Sigortam.net İnternet Kanalıyla Teklif Alma ve Poliçe Satın Alma İşlem Rehberi

Teklif Alma İşlemleri

www.sigortam.net’ten sigorta teklifi alarak, fiyat ve teminatları aynı ekranda görebilirsiniz. Web sitemizden Kasko, Trafik Sigortası, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ve DASK ürünleri satın alınabilmektedir.

Belirtilen satın alma adımları Trafik Sigortası için örneklerle gösterilmiş olup, diğer ürünlerde aynı süreç izlenmektedir. Verilen bilgiler ürün bazlı farklılık gösterebilir.

www.sigortam.net ana sayfasından “Teklif Alın” butonuna basılması gerekmektedir. Ardından sigorta teklifi çalışabilmek için gerekli bilgilerin doldurulması gereken sayfaya yönlendirme yapılacaktır.

İlgili adım sayfasında T.C. Kimlik Numarası ve Plaka bilgilerinizi girerek “Devam” butonuna basınız. Sigorta şirketlerinden teklif alınabilmesi için Kişisel Verilerin Korunması İşlenmesine dair metni ve Açık Rıza Metni’ni onaylayarak ilerlemeniz gerekmektedir. Ardından sizinle iletişime geçebilmemiz için telefon ve e-mail bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir.

Tüm bunları yaparken, canlı destek hattımızdan her türlü sorunuza cevap bulabilirsiniz! Ayrıca telefonla da 7/24 Müşteri Hizmetlerimiz hep yanınızda! Poliçenizi satın aldıktan sonra uyuşmazlık çıkması durumunda zeyil işlemlerinizi Sigorta Destek Hattı’mızdan yaptırabilirsiniz.

Ana sayfada yer alan ‘Teklif Alın’ butonuna tıklayınız.

1. Adımda TCKN ve araç plaka bilgilerinizi girerek “Kullanıcı sözleşmesini okudum, onaylıyorum.” ve “Kişisel verilerimin açık rıza metninde belirtilen şekillerde işlenmesini onaylıyorum. ‘ kutucuklarını tıklayarak onaylarınızı tamamlayınız. Ardından “Devam” butonuna basınız.

Ardından sizinle iletişime geçebilmemiz ve poliçenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için iletişim bilgilerinizi doldurunuz.

Aracınıza özel tekliflere ulaşabilmek için araç ve ruhsat bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Ardından araç bilgilerinizi onaylayarak “En Uygun Trafik Tekliflerini Göster” butonuna basınız.

Farklı sigorta şirketlerinin tekliflerini karşılaştırabildiğiniz ekrandan, size en uygun teklifi seçerek, teminatlarını inceleyebilir, ürünleri kendi arasında karşılaştırabilirsiniz. Ardından satın almak istediğiniz ürün için “Satın Al” veya “İndirimli Satın Al” butonuna basmanız yeterli.

Satın alacağınız Trafik Sigortasına ait araç bilgileriniz, ödeyeceğiniz tutar, Genel ve Özel Şartlar, Bilgilendirme Formlarını kontrol edip onaylayarak “Ödeme Bilgileri İçin Devam” butonuna basarak ilerleyiniz.

Son adımda ödeme bilgilerini girdikten sonra sigorta poliçeniz hazır olacak. Ödeme bilgilerinizi girdiğinizde taksit seçeneklerini seçebilir, varsa kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Ödemelerinizi yalnızca kredi kartı ile yapabilirsiniz. Kredi kart bilgileriniz girip “Alışverişi Onayla” butonuna basarak, ilgili kredi kartına kayıtlı telefon numarasına gönderilecek 3D Secure şifrenizi girmeniz gerekmektedir.

Poliçeniz hazır, e-postanıza gönderildi! Sigortam.net’i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Herhangi bir soru veya hasarınız için 7/24 Müşteri Hizmetlerimize ulaşabilirsiniz!

Uyarılar

Kullanıcı Sözleşmesi’ne buradan ulaşabilirsiniz. Sözleşmeye elektronik olarak verdiğiniz onayın kayıtları sistemlerimizde tutulmaktadır. Ancak, standart sözleşme içeriğinde değişiklikler yapılmış olabileceğinden, Kullanıcının onayladığı metne göre farklılıklar içerebilir. Kullanıcı Sözleşmesine her zaman Web sitemizin ana sayfasında yer alan ilgili linkten görüntüleyebilirsiniz. Kişisel verileriniz KVKK ve sair mevzuata uygun olarak gizlilik politikası çerçevesinde saklanmakta, işlenmektedir.
Poliçenizi satın alırken onay vermeden önce verilerinizde değişiklik yapabilir, mevcut verilerinizi güncelleyebilirsiniz, bunun için “Tekliflere Geri Dön”, “Bilgileri Güncelle” butonlarımızı kullanabilirsiniz. Veri girişi yaparken teknik bir hata yapılması durumunda uyarılar belirtilmektedir.
Sigortam.net’ in tüm iletişim kanallarından alacağınız hizmetler nedeniyle bir ihtilaf olması durumunda Türk hukuku uygulanacak ve her yıl ilan edilen değere kadar Kullanıcı/Üye’nin yerleşim yerindeki ürünü satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki İl veya İlçe Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri, söz konusu değerin üzerindeki ihtilaflarda ise İstanbul (merkez) mahkemeleri ve icra daireleri yetkili olacaktır.

Müşteri Yorumları