Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi Fiyatları için Hemen Teklif Al

 • TSS doğum paketini kapsayan poliçelerin teminatlarını incele
 • Teklifleri karşılaştırarak ihtiyaçlarına en uygun doğum paketini seç
 • İnternete özel indirimlerle hemen online satın al
Bu bilgiler sana özel teklif hazırlayabilmemiz için gereklidir.

Hamileliğin, doğum ve doğum sonrası süreçlerin önceden planlanması çok önemlidir. Çünkü herhangi bir sağlık sigortan yoksa günümüz şartlarında özel bir hastanede doğum yapmanın maliyeti oldukça yüksek olacaktır. Seçilen doğum şekli, tahlil, tetkik gibi işlemler ile birlikte maliyet iyice artar. Bu noktada doğum sigortaları ekonomik çözümler sunması açısından ön plana çıkar. Tamamlayıcı sağlık sigortasında doğum teminatı, hamilelik ve doğum süreçleriyle ilgili hastane masraflarını karşılayarak anne adaylarının özel hastanelerden uygun fiyatlarla yararlanmasını sağlar.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi Nedir? 

Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum teminatı; hamilelik sürecinin başlangıcından doğum sonrasına kadar gebelik sürecindeki rutin kontoller dahil ilgili tahlil ve tetkikleri, normal ve sezaryen doğumu, doğum sonrası hastanede yatış masraflarını kapsayan ek teminatlardan biridir. Sigorta şirketlerine göre değişmekle bekleme süresine tabidir. Yani doğumu karşılayan tamamlayıcı sağlık sigortalarında belirli bir süre teminat kullanılamaz. Örneğin 3 aylık bir bekleme süresi varsa poliçeyi yaptırdıktan sonra ilk 3 ay hamilelik başlarsa doğum paketi kullanılamaz. Bekleme süresi geçtikten sonra doğum paketi devreye girer.

Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum paketi anne adayları tarafından oldukça talep görür. Bu kadar çok talep görmesinin en önemli nedenlerinden biri, özel hastanelerde doğum ücretlerinin bir hayli artmış olmasıdır. SGK destekli bir sigorta türü olan tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK anlaşmalı özel hastanelerde sağlık hizmetinden yararlanma fırsatı sunar. Üstelik doğum için tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığında ödemen gereken prim özel sağlık sigortasına göre çok daha düşük olacaktır. 

Doğum paketi hakkında tamamlayıcı sağlık sigortasından bağımsız daha detaylı bilgi almak için ilgili yazımıza göz atabilirsin.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi Neleri Kapsar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum teminatı kapsamında olan uygulamaları şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Hamilelik sürecindeki kontrol ve tahliller
 • Hamilelik ve doğum sırasında meydana gelebilecek zorunlu tıbbi müdahaleler
 • Normal ve sezaryen doğum masrafları
 • Doğumda yatış ile ilgili giderler
 • Refakatçinin yatış masrafları
 • SGK kapsamındaki yenidoğan bebek hizmetleri

Bebeklere özel sağlık sigortası hakkında detaylı bilgi almak için de yazımızı okuyabilirsin. 

Doğum Teminatlı Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Avantajları Nelerdir?

Doğumu karşılayan tamamlayıcı sağlık sigortasının avantajları saymakla bitmez! Gel, doğum teminatının ne gibi faydaları var birlikte inceleyelim.

 • Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum teminatı ile hamilelikte tamamlayıcı sağlık sigortası yalnızca doğum anında değil, hamilelik sürecinin tümünde yanında olarak bu süreci güvenli ve keyifli bir şekilde geçirmene yardımcı olur.
 • Sigorta şirketinin geniş anlaşmalı hastane ağı sayesinde normalde hastanenin isteyeceği ücretten çok daha düşük maliyetlerle yararlanabilirsin.
 • Hamilelik sürecini, tahlil, tetkik ve doğumu yüksek standartlarda bir sağlık kuruluşunda gerçekleştirebilirsin. Hamilelikte yapılan testler hakkında detaylı bilgi almak için içeriğimizi okuyabilirsin. 
 • Gebelik komplikasyonları meydana gelirse poliçe limitini aşmamak kaydıyla yatarak veya ayakta tedavi olabilirsin.
 • Hiçbir ücret ödemeden epidural anestezili doğum yapabilirsin.
 • Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum paketi, devlet destekli olduğu için %15-40 arasında gelir vergisi iadesi alabilirsin. 
 • Çocuğun ömür boyu yenileme garantisine hak kazanabilir. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi Kapsamı Dışında Kalan Uygulamalar Nelerdir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası hamilelik ve doğum teminatı kapsamında olmayan uygulamalar ise şu şekildedir.

 • Anestezi yöntemleri 
 • Kısırlık tanı ve tedavisi ile ilgili masraflar
 • Kök hücre ve embriyo klonlaması
 • Kan alımı ve saklanması ile ilgili masraflar
 • Doğum kontrol işlemleri, spiral takılması, vazektomi isteğe bağlı kürtaj işlemi
 • Cinsiyet değiştirme ameliyatları ve cinsel işlev bozuklukları

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi Ne Zaman Yaptırılır? 

Doğum teminatlı tamamlayıcı sağlık sigortasını hamilelik öncesinde ya da hamileyken tamamlayıcı sağlık sigortası doğum teminatı yaptırabilirsin. Ancak sigorta poliçenin bedeli ve kapsamı tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığın zaman göre değişkenlik gösterir. Hamile kaldıktan sonra tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırman ile hamile kalmadan önce poliçeye eklenen doğum teminatı arasında ciddi fiyat farkı olur.

Tamamlayıcı sağlık sigortası bekleme süresine sadık kalınırsa fiyat avantajı büyük ölçüde artar. Bu nedenle tamamlayıcı sağlık sigortasının hamilelikten önce başlatılması daha mantıklı bir karar olacaktır. 

Az sayıda da olsa bazı sigorta şirketleri bekleme süresiz doğum sigortaları da sunar. Hamileyken doğum sigortası yazımızdan detayları öğrenebilirsin.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? 

 • Tüm sigorta şirketleri, tamamlayıcı sağlık sigortasında doğum paketi için bekleme süresi uygular. Gebelik, bekleme süresi tamamlanmadan önce meydana gelirse gebelik ile ilgili giderler, doğum teminatı kapsamında karşılanmaz dolayısıyla bu hizmetlerden oluşacak masrafı senin ödemen gerekir. 
 • Doğum teminatı, yatarak tedavi masraflarının tümünü karşılar ve limitsizdir. Ancak ayakta tedavi kapsamındaki hizmetler, sigorta şirketinin belirlediği adet ile sınırlıdır. 
 • Doğum için tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanmak istiyorsan sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu hastanelere gitmen gerekir. Sigorta şirketinin anlaşmalı olmadığı hastanelerde hamilelik veya doğum ile ilgili giderler, teminat kapsamında karşılanmaz.
 • Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum teminatı hem normal hem de sezaryen doğumu teminat altına alır. Ancak burada dikkat etmen gereken en önemli konu; doğumda tercih edeceğin anestezinin türüdür. Normal doğumda epidural anestezi giderleri karşılanırken sezaryen doğumda karşılanmayabilir. Sigorta şirketi ile iletişime geçerek bu konuda en doğru bilgiyi alabilirsin.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğum Paketi Fiyatları Nasıldır? 

Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum paketi fiyatları, sigorta şirketlerine ve ürün kapsamlarına göre değişmektedir. Çünkü şirketlerin sunduğu teminat kapsamları, anlaşmalı oldukları hastane ağı gibi kriterler farklı olabilir. TSS doğum paketi fiyatları için en ekonomik yöntemlerden biridir diyebiliriz. Çünkü sigortalı hem TSS poliçesine sahip olurken yani anlaşmalı hastanelerden gebelik dışında da yararlanabilirken hem de doğum teminatı ile gebelikle ilgili masraflarını da karşılar. 

İhtiyaçlarına uygun doğum paketini seçmek, fiyat ve teminatlar hakkında bilgi almak için hemen tamamlayıcı sağlık sigortas teklifi alabilirsin.