Bambaşka bir Eureko Sigorta

SigortacıGazetesi
Kıbrıs’ta düzenlenen vizyon toplantısında konuşan Eureko Sigorta Genel Müdürü Okan Utkueri, “Hedefimiz, bankasüranstaki liderliğimizi devam ettirerek pazar payımızı, teknik kârlılığımızı ve aktif büyüklüğümüzü daha da artırmak. Tarihi 200 yıla dayanan uluslararası bir sigorta şirketinin Türkiye’deki temsilcisi olarak grubumuzun global deneyim ve birikimini başarılı bir şekilde ülkemize taşımaktan son derece gururluyuz” dedi.
Bambaşka bir Eureko SigortaEureko Sigorta, her yıl tüm çalışanları, üst düzey yöneticileri, Eureko B.V.’nin Yönetim Kurulu’ndan ve Garanti Bankası’ndan temsilcilerin katılımıyla gerçekleştirdiği Vizyon Toplantısı’nı bu yıl Kıbrıs’ta düzenledi. Kaya Artemis Otel’de iş ve eğlenceyi buluşturan üç günlük toplantıda ‘Bambaşka’ sloganıyla bir araya gelen Eurekolular, 2011 vizyonunu ‘yenilikçi ürün ve hizmetlerle fark yaratmak’ olarak belirledi.
Eureko Sigorta’nın 2010 yılı performansının değerlendirildiği ve 2011 yılı hedeflerinin paylaşıldığı toplantıya Eureko Sigorta yöneticileri ve çalışanlarının yanı sıra Eureko B.V. İcra Kurulu Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Eureko Sigorta Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Gerard van Olphen, Eureko B.V.’nin Dış Operasyonlarından Sorumlu İcra Kurulu Üyesi ve Eureko Sigorta Yönetim Kurulu Üyesi Thomas van Rijckevorsel, Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Erün ile Garanti Bankası yöneticileri de katıldı.
Eureko Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Gerard van Olphen’in açılış konuşmasıyla başlayan toplantı, Thomas Van Rijckevorsel’in global piyasaları ve Türkiye sigorta pazarını değerlendirdiği konuşmayla devam etti. Eureko’nun 2008’de patlak veren global finans krizi boyunca kredi notu düşmeyen tek Hollandalı sigorta şirketi olduğuna dikkat çeken Rijckevorsel, Standard & Poor’s’un şirketin sigortacılık notunu A+’a yükselttiğini söyledi.
Türkiye sigorta pazarının çok yüksek bir potansiyeline sahip olduğunu vurgulayan Rijckevorsel, “Eureko Türkiye’yi ikinci evi olarak görüyor. 2011, Eureko Sigorta için başarı yılı olacak” dedi.

Hedef: Kârlılığı Koruyarak Büyümek

Eureko Sigorta Genel Müdürü Okan Utkueri, konuşmasında şirketin 2010 yılı performansını değerlendirip 2011 hedeflerini açıkladı. Utkueri konuşmasında “Hedefimiz, bankasüranstaki liderliğimizi devam ettirerek pazar payımızı, teknik kârlılığımızı ve aktif büyüklüğümüzü daha da artırmak. Tarihi 200 yıla dayanan uluslararası bir sigorta şirketinin Türkiye’deki temsilcisi olarak grubumuzun global deneyim ve birikimini başarılı bir şekilde ülkemize taşımaktan son derece gururluyuz” dedi.
Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Erün de bankacılık sektörünün 2010 yılındaki performansını yorumlayarak 2011’e ilişkin öngörülerini katılımcılarla paylaştı.
Toplantıda Eureko Sigorta’nın Mali İşlerden Sorumlu yeni Genel Müdür Yardımcısı Wieger Wagenaar da izleyicilere takdim edildi.
Son üç yıldır Türk sigorta sektöründeki ilk 10 şirket arasında teknik kârlılık ve özkaynak kârlılığı açısından liderliği elinde bulunduran Eureko Sigorta, 2011 yılında kârlılığını koruyarak büyümeyi hedefliyor. Şirket, Garanti Bankası işbirliğiyle hayata geçirdiği BAM (Bancassurance Marathon) projesiyle de banka sigortacılığındaki liderliğini korumayı ve rakipleriyle arasındaki farkı açmayı amaçlıyor.
Eureko Sigorta Banka Sigortacılığı, Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Jacques Françoys, Teknik Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Emin Alkan, Yönetim Destek Genel Müdür Yardımcısı Özlem Odar, Acente / Broker / DASK Genel Müdür Yardımcısı İsmet Güngör ve İnsan Kaynakları Müdürü Oya Buyan, Utkueri’nin ardından söz alarak sorumluluk alanları çerçevesinde şirket performansını ve hedeflerini değerlendirdiler.

Eureko Sigorta Eğlenmeyi İhmal Etmedi

Birlikte çalışmak ve başarmak kadar eğlenmekten de keyif alan Eureko Sigorta ailesi tam gün süren toplantının ardından geceye özel bir partiyle devam etti. Akşam yemeğinden sonra tüm çalışanları ve yöneticileri buluşturan partide Eureko Sigorta ailesi şarkılara hep bir ağızdan eşlik ederek bol bol dans etti.
Bas gitaristi ve solisti Eureko Sigorta çalışanı olan Duvar grubunun şarkılarıyla açılan gece Geveze ve Bay J’nin solistliğini yaptığı Fazla Mesai grubuyla devam etti. Geveze ve Bay J, toplantıyı esprileri ile renklendirirken toplantı sonrası düzenlenen partide de sahneye çıkarak Eureko Sigorta çalışanları ile birlikte geç saatlere kadar eğlendiler.
Fazla Mesai, popüler ve hareketli şarkılarla gece boyunca eğlencenin dozunu yüksek tutarken Eureko Sigorta çalışanları bir yılın yorgunluğunu hep birlikte dans ederek attılar. Şarkılarıyla izleyicileri coşturan Geveze ve Bay J Eureko Sigorta çalışanlarının tükenmeyen enerjisine ve aralarındaki güçlü bağa hayran kaldı.

Kıbrıs’ta Dolu Dolu İki Gün

Cuma akşamı Tiyatro Kulübü’nün Salak Oğlum adlı oyunuyla başlayan Eureko Sigorta Vizyon Toplantısı Cumartesi günü toplantı ve sunumlarla devam etti. Cumartesi gecesini partiyle tamamlayan Eureko Sigortalılar Pazar günü de güneşin ve denizin keyfini çıkardılar.
Eureko Sigorta çalışanlarına özel hazırlanan aktivite alanlarında düzenlenen futbol, voleybol ve dart turnuvaları Eurekoluların iş, eğlence ve sanat kadar sporda da iyi olduklarını gösterdi. Günü dinlenerek geçirmek isteyenler için de tarot falı baktırma ve dövme yaptırma seçenekleri vardı. Eurekolular aktivite alanından yararlanırken Akdeniz’in mavi sularında yüzmeyi de ihmal etmediler. Eurekolular Vizyon Toplantısı boyunca bir önceki yılın yorgunluğunu atarken gelecek dönemde Eureko Sigorta’yı ‘Bambaşka’ kılmak için bol bol enerji de topladılar.

Prof.Dr. Ali Atıf Bir ile Kurumsal Değerlerin İçselleştirilmesi

Toplantının ikinci bölümünde Marka Kimliği Projesi kapsamında çalışanların görüş ve önerileriyle belirlenen marka kimliği ve kurumsal değerler tüm katılımcılarla paylaşıldı.
Eureko Sigorta’nın kurumsal değerlerini anlatan film ve logo animasyon izleyicilerden büyük beğeni aldı. Eureko Sigorta çalışanları, şirketin marka danışmanı Prof. Dr. Ali Atıf Bir’in kurumsal değerlerin içselleştirilmesine yönelik sunum ve aktivitesini de keyifle izledi.
Türkiye’nin sevilen radyo programcıları Geveze ve Bay J de aktivite sırasında Prof. Dr. Ali Atıf Bir’e esprileriyle eşlik etti. Eureko Sigorta’nın altı kurumsal değerinin gündelik hayattan esprili örneklerle tartışıldığı aktivitede Geveze ve Bay J’nin esprileriyle Eureko Sigorta çalışanları kahkahaya doydu.

Eureko Sigorta Kumpanyası Yine Sahnede

Her yıl yeni bir oyunla iş arkadaşlarının karşısına çıkan Eureko Sigorta Tiyatro Kulübü bu yıl da Vizyon Toplantısı’nın açılışını üstlendi. Geçen yıl Yılmaz Erdoğan’ın Kadınlık Bizde Kalsın oyununu sahneye koyan Eureko Sigorta Tiyatro Kulübü bu yılki Vizyon Toplantısı’nın açılışını Müjdat Gezen’in Salak Oğlum oyunuyla yaptı. Orta oyunu geleneğinden beslenen Salak Oğlum’un ard arda gelen esprileri ve yüksek enerjisi sayesinde salonda kahkahalar oyun boyunca yankılanmaya devam etti.
Tamamı Eureko Sigorta çalışanlarından oluşan kulüp hafta içi iki gün 19.00 – 22.00 arası çalışarak sahneye koyduğu oyunla mesaiden sonra tiyatronun en büyük ödülü olan alkışlardan bol miktarda aldı.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL