Sigortam.net İnternet Kanalıyla Teklif Alma ve Poliçe Satın Alma İşlem Rehberi

Paylaş
    FacebookXLinkedIn

Teklif Alma İşlemleri

www.sigortam.net’ten sigorta teklifi alarak, fiyat ve teminatları aynı ekranda görebilirsin. Web sitemizden Kasko, Trafik Sigortası, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, DASK, Evim Güvende ve Cep Telefonu sigortaları satın alınabilmektedir.

Belirtilen satın alma adımları Trafik Sigortası için örneklerle gösterilmiş olup, diğer ürünlerde benzer süreç izlenmektedir. (örnek konut sigortaları için UAVT kodu istenmektedir.) Verilen bilgiler ürün bazlı farklılık gösterebilir.

www.sigortam.net ana sayfasından “Trafik Sigortası” butonuna basılması gerekmektedir. Ardından sigorta teklifi çalışabilmek için gerekli bilgilerin doldurulması gereken sayfaya yönlendirme yapılacaktır.

İlgili form sayfasında T.C. Kimlik Numarası ve cep telefonu bilgilerini girerek “Devam” butonu ile ilerlemelisin. Sigorta şirketlerinden teklif alınabilmesi için Kişisel Verilerin Korunması İşlenmesine dair metni ve Açık Rıza Metni’ni onaylayarak ilerlemen gerekmektedir. Ardından istersen sana özel vade hatırlatmaları, indirimler ve avantajlı kampanyalardan haberdar olup senin için en uygun teklifi bulabilmek için bize iletişim izni verebilirsin.

Ana sayfada yer alan ‘Trafik Sigortası’ butonuna tıklamalısın.

ana ekran

Butona tıkladıktan sonra Trafik Sigortası sayfasına yönlendirileceksin. Burada trafik sigortası ile aklına takılan sorulara cevap bulabilirsin. 
Teklif almaya devam etmek için aşağıdaki ekrandaki ilk alana TC kimlik numaranı, ikinci alana da cep telefonunu girerek "Trafik Sigortası Teklifi Al" butonuna tıklamalısın.

ikinci ekran

Daha sonrasında sana özel vade hatırlatmaları, indirimler ve avantajlı kampanyalardan haberdar olup en uygun teklifi bulabilmen için senden izin isteyeceğiz. Bunu kabul etmen halinde fırsat ve kampanyalardan ilk senin haberi olacak.

fırsatları kacırma

Ardından Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin (SBM) zorunluğu kıldığı üzere senden doğum tarihini doğrulamanı isteyeceğiz. Bu adımda, sana e-posta ile de hatırlatma ve bilgilendirme yapmamızı istersen, e-posta adresini bizimle paylaşabilirsin.

form bilgileri

Sana özel teklifleri sunabilmemiz için aracının plakasını girmelisin. Eğer aracını yeni aldıysan “Plakam Henüz Çıkmadı” seçeneği ile ilerleyebilirsin.

Aracının plakası varsa:
plaka

Plakan ile ilerlediysen aracın ruhsat bilgilerini de girmelisin. Plakan henüz yoksa aracının ilini seçtikten sonra gerekli bilgilerini girmelisin.

Plakan varsa:
ruhsat

Aracın gerekli bilgilerine Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) aracılığı ile ulaşmaya çalışacağız. Tüm gerekli bilgilere ulaşabilirsek aşağıdaki ekran gibi araç bilgilerinin özetini göreceksin. Ulaşamadığımız bilgi olursa senden onu girmeni isteyebiliriz. Daha sonrasında “Tekliflerimi Hazırla“ butonu ile tekliflerin listeleneceği ekrana yönlendirileceksin.

arac kunye

Tekliflerini hazırlayabilmemiz için bize 45 saniye gibi kısa bir süre vermen gerekiyor. Anlaşmalı olduğumuz şirketlerden senin için teklifleri bu süre içerisinde toparlayacağız. Bu süre içerisinde yeniliklerimizden ve bazı ürün teminatlarının anlamlarından oluşan bir ekran seni bekliyor olacak.

loading

Listeleme ekranında senin için En ucuz, Önerilen ve Kapsamlı olan teklifleri işaretledik. Bu başlıklar hakkında daha fazla bilgi almak için burayı okuyabilirsin. Bazen en ucuz ürün, bazen en kapsamlı ürün bazen ise fiyat/performans ürünü senin tercihin olabilir. 

listeleme

Farklı sigorta şirketlerinin tekliflerini görebildiğin ekrandan, sana en uygun teklifi seçerek, teminatlarını inceleyebilir, ürünleri kendi arasında karşılaştırabilirsin. Ardından satın almak istediğin ürün için “Satın Al” butonuna basman yeterli.

Satın alacağın Trafik Sigortasına ait araç bilgilerin, ödeyeceğin tutar ve kampanyalara ulaşabileceğin teklif özet sayfasında bir önceki sayfaya ek indirim kuponun varsa kullanabilirsin.
teklif özet

teklif özet kampanya

Ödemeye Devam Et” butonu ile kredi kartı bilgilerini gireceğin sayfaya ilerlemelisin.

Kart bilgilerini girip istediğin taksit seçeneğinii işaretleyip “Ödemeyi Onayla” butonu sonrasında 3D Secure adımını tamamladığında poliçen anında başlar.

odeme bilgileri

Poliçen hazır, e-postana gönderildi! Sigortam.net’i tercih ettiğin için teşekkür ederiz. Herhangi bir sorunda veya hasar durumunda 7/24 Müşteri Hizmetlerimize ulaşabilirsin!

tebrikler

Uyarılar

Kullanıcı Sözleşmesi’ne buradan ulaşabilirsin. Sözleşmeye elektronik olarak verdiğin onayın kayıtları sistemlerimizde tutulmaktadır. Ancak, standart sözleşme içeriğinde değişiklikler yapılmış olabileceğinden, Kullanıcının onayladığı metne göre farklılıklar içerebilir. Kullanıcı Sözleşmesini her zaman Web sitemizin ana sayfasında yer alan ilgili linkten görüntüleyebilirsin. Kişisel verilerin KVKK ve sair mevzuata uygun olarak gizlilik politikası çerçevesinde saklanmakta, işlenmektedir.

Poliçeni satın alırken onay vermeden önce verilerinde değişiklik yapabilir, mevcut verilerini güncelleyebilirsin, bunun için “Tekliflere Geri Dön”, “Bilgileri Güncelle” butonlarımızı kullanabilirsin. Veri girişi yaparken teknik bir hata yapılması durumunda uyarılar belirtilmektedir.

Sigortam.net’ in tüm iletişim kanallarından alacağın hizmetler nedeniyle bir ihtilaf olması durumunda Türk hukuku uygulanacak ve her yıl ilan edilen değere kadar Kullanıcı/Üye’nin yerleşim yerindeki ürünü satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki İl veya İlçe Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri, söz konusu değerin üzerindeki ihtilaflarda ise İstanbul (merkez) mahkemeleri ve icra daireleri yetkili olacaktır.

Site haritası sayfamızı ziyaret ederek branş sayfalarımızı ve merak edilen bloglarımızı inceleyebilirsin.

İnternetten Teklif Al!

2 dakikada 20’den fazla sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştır, anında satın al.