Trafik Sigortası Nedir?

Trafik sigortası bir çeşit araç sigortasıdır. Bu sigorta Türkiye’de tüm araç sahiplerinin yaptırmakla yükümlü olduğu bir sigortadır. Zorunlu trafik sigortası olmadan trafiğe çıkan araçlar için ceza uygulanır. Araç trafik şube otoparkına çekilir. Bu süre zarfında otopark parası ödenmesi bir yana, aracın trafiğe çıkma süreci de uzun sürer. Bu süreç hem maddi hem de manevi açıdan araç sahibini yıpratır. Bu nedenle trafik sigortası zaman kaybedilmeden yaptırılmalıdır.

Poliçe yenilemeleri de bu açıdan önemlidir. Eğer poliçe yenileme zamanınızı unutuyorsanız merak etmeyin, Sigortam.net yanınızda. Poliçe vade hatırlatma formunu doldurun poliçenizin yenilenme zamanını biz size hatırlatalım, birçok işinizin arasında bir de bu ayrıntıyı aklınızda tutmak zorunda kalmayın.

Trafik sigortası zorunlu olmasının dışında araç sahibini koruyan bir sigortadır. Kazaya karışılması durumunda karşı tarafta ve 3. kişilerde meydana gelen hasarları trafik sigortası sizin yerinize öder. Böylece siz suçlu bile olsanız hasar masraflarını ödemek zorunda olmazsınız. Büyük çaplı hasarlar düşünüldüğünde ödeyeceğiniz miktarı elbetteki sizi zor durumda bırakacaktı ama zorunlu trafik sigortası sayesinde bu ödemeyi yapmaktan kurtulursunuz.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Zorunlu trafik sigortanın limit ve teminatları standarttır ve Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenir. Fiyatlar ve ödeme koşulları ise her sigorta şirketine göre değişmektedir. Fiyatları etkileyen başka önemli kriterler de vardır. Örneğin aracın bağlı bulunduğu il araç yoğunluğu fazla, trafik kazalarının sık yaşandığı bir yerse tabii ki sigorta fiyatları da yüksel olacaktır çünkü böyle bir ilde trafiğe çıkan aracın kazaya karışma riski daha fazladır. Başka bir örnek verecek olursak; aracın pahalı bir model olması da sigorta fiyatlarını arttırır çünkü pahalı bir aracın kazaya karışması ve hasar alması durumunda trafik sigortasının ödeyeceği bedel de aracın o günkü bedeliyle eş değer olacağından fazla tazminat ödenmesine neden olur.

Boş yere ceza ödeyip ya da hasara neden olup masrafları ödemek zorunda kalmayın. Trafik sigortanızı yaptırın kafanız rahat olsun. Sigortam.net’ten 2 dakikada trafik sigortası hesaplaması yapın, bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun zorunlu trafik sigortası fiyatlarına ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın sigortanızı 7/24 telefonda yaptırın.

Müşteri Yorumları