444 24 00
7/24 Yanınızdayız

 

English Yazdir   

 

Sigortam.net Site Kullanici Sözlesmesi

 

Bu siteyi ziyaret eden veya bu sitede sunulan hizmetlerden yararlanmayi talep eden herkes isbu “Kullanim Sözlesmesi”nde yer alan hüküm ve sartlarin tamamini aynen kabul eder. Sigortam.net internet sitesini kullanmakla veya Sigortam.net tarafindan sunulan hizmetlerden yararlanmayi talep etmekle isbu “Kullanim Sözlesmesi”nde yer alan hüküm ve sartlarin tamamiyla bu metnin ayrilmaz bir parçasi olan “Gizlilik Politikasi” hükümleri ve bu sitedeki diger talimatlarla bagli olmayi taahhüt etmektesiniz. Burada yer alan sartlari kabul etmemeniz halinde bu internet sitesine erismeyebilir veya kullanmayabilirsiniz. Buradaki sartlari kabul etmemeniz halinde kullanima basladiysaniz kullaniminizi derhal durdurmalisiniz.

Sigortam.net Sigorta ve Reasürans Brokerlik Hizmetleri A.S. (Sigortam.net), isbu “Kullanim Sözlesmesi”, “Gizlilik Politikasi” ve bu sitedeki diger talimatlarda diledigi zaman diledigi degisiklikleri yapma hakkini sakli tutar. Söz konusu degisiklikler isbu sitede yayinlandiklari tarihlerden itibaren geçerli ve baglayici olacaktir. Degisiklikleri takip etmek kullanicinin sorumlulugundadir. Sigortam.net’in degisiklikleri tarafiniza ayrica bildirme yükümlülügü yoktur. Sigortam.net hizmetlerinden yararlanmaya devam etmekle bu degisiklikleri de kabul etmis sayilirsiniz.

 

1. Sigortam.net

Sigortam.net, sigorta veya reasürans sözlesmesi yaptirmak isteyenleri temsil eden, bu sözlesmelerin yaptirilacagi sirketlerin seçiminde tamamen tarafsiz ve bagimsiz davranarak teminat almak isteyen kisilerin hak ve menfaatlerini gözeten, sigorta sözlesmesi yapmak isteyenlerle sigorta sirketlerini bir araya getiren ve sigorta sözlesmelerinde aracilik eden sigorta ve reasürans brokerligi kurulustur. Sigortam.net, sigorta sözlesmesinin akdinden önceki hazirlik çalismalarini yapmakta ve gerektiginde bu anlasmalarin uygulanmasinda veya tazminatin ödenmesinde yardimci olmaktadir.

Sirketimiz faaliyetlerini T.C.Basbakanlik Hazine Müstesarligi’nca verilen ruhsat altinda ilgili mevzuat hükümlerine göre yürütmektedir.

 

2. Hizmetten Yararlanabilecekler

Medeni haklari kullanmaya ehil tüm gerçek ve tüzel kisiler Sigortam.net’in sundugu hizmetlerden yararlanabilir. 18 yasini doldurmamis veya resit olmayanlar, kisitlilar ve temyiz kudretine sahip olmayanlar ancak veli veya kanuni temsilcileri vasitasiyla islem yapabilirler. Poliçe yaptirmaniz için gerçek ad veya unvaninizi, adresinizi, telefon numaranizi ve geçerli kredi karti bilgilerinizi sisteme girmeniz gerekmektedir. Kendi adiniza ve baskalari yararina da sigorta talebinde bulunmaniz mümkündür.

 

3.  Sözlesmenin Konusu

Isbu Sözlesme, Kullanici'nin www.sigortam.net web sitesine ve/veya m.sigortam.net mobil sitesine giris yapmasiyla, Üye’nin, www.sigortam.net web sitesinde ve/veya m.sigortam.net mobil sitesinde asagidaki sayfalardaki ve Üye Ol adimindaki islemlerin devam etmesini saglayan butona tiklamasi ile kurulacak olup, isbu Sözlesmenin kurulmasi ile eszamanli olarak Kullanici/Üye Sigortam.net’i sigorta sirketleri nezdinde kendi adina hareket etmek üzere yetkili sigorta brokeri olarak yetkilendirmis olacaktir. Isbu Sözlesme Sigortam.net’in verecegi sigorta brokerlik hizmetine iliskin Taraflarin hak ve yükümlülüklerine dair hükümleri de düzenlemektedir.

 

4. Sigortam.net’in Sorumluluklari

Sigortam.net’in sorumlulugu, sitede belirtilen, vermeyi kabul ettigi, sigorta sözlesmesinin yapilmasina yönelik hizmetlerin saglanmasi ve gerektiginde hasar bedellerinin ödenmesine yardimci olunmasiyla sinirlidir. Sigorta poliçesinden dogan hak ve sorumluluklar söz konusu sözlesmenin taraflarina ait olup, bunlarin ifasinda Sigortam.net’in hiç bir sorumlulugu yoktur. 

Poliçe sartlarinda, fiyatlarda yapilacak degisiklikler, hasar ödemeleri ve poliçenin uygulanmasina iliskin her türlü konu Sigorta Sirketlerinin tâbii oldugu kanun ve yönetmelikler çerçevesinde ilgili Sigorta Sirketinin uhdesinde ve sorumlulugundadir. 

Sigortam.net, Kullanici/Üye tarafindan Sigortam.net’e iletilen veya Site veya Mobil Site üzerinden kendileri tarafindan yüklenen, degistirilen veya saglanan bilgi ve içeriklerin dogrulugunu arastirma, bu bilgi ve içeriklerin güvenli, dogru ve hukuka uygun oldugunu taahhüt ve garanti etmekle yükümlü ve sorumlu olmadigi gibi, söz konusu bilgi ve içeriklerin yanlis veya hatali olmasindan dolayi ortaya çikacak hiçbir zarardan da sorumlu tutulamaz.

Sigortam.net, girilen bilgilerin güvenligi açisindan Global Sign SSL sertifikasi ile korunmaktadir. Bu nedenle verilen bilgiler internetteki diger kisiler tarafindan görülemez. 

Sigortam.net www.sigortam.net sitesi ve/veya m.sigortam.net üzerinden kullanicilar tarafindan kendisine elektronik ortamda iletilen kisisel bilgileri, üçüncü kisilere açiklamayacaktir. Bu bilgilere ancak Kullanici/Üyenin talep ettigi hizmeti yerine getirmek amaciyla ve hizmetin gerektirdigi ölçüde Sigortam.net personeli ve sigorta sirketlerinin personeli tarafindan ulasilabilmektedir. 

Kisisel bilgiler, kisi adi-soyadi, T.C Kimlik Numarasi, adresi, telefon numarasi, cep telefonu, e-posta adresi gibi kullaniciyi tanimlamaya yönelik her türlü diger bilgiyi içermekte olup, kisaca Gizli Bilgiler olarak anilacaktir.

Sigortam.net, isbu Kullanici Sözlesmesinde tanimli olan haller haricinde kisisel bilgileri herhangi bir sirket veya üçüncü kisilere açiklamayacaktir. Sigortam.net, kisisel bilgileri kendi bünyesinde, müsteri profili belirlemek, müsteri profiline uygun promosyon ve kampanyalar sunmak ve istatistiksel çalismalar yapmak amaciyla kullanilabilecektir. 

Sigortam.net’in gerekli bilgi güvenligi önlemlerini almasina karsin, www.sigortam.net sitesine ve/veya m.sigortam.net mobil sitesine ve sisteme yapilan saldirilar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kisilerin eline geçmesi durumunda, Sigortam.net’in herhangi bir sorumlulugu olmayacaktir.

Sigortam.net, kullanicilara / üyelere ve kullanicilarin / üyelerin www.sigortam.net sitesinin ve m.sigortam.net mobil siesinin kullanimina dair bilgileri, teknik bir iletisim dosyasini (Kurabiye-Cookie) kullanarak elde edebilir. Ancak, kullanicilar dilerlerse teknik iletisim dosyasinin gelmemesi veya teknik iletisim dosyasi gönderildiginde ikaz verilmesini saglayacak biçimde, tarayici ayarlarini degistirebilirler.

Sigortam.net’ten hizmet alinmis olmasi Sigortam.net’in, sigorta sirketinin veya sigorta ettirenin/sigortalinin ediminin garanti edildigi anlamina gelmez. Bu nedenle sigorta poliçesindeki borçlardan dolayi Sigortam.net’in hiç bir sorumlulugu yoktur. Sigorta teminati ancak sigorta sirketleri tarafindan verilmektedir. Sigortam.net, sigorta teminati vermemekte sadece sigorta sirketleri ile sigorta ettiren/sigortali arasinda anlasma yapilmasina aracilik yapmaktadir.

Poliçe prim tahsilat sayfasinda istenen kredi karti bilgileri, siteden alisveris yapan müsterilerin güvenligini en üst seviyede tutmak amaciyla hiçbir sekilde Sigortam.net sunucularinda tutulmamaktadir. Bu sekilde ödemeye yönelik tüm islemlerin www.sigortam.net ara yüzü üzerinden sigorta sirketi, banka ve bilgisayariniz arasinda gerçeklesmesi saglanmaktadir. 

Poliçe sartlari, teminatlar, prim oran ve miktarlari ile ilgili olarak sitemizde yer alan tüm bilgiler sigorta sirketlerinden alinmis bilgilerdir. Sigorta sirketlerinin bu sartlari degistirmeleri halinde Sigortam.net’ten bu konuda bir talepte bulunulamaz. Sigortam.net, sigorta sirketlerinin bu sitede yer alan sartlarla poliçe temin edecegini de garanti etmez. Geçerli poliçe sartlari düzenlenecek poliçede yer alan sartlar olacaktir.

Sigortam.net’in, www.sigortam.net internet sitesini, m.sigortam.net mobil sitesini ve/veya 444 24 00 numarali Sigorta Destek Hatti üzerinden hizmet alan kullanicilari / üyeleri, hizmet alirken ve/veya üyelik kaydi yaparken belirttikleri veya üye girisi yaparak daha sonra kendi güncelledikleri sabit ve mobil telefon hatlari, sabit adresleri, e-posta adresi ve diger iletisim bilgileri üzerinden, islem esnasinda onay vermis olmalari sartina bagli olarak mektup, e-posta, SMS, telefon görüsmesi için arama ve benzeri yöntemlerle duyuru, kampanya, özel indirim ve diger pazarlama amaçlari ile kullaniciya ileti gönderme hakki bulunmaktadir. Bu iletiler satin almis oldugunuz ürün veya ürünlerle ilgili bilgiler, ilgileneceginizi düsündügümüz diger ürünler, 3. kurumlarla yürüttügümüz is birlikleri dogrultusunda olusmus reklamlarini ve benzeri bilgileri içerebilir.

Kullanici/üyeye gönderilecek bütün gönderilerin içerigi ve kayit bilgileri (gönderim zamani, gönderim ortami, gönderi adresi/numarasi) Sigortam.net tarafindan, gerektiginde ve/veya talep edildiginde Gümrük ve Ticaret Bakanligina sunulmak üzere saklanacaktir.

Kullanici web sitesi ve/veya telefonda, Sigortam.net’in kendisine pazarlama amaçli iletisim yapmasi için verdigi onaydan vazgeçmesi durumunda; Sigortam.net’ten gönderilen e-postalarda bulunan “Sigortam.net bültenlerini almak istemiyorsaniz tiklayin.” linkine tiklayarak, sigortam@sigortam.net adresine e-posta göndererek ya da 444 24 00 numarali Sigorta Destek Hattimiz’dan arayarak e-posta gönderim listesinden kolayca çikabilir, yine sigortam@sigortam.net adresine e-posta göndererek ya da 444 24 00 numarali Sigorta Destek Hattimiz’dan arayarak, zaman zaman hizmetlerimiz hakkinda bilgi vermek amaci ile gönderdigimiz SMS’leri almak ve telefonla aranmak istemediklerini belirtebilirler. Üye girisi yapan kisiler, üyelik bilgileri sayfasindan bu güncellemeleri kendileri de yapabilirler. Her kullanici/üye diledigi zaman iletisim bilgilerini yukaridaki yöntemlerle ileti almak istiyorum statüsüne geri getirebilir. Kullanici/ üye bilgileri Sigortam.net’in ihtiyaçlar ve/veya teknik gereksinimler dolayisi ile ilerideki herhangi bir zamanda belirleyecegi tarihe kadar saklanacaktir. 

 

5. Kullanicinin Sorumluluklari

Kullanici/Üye, Sigortam.net’in web ve mobil siteleri üzerinden gerçeklestirecegi her türlü kampanya ve çekilise katilmasi durumunda, gerekli bilgilerinin ilgili kisi ve kurumlarla paylasilmasini kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

6. Fikri Mülkiyet Haklari

 

Her Hakki Saklidir ©

Isbu web sitesinde ve mobil sitede yer alan unvan, isletme adi, marka, patent, logo, tasarim, bilgi ve yöntem gibi tescilli veya tescilsiz tüm fikri mülkiyet haklari Sigortam.net veya belirtilen ilgilisine aittir ve ulusal ile uluslararasi hukukun korumasi altindadir. Isbu web sitenin ve mobil sitenin ziyaret edilmesi veya bu sitedeki hizmetlerden yararlanilmasi söz konusu fikri mülkiyet haklari konusunda hiç bir hak vermez. Kullanici/Üye Sigortam.net sitelerini ziyaret etmek veya kullanmakla anilan fikri mülkiyet haklarini ihlal etmemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder. 

Sitede yer alan bilgilerin çogaltilmasi, baska bir lisana çevrilmesi, saklanmasi veya isleme tutulmasi da dahil herhangi bir sekilde kullanilmasi için Sigortam.net'in önceden yazili izni ve onayi gerekir. Bu sebeple isbu web sitesinde ve mobil sitede yer alan bilgiler Sigortam.net'in yazili izni olmadan hiçbir sekilde çogaltilamaz, yayinlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz ve/veya aktarilamaz. Sitelerin bütünü veya bir kismi diger bir web sitesinde izinsiz olarak kullanilamaz.

Sigortam.net'in yazili izni olmadikça bu internet sitesine link verilmesi de yasaktir.

 

7. Sigorta Teminatinin Baslamasi

Sigorta teminati, sigorta poliçesinin mutabik kalinan kosullarda ilgili sigorta sirketi tarafindan düzenlenmesi, pesin yatirilmasi kararlastirilan prim miktarinin ödenmesi ile baslar ve poliçe özel ve genel sartlarindaki kosullarla geçerli olur. Poliçe düzenlenmeden önce sigorta sirketi tarafindan “couvert” (kuver) verilebilir.

 

8. Diger

Size verilen hesap adi/numarasi ve sifre kullanilarak yapilan tüm islemlerin sorumlulugu tarafiniza aittir. Bu nedenle söz konusu hesap adinizi/numaranizi ve sifrenizi güvenli bir sekilde saklayiniz, üçüncü kisilerle hiçbir sekilde paylasmayiniz. Gerektiginde hesap adi/numarasi ve sifrenizin degistirilmesini Sigortam.net’ten isteyiniz.

Web sitemiz ve mobil sitemiz sadece yasal amaçlarla ve kanunlara saygili olarak kullanilabilir. Bu siteyi kullanmakla yasalara uygun davranacaginizi taahhüt etmektesiniz. Haksiz menfaat elde etmek için dogru olmayan beyanlarda bulunmak, mevcut hasarlari gizleyerek daha sonraki bir tarihte olmus gibi göstermek, sahte isim ve kredi kartlari kullanmak gibi eylemler cezai sorumluluklar dogurur. Sigortam.net, bu tür davranislara engel olmak için sitelere girisi yasaklamak, sikayette bulunmak v.b. gibi uygun görecegi tedbirleri almaya yetkilidir.

Sigortam.net, talep edilen bir hizmeti vermeyi kabul edip etmemekte tamamen serbesttir.

Web / mobil sitemize veya web / mobil sitemizden kurulan “link”ler diger kisi ve kuruluslarla bir hukuki iliski içerisinde oldugumuz veya bu kisi ve kuruluslarin edimlerini, güvenilirliklerini taahhüt ettigimiz, onlar adina hareket ettigimiz veya onlara herhangi bir konuda yetki verdigimiz ya da bunlarin eylem ve islemlerinden sorumlu oldugumuz anlamina gelmez. Tarafimizdan direkt verilmeyen hiç bir taahhüt Sigortam.net için baglayici degildir.

Sigortam.net, bu web sitesinde ve mobil sitede yer alan bilgilerin tam ve dogru veya sayfaya kesintisiz giris saglanacagini garanti etmemektedir. Isbu web sitesinde ve mobil sitede yer alan beyanlar hukuken taahhüt niteliginde sayilmayacaktir ve baglayici degildir. Bu bilgilerle üçüncü sahislarin haklarinin ihlal edilmemesi, mülkiyet, satilabilirlik, belirli bir amaç için uygunluk ve/veya bilgisayar virüsü bulunmamasina iliskin garantiler dahil ancak bunlarla sinirli kalmamak kaydiyla zimnen, açikça ya da yasal olarak hiçbir garanti vermemektedir.

Bu internet sitesinde ve mobil sitede yer alan her türlü bilgi ve belge Sigortam.net tarafindan sadece bilgilendirmek amaci ile sunulmakta olup, dogruluklari ve içerikleri tarafimizca garanti edilmemektedir. Bu nedenle isbu bilgi ve belgelere dayanilarak yapilan islemlerden dolayi dogacak dogrudan ve/veya dolayli her türlü maddi, manevi zararlar ve masraflardan, üçüncü kisilerin ugrayabilecekleri zararlardan dolayi Sigortam.net sorumlu tutulamaz.

Bu internet sitesinin ve m.sigortam.net mobil sitesi kullanimi sirasinda herhangi bir ariza, hata, eksiklik, kesinti, nakilde gecikme, bilgisayar virüsü, hat veya sistem arizasi ya da mücbir sebepler sonucu dogrudan veya dolayli ortaya çikan zarar, ziyan ve masraflar da dahil, bunlarla sinirli olmamak üzere herhangi bir zarardan Sigortam.net ve/veya çalisanlari bu tür bir zarar olasiligindan haberdar edilmis olsalar dahi sorumlu olamazlar. Bu bilgiler dogrultusunda Sigortam.net bu sitenin içeriginde yer alan bilgilerden ve görsel malzemeden kaynaklanabilecek hatalardan, maddi veya manevi zararlardan hiç bir sekilde sorumlu degildir.

Burada yer alan tüm bilgiler önceden haber verilmeksizin degistirilebilir. Sigortam.net, diledigi zaman sitelerinin herhangi bir bölümünü iptal edebilir, degistirebilir ya da haber vermeksizin sitelerdeki bazi özelliklere ve bilgilere veya sitelerinin bazi bölümlerine erisimi sinirlandirabilir.

Sigortam.net, sitelerinin virüs korumasi önlemlerini almis olmakla birlikte bu konuda bir garanti vermemektedir. Kullanicinin virüslerden korunma konusunda gerekli önlemleri almasi tavsiye edilir.

Sigortam.net web sitesini ve mobil sitesini kullanarak sunulan içerigi ve çesitli hizmetleri kullanan ziyaretçi ve üyeler yalnizca hukuka uygun, sahsi veya kurumsal amaçlarla site üzerinden islem yapabilirler. Kullanicilarin Sigortam.net’te yaptigi islemlerde hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir. Her kullanici Sigortam.net ve/veya baska bir üçüncü sahsin haklarina tecavüz teskil edecek nitelikteki herhangi bir is ve eylemde bulunmayacagini, yazili, görsel ve isitsel bilgileri açiklamayacagini, Sigortam.net'e açikladigi her türlü yazili, görsel ve isitsel bilginin Sigortam.net'e açikladigi sirada her türlü biçimde kullanilmasi, islenmesi, saklanmasi, açiklanmasi ve üçüncü kisilere karsi ifsa edilmesi konusunda Sigortam.net'in münhasir hak sahibi oldugunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

Müsteri bilgileri, resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri geregince resmi makamlara açiklama yapmak zorunda oldugu durumlarda resmi makamlara açiklanabilecektir.

Sigortam.net'in tüm iletisim kanallarindan alacaginiz hizmetler nedeniyle bir ihtilaf olmasi durumunda Türk hukuku uygulanacak ve Istanbul (merkez) mahkemeleri ve icra daireleri yetkili olacaktir.

 

Sigortam.net Sigorta ve Reasurans Brokerlik Hizmetleri A.S. 

Adres: Sigortam.net Anel Is Merkezi Saray Mahallesi Site Yolu Sokak  No:5 Kat: 2 34768 Ümraniye / Istanbul

Telefon: 444 24 00

E-posta: sigortam@sigortam.net

Çalisma Saatleri: Haftanin 7 Günü, 24 Saat 

Hertürlü soru, görüs ve önerileriniz için;

444 24 00 numarali Sigorta Destek Hattimizi arayarak veya sigortam@sigortam.net adresine e-posta göndererek günün her saati bize ulasabilirsiniz.

Trafik SigortasiKasko – Özel Saglik Sigortasi

36.801 müşterimiz
son 24 saatte
bizi ziyaret etti!
X