Özel Sağlık Sigortası Fiyat Teklifleri

Hızlı teklif almak için arayın!
0216 250 78 33
En uygun özel sağlık sigortasına kolayca ulaşın!Özel Sağlık Teklifi Alın
Özel Sağlık Sigortası Fiyat Teklifleri

Bizi Arayın

En uygun sağlık sigortasına kolayca ulaşın!

ÖZEL SAĞLIK TEKLİFİ

Sağlığınız Sigortam.net ile Emin Ellerde!

Kendinizin, eşiniz veya çocuklarınızın sağlığını en uygun fiyata özel sağlık sigortası güvencesi ile korumaya alın!
Özel Sağlık Sigortası
Özel sağlık sigortası tekliflerini karşılaştırın, en uygun fiyat ile poliçenizi alın.
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
SGK'lıysanız, tamamlayıcı sağlık sigortası ile özel hastanelerde fark ödemeye son!

Özel Sağlık Sigortası Teklifi Sunabileceğimiz Sigorta Şirketleri

Türkiye'nin en iyi sigorta şirketlerinin özel sağlık sigortası ürünlerine kolayca ulaşın!
 • Acibadem Sigorta
 • Aksigorta
 • Allianz Sigorta
 • Anadolu Sigorta
 • Axa Sigorta
 • Doğa Sigorta
 • Ergo Sigorta
 • Groupama Sigorta
 • Mapfre Sigorta
 • Ray Sigorta
 • Türk Nippon
Bizi Arayın
Sigortam.net'i Mutlu Müşterilerinden Dinleyin!
Bi' Alo Dediler, Gerisini Biz Hallettik
Listele

Özel Sağlık Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Özel Sağlık Sigortası Ne Kadar?

Özel sağlık sigortası fiyatları, sigorta süresi içerisinde oluşabilecek risk durumlarına göre belirlenir. Bu açıdan kişisel sağlık durumuna göre değişiklik gösterir. Özel sağlık sigortası ücretleri için kesin bir fiyat aralığı belirtmek yanlış olur. Sigorta yaptıracak kişinin özel şartlarına göre sağlık sigortası teklifi alarak ücret hakkında bilgi sahibi olunması en doğrusudur. Özel sağlık sigortası fiyatlarında 2020 yılı için en güncel ve doğru bilgiyi almak için sağlık sigortası teklifi alıp sağlık uzmanlarımızın sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Ya da direkt sağlık hattımız olan 0216 250 78 28 numasını arayarak fiyatları öğrenebilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Nedir, Ne İşe Yarar?

Özel sağlık sigortası, hastalık ya da kaza durumlarında sağlık ödemelerini karşılayan kişilere özel olarak düzenlenen poliçedir. Poliçede belirlenen şartlar ve limitler dahilinde özel hastanelerden sağlık hizmeti alabilir, bütçenizi aşmadan sağlık ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Özel sağlık sigortası, muayene, tahlil ve tetkikler, ameliyat gibi cerrahi müdahaleler gibi sağlık hizmeti almanız gereken durumlarda özel hastanelerde tedavi olmanızı sağlar.

Özel Sağlık Sigortası Nasıl ve Nerede Yapılır?

Özel sağlık sigortanızı, sağlık sigortası konusunda uzman olan sigorta danışmanlarımızla telefonda göreşerek satın alabilirsiniz. İsterseniz hemen 0216 250 78 33 numaralı sağlık sigortası hattımızdan arayarak teklifleri değerlendirebilir ve bütçenize en uygun olanı anında satın alabilirsiniz, isterseniz özel sağlık sigortası başburu formumuzdan bilgilerinizi doldurarak sizi aramamızı sağlayabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Primleri Ne Kadar?

Özel sağlık sigortası primi, poliçeniz için ödediğiniz fiyatı ifade eder. Özel sağlık sigortası pirimi yani fiyatları ise sigorta yaptıracak kişinin özel şartlarına göre farklılık gösterir. Kendiniz ve aileniz için özel sağlık sigortası fiyatını öğrenmek isterseniz, 0216 250 78 28 sağlık hattımızı arayarak bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz özel sağlık sigortası başvuru formunu doldurarak teklif alabilir, sağlık uzmanlarımızın sizi aramasını sağlayabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Geçerli?

Özel sağlık sigortasının geçerli olduğu hastaneler sigorta şirketlerine göre değişmektedir. Özel sağlık sigortası tekliflerini karşılaştırırken almayı düşündüğünüz poliçenin hangi hastanelerde geçerli olduğu öğrenebilirsiniz. Önceden gittiğiniz ya da ikametgahınıza yakın olan hastanelerde geçerli özel sağlık sigortasını tercih edebilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Doğumdan Ne Kadar Önce Yapılmalı?

Özel sağlık sigortanızdan doğum sırasında faydalanmak için sigorta şirketlerine göre değişmekle birlikte genel olarak 1 yıl önce yapılması gerekmektedir. Çünkü doğum teminatında 1 yıla kadar bekleme süresi bulunmaktadır. Özel sağlık sigortası yapan sigorta şirketlerinin farklı uygulamaları bulunabilmektedir. Bazı şirketler doğumdan önce 1 yıl yerine, hamilelikten önce 6 ay gibi uygulamalara gidebilmektedir. Doğum sigortası ödemesi anında sorun yaşamamak için, karar vermeden önce mutlaka doğum teminat kapsamı detaylı olarak incelenmelidir. Bu konuda sigorta uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Nasıl Kullanılır?

Özel sağlık sigortanızı poliçenizde yazan teminatlar doğrultusunda kullanabilirsiniz. Ayakta ve yatarak tedavi teminatları kapsamında özel hastanelerde sağlık hizmeti almanız mümkün. Sigorta şirketine göre değişmekle birlikte yatarak tedavi kapsamındaki ameliyat ve ameliyat ile ilgili diğer masrafları sigortanız karşılar. Bir kaza ya da hastalık durumunuz olursa, özel sağlık sigortanız sayesinde özel hastanelerde ameliyat olabilir, hastaneye vereceğiniz parayı düşünmenize gerek kalmaz. Aynı şekilde ayakta tedavi teminatı kapsamında da doktor muayenesi, tanı amaçlı tahliller, ilaçlar ve fizik tedavi gibi sağlık hizmetleri kullanarak rutin kontollerinizi yaptırabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Vergi İndirimi Nasıl Hesaplanır?

Özel sağlık sigortası vergi indirimi hesaplama, Gelir İdaresi Başkanlığının belirlediği %15 vergi indirim oranı üzeriden yapılmaktadır. Brüt maaşınızın %15’ini hesaplayarak alabileceğiniz vergi indirimini bulabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası İşten Ayrıldıktan Sonra Ne Kadar Devam Eder?

Özel sağlık sigortası SGK’ya bağlı bir sigorta ürünü değildir, bu sebeple işten ayrılmanız durumunda poliçe süreniz bitene kadar kullanabilirsiniz. (Çalıştığınız şirketin yaptığı bir grup poliçesi değil ise bu durum geçerlidir.)

Özel Sağlık Sigortası Yaptırdıktan Ne Kadar Süre Sonra Ameliyat Olabilirim?

Özel sağlık sigortanızı yaptırdığınız sigorta şirketine göre süre değişebilmektedir. Bu durum ilgili sigorta şirketinin şartlarına göre belirlenir. Özel sağlık sigorta poliçenizin kapsamındaki bir rahatsızlık ise ameliyat olma süreniz 3 ay ile 1 yıl arası değişebilir.

Özel Sağlık Sigortası Bordroda Nasıl Gösterilir?

Özel sağlık sigortası için ödediğiniz primler, aylık brüt olarak ücretinizin %15’ini geçmeyecek miktarda vergiden düşebilir. Bu durum gerçekleşirse maaş bordronuzda gösterilir.

Özel Sağlık Sigortası Maaşa Nasıl Yansır?

Özel sağlık sigortasında brüt maaşınız üzerinden vergi indirimi alabilirsiniz. Özel sağlık sigortanız için ödediğiniz primler, aylık brüt olarak aldığınız maaşınızın %15’ini geçmeyecek şekilde, vergiden düşebilir.

Özel Sağlık Sigortası Hangi Hastalıkları Kapsar?

Özel sağlık sigorası, genellikle isteğe bağlı operasyonları ve bu opeasyonlardan doğabilecek sağlık sorunlarını karşılamaz. Aynı zamanda şartları sigorta şirketine göre değişmekle birlikte poliçe tarihinden önceki hastalıklar kapsama dahil olmuyor.

Diş tedavisi, gözlük camı ve lens giderleri, doğum giderleri, doğuştan kaynaklanan hastalıklar gibi sigorta şirketlerinin belirlediği hastalıklar dışında özel sağlık sigortanızdan yararlanabilirsiniz.

Bebekler İçin Özel Sağlık Sigortası Ne Kadar?

Bebekler için özel sağlık sigortası fiyatları sigorta şirketine ve poliçenin kapsamına göre değişri. değişmektedir. 0216 250 78 28 arayarak öğrenebilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Yaptırdıktan Ne Kadar Süre Sonra Muayene Olabilirim?

Özel sağlık sigortanızı yaptırdıktan sonra beklemeden doktor muayesine gidebilirsiniz. Muayene ve tahlil/tetkik gibi ayakta tedavi kapsamına giren teminatlarda bekleme süresi uygulaması yoktur.

Özel Sağlık Sigortası Gelir Vergisinden Nasıl Düşülür?

Özel sağlık sigortası için ödediğiniz primlerini, aylık brüt gelirinizin %15’ini aşmaması durumunda vergi iadesi olarak geri almanız mümkün. Eğer maaşınızı bordro ile alıyorsanz, özel sağlık sigortası vergi avantajınan yararlanabilmeniz için sigorta primini ödediğinizi gösteren makbuzu işyerinize vermeniz gerekmedir. İş yerinizdeki ilgili departmana kaydınızı yaptırdıktan sonra vergi indiriminden faydalanabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Nasıl İptal Edilir?

Özel sağlık sigortanızı iptal ettirmek istiyorsanız, sigorta şirketine dilekçe yazarak iptal başvurusu yapabilirsiniz. Özel sağlık sigortası iptali için yapılan başvurunun sonuçlanması genel olarak 2-3 gün şeklinde gerçekleşse de sigorta şirketine göre değişebilmektedir. İptal dilekçesinin sigorta şirketine ulaştığı tarih iptal sürecinde esas alınır.

Neden Sağlık Sigortası Yaptırmalıyım?

Özel sağlık sigortası, bütçenizi sarmasan özel hastanelerden sağlık hizmeti almanızı sağlayan bir güvencedir. Özel sağlık sigortası, sizin ve ailenizin br yıl boyunca karşılaşabileceği hastalık ya da kazalarda doktor, ilaç ve buna bağlı tedavi giderlerinizi ödeyerek sizi güvenceye alır. Bu nedenle özel sağlık sigortası yaptırarak sağlık hizmetlerinden daha düşük bütçeli ama yüksek standartlı şekilde yararlanabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Prim Hesaplamasını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Özel sağlık sigortası primleri yani sizin sigortaya ödeyeceğiniz fiyatlar hesaplanırken bir çok kriter esas alınır. Özel sağlık sigortası prim hesaplamayı etkileyen faktörler:

Sigortalının fiziksel özellikleri (boy-kilo)
Sigortalının yaşı, cinsiyeti
Daha önce geçirilen hastalıklar
Özel sağlık sigortası poliçe limitleri
Poliçe kapsamında alınan teminat limitleri
Sigorta şirketlerinin anlaşmalı kurum ağı
Yatarak tedavi teminatı ve ayakta tedavi teminatı gibi seçilebilecek teminatlar da sağlık sigortası primlerini etkilemektedir

Sağlık Poliçesi Prim Ödemesini Yapılmayan Poliçeler Ne Zaman İptal Olur?

Özel sağlık sigortası poliçeniz ilk defa oluşturuluyorsa primi ödememeniz durumunda hemen iptal işlemi gerçekleştirilir. Özel sağlık sigortanızı yeniliyorsanız vade tarihinizin 2.iş günü ödemeyi yapmamanız durumunda otomatik iptal işlemi yapılır.

Ameliyatlarda Dışarıdan Gelen Doktor Ücreti Ne Şekilde Değerlendirilir?

Ameliyat olduğunuz hastane dışından gelen doktora verilecek ücret poliçeyi aldığınız sigorta şirketine göre değişmektedir. Anlaşmalı hastanenin kendi çalıştığı doktora ödediği tutar kadar yada TTB’nin her yıl belirlediği listeye göre uygulama yapılabilir.

Profesör - Doçent Ücret Farkı Poliçelerde Ne Şekilde Değerlendirilir?

Özel sağlık sigortası poliçenizde yazılı olan teminatlar, teminat limitleri ve yüzdeleri doğrultusunda değerlendirme yapılır.

Sağlık Poliçelerinde Beklemeli Hastalıklar Hangileridir?

Genel olarak aşağıda maddeler halinde listelediğimiz hastalıklara ait tedaviler, ayakta ve yatarak tedavi teminatı kapsamında fark etmeden özel sağlık sigortanız başladıktan sonra bekleme süresine tabidir. Hastalıklar ve bekleme süreleri sigorta şirketinin teminat kapsamlarına göre değişebilmektedir.

Safra kesesi ve / veya safra yolları hastalıkları
Her türlü fıtık
Omurga ve disk hastalıkları
Kist dermoid sakral
Ano-rektal hastalıklar (örnek: hemoroid, fissür),
Rahim ve yumurtalık hastalıkları
Bademcik ve geniz eti hastalıkları
Burun polipleri
Kafa sinüs hastalıkları
Diz, omuz, kalça, dirsek eklem hastalık ve lezyonları (örnek: menisküs, bağ yaralanmaları ve kondral kırıklar),
Katarakt
Prostat hastalıkları
Her türlü varis
Hidrosel
Böbrek ve üriner sistem taşları
Tiroid bezi hastalıkları

Sağlık Sigortalılarının Fatura Aslını Kaybetmesi Durumunda Nasıl Bir İşlem Yapılmalıdır?

Özel sağlık sigortası faturanızın aslını kaybetmeniz durumunda, kayıp olduğuna dair ıslak imzalı beyan kağıdı ile ilgili kuruma gidip aslı gibidir fatura halini kaşeli ve imzalı olarak sigorta şirketine iletmeniz gerekmektedir.

Yatarak Tedavi Hangi Sağlık Harcamalarını İçerir?

Cerrahi bir müdahale olsun veya olmasın yatarak tedavi teminatı, yatak, yemek, refakatçi, operatör doktor ücreti, asistan doktor ücreti, anestezist, ameliyathane masrafları, sarf edilen tıbbi malzeme giderleri ve kullanılan ilaç giderleri için yapılan harcamaların tümünü içerir.

Ameliyat, oda ve yemek, refakatçi, ilaç, tanı için yapılan tahliller, yoğun bakım, hastane tedavi giderleri, ambulans gibi harcamaları yatarak tedavi teminatı kapsamında sigorta şirketi tarafından ödenir.

Ayakta Tedavi Hangi İşlemleri Kapsar?

Özel sağlık sigortası ayakta tedavi teminatı genel olarak kapsadığı sağlık hizmetleri; doktor muayenesi, tahlil ve tetkikler yani tanı birimleri olarak geçen laboratuar giderleri, röntgen, MR-Sintigrafi-Tomografi, fizik tedavi, görüntüleme hizmetleridir. (endoskopi, kolonoskopi, gastroskopi vb.) Bu teminatlar bazı sigorta şirketlerinde daha geniş kapsamlı ya da daha az kapsamlı olabilmektedir.

Doğum Sigortası(Hamilelik sigortası) Nedir?

Doğum sigortası, özel sağlık sigortanıza dahil ettirebileceğiniz ek teminatlar arasında yer almaktadır. Özellikle hamile kalmayı planlayan kadınlar, hem kendi hem de bebeklerinin sağlığı için sağlık poliçelerine ekletebilir, ya da dahil olan bir poliçe satın alabilirler.

Doğum sigortası, sigorta şirketlerine göre farklılık göstersede genel olarak anne adaylarının hamilelik sürecindeki kontrollerini, normal/sezeryan doğum ve hastane masraflarını kapsar. Aynı zamanda doğum sırasında anne ve bebekte oluşabilecek sağlık sorunlarını da teminat altına alır. Hamilelik sigortası almayı ya da başka bir deyişle doğum teminatını sağlık sigortalarına ekletmeyi düşünüyorsanız, sigorta şartlarını detaylı inceleyerek karar vermenizde fayda vardır.

Özel Sağlık Sigortası Doğumu Karşılıyor Mu?

Özel sağlık sigortası doğum teminatı ile doğum masraflarını karşılar. Doğum teminatının şartları ise sigorta şirketlerinin ürünlerine göre değişmektedir. Doğum teminatı olan ya da doğum teminatını ekletebileceğiniz özel sağlık poliçelerini seçerseniz hamilelik sigortasından faydalabilirsiniz. Özel sağlık sigortası tarafından hamilelik masraflarının nasıl karşılanacağı, poliçe limitlerinin sınırları, bekleme süresi her özel sağlık sigortasında farklılık gösterebilir, bu sebeple poliçelerin detaylıca incelenmesi gerekmektedir.

Hangi Sağlık Harcamalarım Poliçe Kapsamında Değerlendirilir?

Özel sağlık sigortanızın başlangıç tarihinden sonra oluşan hastalık ve kaza sonucu olabilecek tedavi giderleriniz poliçe kapsamında değerlendirilir. Özel sağlık sigortanızın kapsadığı ayakta ve yatarak tedavi teminatları dahilinde yapılan harcamaları sigortanız öder.

Daha Fazla Gör Daha Az Gör

Sigorta Bilgi Merkezi

Sigortacılık hakkında merak ettiğiniz bütün soruların cevapları "Sigorta Bilgi Merkezi"mizde!
Sigorta Rehberi

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları 2021

Özel sağlık sigortası ücretleri, sigorta süresi içerisinde oluşabilecek risk durumlarına göre belirlenir. Bu açıdan kişisel sağlık durumuna göre değişiklik gösterir. Özel sağlık sigortası ücretleri için kesin bir fiyat aralığı belirtmek yanlış olur.Devamını Oku

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Özel sağlık sigortası; hastalık veya kazan gibi durumların yaşanması ile beraber ortaya çıkan sağlık masraflarının tamamının güvence altına alındığı sağlık sigortasıdır.Devamını Oku

Doğum Sigortası Nedir? Doğum Sigortası Ne zaman Yaptırılmalıdır?

Doğum sigortası, özellikle hamile kalmayı planlayan kadınların, hem ailelerine yeni katılacak bebeğinin sağlığı hem de kendi sağlıkları için mutlaka özel veya tamamlayıcı sağlık sigortası paketlerinde bulunması gereken bir teminattır.Devamını Oku
Daha Fazla Gör Daha Az Gör
Uzman Görüşü
Daha Fazla Gör Daha Az Gör