DASK | Zorunlu Deprem Sigortası | Sigortam.net
0
 

Müşteri Yorumları 

Bahadır Bakkaloğlu
20-Kasım-2014, Perşembe

Aracımı sigorta yaptırmak için Sigortam.net ile irtibata geçtim. Aracım ile ilgili Bayram Bey bir çalışma yaptı, çalışmanın sonunda son ...

Devamı

Abdurrahman Özdemir
20-Kasım-2014, Perşembe

Sigortam.net ailesine, bilhassa Filiz Hanım'a çok teşekkür ederim. Bıkmadan usanmadan her dakika yardım için canla başla çalışmalarından ...

Devamı
DASK Nedir?
Zorunlu deprem sigortası, deprem sonrası meydana gelen hasarların sebep olduğu maddi zararları karşılayan zorunlu sigorta çeşididir. 2012 yılında yürürlüğe giren yönetmelik kapsamında, yeni elektrik ve su aboneliği için binanın DASK sigortası bulunması şartı konulmuştur.
Devamı

DASK Teminatları Nelerdir?
DASK sigortası ile deprem, deprem sonrası yangın, deprem sonucu infilak gibi deprem ve deprem sebebiyle meydana gelen hasarlar teminat altına alınır. Bu durumdaki binalar tamamen veya kısmi hasar dahi almış olsa sigorta kapsamında sayılır. Ayrıca binanın merdiven, asansör boşluğu, çatı, sahanlık, bahçe duvarı gibi tamamlayıcı bölümleri de yine sigorta kapsamındadır.
Devamı

DASK Adres Kodu Uygulaması Nedir?
DASK Adres Kodu uygulaması, sigortalı binaların takibi için başlatılan bir uygulamadır. Her binanın ayrı bir kodu bulunur. Bu sayede mükerrer poliçe üretimi engellenirken, sigortalı binaların takibi ve hasar durumunda sigorta tespiti gibi işlemler kolaylaşır.
Devamı

DASK Yenileme İndiriminden Nasıl Yararlanılır?
2014 yılına kadar DASK poliçelerini ilk defa yenileyenler %20 poliçe yenileme indiriminden yararlanırlar. Bu tarihten sonraki yenilemeler için indirim %10 oranında uygulanır. Ayrıca 2007 sonrası inşa edilen binalardan, yönetmeliğe uygun olarak yapılanlar için %10 inşa indirimi de uygulanmaktadır.
Devamı

Zorunlu Deprem Sigortası Nasıl Hesaplanır?
Zorunlu deprem sigortası (DASK) tutarları sigortalanacak olan yapının yapı tarzına ve yapının Türkiye Deprem Bölgeleri Haritası’nda hangi bölgede bulunduğuna göre hesaplanır. Hesaplama kriterleri bütün sigorta şirketleri için aynıdır.
Devamı


DASK Sigortası Rehberi

Deprem Sigortası Yaptırmazsak Ne Olur?

Deprem ülkemizin jeopolitik konumu bakımında yaşanılması kaçınılmaz bir olaydır. Deprem sigortası y ...
Devamı

Hasarlı Bina DASK'tan Yararlanabilir mi?

Binanız deprem sonrası hasar almış olabilir ancak üzülmeyin! Hasarlı binaların da DASK kapsamında ...
Devamı

Adres Kodunun DASK'a Sağladığı Avantajlar

2013'de uygulamaya konulan Adres Kodu ile DASK'ta yaşanacak problemleri kolayca aşabilir, binanı ...
Devamı

Ruhsatsız Eve Deprem Sigortası Yapılır mı?

Ülkemizin jeopolitik konumu nedeniyle her zaman deprem riski altında bulunduğunu ve bu nedenle ...
Devamı

DASK Sigortası Haberleri

Hasar Tespit Eğitimi Veriliyor!

05-Eylül-2014, Cuma

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türkiye’de 15 ayrı bölgede bulunan bina ve bina türü yapılar için hasar tespit eğitim planı hazırladı. 

Devamı

Antalya’daki Sigortalı Konut Oranı %42!

19-Ağustos-2014, Salı

Zaman kaybetmeden zorunlu deprem sigortası yaptırın, Sigortam.net'ten en uygun sigorta oranlarına sahip olurken, depremin zararlarından korunun.

Devamı

DASK’ın Hedefi 10 Milyon Sigortalı Konut!

15-Ağustos-2014, Cuma

DASK 2017 yılında 10 milyon sigortalı hedeflediklerini açıkladı. Sigortam.net'ten DASK başvuru formunu doldurun, en uygun DASK fiyatlarına ulaşın.

Devamı

Deprem Sigortası Sahibi Olanların Oranı 14 yılda 9 Kat Arttı!

09-Temmuz-2014, Çarşamba

Deprem bölgesinde yaşadığınızı unutmayın. En uygun fiyatlı deprem sigortası için Sigortam.net'ten dask başvuru formunu doldurun.

Devamı

444 24 00
7/24 SİGORTA DESTEK HATTIEn iyi kasko fiyatları burada Reviewed by En iyi kasko fiyatları burada En iyi kasko fiyatları burada En iyi kasko fiyatları burada Rating: 5 En iyi kasko fiyatları burada