Axa Sigorta | Anlaşmalı Sigorta Şirketleri | Sigortam.net
 
Türkiye'nin en büyük sigorta şirketleri burada!
Kasko sigortası, zorunlu trafik sigortası ve özel sağlık sigortasında en uygun fiyatlar, en bol seçenek için hemen teklif alın!

 
 
 


Axa Sigorta

Call Center : 0850 250 99 99




Adres : Meclisi Mebusan Cad. No:15 34433 Salıpazarı / İstanbul 
Telefon : 0 (212) 334 24 24 E-Posta : iletisim@axasigorta.com.tr
Faks : - Internet : http://www.axasigorta.com.tr


AXA SİGORTA'nın sermayedarı olan AXA Grubu, dünyada sigorta sektöründe ve sigorta şirketleri kapsamında ilk 3 şirket arasında yer almaktadır. Toplam 48 ülkede 90 milyar Euro prim üretimi ve 3,6 milyar Euro faaliyet gelirine ulaşan AXA Grubu'nun,  müşterilerinin her türlü ihtiyacına cevap verebilmeyi hedefleyen "Finansal Koruma" konusundaki faaliyetleri, sigorta, kişisel koruma, birikim ve gayrimenkul planlama alanlarını kapsamaktadır(**). 
 
AXA SİGORTA, sektörünün en büyük sigorta şirketi olup Türkiye'nin her köşesinde elementer ve hayat branşlarında hizmet vermektedir. 2010 üçüncü çeyrek rakamlarına göre elementer branşta 1.094 milyon TL prim üretimi ile %12,6 pazar payına ulaşan AXA SİGORTA aynı zamanda yangın, kaza ve kasko branşlarında da sektöründe liderdir(*). Bu üretim, AXA SİGORTA'nın saygın ve başarılı acenteleri, bu acentelere hizmet veren 9 Bölge Müdürlüğü, 2 Bölge Temsilciliği ve KKTC Şube Müdürlüğü ile gerçekleştirilmektedir.
 
(*)(**) 2009 Faaliyet Raporları
 
AXA SİGORTA'NIN SEKTÖRDE FARK YARATAN ÖZELLİKLERİ
 
Müşteri ihtiyaçlarının doğru belirlenmesi

AXA SİGORTA Kurumsal müşterileri için risk yönetimi yaparak, kurumsal müşteri ihtiyaçlarına özel poliçeler oluşturmaktadır.
 
Yüksek Müşteri, Acente ve Çalışan Memnuniyeti

AXA GRUP tarafından bağımsız araştırma şirketi Nielsan'a yaptırılan Müşteri Memnuniyeti araştırması sonuçlarına göre AXA SİGORTA genel müşteri memnuniyeti % 88 olarak gerçekleşmiştir. Ayrıca Türkiye Kalite Derneği'nin (KALDER) yapmış olduğu Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi (TMME) anketi sonuçlarına göre AXA SİGORTA 3 kez sektöründe "En Memnun Olunan Şirket" seçilmiştir.
 
Acentelerin AXA SİGORTA'dan aldıkları hizmetlerden memnuniyet düzeylerini belirlemek amacıyla her yıl isim belirtmeksizin gerçekleştirilen "Acente Memnuniyeti" anketi 2009 yılı sonuçlarına göre AXA SİGORTA acentelerinin genel memnuniyeti % 89 olarak gerçekleşmiştir.
 
AXA SİGORTA çalışanlarının şirketlerinden duydukları memnuniyet her yıl bağımsız araştırma kuruluşu Towers&Watson tarafından ölçülmektedir. Çalışanların isim belirtmeksizin katıldığı araştırma sonuçlarına göre çalışan memnuniyetinin 2009'da yükseldiği düzey %95 olmuştur.
 
En Beğenilen Şirket

Capital Dergisi'nin düzenlediği ve üst düzey yöneticiler tarafından yanıtlanan araştırmaya göre AXA SİGORTA 3 yıldır üst üste sektöründe "En Beğenilen Şirket" seçilmiştir.
 
Sektörünün En İyisi

Dünya'nın saygın ekonomi dergilerinden Euromoney, AXA SİGORTA'yı 2009 senesinde 4, 2010 senesinde ise 2 dalda ödüllendirmiştir.
Euromoney 2009
Türkiye'nin En İyi Sigorta Şirketi 
Türkiye'nin En Yaratıcı Sigorta Şirketi 
Türkiye'nin En İyi Fiyatlama Yapan Sigorta Şirketi 
Türkiye'nin Hasarı En İyi Çözümleyen Sigorta Şirketi 
Euromoney 2010
Türkiye'nin En İyi Sigorta Şirketi 
Orta ve Doğu Avrupa'nın En İyi Sigorta Şirketi 
 
Vergide de Sektör Lideri
AXA SİGORTA 2008 yılı kurumlar vergisi sıralamasında sigorta sektöründe 1. sırada, Türkiye'de ilk 500 şirket arasında ise 36. sırada yer almıştır.
 
Yönetim Stratejisi

AXA SİGORTA uygulamaları ile yönetim kitaplarına konu olmuştur. 
 
Prof. Dr. Arman Kırım'ın farklılaşma düşünceleri konusunda çeşitli başarılı örneklere yer veren Mor İneğin Akıllısı adlı yönetim uygulamaları kitabının fiyat stratejileri bölümünde, Dünya'dan Toys'R Us ve South West Airlines, Türkiye'den de AXA SİGORTA'nın uygulamaları incelenmektedir.
 
Rauf Ateş'in "Yeni Normal: İş Dünyasında Ayakta Kalmanın Yolları" isimli kitabında dünyadaki başarılı uygulamalara ilişkin örnekler verilmiş, bu çerçevede AXA SİGORTA'nın uygulamaları da yer almıştır. 
 
Tüm Türkiye'ye ulaşan yaygın servis ağı 

Ülke çapına yayılmış 1.200'ün üzerinde anlaşmalı servis ve tamirhaneler ile yaygın servis hizmeti vermektedir. 
 
Hasarda 24 saat servis hizmeti

Yılda 365 gün, günde 24 saat hasar anında kesintisiz ulaşılabilen 212 444 1 999 no'lu "Hasar İletişim Merkezi" ile müşterilerilere ihtiyaç duydukları her anda, çok hızlı hizmet verilmektedir.
 
AXA SİGORTA İLE ÇALIŞMANIN AVANTAJLARI
 
AXA SİGORTA, acentelerine çeşitli eğitimler vererek sigorta sektörü ve iş dünyasındaki yenilikleri ve gelişmeleri acenteleri ile paylaşmakta, acente çalışanlarına gerekli iş eğitimlerini vermektedir. Böylece AXA SİGORTA müşterileri sektördeki en donanımlı ve yetkin acentelerden, en iyi hizmeti alabilmektedirler.
 
AXA SİGORTA sizlere risk yönetimi danışmanlık hizmeti verir, almanıza gerek olmayan riskler konusunda sizleri bilgilendirerek, mali avantaj sağlar. 
 
AXA SİGORTA poliçelerinizin sağlıklı değerler üzerinden düzenlenebilmesi için mutabakatlı kıymet çalışması hizmeti sunar.
 
AXA SİGORTA maksimum teminatları minimum maliyetlerle elde etmeniz için çaba sarf eder.
 
AXA SİGORTA ile hasarlar son derece hızlı şekilde sonuçlandırılır ve ödenir. Amacımız; hasar sonrasında müşteri memnuniyetinin devamı ve uzun yıllara yayılacak bir iş birliğinin temin edilmesidir. Bu nedenle AXA SİGORTA'dan hasar alan müşterilerimiz AXA SİGORTA sigortalısı olarak kalmaya devam ederler. 
 
AXA SİGORTA uluslararası piyasalarda tanınan, güvenilirlikleri önemli derecelendirme kuruluşları tarafından tescil edilen ve Standart & Poor's tarafından A ve üzerinde derecelendirme verilen veya AXA grubu şirketlerinin reasürans programlarının plasmanından sorumlu olan AXA Cessions 'un onayladığı reasürörlerle çalışmaktadır.

 

Axa Sigorta Haberleri

 

Axa Sigorta, ''Türkiye'nin En Beğenilen Sigorta Şirketi'' Seçildi.

Axa Sigorta Poliçe Sorgulama

Axa Sigorta Kasko Sigorta Sorgulama

Axa Sigorta Sigorta Sorgulama

444 24 00
7/24 SİGORTA DESTEK HATTI