Kasko Yurt Dışında Geçerli mi?

Her ne kadar hayatımızı boyunca planlarımıza uymaya çalışsak da aniden gelişen olaylar zinciri, en basit planlarımızı alt üst edebiliyor. 

Basit bir örnek verecek olursak; her sabah işe gitmek için kullandığımız otomobilimizi keyifle sürmek amacıyla yola çıkıyoruz. Ancak her gün onlarca aracın trafiğe çıktığı düşünülür ve sorumsuz sürücülerin varlığı da hesaba katılırsa bu basit örnek, büyük bir hedef anlamında geliyor. Bu aynı zaman da ''Neden Kasko Yaptırmalı?'' sorusuna da en iyi cevap olacaktır.

Birçok insan, maliyet bahanesiyle kasko sigortasını yaptırmaktan kaçınıyor. Oysa muhtemel riskin yaşanması durumunda oluşacak ve cebinizden çıkacak maliyet çok daha fazla. Kasko sigortası ile sadece riskleri değil, planlarınızı da güvence altına almış oluyorsunuz.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Örneğin; kendi aracınızla bir yurt dışı gezisi planladınız ve aracınız umulmadık bir kaza sonrası yolda kaldı, kasko poliçeniz sayesinde bu durumdan kurtulabilirsiniz. Kasko güvencesini yurt dışında da hissetmeniz için bazı şartlar vardır. Çünkü; standart kasko ürünleri, ülke sınırları içerisinde geçerlidir. Sıklıkla ülke dışına çıkan kişilerin, yurt dışı teminatı alması gerekir. Kasko sigortasına dahil ettirdiğiniz yurt dışı teminatı, aracınızı başka topraklarda da koruma altına alır.

Yurt Dışı Teminatı Kasko Sigortasının Ek Teminatlarındandır

Kasko genel şartları içerisinde hem temel hem de ilave güvenceler vardır. Yurt dışı teminatı, ek teminatlar içerisinde değerlendirilir. Yurt dışı teminatı içeren kasko, tamkasko olarak olarak değerlendirilir. Kasko sigortasındaki ek teminatlar için; ''Kasko Sigortası Ek Teminatları Neleri Kapsar?'' başlıklı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Aracını yurt dışındaki risklere karşı da güvence altına almak isteyen sürücülerin tam kasko alması yeterlidir, ekstra bir şeye gerek yoktur. Tam kasko ile ilgili detaylar için; ''Tam Kasko Sigortası Kapsamı'' sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sıklıkla yurt dışına çıkan araç sahiplerinin değerlendirebileceği bir diğer uygulama da yeşil kart sertifikasıdır. Yeşil kart sigortası, zorunlu trafik sigortasının yurt dışında geçerli olan halidir. Yeşil kart sigortasıyla amaç gittikleri ülkede kazaya neden olan araç sahiplerinin zarar görmesini engellemektir.

Yurt dışı güvencesi gibi kasko teminatları içerisine dahil edilebilecek her güvence, ekstra bir maliyet anlamına gelir. Bu yüzden sigortalıların, teminatlarını doğru şekilde belirlemesi gerekir. Siz de kasko sigortanıza doğru teminatlarla ve uygun fiyatlarla sahip olmak için Sigortam.net’e gelin, en iyi fiyat garantisiyle araç sigortalarınızda avantajı yakalayın.

Dilerseniz 7/24 kesintisiz hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın!
 

Müşteri Yorumları