Kasko Araç Değer Listesi
Uygun kasko değeri hesaplamaReviewed by Uygun kasko değeri hesaplama Uygun kasko değeri hesaplama Uygun kasko değeri hesaplama Rating: 5 Uygun kasko değeri hesaplama


Aracınızın Kasko Değeri Ne Kadar?

Kasko değer listesi ile araç kasko değeri sorgulaması yapmak için hemen araç bilgilerinizi girin.
Markası
Model Yılı
Modeli
Kasko Değeri

01 Nisan 2013 tarihinden itibaren sigorta şirketleri kasko bedelleri için “Kasko Araç Değer Listesi” dışında bir kaynağı
referans alabilirler. Bu tarihten itibaren poliçelerde “Araç Değeri” değil sadece referans kaynağı belirtilecektir.


Kasko Değer Listesi ve Kasko Değer SorgulamaKasko değeri sorgulama ile, güncel araç kasko değerini öğrenin, kasko sigortanızı aracınızın değerine göre yaptırın.


Araç kasko değer listesi araçların kasko sigortası hesaplamasında baz alınacak olan değerin belirlenmesinde referans olarak kullanılır.

Hasar oluşması durumunda ödenecek tazminatın belirlenmesinde sigorta şirketleri güncel araç kasko değer listesini baz alabilirler.
Araç değer listesi, TSRB tarafından aylık olarak hazırlanır ve yayınlanır. Araçların kasko değerlerinin belirlenmesinde; araç marka, model ve yılllarıyla birlikte piyasa fiyatları etkilidir.
Sigorta şirketleri, araçlar için verdikleri kasko tekliflerinde bu listeden faydalanırlar. Araç sahibi arzu ederse, kasko sigortası araç değerinin +/ - %10’u için de yapılabilir.
Motorlu taşıtlar vergisi ödemeleri sırasında da kasko araç değer listesindeki, araç kasko değeri baz alınır.

Kasko araç değer listesi, onbeş yaşına kadarki motorlu kara taşıtları için hazırlanmış olup, daha eski model ve tiplere ait motorlu taşıtların sigorta bedelleri sigortalı ile sigorta şirketi arasında mutabık kalınarak tespit edilmektedir.

Yapılacak işlemlerde kasko araç değer listesinin esas alınmasından Sigortam.net hiç bir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.444 24 00
7/24 SİGORTA DESTEK HATTI