Trafik Sigortası | Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları | Sigortam.net
HEMEN ARAYIN !
En uygun trafik teklifini alın!
444 24 00
Zamanınız kısıtlıysa, müsait olduğunuzda,
 

Müşteri Yorumları 

Şeyma Devlet - İnsan Kaynakları
30-Haziran-2015, Salı

Bir haftadır kendisiyle konuşuyoruz, tüm sorularımı tek tek aksatmadan cevapladı. Hem beni sabırla dinlediği hem de üç aydır düşünüp kar ...

Devamı

Mesut Ertaş
30-Haziran-2015, Salı

Merhaba, iki senelik müşteriniz olarak tüm Sigortam.net ailesine ve özelliklede Filiz K. Hanım’a teşekkür ederim. Filiz Hanım’ın candan ...

Devamı
Zorunlu trafik sigortası, her araç sahibi tarafından yaptırılması zorunlu olan ve hasar anında karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alan bir sigortadır. Zorunlu trafik sigortası yaptırmayan araçlar trafiğe çıkamazlar. Bu sigorta çeşidi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerlidir.
Devamı

Zorunlu trafik sigortası teminatları Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenir ve tüm şirketler tarafından aynı teminatlar uygulanır. Bu yüzden şirketlerin vereceği tekliflerde teminat farkı bulunmaz ancak fiyat farklılıkları görülebilir. 
Devamı

Zorunlu trafik sigortası yaptırılmaması durumunda 77 TL para cezasına ek olarak, araç otoparka çekileceği için araç sahibi otopark ücreti ve çekici parası gibi ek masraflarla karşılaşacaktır. Ayrıca herhangi bir kaza durumunda karşı tarafın hasarı trafik sigortası tarafından karşılanırken, sigortası olmayan araç sahibi bu hasarı kendisi ödeyecektir.
Devamı

Trafik Sigortası Genel Şartları olarak da bilinen Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası Genel Şartları, zorunlu trafik sigortası kapsamı, hasar durumunda sorumluluk, tazminat gibi konuları içerir.

Devamı

Trafiğe çıkmadan önce motorlu her aracın yaptırması gereken kanunen zorunlu trafik sigortası hem kendimiz, hem karşı tarafa verebileceğimiz hasarlar nedeniyle önemli ve gereklidir. Trafik sigortası poliçeleri olmadan trafiğe çıkan araçlar bağlanarak, trafikten men edilir.
Devamı


Trafik Sigortası Rehberi

Yurtdışı Araç Sigortası Mümkün mü?

Ülke dışına kendi aracıyla çıkan araç sahiplerinin güvence elde edebilmesi adına yabancı araç sigortası ...
Devamı

Trafik Sigortasında Doğru Bilinen Yanlışlar

Araç sahiplerinin trafik sigortası olsa bile birçoğu trafik sigortalarının kapsamı hakkında ye ...
Devamı

Araç Sigortaları Neden Zorunlu?

Trafik sigortası, hasarda kusuru bulunmayan tarafın zor durumda kalmasını önlemek, sürücüleri daha dikkatl ...
Devamı

Trafikten Men Cezası ve Nedenleri

Trafikten men cezası, kanunlarca belirtilen kuralların hiçe sayılması durumunda araçla ilgili belgelerin ...
Devamı

Trafik Sigortası Haberleri

Zorunlu Trafik Sigortası tazminatlarının vekaletle tahsil edilmesi iptal edildi

22-Haziran-2015, Pazartesi

Danıştay, Ankara Barosu’nun açtığı dava kapsamında 'Zorunlu Motorlu Taşıt Sigortalarında Tazminatların Vekaletle Takip ve Tahsil Edilmesine İlişkin Genelge’yi iptal etti.
 

Devamı

Mobil Kaza Tespit Tutanağı ile Kaza Noktaları Görülebiliyor!

30-Ocak-2015, Cuma

Mobil Kaza Tespit Tutanağı birçok kolaylık sunuyor. Bu kolaylıklardan biri de kaza lokasyonlarının görülmesi ve buna göre önlemler alınmasıdır.

Devamı

Online Trafik Cezası Sorgulama

23-Ocak-2015, Cuma

Trafik cezalarını %25 indirimle ödemenin yolu, sadece dakikalar alacak online trafik cezası sorgulama formunu doldurmaktır.

Devamı

Trafik Sigortasının Asgari Teminatları Arttı!

31-Aralık-2014, Çarşamba

Hazine Müsteşarlığı trafik sigortası asgari teminatlarında önemli değişiklikler yaptı. Değişiklikler 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek.

Devamı

444 24 00
7/24 SİGORTA DESTEK HATTI