Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Sorgulama

Tamamlayıcı sağlık sigortasında internete özel indirim!
DİREKT HAT  Bizi Arayın  0216 250 78 28
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Sorgulama

İndirimli Teklif Alın
Bizi Arayın

Sağlığınız Sigortam.net ile Emin Ellerde!

Kendinizin, eşiniz veya çocuklarınızın sağlığını en uygun fiyata özel sağlık sigortası güvencesi ile korumaya alın!
Özel Sağlık Sigortası
Özel sağlık sigortası tekliflerini karşılaştırın, en uygun fiyat ile poliçenizi alın.
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
SGK'lıysanız, tamamlayıcı sağlık sigortası ile özel hastanelerde fark ödemeye son!

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklifi Sunabileceğimiz Sigorta Şirketleri

Türkiye'nin en iyi sigorta şirketlerinin tamamlayıcı sağlık sigortası ürünlerine kolayca ulaşın!
 • Allianz
 • Anadolu Sigorta
 • Axa Sigorta
 • Doğa Sigorta
 • Ray Sigorta
 • Sompo Sigorta
 • Türk Nippon
Bizi Arayın

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları


ŞehirYaşCinsiyetTamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları 2020
 Yatarak TedaviAyakta+Yatarak Tedavi
İstanbul25Erkek249 TL869 TL
İstanbul30Kadın216 TL1.262 TL
İstanbul33Erkek329 TL1.069 TL
İstanbul36Erkek373 TL1.254 TL
İstanbul42Kadın455 TL1.264 TL
İstanbul47Kadın600 TL1.567 TL
İstanbul51Erkek679 TL1.806 TL
İstanbul58Kadın785 TL2.286 TL
İstanbul60Kadın708 TL2.196 TL

Teklifler sigorta şirketlerinden yatarak ve 8-10 muayene hakkı olan yatarak+ayakta tedavili tamamlayıcı sağlık sigortaları için alınmıştır. Tutarlar örnek gerçek kişiler için yıllık olarak hesaplanmıştır, taksitli ve peşin olarak ödenebilir. Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları sigorta şirketlerinin risk tercihleri ve kişi özelliklerine, ödeme koşulları ve taksit koşulları ise sigorta şirketlerine göre değişebilir. SGK katkı payları güvence kapsamında karşılanmaz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir/Ne Demektir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, Sosyal Güvenlik Kurumunun karşılamadığı ya da ücret limitlerini aşan tedavi giderlerini karşılayan devlet destekli bir sağlık sigortasıdır. SGK ile anlaşmalı özel hastanelerden katılım payı dışında bir ücret ödemeden sağlık hizmeti almanızı sağlar.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ne Kadar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları, kişinin yaşı, cinsiyeti, bulunduğu il, poliçenin kapsadığı teminatlar gibi bir çok kritere göre değişmektedir. Bu sebeple kendiniz ya da aileniz için tamamlayıcı sağlık sigortası ücretlerini öğrenmek için bilgilerinizi girerek teklif almanız yeterlidir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Geçerlidir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası öncelikle Sosyal Güvenlik Kurumunun (SGK’nın) geçtiği hastanelerde geçerlidir. Tamamlayıcı sağlık sigortasının geçerli olduğu hastanelerden yararlanmanız için poliçenizi satın aldığınız sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu sağlık kurumlarına başvurmanız gerekmektedir. Tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi alırken, sigorta şirketlerinin anlaşmalı olduğu hastaneleri öğrenerek, önceden gittiğiniz ya da size yakın olan sağlık kurumlarını kapsayan poliçeyi tercih edebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Kullanılır?

Tamamlayıcı sağlık sigortasını belirli kurallara göre kullanabilirsiniz. Öncelikle gittiğiniz hastanenin, sigorta işlemlerini gerçekleştiren doktorun ve hastalığınız için gittiğiniz sağlık branşının SGK anlaşmalı olması gerekmektedir.

Tamamlayıcı sağlık sigortanızdan poliçenizde yazılı olan teminatlar kapsamında yararlanabilirsiniz. Sigortanızın kapsadığı yatarak ya da yatarak+ayakta tedavi teminatları ve ek teminatlar dahilinde anlaşmalı hastanelerde sağlık hizmetlerini kullanabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ne Zaman Başlar?

Tamlayıcı sağlık sigortasınızı satın aldıktan sonra aksi poliçede belirtilmedikçe öğle saati 12.00’de başlamaktadır. Tamamlayıcı sağlık sigortası başladıktan sonra ise teminatlardan yararlanma süresi değişebilmektedir. Genellikle merak edilen tamamlayıcı sağlık sigortası hemen başlar mı sorusuna cevap olarak, ayakta tedavi teminatlarından bekleme süresi olmadan hemen yararlanabileceğinizi söyleyebiliriz. Tamamlayıcı sağlık sigortasında bekleme süresi genellikle yatarak tedavi kapsamındaki teminarda vardır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

Tamamlayıcı sağlık sigortasınızı internetten teklif alarak ya da Sigortam.net’in 444 24 00 bilgi ve destek hattından arayarak satın alabilirsiniz. İnternetten teklif almak için formda sizden istenen bilgileri girmeniz yeterli. Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyat ve teminatlarını karşılaştırarak bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı online olarak kolaylıkla tercih edebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ne İşe Yarar?

Tamamlayıcı sağlık sigortanız yoksa özel hastaneye gittiğiniz zaman hastane ve SGK fark ücretini ödemek durumunda kalırsınız. Tamamlayıcı sağlık sigortası ise eğer SGK’lıysanız düşük fiyatlara sağlık sigortası yaptırarak özel hastanelerden ücretsiz yararlanmanızı sağlar. SGK’nın karşılamadığı veya ücret limtilerini aşan kısmını sigortanız öderken, sizin sadece SGK katılım ücreti olan 15 TL’yi ödeyerek muayene, tahlil gibi sağlık hizmetlerine başka bir ödeme yapmanıza gerek kalmaz. Bu açıdan tamamlayıcı sağlık sigortasının SGK’lı kişilerin fark ücreti ödemeden özel sağlık kurumlarından ücretsiz yararlanması işine yaradığını söylebiliriz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl İptal Edilir?

Tamamlayıcı sağlık sigortanızı iptal ettirmek istiyorsanız, sigorta şirketine dilekçe yazarak iptal başvurusu yapabilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası iptali için yapılan başvurunun sonuçlanması genel olarak 2-3 gün şeklinde gerçekleşse de sigorta şirketine göre değişebilmektedir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası iptal dilekçesinin sigorta şirketine ulaştığı tarih iptal sürecinde esas alınır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Vergi İndirimi Nasıl Hesaplanır?

Tamamlayıcı sağlık sigortası vergi indirimi hesaplama, Gelir İdaresi Başkanlığının belirlediği %15 vergi indirim oranı üzeriden yapılmaktadır. Brüt maaşınızın %15’ini hesaplayarak alabileceğiniz vergi indirimini bulabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Vergi İndirimi Nasıl Alınır?

Tamamlayıcı sağlık sigortası için ödediğiniz primlerini, aylık brüt gelirinizin %15’ini aşmaması durumunda vergi iadesi olarak geri almanız mümkün. Eğer maaşınızı bordro ile alıyorsanız, tamamlayıcı sağlık sigortası vergi avantajından yararlanabilmeniz için sigorta primini ödediğinizi gösteren makbuzu işyerinize vermeniz gerekmedir. İş yerinizdeki ilgili departmana kaydınızı yaptırdıktan sonra vergi indiriminden faydalanabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Günlük Muayene Limiti Var Mıdır?

Tamamlayıcı sağlık sigortasının muayene sınırı günlük olarak değil bir poliçe dönemi için söz konusudur. Yani tamamlayıcı sağlık sigortası aynı gün içerisinde farklı sağlık branşlarında kullanabilir. Yıllık olarak ise sigorta şirketine göre değişmekle birlikte muayene hakkı için 8-10 adet ile sınırlıdır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatları ve sigorta şirketine göre değişen ek teminatları kapsar. Aynı zamanda bir kaza yada ani hastalık durumlarında özel hastanelerin acil servislerinden de yararlanma imkanı verir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası yatararak tedavi teminatı ile hastanede yatmanızı gerektiren durumlarda, hastaneye yatış ve tedavi masraflarınızı karşılar. Ameliyat olmanız gerektiğinde ameliyatın kendisini, öncesinde ve sonrasında yapılan tetkiklerin masraflarını kapsar.

Ayakta tedavi teminatı ile de hastanede yatmanızı gerektirmeyen durumlarda muayene, röntgen, laboratuvar tetkikleri gibi sağlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Her bir muayeneye gittiğinizde ilgili muayene ile ilgili yaptırdığınız tahlil ve tetkiklerde o muayene hakkı içerisinde sayılır.

Ek prim ödeyerek tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamına doğum teminatını da ekletebilirsiniz. Bu sayede bekleme süresini geçirdikten sonra hamilelik ve doğum ile ilgili masrafları da tamamlayıcı sağlık sigortanız karşılar.

Ek prim ödeyerek dahil edebileceğiniz ve sigorta şirketlerinin ücretsiz olarak sunduğu ek teminatlar da vardır. Teminatları ve fiyatları incelemek ve karşılaştırarak tercih etmek için tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi alabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamında Anlaşmasız Kuruma Gidebilir Miyim?

Tamamlayıcı sağlık sigortasınızı kullanmak için SGK’nın ve sigorta şirketinizin anlaşmalı olduğu bir özel hastaneye gitmeniz gerekmektedir. Anlaşmasız bir sağlık kurumuna gittiğinizde ayakta tedavi giderlerinizi tamamlayıcı sağlık sigortanız karşılamaz. Yatarak tedavi olmanız durumunda ise Sağlık Uygulamaları Tebliğine göre anlaşmasız sağlık kurumu teminat ve limitleri doğrultusunda karşılanmaktadır.

Doğum sigortası(Hamilelik sigortası) Nedir?

Doğum sigortası, sağlık sigortanıza dahil ettirebileceğiniz ek teminatlar arasında yer almaktadır. Özellikle hamile kalmayı planlayan kadınlar, hem kendi hem de bebeklerinin sağlığı için sağlık poliçelerine ekletebilir, ya da dahil olan bir poliçe satın alabilirler.

Doğum sigortası, sigorta şirketlerine göre farklılık göstersede genel olarak anne adaylarının hamilelik sürecindeki kontrollerini, normal/sezeryan doğum ve hastane masraflarını kapsar. Aynı zamanda doğum sırasında anne ve bebekte oluşabilecek sağlık sorunlarını da teminat altına alır. Hamilelik sigortası almayı ya da başka bir deyişle doğum teminatını sağlık sigortalarına ekletmeyi düşünüyorsanız, sigorta şartlarını detaylı inceleyerek karar vermenizde fayda vardır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğumu Kapsar Mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum teminatı ile doğum masraflarını karşılar. Doğum teminatının şartları ise sigorta şirketlerinin ürünlerine göre değişmektedir. Bazı sigorta şirketlerinde ayakta ve yatarak tedavi teminatlarını birlikte alırsanız, doğum sigortasını da ücretsiz olarak ekletebilirsiniz. Bazı sigorta şirketlerinde ise ek prim ödeyerek doğum teminatını ekletebilirsiniz. Doğum teminatlı tamamlayıcı sağlık sigortası almak istiyorsanız teklif alırken teminatları ve ek teminatları inceleyerek isteklerinize en uygun poliçeyi bulabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası İlaçları, Diş Tedavisini ve Gözlüğü Karşılar Mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortası genel olarak ilaçları, diş tedavisini ve gözlüğü karşılamaz. Bazı sigortası şirketleri özel anlaşmalar yaparak diş teminatını poliçelerine dahil ettirebilir. Tamamlayıcı sağlık sigortası tekliflerini incleyerek teminatların neler olduğunu öğrenebilirsiniz.

Resmi Tatillerde ve Hafta Sonunda Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından Yararlanabilir Miyim?

Tamamlayıcı sağlık sigortanızı resmi tatillerde ve haftasonlarında kullanabilirsiniz. Aynı zaman da günün saatleri olarakda bir sınırlama yoktur. 24 saat boyunca sigortanızla sağlık hizmeti alabilirsiniz.

Daha Fazla Gör Daha Az Gör

Sigorta Bilgi Merkezi

Sigortacılık hakkında merak ettiğiniz bütün soruların cevapları "Sigorta Bilgi Merkezi"mizde!
 • Sigorta Rehberi
 • Uzman Görüşü
 • Sık Sorulan Sorular
 • Sektörel Haberler
Sigorta Rehberi
Sigorta Rehberi

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK'lı kişilerin anlaşmalı özel hastanelerden yararlanmasını sağlayan bir sağlık sigortasıdır. Tamamlayıcı özel sağlık sigortası detaylarını yazımızdan öğrenebilirsiniz.
Devamını Oku

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları

Tamamlayıcı sağlık sigortası teminat kapsamı ürüne ve sigorta şirketine göre değişebilmektedir. Tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsadığı teminatları yazımızdan öğrenebilirsiniz.
Devamını Oku

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatlarının Belirlenmesi

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları, teminatlara ve kişinin bilgilerine göre değişebilmektedir. Tamamlayıcı sağlık sigortası ücretlerinin belirlenmesi hakkında detayları yazımızdan öğrenebilirsiniz.
Devamını Oku

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Sorgulama ile En Uygun Poliçeyi Bulma

Sağlık sigortası sorgulama, internet üzerinden yapılabilmektedir. Bu sayede yorulmadan ve çok zaman kaybetmeden, ihtiyacınız olan sağlık sigortasına kavuşabilirsiniz.
Devamını Oku

SGK'lılara Özel Sağlık Sigortası: En Uygun Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile artık uygun fiyatlara özel sağlık hizmeti almak mümkün. İşte tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili tüm merak ettikleriniz.

Devamını Oku

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamındaki Güvenceler

Tamamlayıcı sağlık sigortasının sağladığı güvenceler ile özel hastanelerden yararlanabilirsiniz. Ayakta ve yatarak tedavi teminatları hakkında bilgileri yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Devamını Oku
Daha Fazla Gör Daha Az Gör
Uzman Görüşü
Uzman Görüşü

Sağlık Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tamamlayıcı sağlık sigortasında dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi sahibi olarak ihtiyaçlarınıza en uygun sağlık sigortasını rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Devamını Oku

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Avantajları

SGK'lı bireyler, tamamlayıcı sağlık sigortası ile sağlık harcamalarını azaltabilmektedir. Tamamlayıcı sağlık sigortasının faydaları hakkında yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

Devamını Oku

Doğum Sigortası Teminatı

Doğum sigortası(Hamilelik sigortası) nedir ve ne zaman yaptırılmalıdır sorularının cevaplarını yazımızdan öğrenerek doğum teminatlı sağlık sigortası hakkında bilgi alabilirsiniz.
Devamını Oku

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Vergi İndirimi

Sağlık sigortası vergi indiriminden yararlanabilenler için sağlık sigortası daha avantajlı hale geldi. Tamamlayıcı sağlık sigortası vergi avantajı hakkında bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.
Devamını Oku

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Şartları ve İstisnaları

Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesinin kapsam dışı kalan istisnai durumlarını ve geçerli olabilmesi için şartlarını öğrenerek, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun tamamlayıcı sağlık sigortasını anında satın alın.

Devamını Oku

Doğum Sigortası Yaptırmak Mantıklı mı?

Anne adaylarının ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan doğum sigortası; anne adaylarına hamilelik boyunca kaliteli ve düzenli bir sağlık hizmeti sunuyor. Hamilelik teminatı ile ilgili avantajları yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Devamını Oku
Daha Fazla Gör Daha Az Gör
Sık Sorulan Sorular
Sık Sorulan Sorular

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı ile ilgili tüm bilgileri öğrenin, sigortanızı yaptırırken planlarınızın dışında herhangi bir sürprizle karşılaşmayın. Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamını yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Devamını Oku

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Geçerlidir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşmalı hastanelerde geçerlidir. Hem SGK anlaşması olan hem de sigortanızı satın aldığınız sigorta şirketinin özel anlaşmasının olduğu hastanelerden yararlanabilirsiniz.
Devamını Oku

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

Tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi alarak başvuru yapılabilir. Tamamlayıcı sağlık sigortası başvurusunun nasıl yapılacağını yazımızdan öğrenebilir, kolaylıkla satın alabilirsiniz.
Devamını Oku

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından Kimler Yararlanabilir?

Tamamlayıcı sağlık sigortasında yaş sınırı nedir, kimler hangi şartlarda yararlanabilir gibi soruların cevaplarını yazımızdan öğrenebilir, tamamlayıcı sağlık ile detayları buradan okuyabilirsiniz.

Devamını Oku

Neden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırmalıyım?

Tamamlayıcı sağlık sigortası SGK'lıysanız özel hastanelerden ücretsiz sağlık hizmeti alabilmenizi sağlar. Tamamlayıcı sağlık sigortasının faydalarını yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Devamını Oku

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Aileyi Kapsar mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortası çocuk ve aileler için de yaptırabilir. Aileniz ve sevdikleriniz için tamamlayıcı sağlık sigortası hakkında bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Devamını Oku
Daha Fazla Gör Daha Az Gör
Sektörel Haberler
Sektörel Haberler

Uygun Fiyata Özel Sağlık Hizmeti Fırsatlarından Siz de Yararlanın

Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi yaptıranların sayısı bir önceki yıla göre neredeyse %100 oranında artış gösterdi.

Devamını Oku

Yaratıcı Yılbaşı Hediyeleri

Gerek aile arasında gerek arkadaşlarınız için yıllardır aynı türde hediyeler almaktan sıkıldıysanız, yazımıza mutlaka göz atmanızı öneriyoruz. Bu sayede bu yılbaşı için yeni ve yaratıcı fikirler bulabilirsiniz.
Devamını Oku

Anadolu “Senin Yanında” ile Kanser Hastalarını Yalnız Bırakmıyor

Anadolu Sigorta, "Senin Yanında" asistans hizmeti ile kanser hastalarının günlük yaşamlarında en çok ihtiyaç duydukları gereksinimlerinin karşılanmasını sağlıyor.

Devamını Oku

Riskli Hastalıklar Sigortasına Olan Talep Artıyor

Sigorta şirketlerinin yöneticilerine göre riskli hastalıklar sigortasına olan ilgi her geçen yıl artıyor. İşte riskli hastalıklar sigortası ile ilgili merak ettikleriniz.

Devamını Oku

Allianz Sigorta’nın Kalben’li Yeni Reklamı Ekranlarda

Allianz Sigorta'nın yeni reklamı Kalben'in seslendirdiği "Haydi Söyle" eseri ile büyük beğeni topladı. Allianz, özel sağlık sigortası yeni reklam filmini izleyebilirsiniz.

Devamını Oku

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ilk 6 Ayda %360 Büyüdü

Tamamlayıcı sağlık sigortasına olan ilgi her geçen gün artarak devam ediyor. 2016 ilk yarısında tamamlayıcı sağlık sigortası %360 oranında büyüdü.

Devamını Oku
Daha Fazla Gör Daha Az Gör

Sigorta, otomobiller, sağlık sektörlerinden tüyolar, duyuru ve kampanyalarımızdan haberdar olmak ister misiniz?
Lütfen bekleyiniz.
{{messages.email}}
{{messages.email}}{{messages.emailInvalid}}E-posta ile daha önceden kayıt yapılmıştır.
{{oldEmail}} e-posta adresiniz hatalı yazıldığı için {{newEmail}} olarak düzeltilmiştir.
E-bülten kaydınız başarıyla gerçekleştirilmiştir.
Kullanıcı sözleşmesi ve gizlilik kuralları çerçevesinde e-posta adresiniz üzerinden sizinle iletişime geçilecektir.