Trafik Sigortanızı
En Uygun Fiyatla
Hemen Alın!

İNDİRİMLİ TEKLİF ALIN
DİREKT HAT 0216 636 55 55

Trafik Sigortanızı
En Uygun Fiyatla
Hemen Alın!
20 SİGORTA
ŞİRKETİNDEN TEKLİF
EN İYİ FİYAT
GARANTİSİ
İNTERNET ALIMINA
ÖZEL EK İNDİRİM

Anlaşmalı Trafik Sigortası Şirketleri

Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin trafik sigortası tekliferine kolayca ulaşın!
Sigortam.net'i Mutlu Müşterilerinden Dinleyin!
Bi' Alo Dediler, Gerisini Biz Hallettik
Listele

Trafik Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Trafik Sigortası Nedir?

Tüm araç sahiplerinin yaptırması zorunlu olan bir araç sigortasıdır. Trafik sigortası kazaya karışılması durumunda araç sahibini korur, karşı tarafta ve üçüncü kişilerde meydana gelen hasarları belirli limitler dahilinde sizin yerinize öder. Böylece kaza durumlarında siz kusurlu bile olsanız, hasar masraflarını ödemek zorunda kalmazsınız. Aynı zamanda büyük çaplı kaza masraflarına karşı da bütçeniz koruma altında olur.

Devamını Okuyun
Trafik Sigortası Neleri Kapsar?

Kaza durumlarında karşı tarafın veya üçüncü kişilerin belli bir limit dahilinde hasar masraflarını karşılar. Kazaya sizin aracınız neden olmuş ve ortaya bir zarar çıkmışsa, masraflar sizin trafik sigortası poliçeniz tarafından ödenir. Aynı zamanda kamuya ait mallara vereceğiniz zararlar (elektrik direği, lamba vs.) ve üçüncü kişilere ait mallara vereceğiniz zararlar da (ev, dükkan vs.) sigorta kapsamındadır.

Kaza durumunda maddi hasarların yanı sıra bedeni zararlarda ortaya çıkabilir. Trafik sigortası ile bedeni hasarlar da teminat altındadır. Kişilerde meydana gelen yaralanmalar trafik sigortasının teminatı altındadır. Yaralılara yapılacak ilk yardım hizmetleri, muayeneler, tedaviler, ilaçlar gibi masraflar da trafik sigortası tarafından karşılanır. Trafik sigortası, kaza sırasında vefat edenlerin defin masraflarını öder. Artı olarak vefat edenlerin eğer bakmakla yükümlü olduğu kişiler var ise bu süreçte destek alamadıkları için onlarında zararlarını karşılanır. Kazada yaralanan kişilerin kısmi ya da süresiz çalışamaz duruma gelmesi halinde de trafik sigortası devreye girer. Kişinin ekonomik gelirinin kesilmesi ve baktığı kişilerin destekten yoksun kalması durumları güvence altındadır.

Kazada hatalı değilseniz ve buna rağmen karşı taraf sizin haksız olduğunuzu iddia edip dava açıyorsa, trafik sigortası savunma masraflarınızı da karşılar. Mahkeme ve avukatlık ücretleri, poliçeniz tarafından teminat altındadır.

Devamını Okuyun
Zorunlu Trafik Sigortası Ne Kadar?

Araç trafik sigortası fiyatları, araç türüne, trafik basamak koduna ve illere göre değişiklik gösterir. Her ay trafik sigortası tavan fiyatları Sigorta Bilgi Merkezi tarafından açıklanmaktadır. Sigorta şirketleri her ay belirlenen trafik sigortası tavan fiyatlarına göre trafik sigortası teklifi vermektedir. Üst sınır limit olacak şekilde sigorta şirketlerine göre fiyatlar değişebilmektedir.

Aracınızın trafik sigortası fiyatını öğrenmek için teklif almanız yeterlidir. Bütçenize en uygun araç sigortası için sadece bilgilerinizi girerek onlarca sigorta teklifini 2 dakikada görebilisiniz.

Devamını Okuyun
Trafik Sigortası Ne İşe Yarar?

Karayolları Trafik Kanunu’na göre Türkiye’de her türlü motorlu taşıt sahibinin yaptırmakla yükümlü olduğu zorunlu trafik sigortası, kaza meydana geldiğinde, sigorta sahibinin belli limit dahilinde para ödememesini sağlar. Trafik sigortasında amaç her yıl belirlenen limitler dahilinde, kaza sırasında karşı tarafın ve üçüncü şahısların (hem araçlarının, hem de şahısların bedenlerinde oluşacak) hasarlarının telafisine yöneliktir.

Devamını Okuyun
Zorunlu Trafik Sigortası Kazada Ne Kadar Öder?

Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenen trafik sigortası limitleri dahilinde ödeme yapılır. Araç türüne ve hasarın meydana gelme şekline göre ödeme limitleri değişmektedir. Otomobil için trafik sigortasının kazada ödeme limitleri şöyledir;

Maddi hasarlarda; araç başına 41.000, kaza başına 82.000
Sağlık giderleri; kişi başına 410.000, kaza başına 2.050.000
Sakatlanma ve ölüm; kişi başına 410.000 kaza başına 2.050.000

Devamını Okuyun
Trafik Sigortası Hangi Durumlarda Ödeme Yapmaz?

Sigortalı arabanın hareket halinde olmadığı durumlarda, sebep olacağı zararlar karşılanmaz. Yani trafik sigortasının zarar masraflarını karşılaması için aracın trafiğe çıkmış ve seyir halinde olması gerekmektedir.

Zorunlu taşıt sigortası sadece karşı tarafın ve üçüncü şahısların maddi ve bedeni zararlarını karşılamak için kullanılabilir. Kazaya neden olan sigortalı araç sahibinin, kusurlu olması durumunda tazminat talepleri teminat kapsamında değildir, yani trafik sigortası kusurlu araç sahibinin tazminat istediği için ödeme yapmaz. Aynı zamanda eşi, çocukları ve birlikte yaşadığı kardeşlerinin zararları için de tazminat talepleri ödenmez.

Trafik sigortası kapsam dışı hallerden bir diğeri ise kaza sırasında sigortalı araçta zarar gören kişilerin eşyaları ile ilgilidir. Araçta zarar görenlerin bagaj gibi eşyaları dışında kalan mallararın zarar görmesi sonucu oluşabilecek talepler trafik sigortası kapsamı dışındadır. Aynı zamanda trafik sigortalı kişinin aracına, bu araç ile çekilen römorklara gelebilecek zararlar nedeniyle istenebilecek taleplerde karşılanmaz.

Devamını Okuyun
Trafik Sigortası Nerede Yapılır?

Trafik sigortası internette ve telefonda yaptırılabilir. Sigortam.net web sitesi üzerinden trafik sigortanızı online satın alabilirsiniz. Sigorta Destek Hattı olan 444 24 00’ı arayarak da sigorta uzmanlarımızdan yardım alabilir, trafik sigortası poliçenizi bir telefonla yaptırabilirsiniz.

Devamını Okuyun
Trafik Sigortası Nasıl Yapılır?

İnternetten teklif alarak trafik sigortanızı yaptırabilirsiniz. Sigortam.net internet sitesinden trafik sigortası teklifi alıp, tek bir ekranda birçok sigorta şirketinin araç sigorta fiyat ve teminatlarını karşılaştırabilirsiniz. Karşılaştırma yaparak en ucuz trafik sigortası fiyatını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Sadece teklif adımlarından sizden istenen bilgileri girmeniz yeterli. 2 dakikada teklifleri görebilir, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun poliçeyi seçerek online ödeme ile hızlıca sigorta güvencenizi başlatabilirsiniz.

Diğer bir araç sigortası yaptırma seçeneği ise telefonla satın almaktır. Uzman sigorta danışmanları ile telefonla görüşerek trafik sigortası tekliflerini değerlendirebilir, bütçenize göre en uygun trafik sigortasını rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Devamını Okuyun
Kasko ile Zorunlu Trafik Sigortası Arasındaki Fark Nedir?

Trafik sigortası ve kasko arasındaki en önemli fark, trafik sigortasının zorunlu bir araç sigortası olmasıdır. Kasko ise araç sahibinin isteğine bağlıdır. Trafik sigortası her araç sahibi için zorunludur ve her yıl yenilenmesi gerekmektedir. Trafik sigortasız trafiğe çıkmanın para cezası ve yaptırımları vardır.

Bir diğer önemli kasko ve trafik sigortası farkı ise güvence kapsamlarıdır. Kaza durumunda trafik sigortası karşı tarafın ve üçüncü kişilerin bedeni ve maddi zararlarını karşılar, kasko ise kendi aracınızın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararları güvence altına alır.

Devamını Okuyun
Satılan Aracın Trafik Sigortası Yeni Araçta Kullanılabilir mi?

Satılan aracın zorunlu araç sigortası yeni alınan araçta kullanılamaz. Araç sahibi, aracını sattıktan sonra noter satış sözleşmesi ile trafik sigortası poliçesini iptal ettirmelidir. Araç sahibinin poliçesini iptal edilmesini talep etmesinin ardından sigorta şirketi kalan günlerin prim tutarını sigortalıya iade etmekle yükümlüdür. Yeni araç için yeni poliçe düzenlenmelidir.

Araç sahibinin aracını sattıktan sonra prim iadesi alabilmesi için ise; sigorta şirketine 10 gün içinde bildirimde bulunması gerekmektedir. Her iki durumda da belirlenen süreler, araç sahibinin aracını sattığı tarihte noterde düzenlenen tarihi baz alır.

Sigortalının değiştiği her durumda mevcut sözleşme değişim tarihi itibarıyla kendiliğinden sona erer ve ilgiliye gün esasına göre prim iadesi yapılır. Ancak, mevcut sözleşme sigortalının değiştiği tarihten itibaren on beş gün süresince herhangi bir işleme gerek kalmaksızın ve prim ödenmeksizin yeni işleten için sözleşme yapılana kadar geçerlidir.

Devamını Okuyun
İlk Trafik Sigortası Ne Kadar Tutar?

İlk defa trafiğe çıkan sürücüler, trafik sigortası yaptırırken hasarsızlık kademesini ifade eden tarife basamakları arasından 4.kademeden başlatılır. Sigorta Bilgi Merkezinin internet sitesinde her ay güncellenen tavan fiyat listesi içerisinden 4.basamak fiyatlarını görebilirsiniz. Aracınızın türüne, hasarsızlık basamağına ve bağlı olduğu ile göre seçerek, ilk trafik sigortası priminizin tavan fiyat limitini öğrenilebilirsiniz. Örneğin araç türünüz otomobil ise ve hasar basamağınızı biliyorsanız araba sigortası için listeden tavan fiyatı bulabilirsiniz. En üst sınırı tavan fiyat olacak şekilde, sigorta şirketlerine göre primler değişebilmektedir.

Devamını Okuyun
Yeni Alınan Aracın Trafik Sigortası Ne Zaman Yapılır?

Yeni alınan aracın trafik sigortası yapılma süresi sıfır ve ikinci el araç olmasına göre değişiklik gösterir. Sıfır araç alırken, trafik tescil ve ruhsat işlemleri yapılır. Ruhsat işlemleri sırasında araç sahibinin trafik sigortası poliçesi sunması zorunludur. Sıfır kilometre bir araba alınıyorsa trafiğe çıkmadan önce zorunlu trafik sigortası yaptırılmalıdır.

Yeni alınan araç ikinci el ise, noter satışı sonrası aracın mevcut sigortası, aracın yeni sahibi tarafından herhangi bir prim ücreti ödenmeden 15 gün süre boyunca kullanılabilir. Aracın yeni sahibinin 15 gün içerisinde yeni trafik sigortasını yaptırması gerekmektedir.

Devamını Okuyun
Trafik Sigortası Nasıl Hesaplanır?

Zorunlu trafik sigortası hesaplanırken esas alınan en önemli kriter aracın hasarsızlık basamağıdır. Sigorta şirketlerine göre değişen trafik sigortası primleri, hasarsızlık farkı ile ortalama %20 ile %60 arasında farklılık gösterebilir.

Sigorta poliçesi döneminde araç ile herhangi bir kaza geçirilmediyse ve trafik sigortası poliçesinden yararlanılmadıysa hasarsızlık indiriminden yararlanılabilir. Kusurlu bir şekilde kazaya karışılıp sigortadan bir tazminat ödemesi gerçekleşmiş ise sonraki trafik sigortası poliçesinde artırım uygulanır. Hasarsızlık indirimi ve artırım oranları ise zorunlu trafik sigortası primlerinin hesaplanmasında kullanılır.

Siz de aracınızın trafik sigortasını hesaplamak ve en ucuz araç sigortası fiyatlarına ulaşmak için teklif alabilirsiniz.

Devamını Okuyun
Trafik Sigortası Yapılmazsa Ne Olur?

Trafik sigortası yaptırılmazsa ya da geciktirilirse birçok cezai yaptırımla karşılaşılabilir. Zorunlu sigortanın yaptırılmaması, aracın trafikten men edilmesi, aracın çekilmesi ve maddi yaptırımlar ile sonuçlanabilir.

Trafiğe zorunlu trafik sigortası yaptırmadan çıkılması ve trafik ekiplerince bu durumun tespit edilmesi durumunda idari para cezası ödenmesi gerekir. Trafik sigortasız geçirilen her gün, para cezası faizle birlikte artmaktadır.

Aynı zamanda trafik sigortası yapılmazsa araç trafikten men edilerek, otoparka çekilebilir. Para cezasının yanında, aracın otopark masrafları da araç sahibi tarafından ödenerek ödeme yükü artacaktır.

Devamını Okuyun
Trafik Sigortası Nasıl İptal Edilir?

Trafik sigortası iptalini yasal kılan durumlardan biri sigorta süresi içerisinde değişikliklerin olmasıdır. Bu değişiklik hem sigortalıdan hem de sigorta şirketinden kaynaklı yaşanabilir. Önemli olan tarafların durumdan birbirini haberdar etmesidir.

Trafik sigortası iptalinin sıklıkla yaşandığı durumlar, araç değişimi veya aracın elden çıkarılmasıdır. Her 2 durumda da aracın ruhsat sahibi değişecektir. Trafik sigortası da ruhsat sahibi adına düzenleneceği için sigorta iptal edilmeli, yeni bir poliçe düzenlenmelidir. Aracın yeni sahibinin 10 gün içerisinde kendi adına hazırlanacak bir poliçe talebinde bulunması gerekir.

Trafik sigortası iptalinde yılın geri kalan günleri hesaplanarak içeride kalan paranızın iadesi gerçekleştirilir. Geri ödeme işleminiz, ödeme yöntemine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Eğer ödemenizi kredi kartı ile yaptıysanız, geri ödemeniz de kredi kartına yapılır.

Devamını Okuyun
Trafik Sigortası Cezası Ne Kadar?

Trafik sigortası yaptırmama, para cezası ve gecikme faizi uygulaması yaptırımlarına sahiptir. Eğer trafik sigortanız yoksa ve sigortasız trafiğe çıkmanız trafik polisi ekiplerince tespit edilirse, para cezası uygulaması ile karşılaşırsınız. 2020’da ödeyeceğiniz trafik sigortası cezası 132 TL olarak uygulanmaktadır.

Trafik sigortası para cezası erken ödendiği takdirde ceza tutarı üzerinden indirim uygulanır. Cezanızı 15 gün içerisinde peşin ödemeniz halinde %25 oranında indirim avantajı mevcut. Bu sayede 132 TL yerine sigorta cezası için 99 TL ödersiniz. Önemli olan 15 günlük süreyi geçirmeden ödemeyi yapmak.

Devamını Okuyun
Trafik Sigortası Kimin Hasarını Öder?

Trafik sigortası karşı tarafın ve üçüncü kişilerin hasarlarını öder. Kendi aracınızın hasar masraflarını karşılamaz. Bir kaza durumuna sizin aracınız neden olmuş ve ortaya hasar çıkmışsa, hasar masraflarını sizin trafik sigortanız karşı taraf için karşılar. Maddi hasarların yanında karşı tarafın bedeni zararları da ödenir.

Devamını Okuyun
Trafik Sigortası Ne Zaman Ödenir?

Herhangi bir hasar durumda, sigorta teminatları kapsamında tazminatın en kısa sürede ödenebilmesi için hasar ile ilgili belgelerin sigorta şirketine ya da ekspere doğrudan ulaştırılması gerekir.

Trafik sigortası hasar ödemeleri, gerekli belgelerin sigorta şirketine teslim tarihinden itibaren 8 iş günü içerisinde ödenir. Burada dikkatten kaçmaması gereken husus, belgelerin poliçede belirtilen zamanda sigorta şirketine ulaştırılmasıdır. 8 iş günü süreci bu aşamada işlemeye başlayacaktır. Gerekli belgelerin ulaştırılmaması gibi durumlarda talep edilen ödeme de gecikecektir. Bu nedenle belgelerin eksiksiz olması ve sigorta şirketine zaman kaybetmeden verilmesi büyük önem arz eder.

Devamını Okuyun
Trafik Sigortası Ne Zaman Bitiyor Nasıl Öğrenilir?

Trafik sigortası bitiş tarihini ve diğer detaylarını sorgulama, e-devlet üzerinden yapılabiliyor. E-devletten SBM’nin (Sigorta Bilgi Merkezi) Trafik Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulama bölümüne girerek, poliçe detaylarınızı ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz. Kendi üzerinize olan aracınızın poliçesini e-devlet şifreniz ile kolaylıkla inceleyebilirsiniz. Trafik sigortası sorgulama yapmak için sadece aracınızın plakasını girmeniz yeterli. Ruhsatı kendi üzerinize olan aracınızın sigorta bilgilerini tek bir sorgu ile inceleyebilirsiniz.

Devamını Okuyun
Trafik Sigortası Pert Araca Ne Kadar Öder?

Hasar tespiti için görevlendirilen eksper, aracın parça ve onarım masraflarının listesini rapor şeklinde diğer evraklarla birlikte ilgili sigorta şirketine gönderir. Yapılan incelemede parça ve onarım masrafları toplamının aracın kaza tarihindeki sigorta rayiç değerine ulaşması veya rayiç değerini geçmesi halinde araç tam hasarlı olarak kabul edilir. Aracın pert olması konusunda karşılıklı anlaşıldığı takdirde sigorta şirketi azami teminat limitini geçmemek koşuluyla aracın kaza tarihindeki sigorta rayiç bedelini belirler. Pert bedeli rayiç bedelden düştükten sonra kalan kısmı sigortalıya öder ve hasarlı araç da bu haliyle sigortalıya bırakılır. Pert olan aracın satışı ve yasal devir işlemleri tamamen sigortalının sorumluluğundadır.

Devamını Okuyun
Trafik Sigortası Günü Geçerse Ne Olur?

Trafik sigortasının yaptırılması gereken gün geciktirilirse, sigortanızı yaptırdığınız zaman daha çok ücret ödemeniz gerekir. Trafik sigortası yaptırmanız gereken günü bir gün geciktirirseniz, cezanız %5 oranında artarak bir sonraki poliçenize yansıtılır. Trafik sigortasız geçirdiğiniz her ay cezanız %5 oranında artmaya devam eder.

Bu koşullarda dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır; trafik sigortası yenileme tarihi hafta sonuna denk geliyor ise poliçe yenilemenizi ilk iş gününde yaptırmanız şartıyla gecikme cezası uygulanmamaktadır.

Devamını Okuyun
Ölümlü Kazalarda Trafik Sigortası Ne Kadar Öder?

Trafik sigortasının karşı tarafa ödeyeceği tazminat limitleri, araç türüne, hasarın ortaya çıkma şekline göre değişir. Zarar gören araçta meydana gelen hasar, teminat limitleri kapsamında karşılanır. Ölümlü kazalarda trafik sigortası ödeme limiti otomobil için; kişi başına 410.000, kaza başına 2.050.000

Devamını Okuyun
Trafik Sigortası Karşı Tarafın Hasarının Ne Kadarını Öder?

Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenen trafik sigortası teminat limitleri, karşı tarafa verilen hasar durumunda ne kadar ödeneceğini belirler. Araç cinsine ve hasarın maddi, sağlık, sakatlanma-ölüm şekillerine göre hasar ödemeleri değişmektedir. Hasar ödemeleri belirlenen limitler sınırında ödenir. Araç türlerinden otomobil için maddi hasar limitleri şöyledir; araç başına 41.000, kaza başına 82.000 TL.

Devamını Okuyun
Trafik Sigortası Nasıl Düşürülür?

Trafik sigortası için ödenecek primleri, aracın türü, bulunduğu il ve tarife basamak kodu yani hasarsızlık durumu belirler. Trafik sigortası primleri aynı şartlardaki bir araç için ortalama aynı fiyatlardadır. Bir poliçe dönemini hasarsız şekilde atlatılması ile trafik sigortası primlerinde hasarsızlık indiriminden faydalanmanız mümkündür. Bu sebeple trafik sigortası primlerini düşürmek için ücretin düşmesini beklemek olumsuz sonuçlara neden olur. Trafik sigortanızı yaptırmayarak ceza ve yatırımlara maruz kalabilirsiniz.

Devamını Okuyun
Trafik Sigortası Doğal Afetleri Karşılar Mı?

Trafik sigortası sadece kaza sonucuna karşı tarafın masraflarını karşılar. Kendi aracınızın doğal afetler sonucu zarar masraflarının karşılanması kasko sigortası ile mümkündür.

Devamını Okuyun
Trafik Sigortası Değer Kaybını Karşılar Mı?

Kazada kusurlu olan araç sahibinin trafik sigortası poliçesi, karşı tarafın araç değer kaybını karşılar. Yani kazada kusuru bulunmayan sürücünün aracı için oluşan değer kaybını karşılayacak taraf, kazaya neden olan sürücüdür. Bu nedenle araç değer kaybının karşılanması aşamasında trafik sigortası devreye girecektir.

Kaza nedeniyle araç değer kaybına uğrayan araç tek olmayabilir. Kazada sorumluluğu bulunan kişilerin aracında da değer kaybı meydana gelebilir. Ancak trafik sigortası tek bir kişinin araç değer kaybını karşılar, bu kişi kazada sorumluluğu bulunmayan veya sorumluluk oranı az olan kişidir. Kazaya neden olan kişilerin güvencesi ise kasko sigortası olacaktır.

Devamını Okuyun
Trafik Sigortası Bozulursa Ne Olur?

Kaza sonucunda trafik sigortası kullanılıp hasarsızlık durumu bozulursa bir sonraki poliçede prim fiyatı yükselir. Hasarsızlık durumunu ifade eden trafik sigortası basamak kodları 7 basamaklıdır. Aracın ilk trafik sigortası basamağı, 4.kademeden başlatılır. Hasar gerçekleşmesi ve trafik sigortasının bozulması durumunda prim artışı gerçekleşir.

Devamını Okuyun
Trafik Sigortası Basamakları Nedir?

Trafik sigortası basamakları, sürücülerin hasarsızlık durumlarının değerlendirildiği bir sistemdir. Yedi basamak vardır ve trafiğe ilk defa çıkan bir sürücü 4. Basamaktan başlatılır. Poliçe dönemi boyunca kaza yapmayan sürücüler 5. Basamağa yükseltilerek %15 hasarsızlık indiriminden faydalanır. 4.basamakta başlayan sürünün kaza yapması durumunda ise bir sonraki poliçe döneminde 3.basamağa düşerek %50 prim artışı yansıtılır.

Devamını Okuyun
Daha Fazla Gör Daha Az Gör

Sigorta Bilgi Merkezi

Sigortacılık hakkında merak ettiğiniz bütün soruların cevapları "Sigorta Bilgi Merkezi"mizde!
  • Sigorta Rehberi
  • Uzman Görüşü
  • Sık Sorulan Sorular
  • Sektörel Haberler
Sigorta Rehberi
Sigorta Rehberi

Trafik Sigortası İptali ve İadesi Nasıl Gerçekleşir?

Trafik sigortası iptali ve iadesi hakkında merak ettiklerinizi yazımızda sizler için bir araya getirdik. Trafik sigortanızı iptal ettirirseniz ödediğiniz primleri nasıl geri alabilirsiniz? sorusunun cevabını öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Devamını Oku

Trafik Sigortası Tazminat Ödeme Süresi ve Tazminat İçin Gerekli Belgeler

Trafik sigortası tazminat ödeme süresi ne kadardır ve trafik sigortası tazminatı için gerekli evraklar nelerdir?

Devamını Oku

Trafik Sigortasında Basamak Hesaplama

Hasarsızlık indirimi için belirleyici olan trafik sigortası poliçe basamak sorgulama ile gelecek dönemdeki trafik sigortası primleriniz hakkında tahminde bulunabilirsiniz.

Devamını Oku

Sürücüler için Sigorta Bilgi Merkezi (SBM) ve SBM'den Trafik Sigortası Poliçe Sorgulama Rehberi

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM), başta trafik sigortası sorgulama olmak üzere vatandaşlara poliçelerine online olarak ulaşarak, poliçe detaylarını kolayca öğrenme imkanı sunuyor.

Devamını Oku

Plaka ile Araç Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araç sorgulama ve plaka sorgulama ile istediğiniz aracın tramer bilgilerine ve araç hasar kaydı geçmişine plaka sorgulama yöntemiyle ulaşabilirsiniz. 

Devamını Oku

Kolayca HGS Sorgulama ile Aracınızın Bakiyesini Öğrenin

HGS sorgulama ile HGS bakiye sorgulama ve ceza sorgulama çok kolay. HGS yükleme, müşteri hizmetleri borç ve kaçak geçiş sorgulama tek tıkla elinizde.

Devamını Oku
Daha Fazla Gör Daha Az Gör
Uzman Görüşü
Uzman Görüşü

Aracın Kayıtlı Olduğu İl, Trafik Sigortası Primini Etkiler mi?

Trafik sigortasının yapılması zorunluluğu her sürücü içine geçerlidir ve sigorta poliçesi primine etki eden birçok farklı faktör bulunur. 

Devamını Oku

Bedeni Hasarlarda Ne Yapılmalıdır?

Trafik Sigortası, poliçede belirtilen aracın kullanımı sırasında birinin ölümüne, yaralanmasına veya üçüncü şahıslara ait malların zarara uğramasına sebebiyet verildiğinde devreye girer.

Devamını Oku

Hasar İhbarı için Gereken Belgeler Neler?

Trafik sigortası ile size zarar veren sürücülerden hasarınızı bütçenize zarar vermeden temin edebilirsiniz, ancak hasar ihbarı için gerekli belgeler var.

Devamını Oku

Trafik Sigortası Manevi Tazminat Öder mi?

En uygun trafik sigortası fiyatlarına Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yaparak 2 dakikada ulaşın.

Devamını Oku

Otomobilimin Hasarını Trafik Sigortası Karşılar mı?

Sigortam.net'ten sigorta sorgulama yapın en uygun trafik sigortası fiyatlarına ulaşın, maddi açıdan güvence altında olun.

Devamını Oku

Artı Trafik Sigortası Nedir?

Artı trafik sigortanızı Sigortam.net'ten alın,  uygun sigorta sahibi olma avantajlarını kaçırmayın! Artı trafik sigortası ile daha fazla riske karşı korunun.

Devamını Oku
Daha Fazla Gör Daha Az Gör
Sık Sorulan Sorular
Sık Sorulan Sorular

Araç Değişiminde Trafik Sigortası Devredilir mi?

Araç değişiminde trafik sigortası poliçesinin iptali gerekmektedir. Trafik sigortasının yeni araca devri gibi bir uygulama ise bulunmamaktadır.

Devamını Oku

Trafik Sigortası Römorklu Araçların Neden Olduğu Zararları Karşılar mı?

Römorklu araçların neden olduğu zararlar da zorunlu trafik sigortası kapsamındadır. Ancak bu durum bir için bazı özel şartlar bulunmaktadır.

Devamını Oku

Taksilerin Trafik Sigortası Primleri Hususi Otomobillere Göre Neden Daha Yüksek?

Taksi gibi ticari araçların trafik sigortası primleri, hususi otomobillere nazaran daha yüksek çıkmaktadır. Peki bu uygulamanın nedeni nedir?

Devamını Oku

Orijinal Parça ile Eşdeğer Parça Arasındaki Fark Nedir?

Orijinal yedek parça ile eşdeğer yedek parça arasında herhangi bir kalite farkı bulunuyor mu? Bu iki üretim arasındaki en önemli fark nedir? 

Devamını Oku

Trafik Sigortası Cam Kırılmasını Karşılar mı?

Trafik sigortası aracınızdaki cam hasarlarını karşılar mı? İşte araç sigortasının cam hasarları ve değişimi konusundaki teminatları. 

Devamını Oku
Daha Fazla Gör Daha Az Gör
Sektörel Haberler
Sektörel Haberler

Trafik Sigortasında İndirimli Fiyatlar Devam Ediyor, Şimdi Teklif Alın!

Zorunlu trafik sigortası primlerinde gerçekleşen düşüş, tavan fiyat uygulaması sonrasında geçen yıla göre %35'i buldu. Avantajlı fiyatlar için şimdi teklif alın.

Devamını Oku

Aracınızın Trafik Sigortasını Hesaplarken Bu Konulara Mutlaka Dikkat Edin

Tavan fiyat trafik sigortası hesaplama süreçlerinde önemli değişikliklere neden oldu. Trafik sigortası fiyatlarını doğrudan ilgilendiren bu değişikliklere mutlaka göz atın.

Devamını Oku

Trafik Sigortasında Fiyatlar Düşmeye Devam Ediyor

Zorunlu trafik sigortasında tavan fiyat uygulamasının yürürlüğe girmesiyle beraber sürücüler için indirim haberleri gelmeye başladı. Peki ilerleyen süreçte neler olacak?

Devamını Oku

Trafik Sigortası İndirimi Tavan Fiyat ile Başladı, Hemen Teklif Alın

Zorunlu trafik sigortası tavan fiyat uygulaması ve trafik sigortası indirimi hakkındaki son gelişmeleri derledik. Tavan fiyat ve trafik sigortası indirimi ile ilgili tüm merak edilenler.

Devamını Oku

Trafik Sigortasında Tavan Fiyat İddiaları

Zorunlu trafik sigortasında yeni uygulama ile tavan fiyat dönemi başlıyor. Ayrıca tavan fiyat dışında sürücülere prim iadesi de iddialar arasında yer alıyor.

Devamını Oku

Bütçenizi Zorunlu Trafik Sigortası ile Güvenceye Alın

Bütçenizin güvende kalması için aracınızın zorunlu trafik sigortasını yaptırmayı sakın ihmal etmeyin, kolayca teklif alın, poliçenize en uygun fiyata sahip olun.

Devamını Oku
Daha Fazla Gör Daha Az Gör

Sigorta, otomobiller, sağlık sektörlerinden tüyolar, duyuru ve kampanyalarımızdan haberdar olmak ister misiniz?
Lütfen bekleyiniz.
{{messages.email}}
{{messages.email}} {{messages.emailInvalid}} E-posta ile daha önceden kayıt yapılmıştır.
{{oldEmail}} e-posta adresiniz hatalı yazıldığı için {{newEmail}} olarak düzeltilmiştir.
E-bülten kaydınız başarıyla gerçekleştirilmiştir.
Kullanıcı sözleşmesi ve gizlilik kuralları çerçevesinde e-posta adresiniz üzerinden sizinle iletişime geçilecektir.