Cep Telefonu Sigortası

En Uygun Telefon Kaskosu Fiyatlarını Bulun!

HEMEN TEKLİF ALTEKLİF AL

Telefon Kaskosu

Sigortam.net’ten Telefon Kaskosu

Cep Telefonu Sigortası (Telefon Kaskosu) Nedir?

Telefon kaskosu, ani ve beklenmedik bir olay sonucunda telefonun kazayla zarara uğraması, arızalanması veya hırsızlık sonucu çalınması gibi durumlara karşı cihazı güvence altına alan sigorta ürünüdür. Telefon kaskosu ve cep telefonu sigortası aynı sigorta ürününü ifade etmek için kullanılır, aralarında herhangi bir fark yoktur.

Cep Telefonu Sigortası ile Ne Kazanırsınız?

Günlük hayatta yanınızdan ayırmadığınız cep telefonlarınızı hırsızlık, kırılma, çalınma veya hasar görme risklerine karşı güvence altına alabilirsiniz. Sıfır ya da ikinci el telefonunuzu sigortalatarak onarım, ikame telefon ve nakit ödeme gibi sigorta şirketlerine göre değişen teminatlarla bütçenizi koruyabilirsiniz.

Cep Telefonu Kaskosu Nasıl Yaptırılır?

Telefonunuzun marka-model ve IMEI bilgilerini girerek internetten kolaylıkla kasko yaptırabilirsiniz. Fiyat ve teminatları incelemek ve telefon kaskosuna anında sahip olmak için teklif formumuzu doldurmanız yeterli.

Daha Fazla Gör expand_more
Daha Az Gör expand_less

Neden Sigortam.net?

Türkiye’nin en iyi 20 sigorta şirketinin, onlarca sigorta paketi arasından
en uygun tekliflere ulaşmanızı sağlıyoruz!

20 Farklı Sigorta Şirketi

20 Farklı
Sigorta Şirketi

Özel İndirim

Özel
İndirim

İnternetten 2 dk’da 3 adımda satın alma

İnternetten 2 dk’da
3 adımda satın alma

7/24 Hasar Destek

7/24
Hasar Destek

Cep Telefonu Sigortası Teminatları
ve
İndirimleri Nelerdir?

  • Cep Telefonu Sigortası
    Teminatları
  • Hasar ve
    Onarım
Kazaen Zarara Uğrama

Kaza sonucu hasar (yüksekten düşme vb.), kırılma, sıvı hasarları (tuvalete, lavaboya düşürülmesi dahil) kapsam dahilindedir.

Elektrik-Voltaj Hasarları

Yüksek voltaj ve kısa devre nedeniyle meydana gelen arızalar kapsam dahilindedir.

Hırsızlık

Kapalı bir ortamdan kırma, zorlama, yaralama, öldürme veya tehditle ürünün çalınması sonucu oluşacak zararları kapsamaktadır.

Yurtdışı Hasarları

Yurtdışında meydana gelen hasarlarda 30 güne kadar koruma sağlar.

Tam Hasar Durumu

Nakit ödeme yapılır. Tutar, ürünün poliçe üzerindeki sigorta bedeli üzerinden 30% muafiyet düşülerek hesaplanır.

Muafiyetler

Teminat kapsamındaki haller sonucunda ürünün hasarlanması durumunda, ürünün poliçe üzerinden yer alan sigorta bedeli üzerinden %30 muafiyet uygulanacaktır.

Onarım/Hasar Limitleri

Onarım/hasar durumunda yıllık adet limiti yoktur. Toplam hasar tutarı ürünün poliçe üzerinde yer alan sigorta bedelinin%70'i ile sınırlıdır. Toplam hasar tutarı cihazın poliçe üzerindeki sigorta bedelinin %70'ini geçmesi halinde sigortalıya sigorta bedeli üzerinden %30 muafiyet uygulanarak nakit ödeme yapılır.

Onarım Durumu

Tüm marka cihazlar yetkili serviste onarım görecektir.

Cep Telefonu Sigortası Hakkında
Sıkça Sorulan Sorular

Telefon Kaskosu Neleri Kapsar?

• Cep telefonunun kırılması ve zarara uğraması
• Yüksek voltaj, sıvı teması ve hatalı aksesuar kullanımı sonucu hasar görmesi
• Hırsızlık
• Cep telefonunun hasar alıp kullanılamayacak duruma gelmesi

Telefon kaskosu kapsamı, genel olarak yukarıdaki teminatları içerir. Sigorta şirketlerine göre bu teminatlar değişiklik gösterebilir. Teklif alırken teminat detaylarını incelemenizi öneririz.

Cep Telefonu Sigortası Cep Telefonunu Çalınmaya Karşı Korur mu?

Cep telefonu sigortası yaptırarak cihazının çalınması (hırsızlık) durumlarına karşı koruma sağlayabilirsiniz. Telefonun çalınması durumunda eş değer cihaz temin edilebilir veya belli bir muafiyet ile nakit ödeme yapılabilir. Bu durum sigorta şirketine göre değişir.

Telefonun çalınması; genel olarak sigortalının ikametinden, iş yerinden veya kilitli aracından zorlama yolu ile hırsızlıkları ifade eder. Kamusal alanda (park, otobüs, dolmuş, kafe, AVM, konser alanı, ofis vb.) cep telefonun çalınması teminat dışında kalır.

Cep Telefonu Kaybolursa Cep Telefonu Sigortası Karşılar mı?

Cep telefonunun her türlü unutulma ve kaybolma halleri, telefon kaskosu teminatı dışında kalır.

Cep Telefonunu Kırılmaya Karşı Cep Telefonu Sigortası Korur mu?

Cep telefonunun kırılması veya zarara uğraması, cep telefonu sigortasının kapsamı içerisinde yer alır. Genellikle telefonun onarım masrafları karşılanır. Ancak sigorta şirketlerine göre şartları değişebilir.

Cep Telefonu Sigortası Ne İşe Yarar?

Cep telefonu sigortası yaptırmak; cep telefonunun kırılması, hasar görmesi ya da çalınması gibi kullanıcıya maliyet çıkaracak durumlarda sigorta şirketinin onarım masraflarını karşılaması, eş değer cihaz temin etmesi ya da nakit ödeme yapmasına yarar.

Hangi Telefon Modelleri için Kasko Yapılır ve Fiyatları Ne Kadar?

En çok telefon kaskosu yaptırılan markalara baktığımızda, iPhone ve Samsung öne çıkıyor. iPhone ve Samsung kasko fiyatları ise telefonun modeline göre değişiyor. Fiyatları öğrenebilmek için form doldurup teklif alabilirsiniz.

• iPhone telefon kaskosu
• Samsung telefon kaskosu
• Diğer telefon kaskoları için teklif alabilirsiniz.

Cep Telefonu Sigortası Kaç Yıl Geçerlidir?

Cep telefonu kasko süresi 1 yıldır. Diğer sigorta poliçeleri gibi cep telefonu kaskosu da satın alındıktan sonra 1 yıl boyunca güvence sağlar.

Cep Telefonu Sigortası Kaç Defa Kullanılır?

Telefon kaskosunun kaç defa kullanılacağı sigorta şirketine göre değişebilir. Kullanım adetle veya tutarla sınırlandırılabilir. Örneğin cihazın hasarlanması durumunda, yılda verilen onarım hizmetinin kaç adet olduğu ya da nakit ödeme yapılıp yapılmayacağı, sigorta şirketlerinin poliçe kapsamlarına göre değişebilir.

Cep telefonu sigortasının hangi teminatının kaç defa ve nasıl kullanılacağını teklif alırken öğrenebilirsiniz.

Cep Telefonu Sigortası Şartları Nelerdir?

Cep telefonu sigortanızı satın alıp poliçeniz düzenlendikten sonra 15 gün içerisinde telefonunuza bir mobil uygulama indirmeniz ve uygulama vasıtasıyla cep telefonu için doğrulama testi yapmanız gerekir.

Cep Telefonu Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

• Hangi riskleri teminat altına aldığına,
• Onarım için belirlenen adet ya da tutar limitlerine,
• Nakit ödeme yapıp yapmadığına,
• Eş değer cihaz temin edip etmediğine dikkat edilmelidir.

Sigortam.net ile Hangi Telefon Kasko Firmasından Yararlanabilirsiniz?

Gulf Sigorta, cep telefonu kaskosu konusunda uzmanlaşmış sigorta firmalarının başında yer alır. Sigortam.net internet sitesinden ya da 0216 229 77 44 numarasını arayarak Gulf Sigorta’dan cep telefonu kaskonuzu yaptırabilirsiniz.

Telefon Kaskosu Hangi Durumları Kapsamaz?

• Cep telefonunun çalışmasına engel olmayan boya işi, ürün cilası hasarları veya çizikler gibi işletim dışı yüzeysel hasarlar,
• Aile bireylerinin veya sigortalının birlikte yaşadığı diğer kişilerin yaptığı (eş, çocuk, ana-baba veya ev arkadaşı) kasti hareket, hırsızlık ve/veya dolandırıcılıktan kaynaklanan hasarlar,
• Her türlü unutma/kaybetme halini, kaybolmalar, halka açık yerlerde açıkta bırakılan, unutulan ürünler,
• Yetkisiz kişilerce yapılan onarım ya da sigortalı tarafından onarım, tadilat ve her ne nedenle olursa olsun cihaza yapılan müdahalelerden kaynaklı sorunlar,
• Park, otobüs, dolmuş, kafe, AVM, konser alanı, ofis vb. kamusal alanlarda gerçekleşen hırsızlık olayları kapsam dışıdır.

Ancak sigortalının ikametinden, iş yerinden veya kilitli aracından zorlama yolu ile hırsızlıklarda cep sigortası geçerlidir.

Telefon kaskosu kapsam dışı halleri, sigorta şirketlerinin poliçe içeriklerine göre değişebilir.

Telefona Sonradan Kasko Yapılır mı?

Cep telefonunuza sonradan kasko yaptırabilirsiniz. İkinci el bir telefon da satın alsanız garanti kapsamı dışındaki risklere karşı telefonunuzu güvence altına alabilirsiniz. Telefonunuzu satın aldığınız sırada telefon sigortası ürününü bilmiyorsanız ve satın aldıktan sonra hemen yaptırmadıysanız bile sonrasında telefonunuzu sigortalatmanız mümkündür.

Konut Sigortası Cep Telefonu Teminatını Kapsar mı?

Konut sigortası poliçesinde elektronik cihaz teminatı bulunması durumunda limitler dâhilinde kapsar.

Daha Fazla Gör expand_more
Daha Az Gör expand_less