 yılının Ocak ayına göre %7.4 yükselterek 2 milyar 763 milyon TL’ye çıkardı.

Sigorta Şirketleri Birliği’nden alınan bilgiye göre, bunun 2 milyar 431 bin TL’si hayat dışı sigortalardan, 331 milyon 942 bin TL’si ise hayat sigortalarından sağlandı. Ancak, hayat sigortasında prim üretiminde %21.2’lik düşüş yaşandı.


70’den fazla ülkede hizmet veren ABD’li hayat reasürans şirketi RGA Türkiye’nin Genel Müdürü Gökhan Özüm, bireysel emekliliğin faaliyete geçmesiyle birikimli yıllık hayat sigortası satışlarının azaldığını ve ağırlıklı olarak kredili hayat sigortası satışlarının yapıldığını belirtti. Ayrıca, hayat sigortalarındaki düşüşte son dönemde krediler ve tüketici kanununda yapılan düzenlemelerin etkisinin büyük olduğuna dikkat çekti. 

Türkiye’nin büyüyen bir ekonomi olduğunu hatırlatan Özüm, hayat sigortası sektöründe de önümüzdeki dönemde güçlü bir büyüme yaşanabileceğini söyledi. Özüm, bu potansiyelin son dönemde Türkiye’ye gelen yabancı yatırımlarla da doğrulandığını kaydetti.

Yıllık hayat sigortası ile siz yokken bile sevdiklerinizin güvende olmasını sağlayın!


Özüm, son 10 yılda hayat sigortası brüt primlerinin yıllık bileşik büyüme oranının %12.1 olarak gerçekleştiğini, 2013 yılındaki prim artışının ise %27 olduğunu kaydetti. Özüm, son 10 yılda risk hayat üretimlerindeki büyümenin ise %37.9 seviyesinde olduğunu açıkladı.

Yıllık hayat sigortası yaptırarak kendinizi ve ailenizi sigorta güvencesi altına alın. www.sigortam.net üzerinden Yıllık Hayat Sigortası Başvuru Formu doldurun, bilgilerinizi sigorta şirketlerine iletelim. Sigorta şirketleri tekliflerini sunmak üzere size dönüş yapsınlar. 

Yıllık hayat sigortası yaptırarak kendinizi ve ailenizi sigorta güvencesi altına alın. Sigortam.net üzerinden yıllık hayat sigortası başvuru formu doldurun, bilgilerinizi sigorta şirketlerine iletelim. Sigorta şirketleri tekliflerini sunmak üzere size dönüş yapsınlar. 


Okumaya Devam Edin

Tüketicinin %73'ü Tasarrufa Krizde de Devam Etti

13 Mayıs 2010 Perşembe

The Future Company'nin, Aviva için 2009'da yaptığı pazar araştırmasının sonuçlarına göre, Türk tüketicisinin yüzde 73'ü tasarruflarını devam ettirirken, yüzde 22'si az biriktirdi.

Konut Kredisi Alırken Hayat Sigortasına Dikkat!

22 Nisan 2010 Perşembe
Kredi kullanımında en çok tartışılan konu kullandırım karşılığı yapılmak zorunda olduğu söylenen hayat sigortası. Bankalar tabi ki bunun için ekstra bir ücret talep ediyor. 

Sayısı Artan İntihar Vakaları, Hayat Sigortası Şirketlerini Tedirgin Etti

03 Mayıs 2010 Pazartesi

Erhan Adalı, 2008'da 31 olan intiharla ölümlerin, 2009'da yüzde 55 arttığını belirterek, sigorta genel şartlarında belirtilen süreleri geçmediğinden tazminat ödemesi olmadığını söyledi.