Yanınızdan ayırmadığınız cep telefonunuzu güvence altına alın, kötü sürprizlere hazırlıklı olun!

Cep Telefonunuzu
Güvence Altına
Alın!

HEMEN TEKLİF ALTEKLİF AL

Sigortam.net’ten Telefon Kaskosu:
Cep Telefonu Sigortası!

Sigortam.net’ten Telefon Kaskosu

Cep Telefonu Sigortası (Telefon Kaskosu) Nedir?

Telefon kaskosu, ani ve beklenmedik bir olay neticesinde telefonun kazaen zarara uğraması, arızanlanması veya hırsızlık sonucu çalınması gibi durumlara karşı cihazı güvence altına alan bir sigorta ürünüdür. Telefon kaskosu ve cep telefonu sigortası aynı sigorta ürününü ifade etmek için kullanılmaktadır, herhangi bir farkı yoktur.

Cep Telefonu Sigortası ile Ne Kazanırsınız?

Günlük hayatta yanınızdan ayırmadığınız cep telefonlarınızı kırılma, çalınma veya hasar görme risklerine karşı güvence altına alabilirsiniz. İster sıfır ister ikinci el telefonunuzu sigortalatırsanız, onarım, ikame telefon verilmesi ve nakit ödeme gibi sigorta şirketine göre değişen teminatlarla bütçenizi koruyabilirsiniz.

Telefonların garanti kapsamlarının karşılamadığı risklere karşı telefona kasko yaptırmak ise çok kolay! Telefon sigortası fiyatlarını öğrenmek ve telefonunuza kasko yaptırmak için teklif formumuza sadece bilgilerinizi girmeniz yeterli olacaktır. Telefon kasko fiyatları marka ve modele göre değiştiği için hemen cep telefonu sigortası teklifi alarak fiyatı öğrenin.

Telefon Kaskosu Neleri Kapsar?

• Cep telefonunun kırılması ve zarara uğraması
• Yüksek voltaj, sıvı teması ve hatalı aksesuar kullanımı sonucu hasarlanması
• Cep telefonun çalınması (hırsızlık)
• Cep telefonunun hasarlanması durumunda kullanılamayacak duruma gelmesi

Telefon kaskosu kapsamı, genel olarak yukarıdaki teminatları içermekle birlikte sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterebilir. Teklif alırken teminat detaylarını incelemenizi öneririz.

Daha Fazla Gör expand_more
Daha Az Gör expand_less

Neden Sigortam.net?

Türkiye’nin en iyi 20 sigorta şirketinin, onlarca sigorta paketi arasından
en uygun tekliflere ulaşmanızı sağlıyoruz!

20 Farklı Sigorta Şirketi

20 Farklı
Sigorta Şirketi

Özel İndirim

Özel
İndirim

İnternetten 2 dk’da 3 adımda satın alma

İnternetten 2 dk’da
3 adımda satın alma

7/24 Hasar Destek

7/24
Hasar Destek

Cep Telefonu Sigortası Teminatları
ve
İndirimleri Nelerdir?

  • Cep Telefonu Sigortası
    Teminatları
  • Hasar ve
    Onarım
Kazaen Zarara Uğrama

Kaza sonucu hasar (yüksekten düşme vb.), kırılma, sıvı hasarları (tuvalete, lavaboya düşürülmesi dahil) kapsam dahilindedir.

Elektrik-Voltaj Hasarları

Yüksek voltaj ve kısa devre nedeniyle meydana gelen arızalar kapsam dahilindedir.

Hırsızlık

Kapalı bir ortamdan kırma, zorlama, yaralama, öldürme veya tehditle ürünün çalınması sonucu oluşacak zararları kapsamaktadır.

Yurtdışı Hasarları

Yurtdışında meydana gelen hasarlarda 30 güne kadar koruma sağlar.

Tam Hasar Durumu

Nakit ödeme yapılır. Tutar, ürünün poliçe üzerindeki sigorta bedeli üzerinden 30% muafiyet düşülerek hesaplanır.

Muafiyetler

Teminat kapsamındaki haller sonucunda ürünün hasarlanması durumunda, ürünün poliçe üzerinden yer alan sigorta bedeli üzerinden %30 muafiyet uygulanacaktır.

Onarım/Hasar Limitleri

Onarım/hasar durumunda yıllık adet limiti yoktur. Toplam hasar tutarı ürünün poliçe üzerinde yer alan sigorta bedelinin%70'i ile sınırlıdır. Toplam hasar tutarı cihazın poliçe üzerindeki sigorta bedelinin %70'ini geçmesi halinde sigortalıya sigorta bedeli üzerinden %30 muafiyet uygulanarak nakit ödeme yapılır.

Onarım Durumu

Tüm marka cihazlar yetkili serviste onarım görecektir.

Müşteri Yorumları

Cep Telefonu Sigortası Hakkında
Sıkça Sorulan Sorular

Cep telefonunu çalınmaya karşı sigorta korur mu?

Cep telefonu sigortası yaptırarak cihazının çalınması (hırsızlık) durumlarına karşı koruma sağlayabilirsiniz. Sigorta şirketlerine göre değişmekle birlikte telefonun çalınması durumunda eş değer cihaz temin edilebilir veya belli bir muafiyet ile nakit ödeme yapılabilir.

Telefonun çalınması, genel olarak sigortalının ikametinden, işyerinden veya kilitli aracından zorlama yolu ile hırsızlıkları ifade eder. Kamusal alanda (ark, otobüs, dolmuş, kafe, AVM, konser alanı, ofis vb.) cep telefonun çalınması hırsızlık teminatı kapsamına girmemektedir.

Cep telefonu kaybolursa sigorta karşılar mı?

Cep telefonunun her türlü unutulma ve kaybolma halleri telefon kaskosu kapsamına dahil değildir. Telefonunuzu kaybetmeniz halinde sigorta kapsamından yararlanamazsınız.

Cep telefonunu kırılmaya karşı sigorta korur mu?

Cep telefonunun kırılması, zarara uğraması telefon sigortasının kapsamı içerisindedir. Sigorta şirketlerine göre şartları değişmekle birlikte telefonun onarım masrafları karşılanır.

Telefon kaskosu ne işe yarar?

Telefon sigortası yaptırmayı düşünen kullanıcıların araştırma yaptığı bir konu da cep telefonu kaskosu ne işe yarar sorusudur. Telefon kaskosu yaptırmak, cep telefonunun kırılması, hasarlanması ya da çalınması gibi kullanıcıya maliyet çıkaracak durumlarda sigorta şirketinin onarım masraflarını karşılaması, eş değer cihaz temin etmesi ya da nakit ödeme yapmasına yarar.

Telefon kaskosu nasıl yapılır?

Telefonunuzun marka-model ve IMEI bilgilerini girerek internetten kolaylıkla satın alabilirsiniz. Telefona kasko nasıl yapılır, en hızlı cep telefonu kaskosu nasıl yapılır sorularını merak ediyorsanız, internetten fiyat ve teminatları rahatlıkla inceleyebileceğiniz teklif formumuzu doldurabilirsiniz.

Telefon kaskosu ne kadar?

Cep telefonuma kasko yaptırmak istiyorum diyenlerin ilk merak ettiği konulardan biri telefon sigortası fiyatları oluyor. Telefon sigortası ne kadar sorusunun ise net bir cevabı yok, çünkü cep telefonu sigortası fiyatları marka ve model bilgisine göre değişiyor.

Örneğin Apple telefon kasko fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız, modele göre değişen Iphone kasko bedeli bilgileri için teklif alabilirsiniz. Telefon modelinizin Iphone X olsuğunu varsayarsak Iphone telefonunuza sigorta yaptırmak için teklif almanız, Iphone x kaskosu ne kadar sorusunun cevabını öğrenmenizi sağlar.

Telefon kasko sorgulama ile ne öğrenilir?

Telefon kaskosu sorgulama yaparak yani internetten teklif alarak, telefonunuzun marka ve modeline göre cep telefonu sigortası fiyatını öğrenebilirsiniz. Markaya, piyasaya çıktığı yıla ya da teknolojisine göre değişen telefon fiyatları, sigortanın fiyatlarını da etkiler. Bu sebeple cep telefonu kasko sorgulaması yaparak teklif alabilir, fiyatları öğrenebilirsiniz. Markalardan örnek verecek olursak; Iphone kasko sorgulama veya Samsung kasko sorgulama yapabilirsiniz.

Cep telefonu sigortası nerede yapılır?

Cep telefonu sigortanızı internetten yaptırılabilirsiniz. Bilgilerinizi girerek cep telefonu kasko ücretlerini öğrenebilir, sigortanızı online olarak satın alabilirsiniz.

Telefon kaskosu kaç yıl geçerlidir?

Cep telefonu kasko süresi 1 yıldır. Diğer sigorta poliçeleri gibi cep telefonu kaskosu da satın alındıktan sonra 1 yıl boyunca güvence sağlamaktadır.

Telefon kaskosu kaç defa kullanılır?

Telefon kaskosunun kaç defa kullanılacağı sigorta şirketine göre değişebilmektedir. Kullanım adetle veya tutarla sınırlandırılabilmektedir. Örneğin cihazın hasarlanması durumunda, yılda verilen onarım hizmetinin kaç adet olduğu ya da nakit ödeme yapıp yapmayacağı sigorta şirketlerinin poliçe kapsamlarına göre değişebilir. Cep telefonu sigortasının hangi teminatının kaç defa ve nasıl kullanılacağını, teklif alırken öğrenebilirsiniz.

Telefon kasko şartları nelerdir?

Cep telefonu sigortanızı satın alıp poliçeniz düzenlendikten sonra, 15 gün içerisinde telefonunuza bir mobil uygulama indirerek uygulama vasıtasıyla cep telefonu için doğrulama testi yapmanız gerekmektedir. Test başarılı olmaz ise poliçeniz iptal edilir.

Telefon sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

• Hangi riskleri teminat altına aldığına
• Onarım için belirlenen adet ya da tutar limitlerine
• Nakit ödeme yapıp yapmadığına
• Eş değer cihaz temin edip etmediğine dikkat edilmelidir.

Sigortam.net ile Hangi Telefon kasko firmasından yararlanabilirsiniz?

Cep telefonu kaskosu yapan firmalardan başında Gulf Sigorta gelmektedir. Sigortam.net internet sitesinden ya da 0216 229 77 44 numarasını arayarak Gulf Sigorta’dan cep telefonu kaskonuzu yaptırabilirsiniz.

Gulf Sigorta İle Hangi Teminatları Kapsar?

Cep telefonunuzun yüksekten düşme, kırılma, sıvı teması sonucu hasar alma durumları kapsam dahilindedir. Gulf Sigorta aynı zamanda elektrik-voltaj hasarları gibi yüksek voltaj ve kısa devre nedenleri ile meydana gelen arızları da teminat altına almaktadır. Bu hasarlar yurtdışında gerçekleşmesi durumunda bile 30 güne kadar koruma sağlar.

Gulf Sigorta ile hırsızlık olaylarına karşı da cep telefonunuzu güvence altına alabilirsiniz. Kapalı bir ortamda kırma, zorlama, yaralanma veya tehditle cep telefonunuzun çalınması durumunda oluşacak zararlar sigorta kapsamındadır.

Iphone, Samsung ve Diğer Kasko Telefon Fiyatları Nedir?

Günümüzde yüksek fiyatlar ödeyerek alınan cep telefonları için telefona sigorta yaptırmak bütçenizi koruyacak bir çözüm olacaktır.

Özellikle yüksek fiyatları ile dikkat çeken telefon modelleri için telefon sigortası tercih ediliyor. Telefonun hasar görmesi, çalınması ya da tamamen kullanılamaması durumunda yüksek maliyetlerini karşılamak yerine ister sıfır ister ikinci el telefonunuza sigorta yaptırabilirsiniz. Genellikle sorulan sorular arasında sonradan kasko ile telefon güvence altına alınabiliyor mu oluyor. 2.el telefon kaskosu ile bunun mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

En çok telefon kaskosu yaptırılan markalara baktığımızda, Iphone ve Samsung öne çıkıyor. Iphone ve Samsung kasko fiyatları, telefonun modeline göre değişiyor. Fiyat öğrenebilmek için form doldurup teklif alabilirsiniz.

• Iphone telefon kaskosu
• Samsung telefon kaskosu
• Diğer telefon kaskoları için teklif alabilirsiniz.

Telefon Kaskosu Hangi Durumları Kapsamaz?

• Cep telefonunun çalışmasına engel olmayan boya işi, ürün cilası hasarları veya çizikler gibi işletim dışı yüzeysel hasarları,
• Aile bireylerinin veya sigortalının birlikte yaşadığı diğer kişilerin yaptığı (eş, çocuk, ana-baba veya ev arkadaşı ) kasti hareket, hırsızlık ve/veya dolandırıcılıktan kaynaklanan hasarları,
• Her türlü unutma/kaybetme halini, kaybolmaları. Halka açık yerlerde açıkta bırakılan, unutulan ürünleri,
• Yetkisiz kişilerce yapılan onarım yahut sigortalı tarafından onarım, tadilat ve her ne nedenle olursa olsun cihaza yapılan müdahaleler,
• Park, otobüs, dolmuş, kafe, AVM, konser alanı, ofis vb. kamusal alanlarda gerçekleşen hırsızlık olayları kapsam dışıdır. (Sigortalının ikametinden, işyerinden veya kilitli aracından zorlama yolu ile hırsızlıklarda cep sigortası geçerlidir.) Telefon kaskosu kapsam dışı halleri de sigorta şirketlerinin poliçe içeriklerine göre değişebilmektedir.

Telefona Sonradan Kasko Yapılır mı?

Cep telefonunuza sonradan kasko yaptırabilirsiniz. Satın alınan ikinci el telefona kasko yapılır mı, 2.el telefona kasko olur mu sorularınızın cevabını verecek olursak, garanti kapsamı dışındaki risklere karşı telefonunuzu güvence altına alabilirsiniz. Telefonunuzu satın aldığınız sırada telefon sigortası ürününü bilmiyorsanız ve satın aldıktan sonra hemen yaptırmadıysanız bile sonradan telefonunuzu sigortalatmanız mümkün.

Daha Fazla Gör expand_more
Daha Az Gör expand_less