Trafik Sigortası Yapan Şirketler Hangileridir, Trafik Sigortasında Taksit Var mı Öğrenmek İçin Hemen Teklif Al

 • Trafik sigortası şirketlerinden teklif alarak şirketleri ve taksit seçeneklerini gör
 • Dilersen teklif ekranında öne çıkardığımız en uygun fiyatlı trafik sigortasını seç
 • Uzun incelemeler yapıp vakit kaybetmeden sigortanı hemen online satın al
Bu bilgiler sana özel teklif hazırlayabilmemiz için gereklidir.

Trafik sigortası olası bir risk durumunda karşı tarafta meydana gelecek olan hasarlara karşı güvence sağlayan zorunlu bir sigorta türüdür. Araç sahipleri için trafik sigortası yapan çok sayıda şirket vardır. Bu sigorta şirketlerinin prim ödemelerinde sağladığı avantajlar birbirinden farklı olabilmektedir. Bundan dolayı trafik sigortası yaptırırken sigorta şirketlerini karşılaştırmak ve poliçe işlemlerini bu doğrultuda yürütmek önemlidir. 

Gel, “Trafik sigortası yapan şirketler hangileri? Bu şirketler kaç taksit yapıyor?” birlikte inceleyelim.  

Trafik Sigortası Yapan Şirketler Nelerdir? 

En iyi trafik sigortası şirketi hangisi?” diye merak ediyorsan bütçene ve ihtiyaçlarına en uygun sigorta şirketidir diyebiliriz. Teklif aldığında teminat ve fiyatları inceleyerek kendine en göre en iyi poliçeyi seçebilirsin. Sigortam.net üzerinden yaptırabileceğin trafik sigortası şirketlerini şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Ak Sigorta
 • Allianz Sigorta
 • Anadolu Sigorta
 • Axa Sigorta
 • Doğa Sigorta
 • Groupama Sigorta
 • HDI Sigorta
 • Mapfre Sigorta 
 • Ray Sigorta
 • Sompo  Sigorta
 • Türk Nippon Sigorta
 • Türkiye Sigorta

Zorunlu trafik sigortası hakkında araştırma yapan kişilerin en çok merak ettikleri konuların başında; sigortanın fiyatları ve ödemelerin taksitle yapılıp yapılmadığı gelir. Trafik sigortası kanunen zorunlu tutulduğu için poliçe gününü aksatmadan poliçeyi yenilemek gerekir. Bu amaçla araç sahipleri, prim öderken sorun yaşamamak ve rahat bir şekilde ödemeleri tamamlayabilmek için taksit seçeneklerini değerlendirmekte ve kendileri için en kolay ödeme seçeneği sunan sigorta şirketini tercih etmektedir. Şimdi sigorta taksitlendirme hakkında merak edilen soru cevaplara geçelim.

Trafik Sigortası Taksit Kalktı mı, Taksit Oluyor mu?

Geçmişte trafik sigortası ödemeleri, çoğu sigorta şirketi bünyesinde taksitli olarak gerçekleştirilebilir ancak her sigorta şirketi, fiyat politikası çerçevesinde farklı olarak 3 ile 9 taksit arası ödeme seçenekleri sunardı. Ancak günümüzde

trafik sigortası taksitlendirme işlemi yapılmamaktadır, kanuna göre sigorta primlerinin peşin olarak ödenmesi gerekir. Fakat bazı sigorta şirketleri, bugün de taksitle ödeme uygulamasını sürdürmektedir. Sen de prim ödemelerini maddi açıdan zorlanmadan yapabilmek istiyorsan taksitli ödeme kolaylığı sağlayan sigorta şirketlerini tercih edebilirsin. Teklif alarak ödeme imkanlarına online teklif ekranından öğrenebilirsin.

Trafik Sigortası Kredi Kartı ile Ödenir mi?

Trafik sigortası taksit imkanı çoğu şirkette olmasa da kredi kartı ile ödeme yapılabilir. Yani tek çekim olarak kredi kartı ile trafik sigortası satın alınabilir. Yine de hatırlatalım araç sigortası taksit seçeneklerinin olması şirketlere göre değişebilir, nadir de olsa bazı şirketler kredi kartına taksit imkanı verebilir.

Trafik Sigortası Şirket Seçimi Nasıl Yapılır? 

Poliçe dönemi içerisinde olası bir hasar durumunda sigorta şirketi ile iletişim kurman gerekeceği için trafik sigortası yaptırmadan önce sigorta şirketleri ile ilgili bilgi sahibi olmak çok önemlidir. Zorunlu trafik sigortasının kapsamı Hazine Müsteşarlığı tarafından düzenlendiği için poliçe primlerinde çok fazla fiyat farkı ile karşılaşmazsın. Bu nedenle fiyat farkından ziyade anlaşmalı servis ağı geniş olan ve kaliteli hizmet veren sigorta şirketlerini tercih etmelisin. 

Sigorta fiyatlarını değerlendirirken farklı sigorta şirketlerinden teklif almak gerekir. Çünkü mevcut sigorta şirketinen ucuz trafik sigortası şirketidir ve bu yüzden mutlaka senin için en uygun poliçeyi hazırlayacaktır diyemeyiz. Bu nedenle diğer sigorta şirketlerinin de fiyat tekliflerini inceleyerek kendin için en doğru poliçeyi hazırlayan sigorta şirketini bulabilirsin.

"Trafik sigortası fiyatları neye göre belirlenir?" öğrenmek için içeriğimizi okuyabilirsin.

Trafik Sigortası Şirketleri Arasında Nasıl Karşılaştırma Yapılır? 

“Trafik sigortası şirketi önemli mi? Trafik sigortası yapan şirketler arasında nasıl karşılaştırma yapacağım?” diye merak ediyor olabilirsin. Trafik sigortaları arasında seçim yaparken dikkat edilmesi gereken iki en önemli husus; poliçenin kapsamı ve maliyetidir. Poliçe kapsamını değerlendirmeden sadece en uygun fiyatlı poliçeye yönelmek, olası bir kaza durumunda mağduriyet yaşamana neden olabilir. Çünkü düşük fiyatlı poliçeler, karşı tarafın zararlarını karşılamak için yeterli olmayabilir. Bu nedenle poliçenin kapsamını iyice değerlendirmek ve farklı sigorta şirketlerinin ürünlerini karşılaştırmak gerekir. 

İlk defa araba alacağım sigorta ne kadar tutar, nelere dikkat etmeliyim diye merak ediyorsan yazımızı okuyarak bilgi alabilirsin.

Trafik Sigortası ile Aracını Olası Risklere Karşı Güvence Altına Al!

Sigortam.net senin için en uygun fiyat teklifini sunan sigorta şirketinin fiyat tekliflerini karşılaştırır ve sonuçları senin adına değerlendirir. Sen de Sigortam.net uzman ekibinden destek almak için web sitesi üzerinden veya Sigorta Bilgi Hattını arayarak da iletişime geçebilir, kendin için en uygun ve kapsamlı sigortayı yaptırabilirsin.