Trafik Sigortası Yapan Şirketler Hangileridir, Trafik Sigortasında Taksit Var mı Öğrenmek İçin Hemen Teklif Al

 • Trafik sigortası şirketlerinden teklif alarak şirketleri ve taksit seçeneklerini gör
 • Dilersen teklif ekranında öne çıkardığımız en uygun fiyatlı trafik sigortasını seç
 • Uzun incelemeler yapıp vakit kaybetmeden sigortanı hemen online satın al
Bu bilgiler sana özel teklif hazırlayabilmemiz için gereklidir.

Trafik sigortası olası bir risk durumunda karşı tarafta meydana gelecek olan hasarlara karşı güvence sağlayan zorunlu bir sigorta türüdür. Araç sahipleri için trafik sigortası yapan çok sayıda şirket vardır. Bu sigorta şirketlerinin prim ödemelerinde sağladığı avantajlar birbirinden farklı olabilmektedir. Bundan dolayı trafik sigortası yaptırırken sigorta şirketlerini karşılaştırmak ve poliçe işlemlerini bu doğrultuda yürütmek önemlidir. 

Gel, “Trafik sigortası yapan şirketler hangileri? Bu şirketler kaç taksit yapıyor?” birlikte inceleyelim.  

Trafik Sigortası Şirketleri Arasında Nasıl Karşılaştırma Yapılır? 

“Trafik sigortası şirketi önemli mi? Trafik sigortası yapan şirketler arasında nasıl karşılaştırma yapacağım?” diye merak ediyor olabilirsin. Trafik sigortaları arasında seçim yaparken dikkat edilmesi gereken iki en önemli husus; poliçenin kapsamı ve maliyetidir. Poliçe kapsamını değerlendirmeden sadece en uygun fiyatlı poliçeye yönelmek, olası bir kaza durumunda mağduriyet yaşamana neden olabilir. Çünkü düşük fiyatlı poliçeler, karşı tarafın zararlarını karşılamak için yeterli olmayabilir. Bu nedenle poliçenin kapsamını iyice değerlendirmek ve farklı sigorta şirketlerinin ürünlerini karşılaştırmak gerekir. 

İlk defa araba alacağım sigorta ne kadar tutar, nelere dikkat etmeliyim diye merak ediyorsan yazımızı okuyarak bilgi alabilirsin.

Trafik Sigortası Yapan Şirketler Nelerdir? 

En iyi trafik sigortası şirketi hangisi?” diye merak ediyorsan Sigortam.net üzerinden yaptırabileceğin trafik sigortası şirketlerini şu şekilde sıralayabiliriz. 

 • Ak Sigorta
 • Allianz Sigorta
 • Anadolu Sigorta
 • Axa Sigorta
 • Doğa Sigorta
 • Groupama Sigorta
 • HDI Sigorta
 • Mapfre Sigorta 
 • Ray Sigorta
 • Sompo  Sigorta
 • Türk Nippon Sigorta
 • Türkiye Sigorta y*

Trafik Sigortası Taksit Oluyor mu? Trafik Sigortası Taksit Kalktı mı?

Zorunlu trafik sigortası hakkında araştırma yapan kişilerin en çok merak ettikleri konuların başında; sigortanın fiyatları ve ödemelerin taksitle yapılıp yapılmadığı gelir. Trafik sigortası kanunen zorunlu tutulduğu için poliçe gününü aksatmadan poliçeyi yenilemek gerekir. Bu amaçla araç sahipleri, prim öderken sorun yaşamamak ve rahat bir şekilde ödemeleri tamamlayabilmek için taksit seçeneklerini değerlendirmekte ve kendileri için en kolay ödeme seçeneği sunan sigorta şirketini tercih etmektedir. 

Geçmişte trafik sigortası ödemeleri, çoğu sigorta şirketi bünyesinde taksitli olarak gerçekleştirilebilir ancak her sigorta şirketi, fiyat politikası çerçevesinde farklı 3 ile 9 taksit arası ödeme seçenekleri sunardı. Ancak günümüzde trafik sigortası primlerini taksitle veya tek çekim olarak ödemek mümkün değildir, kanuna göre sigorta primlerinin peşin olarak ödenmesi gerekir. Fakat bazı sigorta şirketleri, bugün de taksitle ödeme uygulamasını sürdürmektedir. Sen de prim ödemelerini maddi açıdan zorlanmadan yapabilmek istiyorsan taksitli ödeme kolaylığı sağlayan sigorta şirketlerini tercih edebilirsin. 

Trafik sigortası tavan fiyatları hakkında bilgi almak için yazımızı okuyabilirsin. Araba sigorta fiyatları ile ilgili bilgi almak için teklif alabilirsin.

Trafik Sigortası Şirket Seçimi Nasıl Yapılır? 

Poliçe dönemi içerisinde olası bir hasar durumunda sigorta şirketi ile iletişim kurman gerekeceği için trafik sigortası yaptırmadan önce sigorta şirketleri ile ilgili bilgi sahibi olmak çok önemlidir. Zorunlu trafik sigortasının kapsamı Hazine Müsteşarlığı tarafından düzenlendiği için poliçe primlerinde çok fazla fiyat farkı ile karşılaşmazsın. Bu nedenle fiyat farkından ziyade anlaşmalı servis ağı geniş olan ve kaliteli hizmet veren sigorta şirketlerini tercih etmelisin. 

Sigorta fiyatlarını değerlendirirken farklı sigorta şirketlerinden teklif almak gerekir. Çünkü mevcut sigorta şirketinen ucuz trafik sigortası şirketidir ve bu yüzden mutlaka senin için en uygun poliçeyi hazırlayacaktır diyemeyiz. Bu nedenle diğer sigorta şirketlerinin de fiyat tekliflerini inceleyerek kendin için en doğru poliçeyi hazırlayan sigorta şirketini bulabilirsin.

"Trafik sigortası fiyatları neye göre belirlenir?" öğrenmek için içeriğimizi okuyabilirsin.

Trafik Sigortası ile Aracını Olası Risklere Karşı Güvence Altına Al!

Sigortam.net senin için en uygun fiyat teklifini sunan sigorta şirketinin fiyat tekliflerini karşılaştırır ve sonuçları senin adına değerlendirir. Sen de Sigortam.net uzman ekibinden destek almak için web sitesi üzerinden veya Sigorta Bilgi Hattını arayarak da iletişime geçebilir, kendin için en uygun ve kapsamlı sigortayı yaptırabilirsin.