SBM (Sigorta Bilgi Merkezi) ve Trafik Sigortasını
SBM Teklifi Alarak
Sorgulama Rehberi

20+ sigorta şirketinin teklifini karşılaştır İnternete özel ek indirimlerle online trafik sigortanı al Üstelik 7/24 hasar desteği ile!
TCKN size özel teklif üretebilmemiz için gerekmektedir.
TR

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM), 2003 yılında Trafik Sigortası Bilgi Merkezi Yönetmeliği’nin resmi olarak olarak yayınlanması sonrasında TRAMERadıyla kuruldu. 2008 yılında yayınlanan yönetmelikle adı Sigorta Bilgi Merkezi yani SBM olarak değişen kurum, son olaraksa 2011 yılında Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi adını almıştır. SBM trafik sigortası başta olmak üzere diğer branşlardaki poliçe sahiplerine birkaç bilgi ile poliçelerini sorgulamalarını sağlamaktadır. SBM, poliçe sorgulama hizmeti dışında kaza tespit tutanağı, hasar kaydı gibi araç sahiplerini yakından ilgilendiren işlemler için de hizmet vermektedir.

SBM Trafik Sigortası Fiyatları

Teklif Veren Şirketler    Verilen Teklif (TL)
Ak Sigorta    905,44 TL
Allianz Sigorta    834,25 TL
Anadolu Sigorta    617,88 TL
Axa Sigorta    574,44 TL
Groupama Sigorta    765,35 TL
Güneş Sigorta    698.45 TL
Halk Sigorta    789,45 TL
HDI A.Ş Sigorta    1.121,10 TL
Mapfre Sigorta    619,14 TL
Ray Sigorta    630,71 TL
Sompo Japan Sigorta    625,32 TL
Unico Sigorta    612,26 TL

* Not: Tablodaki teklifler örnek olarak verilmiştir. Poliçe primi; aracın markası, modeli, yaşı, sürücünün hasar geçmişi, bulunduğu şehir vb. faktörlere göre değişiklik göstermektedir.

SBM aracılığıyla yaptığınız trafik sigortası sorgulaması sonrasında poliçenizi Sigortam.net’ten online olarak sadece 2 teklif alarak yaptırabilirsiniz. Dilerseniz 444 24 00 numaralı 7 gün 24 saat kesintisiz Sigorta Destek Hattı’mızı arayarak tek bir telefonla yaptırabilirsiniz.

SBM Trafik Sigortası Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılıyor?

Sigortam 360.com web uygulaması ile trafik sigortası poliçenizi ücretsiz olarak sorgulayabilirsiniz. SBM 360 uygulaması, trafik poliçe sorgulamayı e-devlet üzerinden yapabilmenizi sağlıyor. Sadece plaka numaranız ile sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Sorgulama yaptığınız araç kendi üzerinize kayıtlı olmalıdır.

Sigortam 360.com web uygulamasına üye olarak trafik poliçenizi sorgulayabilirsiniz. Üye olan kullanıcılar sorgu adedi satın alarak, arabalarının hasar geçmişlerini, araç detay ve değişen parça bilgilerini, trafik ve kasko poliçelerini, kaza tespit tutanağını plaka ya da şasi numarası ile sorgulayabilirler. Sorgulamanın ücretli olduğunu bilmenizde fayda var. Sorgu başı ücreti 6,5 TL’dir. Kullanıcılar diledikleri sayıda sorgu satın alabilirler. Üye olunarak geçmiş sorgu sonuçlarını da görmeleri mümkün.

Trafik poliçesi sorgulama için 5664’e de mesaj atabilirsiniz. Mesaja TRAFIK ya da KASKO yazıp boşluk bırakarak plakayı yazmanız yeterli. Mesaj sorgulaması sonucu araca ait poliçe bilgileri cebinize gelir.

Çağrı merkezi hizmeti ile de araç sahibinin trafik ya da kasko poliçesinin olup olmadığı, var ise poliçe numarası, hangi tarihte sona ereceği, iptal edildiyse ne zaman iptal edildiği gibi bilgiler öğrenilebilir. Bu hizmetten yararlanmak için 11890 Alo Hasar çağrı merkezini arayarak aracın plakasını veya saşi numarasının iletilmesi yeterlidir.

Bilindiği gibi zorunlu trafik sigortası poliçesinin zamanında yenilenmemesi halinde oldukça ağır yaptırımlar sürücüleri bekliyor. Trafik sigortası poliçesini geciktiren sürücüler maddi trafik cezasının yanı sıra, gecikmenin yaşandığı her ay için de poliçe tutarı üzerinden %5 zamla karşılaşıyor. Ancak yaptırımlar sadece bu kadarıyla sınırlı değil. Özellikle araba sigortası fiyatları belirleme sürecinde en önemli faktörlerin başında gelen trafik sigortası basamakları da bu durumda devreye giriyor. SBM org.tr üzerinden aracınızın trafik sigortası kademesini de sorgulayabilirsiniz. Poliçe yenileme süresi dolan sürücülerin trafik ekiplerince araçlarının bağlanması ve çekici, otopark gibi masraflarını da ödeme yükümlülüğü ile karşı karşıya kalmaları bu süreçte araç sahiplerini bekleyen diğer tehlikeler arasında yer alıyor.

SBM teklif ekranındanyapılacak trafik sigortası sorgulama işlemi ile bu gibi aksiliklerle karşılaşmadan aracınızın sigortasını yaptırabilirsiniz.

En İyi Sigorta Şirketlerinin Trafik Sigortası Fiyatlarına Nasıl Ulaşılır?

Trafik sigortası fiyatları, şirketten şirkete önemli farklılıklar gösteriyor. SBM.org.tr üzerinden yapacağınız fiyat sorgulamalarında farklı tekliflerle karşılaşmanız bu nedenle gayet doğaldır. Uygun fiyata araç trafik sigortası yaptırmak isteyen sürücüler için en önemli konu olabildiğince farklı sigorta şirketinden teklif almaktan geçiyor. Çünkü, her sigorta şirketinin farklı risk değerlendirmeleri ve para politikaları belirlemesinden dolayı aynı sürücü ve araç için farklı fiyatlar verilebiliyor. Eğer siz de aracınızın trafik sigortasını daha uygun fiyatlarla yaptırmak istiyorsanız sigorta şirketlerinin tekliflerini karşılaştırabilirsiniz. Bu sayede bütçeniz için en uygun poliçeye anında sahip olabilirsiniz.

“Fakat benim zamanım yok, en iyi sigorta şirketlerinden tek seferde trafik sigortası teklifi alabilmek mümkün mü?” diye soracak olursanız, yanıtımız “Sigortam.net ile mümkün.” Aracınızın poliçe yenilme dönemi yaklaştıysa veya vadenizin ne zaman dolacağını bilmiyorsanız Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) veya Sigortam.net’in uzman sigorta danışmanları aracılığıyla poliçe yenileme döneminizi öğrenebilir, sadece birkaç küçük bilgiyle Türkiye’nin ilk ve alanında lider sigorta karşılaştırma platformu Sigortam.net’ten 2 dk’da Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin tekliflerini alabilirsiniz.

Kasko teklifi almak için tıklayınız. 

Trafik sigortası teklifi için tıklayınız.

Araç sigortaları için bilgi almak için tıklayınız.

SBM teklif hizmeti ekranı üzerinden gerçekleştireceğiniz teklif alma işleminizin ardından poliçeinizi Sigortam.net ile hızlıca yaptırabilirsiniz.Yapacağınız trafik sigortası sorgulama işlemi sonrasında şirketlerin sizin için verdikleri araç sigortası tekliflerini değerlendirin, aracınız ve bütçeniz için en avantajlı poliçeyi seçin,
Yaptıracağınız poliçe için en iyi fiyat garantisi avantajından yararlanın,
Poliçenize dakikalar içinde, kolayca sahip olun.

Şirketlerin Trafik Sigortası Tekliflerini 2 Dk’da Görün

Aracınızın poliçe yenileme tarihini ve diğer detayları hakkında bilgileri SBM trafik sigortası sorgulama ile öğrenin ya da Sigortam.net’in uzman sigorta danışmanları aracılığıyla ücretsiz vade hatırlatma hizmeti talebinde bulunun, poliçe yenileme tarihinizi geciktirmek gibi bir tehlike ile karşı karşıya kalmayın. Ya da SBM teklif ekranı üzerinden poliçenizin tutarını öğrendikten sonra tek bir telefonla trafik sigortanızı Sigortam.net’ten kolayca yaptırın. Trafik sigortası kampanyaları için buraya tıklayın.

Siz de Türkiye’nin en iyi sigorta şirketleri tarafından verilen trafik sigortası tekliflerini kolayca görmek ve aracınızın sigortasını dakikalar içinde yaptırmak istiyorsanız hemen online olarak ya da 444 24 00 numaralı 7 gün 24 saat kesintisiz Sigorta Destek Hattımız’ı arayarak trafik sigortası teklifi alın, ihtiyacınız olan poliçeye kolayca ulaşın.