Özel Sağlık Sigortasından Kimler Yararlanabilir?| Sigortam.net
Sağlığınız Güvencede mi?
Kapat
Kendinizi, eşinizi veya çocuklarınızı en
uygun fiyatlarla
özel sağlık sigortası
güvencesi ile korumaya alın!

Özel Sağlık Sigortasından Kimler Yararlanabilir?


Özel sağlık sigortası, kendinizin ve yakınlarınızın yakalanacakları hastalıklarla bütçenizi koruyarak kolayca başa çıkmanızı sağlar. Alınan poliçenin içeriğine göre hem yurtiçi hem de yurtdışında yaşanabilecek her türlü sağlık sorununa karşı maddi olarak hazırlıklı olursunuz. 
 

Kimler özel sağlık sigortası yaptırabilir? 

 
Özel sağlık sigortalarında yaygın bilinen 18-65 yaş sınırı sigorta şirketleri bazında değişkenlik göstermektedir. Pek çok şirket yeni doğan bebekler de dahil olmak ayrı sağlık sigortası düzenlemeye başlamıştır. Üst sınır da 56 ila 65 arasında değişkenlik göstermektedir. 
 
Sigorta şirketlerinin yaş sınırlarına uyan herkes kendisi ve/veya ailesi için özel sağlık sigortası yaptırabilir. Sağlık sigortası yapılabilmesi için detaylı şekilde açık ve detaylı şekilde sağlık beyanı verilmesine ihtiyaç vardır. 

 

Özel sağlık sigortasının süresi nedir? 

 
Özel sağlık sigortası aksi istenmediği sürece 1 yıl süre ile geçerlidir. Ömür boyu yenileme garantisi  alınması durumunda her yıl  poliçe yenilenerek hizmet alınmaya devam edilebilir. 
 

Özel sağlık sigortasının ne gibi avantajları vardır? 

 
Özel sağlık sigortası için ödenen primi vergi indiriminde kullanabilirsiniz. 
 
 

Özel sağlık sigortasının kapsamı nedir?

 
Sigorta şirketi ve alınan paket kapsamına göre değişkenlik göstermek üzere; yatarak tedavi, ayakta tedavi  ana teminatlardır. Bunun dışında diş, acil sağlık, yurtdışı gibi ek teminatlar poliçeye eklenebilir. 
 
Paket kapsamında anlaşmalı sağlık kuruluşları da özellikle dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Poliçeleşen pakette belirtilen limitler dahilinde anlaşmalı kurumlardan (hastane, tıp merkezi, labratuvar gibi) hizmet alınabilir. 
 
Daha detaylı bilgi almak için Sigortam.net Sigorta Uzmanlarından destek alabilirsiniz. 
 Hikayeni Paylaş
Siz de Sigortam.net'in sayıları 2 milyonu geçen müşterisinden biriyseniz
hemen hikayenizi bizimle paylaşın, yayınlayalım.
444 24 00
7/24 SİGORTA DESTEK HATTI