Özel Sağlık Sigortası

En Uygun Özel
Sağlık Sigortası
Fiyatlarını Sorgulayın!

En iyi sigorta şirketlerinin tekliflerini karşılaştırın İnternete özel ek indirimlerle özel sağlık sigortası yaptırın
TCKN size özel teklif üretebilmemiz için gerekmektedir.

Özel Sağlık Sigortası Hakkında Önemli Bilgiler

Zorunlu Deprem Sigortası

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Özel sağlık sigortası, hastalık ya da kaza durumlarında oluşabilecek sağlık masraflarını karşılayan ve kişilere özel olarak düzenlenen bir sigorta türüdür. Özel sağlık sigortası poliçesinde belirlenen şartlar kapsamında tedaviniz için ihtiyacınız olan hizmetleri, ücretsiz ya da minimum ücret ödeyerek alabilirsiniz. Yani özel sağlık sigortası, normal koşullarda özel sağlık kuruluşlarına ödeyeceğiniz miktarın altında fiyatlarla bir sene boyunca hizmet almanızı sağlar. Bu konuda detaylı bilgiye “Özel Sağlık Sigortası Nedir?” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Özel sağlık sigortasını, konusunda uzman sigorta danışmanlarımızla telefonda görüşerek alabilirsiniz. İsterseniz hemen 0216 250 78 33 numaralı sağlık sigortası hattımızı arayarak teklifleri değerlendirebilir ve bütçenize en uygun olanı anında satın alabilirsiniz. Ayrıca özel sağlık sigortası başvuru formunu doldurarak sizi aramamızı da talep edebilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Ne Kadar?

Özel sağlık sigortası fiyatları, kişisel sağlık durumuna göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle kesin bir fiyat belirtmek doğru olmaz. Sağlık durumunuza ve özel şartlarınıza göre en doğru teklifi almak için formu doldurup sağlık uzmanlarımızın size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Fiyatları direkt öğrenmek için ise 0216 250 78 28 numaralı hattımızı arayabilirsiniz.

Daha Fazla Gör expand_more
Daha Az Gör expand_less

Özel Sağlık Sigortası Teklifi Nasıl Alınır?

Bilgilerinizi Girin
Bilgilerinizi Girin veya 0216 250 78 33’ü arayarak teklif alın

Özel sağlık tekliflerini görüntüleyebilmek için bilgilerinizi girin.

Teklifleri Karşılaştırın
Özel Sağlık Tekliflerini Karşılaştırın

Sigorta şirketlerinin özel sağlık teklifini aynı anda karşılaştırın, ihtiyacınıza en uygun sağlık sigortasını 2 dakikada bulun.

İndirimli Satın Alın
Özel Sağlık Sigortanızı Hemen Satın Alın

Sigortam.net'e hiçbir ek ücret ödemeden, sağlık sigortanızı hemen alın, güvenceniz anında e-posta adresinize gelsin.

Özel Sağlık Sigortası
Kapsamı ve Teminatları

Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Özel sağlık sigortası en genel haliyle yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatlarını kapsar. Hastaya uygulanacak olan cerrahi operasyonlar ve yatış gerektiriyorsa ortaya çıkan masraflar, yatarak tedavi teminatı kapsamında değerlendirilir. Fizik tedavi, röntgen ya da tahlil gibi yatış gerektirmeyen durumlar ise ayakta tedavi teminatı kapsamına girer.

Özel Sağlık Sigortası Yatarak Tedavi Teminatı Nedir?

Özel sağlık sigortası yatarak tedavi teminatı; ameliyat, 24 saat ya da daha uzun süren ve yatış gerektiren tedaviler, kemoterapi, radyoterapi, yoğun bakım, ilaç masrafları, yemek ve refakatçi giderleri ile günlük oda gideri gibi durumları kapsar.

Özel Sağlık Sigortası Ayakta Tedavi Teminatı Nedir?

Özel sağlık sigortası ayakta tedavi teminatı; muayene ve rutin kontrolleri, reçeteli ilaç masraflarını, tanı ve ileri tanı için uygulanan yöntemleri, laboratuvar giderlerini ve fizik tedavi ile rehabilitasyon giderlerini kapsar.

Özel Sağlık Sigortası
Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Özel Sağlık Sigortası Şartları Neler?

18-65 yaş aralığında olan herkes özel sağlık sigortası yaptırabilir. 0-17 yaş arası çocuklara ise aileleri tarafından özel sağlık sigortası yaptırılabilir.

Özel Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Geçerli?

Özel sağlık sigortasının geçerli olduğu hastaneler, sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterir. Özel sağlık sigortası tekliflerini karşılaştırırken almayı düşündüğünüz poliçenin hangi hastanelerde geçerli olduğunu kontrol edebilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Primleri Ne Kadar?

Özel sağlık sigortası primi, sigorta poliçeniz için ödediğiniz miktarı ifade eder ve sigorta yaptıracak kişinin şartlarına göre farklılık gösterir. Kendiniz ve aileniz için özel sağlık sigortası fiyatını öğrenmek isterseniz 0216 250 78 28 numaralı sağlık hattımızı arayarak bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz özel sağlık sigortası başvuru formunu doldurarak teklif alabilir ve sağlık uzmanlarımızın sizi aramasını talep edebilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Prim Hesaplamalarını Etkileyen Faktörler Neler?

Özel sağlık sigortası için ödenecek primler hesaplanırken birçok kriter esas alınır. Bu kriterler aşağıdaki gibidir:

• Sigortalının boyu ve kilosu
• Sigortalının yaşı ve cinsiyeti
• Sigortalının daha önce geçirdiği hastalıklar
• Özel sağlık sigortası poliçe limitleri
• Poliçe kapsamındaki teminat limitleri
• Sigorta şirketlerinin anlaşmalı kurum ağı
• Sigortalının seçebileceği ek teminatlar

Özel Sağlık Sigortası Ne Zaman Başlar ve Ne Zaman Biter?

Özel sağlık sigortası, ilk prim ödemesiyle beraber başlar. Poliçenizde belirtilen süre (genellikle 1 yıl) kapsamında da devam eder ve biter. Bu süre içinde primlerinizi düzenli ödeyerek poliçenin devamlılığını sağlayabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortasında Hangi Hastalıklar İçin Bekleme Süresi Vardır?

Aşağıdaki hastalıklara ait tedaviler genellikle ayakta ve yatarak tedavi teminatları kapsamında özel sağlık sigortası başladıktan sonra bekleme süresine tabi olur. Bu bekleme süreleri sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebilir.

• Safra kesesi ve safra yolları hastalıkları
• Her türlü fıtık hastalığı
• Omurga ve disk hastalıkları
• Kist dermoid sakral
• Anorektal hastalıklar (hemoroid, fissür vb.)
• Rahim ve yumurtalık hastalıkları
• Bademcik ve geniz eti hastalıkları
• Burun polipleri
• Kafa sinüs hastalıkları
• Diz, omuz, kalça, dirsek eklem hastalık ve lezyonları (menisküs, bağ yaralanmaları ve kondral kırıklar vb.)
• Katarakt
• Prostat hastalıkları
• Her türlü varis
• Hidrosel
• Böbrek ve üriner sistem taşları
• Tiroit bezi hastalıkları

Özel Sağlık Sigortası Yaptırdıktan Ne Kadar Süre Sonra Ameliyat Masrafları Karşılanır?

Özel sağlık sigortanızı yaptırdığınız sigorta şirketine göre bu süre değişebilir. Geçirdiğiniz ameliyat sigorta poliçeniz kapsamındaysa ameliyat masraflarınız ortalama olarak 3 ay ile 1 yıl içinde karşılanır.

Ameliyatlarda Dışarıdan Gelen Doktor Ücreti Nasıl Karşılanır?

Ameliyat olduğunuz hastaneye dışarıdan gelen doktora verilecek ücret, sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterir. TTB’nin (Türk Tabipleri Birliği) her yıl belirlediği listeye ya da hastanenin kendi ücret politikasına göre belirlenebilir.

Profesör - Doçent Farkı Sigorta Poliçesine Nasıl Yansır?

Özel sağlık sigortası poliçenizde yazılı olan teminatlar, teminat limitleri ve yüzdeleri doğrultusunda değerlendirme yapılır.

Özel Sağlık Sigortası Doğum Masraflarını Karşılar mı?

Özel sağlık sigortası teminatları, doğum masraflarını karşılar. Doğum teminatının içerdiği şartlar ise sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterir. Özel sağlık sigortası tarafından hamilelik masraflarının nasıl karşılanacağı, poliçe limitlerinin sınırları ve bekleme süresi her özel sağlık sigortasında farklılık gösterebilir. Bu sebeple poliçelerin detaylı şekilde incelenmesi gerekir.

Özel Sağlık Sigortası Doğumdan Ne Kadar Önce Yapılmalı?

Özel sağlık sigortası poliçelerinde doğum teminatı bekleme süresi ortalama olarak 1 yıldır. Bu nedenle 1 yıl önce yaptırılması tavsiye edilir. Bazı sigorta şirketleri bu süreyi 6 aya kadar kısaltabilir. Bu konuda detayları öğrenmek için sigorta uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Vergi İndiriminden Kimler Faydalanır ve Vergi İndirimi Nasıl Alınır?

Vergi indirimi avantajından, gelir vergisi ödemekle yükümlü olan ve özel sağlık sigortası primlerini düzenli olarak ödeyen herkes faydalanabilir.

Özel sağlık sigortası için tüm primleri eksiksiz olarak ödediğinizi kanıtlayan bir makbuz veya banka dekontunu iş yerinize verdiğiniz takdirde poliçeniz için ödediğiniz primler, aylık brüt ücretinizin %15’ini geçmiyorsa vergi iadesi yapılabilir. Gelirlerini beyanname ile bildirmeye mecbur olan mükellefler ise ödedikleri primleri o yılın matrahına yansıtıp vergi indirimden yararlanabilirler.

Özel Sağlık Sigortası Maaşa Nasıl Yansır?

Özel sağlık sigortası için ödenecek olan primler, aylık brüt ücretinizin %15’ini geçmeyecek şekilde vergiden düşülebilir. Bu durum maaş bordrosunda gösterilir.

Özel Sağlık Sigortası Nasıl İptal Edilir?

Özel sağlık sigortasını iptal ettirmek için hizmet aldığınız sigorta şirketine dilekçe yazarak başvuru yapmanız gerekir. İptal işlemi süresi sigorta şirketlerine göre değişse de ortalama 2 ya da 3 iş günüdür. Bu süreçte iptal talebi dilekçesinin sigorta şirketine ulaştığı tarih esas alınır.

Prim Ödemesi Yapılmamış Özel Sağlık Sigortası Poliçesi Ne Zaman İptal Olur?

Özel sağlık sigortanız ilk defa oluşturuluyorsa prim ödememeniz durumunda iptal işlemi hemen gerçekleştirilir. Özel sağlık sigortanızı yeniliyorsanız da vade tarihinizden sonraki ikinci iş gününde ödemeyi yapmamanız durumunda iptal işlemi otomatik olarak yapılır.

Daha Fazla Gör expand_more
Daha Az Gör expand_less

Anlaşmalı Özel Sağlık Sigortası Şirketleri

Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin özel sağlık sigortası tekliflerine kolayca ulaşın!
 • Acıbadem Sigorta
 • Ak Sigorta
 • Allianz Sigorta
 • Anadolu Sigorta
 • AXA Sigorta
 • Doğa Sigorta
 • Ergo Sigorta
 • Groupama Sigorta
 • Mapfre Sigorta
 • Ray Sigorta
 • Türk Nippon Sigorta

Sigortam.net Avantajları

Türkiye’nin en iyi 20 sigorta şirketinin, onlarca sigorta paketi arasından
en uygun tekliflere ulaşmanızı sağlıyoruz!

20 Farklı Sigorta Şirketi

20 Farklı
Sigorta Şirketi

Özel İndirim

Özel
İndirim

İnternetten 2 dk’da 3 adımda satın alma

İnternetten 2 dk’da
3 adımda satın alma

7/24 Hasar Destek

7/24
Hasar Destek