Yıllık Hayat Sigortası Teminatları Nelerdir?

Yıllık hayat sigortası ile bir yıl boyunca başınıza gelebilecek risklere karşı geride bıraktığınız ailenizi maddi anlamda güvence altına alabilirsiniz. Hayat sigortası sahibinin vefatı durumunda, teminat tutarı poliçede ismi yazılı kişilere, yani lehdarlara ödenmekte, böylece geride kalanların yaşam standartlarının korunması amaçlanmaktadır.

Hayat sigortası bir yıllığına yapılmakta, süresi dolduğunda poliçe yenilenebilmekte ve ek teminatlar alınabilmektedir.

Yıllık hayat sigortası ile siz yokken bile sevdiklerinizin güvende olmasını sağlayın!

Hayat sigortası poliçesinde ana teminat konusu kişinin vefatı olsa da, kaza ve maluliyet durumlarına karşı ek teminatlar da almak mümkün olmaktadır.

Teminat tutarları ise kişinin yaşına, mesleğine ve risk oranına göre sigorta uzmanları tarafından tavsiye edilmektedir. Bu nedenle hem ödenecek primler hem de teminatlar kişiden kişiye değişmektedir.

Hayat sigortası poliçelerinde yer alan teminatların sayısı ve tanımı sigorta şirketlerine göre az da olsa farklılıklar gösterebilmektedir. Poliçenizde yer alabilecek yıllık hayat sigortası teminatları şunlardır:

• Vefat teminatı: Hayat sigortasının temel ve standart teminatıdır. Kişinin sigorta süresi içerisinde vefatı halinde, poliçede yazılı olan toplam tutar lehdar olarak belirtilmiş kişilere ödenir. Bu sayede geçimini sağladığınız aileniz sizden sonra bu maddi kaynak sayesinde yaşamını devam ettirebilir.

• Kaza sonucu vefat: Geçirilen kaza sonucunda ani ölümlerde geride kalanlara maddi destek sağlamak için yaptırılmaktadır.

• Kaza sonucu tam veya kısmi maluliyet: Vefat halinin haricinde geçirilecek bir kaza sonucunda maluliyet oluşması durumunda, hayat sigortanızdan tazminat alabilirsiniz. Eğer bu teminat poliçeye eklenmişse, sigorta şirketi maluliyet derecesine göre belirlenecek oranda ödeme yapar. Böylece hem bakım masrafları ödenmiş hem de çalışmadan geçirilen zamanda yaşanacak gelir kaybı önlenmiş olur.

• Hastalık sonucu maluliyet: Geçirilen herhangi bir hastalık sonucu maluliyet oluştuğunda, bu ek teminat ile hem tedavi masrafları ödenebilir hem de işgücü kaybından dolayı oluşan gelir kaybı telafi edilebilir.

• Kaza sonucu tedavi: Kazanın ardından tedavi masrafları da hayat sigortası ek teminatları ile karşılanabilmektedir. Poliçenin yapılması sırasında eklenecek olan bu teminat ile doktor, hastane, ilaç ve poliçede belirlenen diğer masraflar karşılanabilmektedir.

• Kaza sonucu gündelik tazminat: Geçirilen kaza sonucunda çalışılmayan her gün için belirlenen tutardaki gündelik tazminat hesaplanır ve toplam gün sayısı bedelindeki tutar sigortalıya ödenir.

• Tehlikeli hastalıklar teminatı: Sigortalı kişinin poliçe süresi içerisinde kalp krizi veya başka bir hastalık sonucunda meydana gelen inme, kanser, böbrek yetmezliği, körlük, multipl skleroz hastalıklarından birini geçirmesi veya açık kalp ameliyatı, organ nakli ameliyatı yapılması durumunda, poliçede bu teminat bulunuyorsa sigortalıya “tehlikeli hastalıklar” kapsamı dahilinde belirlenen tutarda tazminat ödemesi yapılmaktadır.

Bu teminatları poliçenize ekleterek vefat dışında başınıza gelebilecek kaza, hastalık ve ameliyat harcamalarınızda da kendinizi ve ailenizi maddi güvence altına alabilirsiniz.

Sigortam.net’ten dolduracağınız form ile geleceğiniz ve sevdiklerinizin mutluluğunun devamlılığı için en uygun yıllık hayat sigortası için hemen başvuruda bulunun.

Benzer İçerikler

İnternetten Sigorta Teklifi Al, Avantajları Yakala!

İnternetten Sigorta Teklifi Al, Avantajları Yakala!

Online sigorta teklifi alarak, internete özel avantajları...kullanabilirsiniz. Nasıl mı? Bilgilerinizi girin, sadece bir kaç dakika içerisinde sigorta şirketlerinin tekliflerini...karşılaştırmalı olarak değerlendirin. İnternete özel indirimli sigorta fiyatlarını ancak online teklif alarak görebilirsiniz. Bu...sayede poliçenizi hem daha uyguna satın alabilir, hem de satın alma işlemini gerçekleştirdiğiniz an e-postanıza gönderilen...poliçenize ulaşabilirsiniz. Eğer bir aracınız var ya da almayı düşünüyorsanız araç sigortası yaptırmak,...daha kaliteli ve rahat bir sağlık hizmeti almak için de sağlık sigortası yaptırmak Sigortam.net'ten çok...kolay! [widget id="sigortamnet_content_widget-2"] İhtiyaçlarınıza anında cevap verebilecek sigorta ürününü bulabilmek ise...karmaşık ve zaman alan bir sürece neden olabiliyor. Ayrı ayrı acenteleri gezmek, fiyatları ve teminatları karşılaştırabilmek...bağımsız araştırmalar sonucu daha da zorlaşıyor. Online sigorta teklifi sayesinde ise hem zamandan kazanıyorsunuz...hem de ihtiyacınıza uygun poliçeyi daha uygun fiyatlara alabiliyorsunuz. İnternetten sigorta teklifi almanın...birçok avantajı var. İhtiyacınız olan sigorta ürününe hızlı ve uygun fiyatlı ulaşmanın en pratik yolu online sigorta...teklifi almaktan geçiyor diyebiliriz. Sigortam.net online sigorta alanında memnun kalacağınız fırsatlar...sunuyor. Peki internetten teklif almanın avantajları nelerdir? Detayları merak edenler için sigorta teklifi almanın avantajlarını...sizler için bir araya getirdik.

Özel İndirimleri Görmek İçin Sigorta Teklifi Alın!

Sigorta fiyatı...sorgulama yaparak
Sigortam.net'in özel indirim fırsatlarını...görebilirsiniz. Nasıl mı? Sadece sigorta türüne göre doldurmanız gereken kişisel ya da aracınızla ilgili bilgileri, eksiksiz ve...doğru şekilde girmeniz yeterli. 2 dakika içerisinde sigorta şirketlerinin tekliflerini ekranınızda görebilirsiniz. Sigorta...teklifi almadan internete özel indirim fırsatlarını göremezsiniz. Sigortanızı indirimli fiyatlardan alabilmek için...öncelikle sigorta teklifi almanız gerekir. Teklif aldığınızda indirimlerin de eklenmesi ile en uygun sigorta...fiyatlarına ulaşmanız mümkün olur.

Poliçenize Anında Ulaşın, Güvenceniz Başlasın!

İnternetten sigorta...teklifi alma avantajlarının bir diğeri ise güvencenin anında başlaması! Aracınızı yeni aldınız ve zorunlu trafik...sigortası yaptırmadan trafiğe çıkmak istemiyorsunuz. Ya da aracınıza daha trafik sigortası yaptırmadınız ve ağır cezalara maruz...kalmadan sigortanızı yaptırmak istiyorsunuz. Sigortam.net'ten trafik sigortası teklifi alarak sigortasız...olacağınız süreyi kısaltabilirsiniz. Satın aldığınız trafik sigortası poliçesi anında e-postanıza gelir ve bu sayede bekleme...süresi yaşamadan poliçenize kavuşabilirsiniz. Aynı zamanda poliçeyi satın aldığınız andan itibaren sigorta geçerlilik süresi...başlar. Trafik sigortası yaptırdıysanız korkmadan trafiğe çıkabilir, kasko sigortası yaptırdıysanız ise koruma teminatlarından...faydalanabilirsiniz. En uygun araç sigortaları için teklif alın, güvenceniz anında başlasın! Sağlık sigortası yaptırmak isteyenler; özel sağlık sigortası ve tamamlayıcı sağlık sigortası tekliflerini...değerlendirebilir. Araç sigortasına ihtiyacınız var ise kasko ve trafik sigortası fiyatları hakkında bilgi alarak...bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun poliçeyi kendinizi belirleyebilirsiniz.