Allianz Sigorta | Anlaşmalı Sigorta Şirketleri | Sigortam.net
 
Türkiye'nin en büyük sigorta şirketleri burada!
Kasko sigortası, zorunlu trafik sigortası ve özel sağlık sigortasında en uygun fiyatlar, en bol seçenek için hemen teklif alın!

 
 
 


Allianz Sigorta

Call Center : 444 45 46
Adres : Bağlarbaşı Kısıklı Cad.No:13 Altunizade 34662 İstanbul 
Telefon : 0 (216) 556 66 66 E-Posta : info@allianz.com.tr
Faks : 0 (216) 556 67 77 Internet : http://www.allianz.com.trTürkiye'nin de aralarında bulunduğu 70'in üzerinde ülkede 180 bini aşkın çalışanı ile 75 milyon müşterisine bankacılık, sigortacılık ve varlık yönetimi hizmetleri veren Allianz Sigorta, dünyanın en büyük 20. şirketi unvanının sahibidir.


Avrupa'nın lider sigorta şirketleri arasında yer alan Allianz'ın 2009 yılı toplam cirosu 97.4 milyar Euro'yu aşıyor. Dünyanın en büyük aktif yöneticilerinden olan Allianz, 2009 yılı itibarı ile 926 milyar Euro'luk aktif yönetimini de elinde bulunduruyor.

 
Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de sürdürülebilir ve kârlı büyümeyi yakalamayı hedefleyen Allianz'ın stratejisinin temelinde, sermaye tabanının korunması ve genişletilmesi, operasyonel kârlılığın artırılması, yapısal yüklerin azaltılması ve sürdürülebilir rekabetin ve marka değerinin artırılması yatıyor.

 

Ortaklık Yapısı
 

Allianz Group                                                                        %84
Tokio Marine And Fire Insurance Co. Ltd.                      %10
Diğer          
                                                                           %6
Şirketin Tarihçesi
 

1923

İtalyan sigorta şirketi RAS, Şark Sigorta'yı kurdu. Şirket ilk olarak yangın ve nakliyat alanlarında faaliyet göstermeye başladı.

1950-1970

Şark Sigorta, 1950'li yıllarda zorunlu trafik sigortası, kaza ve hayat; 60'lı yıllarda makine montaj branşlarını ürün yelpazesine ekledi.

1974

Şark Sigorta, Koç Topluluğu'nun bünyesine girdi.

1980'ler

Şark Sigorta, Türkiye'nin ilk paket sigortaları 'Tüm Ev', 'Özel Emeklilik Sigortası' ve 'Tüm İşyeri Paket Poliçe'sini hizmete sundu.

1988

Dünyanın finans ve sigorta devi Allianz ile Japonya'nın en büyük sigorta şirketi Tokio Marine Şark Sigorta'ya ortak oldu.

1991

Hayat ve hastalık sigortası faaliyetlerini Şark Hayat Sigorta A.Ş. adı altında yürüten şirket, Avrupa standartlarındaki 'Limitsiz Sağlık Sigortası' ve 'Birleşik Hayat Sigortası' ürünlerini Türkiye'de hayat geçiren ilk sigorta şirketi oldu. 'Büyüyen Çocuk Sigortası' ise çocuklara yönelik ilk sigorta ürünüydü.

1998

Şark Sigorta A.Ş. ve Şark Hayat Sigorta A.Ş, Koç Allianz Sigorta A.Ş. ve Koç Allianz Hayat Sigorta A.Ş. olarak isim değişikliğine gitti.

2001

Koç Allianz Sigorta A.Ş. ve Koç Allianz Hayat Sigorta A.Ş. tek elden yönetilmeye başladı.

2003

Bireysel emeklilik sisteminin Türkiye'de uygulamaya konmasının ardından Koç Allianz Hayat Sigorta A.Ş., Koç Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. ismini alarak Türkiye'de bireysel emeklilik alanında faaliyet gösteren ilk 5 şirketten biri oldu.

2007

Capital Dergisi'nin şirketlerin üst düzey yöneticileri arasında yaptığı anketin sonuçlarına göre 2007 yılında üst üste 7. kez 'Türkiye'nin En Beğenilen Sigorta Şirketi' seçildi.

2008

Allianz, ortağı Koç Holding'e ait Koç Allianz hisselerini devralarak Koç Allianz Sigorta'nın yüzde 7 Ekim 2008 tarihi itibarıyla şirketlerimiz, Allianz Sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. ismi ile faaliyet göstermeye başlamıştır.


Şirket günümüzde kasko, özel sağlık ve trafik sigortası olmak üzere pek çok sigorta türünde hizmet vermektedir. Allianz Sigorta'nın araç ve özel sağlık sigortaları kapsamında verdiği hizmetlerle ilgili detaylı bilgi için; ''Ankara Sigorta Anlaşmalı Araç Servisleri'' ve ''Ankara Sigorta Anlaşmalı Sağlık Kuruluşları'' başlıklı yazılarımıza bakabilirsiniz.

Bölge Müdürlüklerimiz

İstanbul / Anadolu Bölge Müdürlüğü 

İstanbul / Avrupa Bölge Müdürlüğü

Batı İstanbul ve Trakya Bölge Müdürlüğü 

Batı Karadeniz Bölge Müdürlüğü / Kocaeli

İç Anadolu Bölge Müdürlüğü / Ankara

Ege Bölge Müdürlüğü / İzmir

Marmara Bölge Müdürlüğü / Bursa

Güney Doğu Anadolu Bölge Müdürlüğü / Adana

Akdeniz Bölge Müdürlüğü / Antalya

Karadeniz Bölge Müdürlüğü / Samsun

Doğu Anadolu Bölge Müdürlüğü / Malatya
K.K.T.C. Şube Müdürlüğü
 

Allianz Sigorta ile İlgili Yapabileceğinizi İşlemler
 

Allianz Sigorta’dan Avantajlı İndirimli Genişletilmiş Kasko

Allianz Sigorta Sorgulama

Allianz Sigorta Vade Hatırlatma

 


 

 

444 24 00
7/24 SİGORTA DESTEK HATTI