DASK Zorunlu Deprem Sigortası Fiyatları, Teklif Al!


DASK ile evinizi deprem sonrası meydana
 gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!

DASK ile evinizi deprem sonrası meydana
gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!

 DASK TEKLİFİ ALIN 
DASK Teklifi Sunabileceğimiz Sigorta Şirketleri

Türkiye'nin en iyi sigorta şirketlerinin DASK sigortası ürünlerine kolayca ulaşın!

Dask Fiyatları


İLDask Fiyatları
İSTANBUL204 TL
ANKARA94 TL
İZMİR236 TL
ADANA106 TL
BURSA214 TL
BALIKESİR156 TL
GAZİANTEP91 TL
EDİRNE 131 TL
ESKİŞEHİR153 TL
KONYA55 TL

Tablodaki Dask fiyatları 2020 yılına ait ilgili şehirler için ortalama fiyatlardır.

Dask Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Dask Ne Kadar?

Dask sigortası için ödeyeceğiniz fiyat, binanızın inşa yılına, yapı tarzına, konutunuzun metrkaresine ve yer aldığı il/ilçeye göre farklılık gösterir. Bu sebeple Sigortam.net’ten Dask teklifi alarak evinizin zorunlu deprem sigortası fiyatını hemen öğrenebilirsiniz.

Dask Nasıl Yapılır, Dask için Nereye Başvurulur?

Zorunlu deprem sigortanızı Sigortam.net web sitesi üzerinden hızlıca yaptırabilirsiniz. Dask fiyatları sigorta şirketlerine göre değişmediği için uzun araştırmalar yapmanıza gerek kalmadan sadece bilgirinizi girerek deprem sigortanızı internet üzerinden satın alabilirsiniz.

Dask Ne Demek? (Dask nedir?)

DASK yani Doğal Afet Sigortaları Kurumu, zorunlu deprem sigortası edindirme, uygulama ve yönetiminden sorunlu bir kamu kuruluşudur. DASK, depremin ve deprem sonucu ortaya çıkan yangın, infilak, tsunami ve yer kayması durumlarında ortaya çıkan maddi zararları, poliçenizde belirtilen limitler dahilinde nakit olarak öder.

Dask İçin Ne Gerekli?

Dask için gerekli bilgiler şunlardır;

Sigorta sahibinin kimlik bilgileri,
Sigorta sahibinin iletişim bilgileri,
Sigortalanmak istenen yerin adresi,
Tapu bilgileri,
Sigortalanmak istenen binanın inşa yılı ve yapı tarzı,
Bina kat sayısı,
Binanın hasar durumu,
Mesken brüt yüzölçümü,
Binanın kullanım şekli

Dask Poliçe Numarası Nasıl Bulunur?

Dask poliçe numaranızı e-Devlet’ten sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz. e-devlet’ten “Dask poliçe sorgulama” bölümünden giriş bilgilerinizde poliçe detaylarına ulalabilirsiniz. Dask’ın resmi web sitesinde de sorgulama yapabilirsiniz. T.C kimlik numaranız / vergi numaranız ve il-ilçe bilgileriniz ya da adres kodunuzu biliyorsanız adres kodunuz ve T.C kimlik / vergi numaranız ile Dask poliçenize ulaşabilirsiniz. Bu konu hakkında daha detaylı bilgiyi Dask poliçe sorgulama yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Dask Ne İşe Yarar?

DASK, depremin ve deprem sonucu ortaya çıkan yangın, infilak, tsunami ve yer kayması durumlarında ortaya çıkan maddi zararları, poliçenizde belirtilen limitler dahilinde nakit olarak öder. Bu sayede deprem sonucu yaşayabileceğiniz olumsuzluklara karşı maddi olarak güvence sahibi olursunuz.

Dask Nereye Ödenir?

Zorunlu deprem sigortanızı satın alırken yaptığınız ödemeniz, Doğal Afet Sigortaları Kurumu adına yapılır.

Dask Yaptırmazsam Ne Olur?

Dask yaptırmazsanız devletin sunduğu konut kredisi ve depremde binanızın zarar görmesi durumunda yapılan yardımlardan yararlanamazsınız. Aynı zamanda evinize elektrik, su ve doğal gaz bağlatmaya gittiğinizde sizden zorunlu deprem sigortası yaptırdığınıza dair belge sorulur. Eğer deprem sigortanızı yaptırmadıysanız bu işlemleri gerçekleştiremezsiniz.

Dask Yenileme Nasıl Yapılır?

Dask poliçenizin yenileme zamanı geldiyse internetten hızlıca yenileme işlemini yapabilirsiniz. Sigortam.net’ten hızlıca online Dask yenileme yapabilirsiniz.

Dask Ne Kadar Geçerli?

Dask geçerlilik süresi 1 yıldır.

Ev Satılınca Dask Ne Olur?

Evinizi satığınız zaman Dask poliçesi üzerindeki menfaat sahibinin değişmesi durumu ortaya çıkar. Ev sahibinin değişmesi durumunda yetlili acenteye başvurarak zeyilname düzenlenmesi gerekir. Evin satış işlemini zeyilnameyi tapu müdürlüğüne ibraz ederek tamamlayabilirsiniz.

Dask Ne Kadar Öder?

Dask sigortasında, her yıl inşaat maliyetlerindeki artışa pararel olarak ödenecek azami teminat limitini belirlenir. Teminat tutarının tespitinde mevcut yapı stokunun büyük kısmını oluşturan binaların yeniden inşa edilmesi bedeli esas alınır.

Zorunlu deprem sigortasından sigortalı olarak sizin alacağınız teminat ise meskeninizin büyüklüğüne ve yapı tarzına göre belirlenir. Eğer meskenizin değeri Dask tarafından verilen teminat limitini aşıyorsa, aşan kısım için konut sigortası yaptırabilirsiniz.

Dask Hangi Binalara Yapılmaz?

Kamu kurum ve kuruluşlarına ait binalara
Köy yerleşim alanlarında yapılan binalara
Tamamı ticari ve sınai amaçlar için kullanılan binalara (İş hanı, iş merkezi, idari hizmet, eğitim merkezi vs.)
İnşaatı henüz tamamlanmamış olan binalara
Tapuya kayıtlı bulunmayan ve özel mülkiyete tâbi olmayan arazi ve arsaların (hazine arazileri vb.) üzerine inşa edilmiş binalara
Mesken olarak kullanıma uygun olmayan, bakımsız, harap veya metruk binalara zorunlu deprem sigortası yapılmaz.

Dask Kimin Üzerine Yapılır?

Zorunlu depren sigortası, kiracı ya da ev sahibi tarafından yapılabilmekedir. Her iki durumda da deprem sigortası poliçesi, ev sahibi adına düzenlenir yani ev sahibi sigortalıdır. Bu nedenle Dask sadece ev sahibi adına düzenlebilir.

Dask Nasıl İptal Edilir?

Dask zorunlun bir poliçe olduğundan iptal edilemez. Sadece zorunlu deprem sigortası genel şartlarındaki Sigorta Ettirenin Beyan Yükümlülüğü ve İptaller” maddesi gereğince riskin ortadan kalkması durumlarında iptal edilebilir.

Dask Poliçe Çıktısı Nasıl Alınır?

Dask poliçenize, e-devlet’ten ya da Dask’ın resmi web sitesinden Dask poliçe sorgulama yaparak ulaşabilir ve çıktısını alabilirsiniz.

Dask Hasarın Ne Kadarını Karşılar?

Zorunlu deprem sigortası, sigorta bedelinin %2’sinin üzerinde olan tutarı, tazminat olarak öder.

Zorunlu Deprem Sigortasında Bağımsız Alan Nasıl Hesaplanır?

Tapu kaydında arsa veya tarla olarak kayıtlı olan ancak mesken olarak inşa edilmiş yapılara zorunlu deprem sigortası zorunludur. Bağımsız tapusu bulunmayan meskenlerin, sigorta sahibinin beyanına göre arsa tapu bilgileri ile sigortası yaptırılabilir.

Zorunlu Deprem Sigortası Hangi Hasarları Kapsar?

Dask, deprem ve depremin maddi zarar veren hasarlarını karşılar. Binanızın tamamen ya da kısmı olarar zarar görmesi durumları teminat altındadır. Aşağıda listelediğiniz binanızın bölümleri ayrı ayrı teminat altındadır, yani binanızın aşağıdaki bölümlerinin hasarlanması kapsam altındadır.

Temeller
Ana duvarlar
Bağımsız bölümleri ayıran ortak duvarlar
Bahçe duvarları
İstinat duvarları
Tavan ve tabanlar
Merdivenler
Asansörler
Sahanlıklar
Koridorlar
Çatılar
Bacalar
Yapının yukarıdakilerle benzer nitelikteki tamamlayıcı bölümleri

Eşyalar Dask Sigortası Kapsamında Mıdır?

Zorunlu deprem sigortası sadece deprem sonucunda belirli limitler dahilinde meskene ait zararları karşılar. Evinizin içerisindeki eşyalarınızı güvenceye almanız için konut sigortası yaptırmanız gerekmektedir.

Hasar İhbarı Nereye Yapılır?

Deprem kaynaklı zararlarınızı aşağıdaki yerlere bildirebilirsiniz.

Alo Dask 125
Dask web sitesinde bulanan online hasar işlemleri kısmına
Dask adına poliçenizi düzenleyen sigorta şirketine

Zorunlu Deprem Sigortası Fiyatları Nasıl Belirlenir?

DASK için ödemeniz gereken fiyat, zorunlu deprem sigortası tarife ve talimatı ile belirlenir. Ödenecek prim tutarı hesaplanırken deprem sonrasında alabileceğiniz en yüksek limiti belirleyen teminat tutarı bulunur.Teminat tutarınız ve tarife fiyatı çarpıldığında ödecek prim yani Dask için ödeyeceğiniz sigorta fiyatı hesaplanmış olur.

Zorunlu Deprem Sigortasını Kiracı Mı Ev Sahibi Mi Öder?

Zorunlu deprem sigortasını kiracı da ev sahibi de ödeyebilir ama Dask poliçesi ev sahibi adına düzenlebilir. Yani kiracılar sadece sigorta ettiren sıfatına sahip olabilir. Dask poliçesini ev sahibi öderse hem sigortalı hem sigorta ettiren sıfatına sahip olurlar ve böyle bir durumda kiracıların herhangi bir ödeme sorumluluğu olmaz.

Dask Adres Kodu Nedir?

Dask adres kodu, ülke sınırları içerisinde tüm konutlara ait olan 10 haneli özel bir numarayı ifade eder. Zorunlu değrem sigorta poliçesi işlemlerinde kullanılarak işlemleri daha hızlı ve kolay halletmek amaçlanır.

Zorunlu Deprem Sigortasında Tazminat Ödemesi Nasıl Yapılır?

Deprem sigortası tazminatı alabilmeniz için öncelikle hasar bildiriminde bulunmanız gerekir. Deprem sonrasında hasar bildirimini 15 gün içerisinde yapmalısınız. Hasar bildirimi yaparken sizden istenen belgeler şunlarıdır:

TC kimlik numarası ve DASK sigorta poliçe numarası
Güncel tapu bilgisi
Hasar gören yapının açık adresi
Sigortalı kişinin telefon numarası
Eğer varsa, yapının diğer sigortalarına dair bilgi

Hasar bildirimi yaptıktan sonra binanızın incelenmesi ve rapor hazırlanması için hasar tespit uzmanları gelir. Bu raporda hasarın onarılması için gerekli tazminat tutarı belirlenir. Belirlenen tutar, (sigortalı sizseniz) yaşadığınız bölgedeki bir bankaya Dask tarafından gönderilir. Bu ödeme süreci yaklaşık bir ay sürebilir. Tazminatı alabilmek için kimlik belgeniz ve primini ödediğiniz Dask poliçenizle bankadan tazminatınızı alabilirsiniz.

Daha Fazla Gör Daha Az Gör

Sigorta Bilgi Merkezi

Sigortacılık hakkında merak ettiğiniz bütün soruların cevapları "Sigorta Bilgi Merkezi"mizde!
  • Sigorta Rehberi
  • Uzman Görüşü
  • Sık Sorulan Sorular
  • Sektörel Haberler
Sigorta Rehberi
Sigorta Rehberi

DASK Sorgulama Nasıl Yapılır?

Dask poliçe sorgulama yaparak zorunlu deprem sigortanızın poliçe bilgilerini öğrenebilirsiniz. Dask sorgulama nasıl ve nereden yapılır yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Devamını Oku

DASK Yenileme İndirimleri

Dask poliçe yenileme yaparken yararlanabileceğiniz indirimler vardır. Dask sigorta yenileme sırasında alabileceğiniz indirimler hakkında detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Devamını Oku

Dask Poliçesi İçin Gereken Bilgiler

Dask poliçesi almak üzerine başvuru yaptığınızda sizden istenen bilgiler vardır. Dask poliçesinde yer alan ve sizden istenen bilgi ve belgeleri yazımıdan öğrenebilirsiniz.
Devamını Oku

Online Dask Hesaplaması

Dask online olarak hesaplanabilir ve online Dask online ödemesi yapılabilir. Online Dask sigortası yaptırmak ve primi hesaplamak ile ilgili bilgileri yazımıdan öğrenebilirsiniz.
Devamını Oku

Dask Fiyatları 2020

Deprem sigortası fiyatları deprem risk derecelerine göre farklılıklar gösterir. Zorunlu deprem sigortası fiyatlarının nelere göre değiştiğini öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Devamını Oku

DASK Teklifi Alarak Başvuru Yapılması

DASK teklifi alarak kolay ve hızlıca evinizin deprem sigortasını internetten yaptırabilirsiniz. Dask başvurusu için gereken belgeleri yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Devamını Oku
Daha Fazla Gör Daha Az Gör
Uzman Görüşü
Uzman Görüşü

DASK Yaptırma Sırasında Dikkat Edilecekler

Dask sigortası yaptırma sırasında beyanlarınızın gerçek olması oldukça önemlidir. Zorunlu deprem sigortanızı yaptırırken dikkat edilecekler hakkında yazımızdan bilgi alabilirsiniz.
Devamını Oku

Dask 2020 Değişiklikleri

Zorunlu deprem sigortasının 2020 yılında bir kaç değişikliğe uğradı. Deprem risk haritası ve azami teminat tutarları değişti. Deprem sigortası hakkındaki yenilikleri için yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

Devamını Oku

Deprem Öncesinde,Deprem Sırasında ve Sonrasında Yapılacaklar

Deprem sırasında yapılması gerekenler hakkında bilgi sahibi olmak oldukça önemlidir. Deprem öncesinde ve deprem sırasında neler yapılmalı öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Devamını Oku

Dask Tazminat Ödeme Talebi

Deprem sonrasında binanız için hasar ihbarında bulunmanız gerekir. Hasar durumunda DASK idaresine gönderilecek belge ve bilgileri yazımızdan öğrenebilirsiniz.
Devamını Oku

Deprem Sonrası Hasar Bildirim Süreci

Deprem sonrası oluşan hasar bildirimi için belirli bir süre vardır ve zamanında bildirimde bulunmak hasarsın karşılanması için önemlidir. Dask hasar süreci ile ilgili bilgileri yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Devamını Oku

Dask Primi Ödemesi

Zorunlu deprem sigortası primi poliçe düzenlendiği zaman yılda 1 kez olmak üzere peşin olarak ödenir. Dask ödemesi hakkında detayları yazımızdan öğrenebilirsiniz.
Devamını Oku
Daha Fazla Gör Daha Az Gör
Sık Sorulan Sorular
Sık Sorulan Sorular

DASK’ta Hasar Ödemeleri Ne Zaman Yapılır?

Zorunlu deprem sigortalarında yani daha genel olarak bilinen ismiyle DASK'ta hasar ödemeleri gerekli işlemlerin tamamlanması sonrası 1 ay içerisinde yapılır.

Devamını Oku

Hasar Halinde DASK’a Hangi Bilgi ve Belgeler Gönderilmelidir?

Hasar halinde zorunlu deprem sigortası yani DASK'tan tazminat talebinde bulunulabilmesi için birtakım bilgi ve belgelerin DASK'a ulaştırılması gerekmektedir.

Devamını Oku

Zorunlu Deprem Sigortasında Eşyalar da Teminat Kapsamına Girmekte midir?

Zorunlu deprem sigortası poliçelerinde sigortalı yapı içerisinde bulunan eşyalar teminat kapsamları arasında yer almamaktadır.

Devamını Oku

DASK Sigortasında Teminatlar Nasıl Belirlenir?

DASK yani zorunlu deprem sigortasında teminat limitlerini belirleyen birkaç önemli faktör bulunmaktadır. Teminatlar bu faktörler kapsamında belirlenmektedir.

Devamını Oku

Zorunlu Deprem Sigortasında Tazminat Hakkı Kaybedilir mi?

Sigortalı, projeye aykırı işlemlerde bulunarak binanın zayıflamasına neden olduğu durumlarda zorunlu deprem sigortasından tazminat talep etme hakkını kaybedebilir.

Devamını Oku

Deprem Sonrasında Binamda Hasar Oluştu, Ne Yapmalıyım?

Zorunlu deprem sigortasına sahip sigortalı, bir deprem sonrasında binasında hasar oluştuğunu fark ederse, vakit kaybetmeden DASK çağrı merkezine durumu bildirmelidir.

Devamını Oku
Daha Fazla Gör Daha Az Gör
Sektörel Haberler
Sektörel Haberler

Çanakkale Depremleri DASK’ın Önemini Bir Kez Daha Gösterdi

Çanakkale'de meydana gelen depremler zorunlu deprem sigortasının (DASK) önemini bir kez daha gözler önüne serdi.

Devamını Oku

17 Ağustos Depreminden Bu Yana Deprem Sigortası

17 Ağustos depreminden bu yana zorunlu deprem sigortalı konut sayısı 6,5 milyonu aştı.

Devamını Oku

Türkiye'deki Deprem Sigortasına Sahip Konut Sayısı

Türkiye'deki deprem sigortasına sahip konut sayısını siz de bir yenisini ekleyin, kendinizi ve sevdiklerinizi güvene alın.

Devamını Oku

Deprem Sonrası Devlet Yardımı Olsa da Zorunlu Deprem Sigortası Yapmakta Fayda Var

Zorunlu deprem sigortasından ve gerekliliğinden bahsediyorsun ama devlet her depremde vatandaşa ev dağıtıyor. Neden prim ödeyip de sigorta yaptıralım. Nasıl olsa devlet yardım ediyor.
Devamını Oku

Fay Hatları Tır'ı Batı Anadolu Turunun İlk Yarısında 37 Bin 500 Kişiye Ulaştı

Deprem ve Zorunlu Deprem Sigortası bilincini artırmak için yola çıkardığı Batı Anadolu Fay Hatları TIR'ı 6 il ve 8 ilçeden oluşan ilk 14 durağını ziyaret ederek yolculuğunun yarısını tamamladı.
Devamını Oku

Deprem Sigortasında AB'ye yaklaştık

DASK Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Yazıcı, yüzde 25 sigortalaşma oranı ile gelişmiş ülkelerin oranlarına ulaştıklarını söyledi.
Devamını Oku
Daha Fazla Gör Daha Az Gör

Sigorta, otomobiller, sağlık sektörlerinden tüyolar, duyuru ve kampanyalarımızdan haberdar olmak ister misiniz?
Lütfen bekleyiniz.
{{messages.email}}
{{messages.email}}{{messages.emailInvalid}}E-posta ile daha önceden kayıt yapılmıştır.
{{oldEmail}} e-posta adresiniz hatalı yazıldığı için {{newEmail}} olarak düzeltilmiştir.
E-bülten kaydınız başarıyla gerçekleştirilmiştir.
Kullanıcı sözleşmesi ve gizlilik kuralları çerçevesinde e-posta adresiniz üzerinden sizinle iletişime geçilecektir.