46.404 müşterimiz
son 24 saatte
bizi ziyaret etti!
X
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Yıllık Hayat Sigortası Rehberi

Yıllık hayat sigortasındaki uygulamalar ve merak ettiğiniz diğer konular bu rehberde.

Yıllık Hayat Sigortası Rehberi


Kredi Çekerken Hayat Sigortası Yaptırmak Zorunlu mu?

25 Haziran 2015 Perşembe

Bankalara yapılan kredi başvurularında, müşterilerin karşısına çıkan bir diğer istek de bankanın kredi vermek için şart koştuğu hayat sigortasıdır.

Kimler Yıllık Hayat Sigortası Yaptırabilir?

10 Aralık 2013 Salı

Yıllık hayat sigortası 18-65 yaş aralığındaki kişiler için geçerlidir. Temel alınan vefat teminatı dışında ek teminatlar da talep edilmesi durumunda primler yaşa, mesleğe, risk durumuna göre değişiklik gösterir.

Yıllık Hayat Sigortası Vergi Avantajı Nasıl Sağlanır?

10 Aralık 2013 Salı

Yıllık hayat sigortası prim ödemeleri için vergi indiriminden yararlanılabilir. Yıllık hayat sigortası için ödenen primin, yıllık asgari ücreti geçmemesi koşuluyla, kişinin brüt maaşının %5’i kadar vergi avantajı sağlanabilir.

Yıllık Hayat Sigortası Teminatları Nelerdir?

05 Mart 2013 Salı

Yıllık hayat sigortası ile bir yıl boyunca başınıza gelebilecek risklere karşı geride bıraktığınız ailenizi maddi anlamda güvence altına alabilirsiniz. Bu yazıda sevdiklerinizi güvence altına alabilmeniz için yaptıracağınız yıllık hayat sigortası teminatlarını inceledik.

Yıllık Hayat Sigortası Nedir?

04 Mart 2013 Pazartesi

Yıllık hayat sigortası, sigortalının vefatı durumunda ailesinin maddi durumunu güvence altına almak, uğrayacağı maddi kaybı telafi etmek için yaptırılan sigortadır. Bu kişiler poliçeye lehdar olarak yazılır ve riskin gerçekleşmesi durumunda poliçede yer alan tutar lehdarlara ödenir.

Neden Hayat Sigortası Yaptırılmalıdır?

10 Aralık 2012 Pazartesi
Hayat sigortası, sigortalıya 1 yıl süre ile vefat ve sürekli hastalık riskleri karşısında teminat veren, hayatın birçok alanında güvence sağlayan bir sigorta türüdür.

Lehdar (Menfaatdar) Nedir?

10 Aralık 2012 Pazartesi

Yıllık hayat sigortalarında, sigortalının vefatı halinde sigorta tazminatını sigortacıdan isteme hakkına sahip olan kişi lehdar (menfaatdar) olarak adlandırılır. 

Sigorta Acenteliği Nedir?

16 Kasım 2012 Cuma
Sigorta acenteleri bağlı  bulundukları sigorta şirketinin ürünlerinin tanıtım ve pazarlaması ile görevli olup, o şirketin talimatları doğrultusunda çalışmaktadırlar.

Sigorta Şirketleri Nasıl Çalışır?

16 Kasım 2012 Cuma
Sigortanın çalışma mantığı, ortak risk altında olan kişilerin, maddi güçlerini birleştirip, yardımlaşmasıdır. İşte sigorta şirketleri bu benzer riskleri taşıyan kişileri bulur ve hasar gerçekleştiğinde, giderilmesini sağlarlar.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi

14 Kasım 2012 Çarşamba


Sigorta Bilgi Merkezi;  hayat, hastalık/sağlık, trafik ve zorunlu sigortalar branşlarındaki bilgilerin daha kapsamlı ve etkin şekilde yürütülmesi amacıyla kurulmuştur.

Belirtilen Süreden Önce Sigortadan Ayrılabilir miyim?

11 Ekim 2010 Pazartesi

Beklenmedik durumlara karşı sizi ve sevdiklerinizi koruyan hayat sigortasından erken ayrılmak zorunda kalsanız bir ödeme alabilirsiniz ama ne kadar?

Herhangi Bir Risk Gerçekleştiğinde Yapmanız Gerekenler Nelerdir?

18 Haziran 2010 Cuma
Yıllık hayat sigortası kapsamına göre sigortalı, riskin gerçekleştiğini öğrendiği tarihten itibaren durumu 5 (beş) iş günü içinde sigorta şirketine bildirmek zorundadır.