444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Araç kasko sigortasında
%45'e varan fiyat avantajı en iyi fiyat garantisi 7/24 hasar desteği

Kasko ihtiyaçlarınız için
her an yanınızdayız!
Bizi Arayın!
444 24 00
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

İhtiyaç Duyduğunuz Her An Yanınızdayız

Kasko poliçesi alırken, poliçeniz süresince ve poliçe yenileme döneminizde 7 gün 24 saat sizin için telefonun ucundayız.
Hasar Anında

Hasar anında da Sigortam.net olarak yanınızdayız. Bir telefonunuzla, kaza tespit tutanağını doldurmanıza yardım ediyor, aracınız hareket edemiyorsa çekici gönderilmesini sağlıyor ve sizi sigorta şirketinizin anlaşmalı olduğu en yakın servise yönlendiriyoruz.

Hasar Dosyası

Dosyanız servisiniz tarafından açılır. Ama her ihtimale karşı bizi aradığınızda, hasar dosyası için gerekli belgeleri hazırlamanıza ve sigorta şirketinize ulaştırmanıza yardımcı oluyoruz.

Geçici Araç

Aracınız tamirdeyken geçici bir araç (ikame araç) isterseniz bizi arayın. Sigorta şirketinizle iletişime geçerek poliçenizdeki şartlara göre geçici araç temininizi sağlıyoruz.

Eksper İşlemleri

Eksper işlemleriniz hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Eksper atanmasından araştırmaya, rapor yazımından sigorta şirketine ulaşmasına kadar tüm işlemlerinizi takip ediyor, size bilgi veriyoruz.

Servisteki Aracınız

Servisteki aracınız hakkında bilgi almak için bizi arayın. Sigorta şirketinizle iletişime geçip aracınızın ne kadar serviste kalacağı, ne zaman çıkacağı gibi konularda sizi bilgilendiriyoruz.

Hasar Talepleri

Hasar tutarı, tamir, parça tedariği, pert olduysa rayiç bedeli gibi talepleriniz için sigorta şirketinizle aranızda sizin adınıza aracılık yapıyoruz.

Hasar Ödemesi

Araç tamiriniz anlaşmalı olmayan bir serviste yapıldıysa hasar ödemenizin zamanında yapılması için gerekli takibi yapıyoruz.

Araç Teslimi

Tamir işlemleri bittikten sonra araç teslim sürecinizi hızlandırmak için sigorta şirketinizle iletişime geçerek süreci hızlandırıyoruz.

Mutlu Son

Sigortam.net'te, en uygun poliçenin seçiminden hasar anında yanınızda olmaya kadar, sizi her an mutlu etmek için çalışıyoruz.


Anlaşmalı Kasko Sigorta Şirketleri

En iyi kasko sigortası şirketlerinin onlarca sigorta paketi arasından en uygun tekliflere ulaşmanızı sağlıyoruz!
Kasko sigortası, hasar durumunda aracın zararını karşılamak amacıyla, isteğe bağlı olarak yaptırılan sigortadır. Hasar tanımı yalnızca trafik kazasında meydana gelen durumları değil, aynı zamanda hırsızlığı, üçüncü kişiler tarafından verilen zararları ve diğer ek teminatları da kapsar.
 
Devamını Okuyun
Kasko sigortası yaptırarak öncelikle kaza durumunda kendi risklerinizi güvence altına almış olursunuz. Kasko sigortası ise hasarınızı teminat altına alır, trafikte veya park halinde meydana gelebilecek pek çok zarara karşı sizi korur. 
Devamını Okuyun
Kasko teminatları, ana teminatlar ve ek teminatlar olarak ikiye ayrılır. Ana teminatlar yanma, çarpma, çarpışma, hırsızlık ve üçüncü kişiler tarafından verilen zararları; ek teminatlar ise doğal afetler, sigara yanığı, bakımsızlık, hayvanlar tarafından verilen zararlar ve benzerlerini kapsar. 
Devamını Okuyun
Hem fiyat hem de teminat bakımından en uygun kasko için dilerseniz tek tek sigorta şirketlerinden teklif alabilir ya da Sigortam.net üzerinden kasko hesaplama yapabilirsiniz.
Devamını Okuyun
Araç kasko sigortası ile trafik sigortası arasında önemli farklar vardır. Zorunlu trafik sigortası poliçesi aracın ruhsatı ve ehliyeti kadar önemlidir.
Devamını Okuyun
Sıfır veya ikinci el aracınızın sigortalanması, ikinci el araç satış fiyatının belirlenmesi, ikinci el araç kredisi alınması, hasar ödemelerinin yapılması gibi durumlarda araç kasko değeri temel alınmaktadır.
Devamını Okuyun

Sigorta Bilgi Merkezi

Sigortacılık hakkında merak ettiğiniz bütün soruların cevapları "Sigorta Bilgi Merkezi"mizde!
  • Sigorta Rehberi
  • Uzman Görüşü
  • Sık Sorulan Sorular
  • Sektörel Haberler
Sigorta Rehberi

Araç Yangınlarına Nasıl Müdahale Edilmeli?

30 Mart 2015 Pazartesi

Araç yangınlarının %59’u motor, %35’i yolculuklardan, %2’si ise lastik ve farlarını sınmasından kaynaklanıyor. Peki, araç yangınlarına müdahale nasıl olmalı?

Kasko Sigortasında Toplam Hasar Uygulaması Var mı?

27 Mart 2015 Cuma

Toplam Hasar Uygulaması, birden fazla hasar alan ancak bu hasarları hemen bildirmeyen sürücülere uygulanan bir durumdur.

Dizel Araçlar için Ekonomik Sürüş Önerileri

26 Mart 2015 Perşembe

Normal araçlara oranla daha yüksek fiyattan satılan dizel araçlarla ekonomik sürüş için sizlere oldukça pratik önerilerimiz var.

Su Baskınına Yakalanan Sürücü Ne Yapmalı?

26 Mart 2015 Perşembe

Su baskınlarının araçta yarattığı arızalar, kasko sigortası sayesinde giderilecek veya perte çıkan araçlar yenilenecektir

Kasko Tekliflerindeki Fiyat Farklılıklarının Nedenleri Neler?

20 Mart 2015 Cuma

Kaskonuzda indirimi yakalamak artık çok kolay! Siz de kasko tekliflerinde en ideal seçenekleri yakalayın istedik, en iyi kaskonun ipuçlarını verdik!

Hasar Kaydı ve Pert Kaydı Aynı Şey mi?

19 Mart 2015 Perşembe

Kasko sigortalı bir aracın %70 gibi büyük bir kısmının hasar alması, yani tamir giderlerinin sigorta değerine denk olması, pert araç durumunu ortaya çıkarır.

Uzman Görüşü

En İyi Kasko Sigortası Hangisi?

17 Şubat 2015 Salı

En iyi kasko sigortasını satın almak poliçe süresi boyunca rahat etmenizi sağlar. Peki en iyi kasko sigortasının hangi özelliklere sahip olması gerekir?

Kaskoda Hasarsızlık İndirimi Nasıl Uygulanır?

17 Şubat 2015 Salı

Hasarsızlık indirimi, kaskosunu düzenli olarak olarak yaptıran, kurallara uygun bir şekilde araç kullanan sürücülerin ödülüdür.

Kasko Poliçesinde Dikkat Edilecek Ana Noktalar Neler?

07 Ağustos 2014 Perşembe

Kasko poliçesi alacak sürücülerin dikkat etmesi gereken ana noktaları siz de değerlendirin, araç kaskonuzu şansa bırakmayın!

Yeni Kayıt Araca Hangi Sigortayı Yaptırmalı?

18 Temmuz 2014 Cuma

Siz de aracınızın kayıdını yeni yaptırdıysanız ve sigorta sahibi olmak istiyorsanız uzmanımızın önerilerine göz atın.

Sigorta Poliçesini İmzalamadan Önce Dikkatli Olun!

15 Temmuz 2014 Salı

Sigorta poliçesinde yer alan önemli noktaları incelemeden imzalamanız büyük sıkıntılar yaşamanıza neden olur. Bu nedenle önerilerimizi okuyun.

Kasko ve Trafik Sigortasında İhtiyari Mali Mesuliyet Nedir?

04 Temmuz 2014 Cuma

Kasko poliçesi almak için başvuruda bulunan sürücülerin karşısını çıkacak ek teminatlardan biride İhtiyari Mali Mesuliyet hasar anında sürücülere avantaj sağlar.

Sık Sorulan Sorular

Araç Pert Olursa Ne Yapılmalı?

07 Nisan 2014 Pazartesi

Bir aracın onarım masraflarının neredeyse sigorta değerine eşit olması “pert araç” olarak ifade edilir. Bu tür hasarlarda sigortalının yapması gereken önemli noktalar vardır. 

Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

25 Mart 2014 Salı

Ferdi kaza sigortası, sigorta poliçesi süresince aniden meydana gelen herhangi bir kaza sonucunda sizi koruyan bir sigorta çeşididir. 

Full Kasko Nedir?

20 Şubat 2014 Perşembe

Halk arasında full kasko olarak bilinen kasko çeşidi aslında Genişletilmiş Kasko'dur. Genişletilmiş kasko, çarpma-çarpılma, yanma, çalınma ve çalınmaya teşebbüs gibi ana teminatları içerir.

Kasko Ürün Çeşitleri Nelerdir?

13 Şubat 2014 Perşembe

1 Nisan 2013’ten itibaren yürürlüğe giren yeni Kara Araçları Kasko Sigortası Genel Şartları’na göre 4 farklı ürün sunulmaktadır. 

Tazminat Nasıl Hesaplanır ve Ödemesi Nasıl Yapılır?

13 Şubat 2014 Perşembe

1 Nisan 2013’ten itibaren yürürlüğe giren yeni Kara Araçları Kasko Sigortası Genel Şartları’na göre, hasar tazmininin ne şekilde yapılacağı poliçede açıkça belirtilmek zorundadır.

Aracımın Tramer’de Kaydı Yok. Ne Yapmalıyım?

13 Şubat 2014 Perşembe

Tramer kayıtlarındaki sorgulama işlemleri sigorta şirketleri tarafından gerçekleştirilmektedir.

Sektörel Haberler

Sıfır Araç Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

17 Ağustos 2015 Pazartesi

Sıfır araba almadan önce dikkat etmeniz gerekenler listesini sizler için araç araştırmasından, bayi ziyaretine kadar geniş bir yelpazede oluşturduk

Anadolu Sigorta 2014’ün İlk Yarısını Lider Tamamladı

20 Ağustos 2014 Çarşamba

Anadolu Sigorta, 2014 yılının birinci çeyreğini de aştıktan sonra belirlenen 6 aylık rakamlarda da sigorta primi üretimlerinde liderliğini kimseye kaptırmadı.

Trafikte İyi Sürücüleri Destekleyen Uygulamalar

14 Ağustos 2014 Perşembe

Axa Sigorta, sosyal sorumluluk bilinci ile gerçekleştirdiği ‘’İyi Sürücüyü Hareketini’’ destekleyen mobil uygulaması ile trafikteki sürücülere destek oluyor.

Opel Kullanıcılarına Özel Kasko

24 Temmuz 2014 Perşembe

Her geçen gün artan otomobil markalarına özel kasko seçeneğine Opel de dahil olmaya hazırlanıyor.

Kasko Poliçesi Hangi Durumlarda İptal Edilir?

24 Temmuz 2014 Perşembe

Kasko poliçesi iptalini gerektiren durumlardan biri kaskolu aracın satılmasıdır, peki iptal gerektiren diğer durumlar neler?

Sigortacılık Haftası Sigorta Bilincine Katkı Sağlıyor

07 Mayıs 2014 Çarşamba

Günümüz ekonomisine katkı sağlayan sigorta sektörüne sigortacılık haftası ile katkı sağlanıyor.


Sigorta, otomobiller, sağlık sektörlerinden tüyolar, duyuru ve kampanyalarımızdan haberdar olmak ister misiniz?
Lütfen bekleyiniz.
{{messages.email}}
{{messages.email}} {{messages.emailInvalid}} E-posta ile daha önceden kayıt yapılmıştır.
{{oldEmail}} e-posta adresiniz hatalı yazıldığı için {{newEmail}} olarak düzeltilmiştir.
E-bülten kaydınız başarıyla gerçekleştirilmiştir.
Kullanıcı sözleşmesi ve gizlilik kuralları çerçevesinde e-posta adresiniz üzerinden sizinle iletişime geçilecektir.