Trafik Sigortası | Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları | Sigortam.net
HEMEN ARAYIN !
En uygun trafik teklifini alın!
444 24 00
Zamanınız kısıtlıysa, müsait olduğunuzda,
 

Müşteri Yorumları 

Oğuz Özseyrek - Ürün Müdürü
20-Ağustos-2015, Perşembe

Merhabalar, böyle iyi bir kurumun bu denli iyi müşteri temsilcileri olması beni çok gururlandırıyor ve sürekli olarak Sigortam.net’e çek ...

Devamı

Gökhan Öner
20-Ağustos-2015, Perşembe

Merhaba, tatilde olmama rağmen arayarak ve mail ile bilgi vererek, araç kasko poliçemin oluşmasına katkı sağlayan Ece Hanım’a çok teşekk ...

Devamı
Zorunlu trafik sigortası, her araç sahibi tarafından yaptırılması zorunlu olan ve hasar anında karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alan bir sigortadır.
Devamı

Zorunlu trafik sigortası teminatları Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenir ve tüm şirketler tarafından aynı teminatlar uygulanır. Bu yüzden şirketlerin vereceği tekliflerde teminat farkı bulunmaz ancak fiyat farklılıkları görülebilir. 
Devamı

Türkiye’de her türlü motorlu taşıt sahibinin yaptırmakla yükümlü olduğu zorunlu trafik sigortası,  kaza vuku bulduğunda, sigorta sahibini para ödemekten kurtaran bir sistemdir.

Devamı

Trafik Sigortası Genel Şartları olarak da bilinen Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası Genel Şartları, zorunlu trafik sigortası kapsamı, hasar durumunda sorumluluk, tazminat gibi konuları içerir.

Devamı

Trafiğe çıkmadan önce motorlu her aracın yaptırması gereken kanunen zorunlu trafik sigortası hem kendimiz, hem karşı tarafa verebileceğimiz hasarlar nedeniyle önemli ve gereklidir. Trafik sigortası poliçeleri olmadan trafiğe çıkan araçlar bağlanarak, trafikten men edilir.
Devamı


Yurtdışı Araç Sigortası Mümkün mü?

Ülke dışına kendi aracıyla çıkan araç sahiplerinin güvence elde edebilmesi adına yabancı araç sigortasını ifade eden Yeşil Kart Uygulaması devreye girmiştir.

Trafik Sigortasında Doğru Bilinen Yanlışlar

Araç sahiplerinin trafik sigortası olsa bile birçoğu trafik sigortalarının kapsamı hakkında yeterli bilgiye sahip değil.

Araç Sigortaları Neden Zorunlu?

Trafik sigortası, kusuru bulunmayan tarafın zor durumda kalmasını önlemek, sürücüleri daha dikkatli olmaya teşvik etmek için zorunlu tutulmaktadır.

 

Trafikten Men Cezası ve Nedenleri

Trafikten men cezası, kanunlarca belirtilen kuralların hiçe sayılması durumunda araçla ilgili belgelerin sürücüden alınması ve aracın belirli bir yere çekilerek trafikten alıkonulmasıdır.

Trafik Sigortası Haberleri

TSB'den Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları Hakkında Açıklama

24-Ağustos-2015, Pazartesi

Son günlerde tartışmalara neden olan zorunlu trafik sigortası fiyatları hakkında Türkiye Sigorta Birliği (TSB) tarafından bir açıklama geldi.

Devamı

Sigortam.net ile Trafik Sigortası Fiyatları Bütçenizi Zorlamaz

12-Ağustos-2015, Çarşamba

Geçtiğimiz aylarda yürürlüğe giren yeni zorunlu trafik sigortası genel şartları, araç sahipleri için oldukça önemli değişiklikler getirdi.

Devamı

Sigorta Tahkim Komisyonu Faaliyet Raporunu Açıkladı

05-Ağustos-2015, Çarşamba

Sigorta Tahkim Komisyonu 2014 yılını kapsayan faaliyet raporunu açıkladı. Raporda uyuşmazlık başvurularındaki en büyük pay, trafik sigortası kaynaklı başvurulara ait oldu. 

Devamı

Plakaya Ceza Dönemi Sona Erdi

20-Temmuz-2015, Pazartesi

AYM (Anayasa Mahkemesi) aldığı kararla trafik cezaları konusunda yeni bir dönemin yolunu açtı.

Devamı

444 24 00
7/24 SİGORTA DESTEK HATTI