Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Sorgulama

Tamamlayıcı sağlık sigortasında internete özel indirim!
DİREKT HAT  Bizi Arayın  0216 250 78 28
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Sorgulama

İndirimli Teklif Alın
Bizi Arayın

Sağlığınız Sigortam.net ile Emin Ellerde!

Kendinizin, eşiniz veya çocuklarınızın sağlığını en uygun fiyata özel sağlık sigortası güvencesi ile korumaya alın!
Özel Sağlık Sigortası
Özel sağlık sigortası tekliflerini karşılaştırın, en uygun fiyat ile poliçenizi alın.
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
SGK'lıysanız, tamamlayıcı sağlık sigortası ile özel hastanelerde fark ödemeye son!

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklifi Sunabileceğimiz Sigorta Şirketleri

Türkiye'nin en iyi sigorta şirketlerinin tamamlayıcı sağlık sigortası ürünlerine kolayca ulaşın!
  • Allianz
  • Anadolu Sigorta
  • Axa Sigorta
  • Doğa Sigorta
  • Ray Sigorta
  • Sompo Sigorta
  • Türk Nippon
Bizi Arayın

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları


ŞehirYaşCinsiyet Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatlari 2021
 Yatarak TedaviAyakta+Yatarak Tedavi
İstanbul25-34Kadın2.003 TL2.399 TL
35-44Erkek855 TL2.081 TL
45-54Erkek900 TL1.598 TL
55-65Kadın1.271 TL2.555 TL
Ankara25-34Erkek475 TL1.876 TL
35-44Kadın-2.463 TL
45-54Kadın-1.647 TL
55-65Erkek-1.795 TL
İzmir25-34Erkek342 TL2.074 TL
35-44Erkek-2.163 TL
45-54Kadın-2.073 TL
55-65Kadın-2.027 TL
Gaziantep25-34Erkek-2.709 TL
35-44Erkek307 TL1.798 TL
45-54Kadın-1.075 TL
55-65Kadın-1.238 TL

Tablodaki fiyatlar, Ocak 2021'de internetten alınan tamamlayıcı sağlık sigortası fiyat tekliflerinin medyan (gerçek fiyatların sıralamasında tam ortadaki tutarlar) değerleridir. Fiyatlar, sigorta şirketlerinin risk tercihleri ve kişi özelliklerine göre değişebilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir/Ne Demektir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, Sosyal Güvenlik Kurumunun karşılamadığı ya da ücret limitlerini aşan tedavi giderlerini karşılayan devlet destekli bir sağlık sigortasıdır. SGK ile anlaşmalı özel hastanelerden katılım payı dışında bir ücret ödemeden sağlık hizmeti almanızı sağlar.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ne Kadar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları, kişinin yaşı, cinsiyeti, bulunduğu il, poliçenin kapsadığı teminatlar gibi bir çok kritere göre değişmektedir. Bu sebeple kendiniz ya da aileniz için tamamlayıcı sağlık sigortası ücretlerini öğrenmek için bilgilerinizi girerek teklif almanız yeterlidir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Geçerlidir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası öncelikle Sosyal Güvenlik Kurumunun (SGK’nın) geçtiği hastanelerde geçerlidir. Tamamlayıcı sağlık sigortasının geçerli olduğu hastanelerden yararlanmanız için poliçenizi satın aldığınız sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu sağlık kurumlarına başvurmanız gerekmektedir. Tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi alırken, sigorta şirketlerinin anlaşmalı olduğu hastaneleri öğrenerek, önceden gittiğiniz ya da size yakın olan sağlık kurumlarını kapsayan poliçeyi tercih edebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Kullanılır?

Tamamlayıcı sağlık sigortasını belirli kurallara göre kullanabilirsiniz. Öncelikle gittiğiniz hastanenin, sigorta işlemlerini gerçekleştiren doktorun ve hastalığınız için gittiğiniz sağlık branşının SGK anlaşmalı olması gerekmektedir.

Tamamlayıcı sağlık sigortanızdan poliçenizde yazılı olan teminatlar kapsamında yararlanabilirsiniz. Sigortanızın kapsadığı yatarak ya da yatarak+ayakta tedavi teminatları ve ek teminatlar dahilinde anlaşmalı hastanelerde sağlık hizmetlerini kullanabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ne Zaman Başlar?

Tamlayıcı sağlık sigortasınızı satın aldıktan sonra aksi poliçede belirtilmedikçe öğle saati 12.00’de başlamaktadır. Tamamlayıcı sağlık sigortası başladıktan sonra ise teminatlardan yararlanma süresi değişebilmektedir. Genellikle merak edilen tamamlayıcı sağlık sigortası hemen başlar mı sorusuna cevap olarak, ayakta tedavi teminatlarından bekleme süresi olmadan hemen yararlanabileceğinizi söyleyebiliriz. Tamamlayıcı sağlık sigortasında bekleme süresi genellikle yatarak tedavi kapsamındaki teminarda vardır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

Tamamlayıcı sağlık sigortasınızı internetten teklif alarak ya da Sigortam.net’in 444 24 00 bilgi ve destek hattından arayarak satın alabilirsiniz. İnternetten teklif almak için formda sizden istenen bilgileri girmeniz yeterli. Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyat ve teminatlarını karşılaştırarak bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı online olarak kolaylıkla tercih edebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ne İşe Yarar?

Tamamlayıcı sağlık sigortanız yoksa özel hastaneye gittiğiniz zaman hastane ve SGK fark ücretini ödemek durumunda kalırsınız. Tamamlayıcı sağlık sigortası ise eğer SGK’lıysanız düşük fiyatlara sağlık sigortası yaptırarak özel hastanelerden ücretsiz yararlanmanızı sağlar. SGK’nın karşılamadığı veya ücret limtilerini aşan kısmını sigortanız öderken, sizin sadece SGK katılım ücreti olan 15 TL’yi ödeyerek muayene, tahlil gibi sağlık hizmetlerine başka bir ödeme yapmanıza gerek kalmaz. Bu açıdan tamamlayıcı sağlık sigortasının SGK’lı kişilerin fark ücreti ödemeden özel sağlık kurumlarından ücretsiz yararlanması işine yaradığını söylebiliriz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl İptal Edilir?

Tamamlayıcı sağlık sigortanızı iptal ettirmek istiyorsanız, sigorta şirketine dilekçe yazarak iptal başvurusu yapabilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası iptali için yapılan başvurunun sonuçlanması genel olarak 2-3 gün şeklinde gerçekleşse de sigorta şirketine göre değişebilmektedir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası iptal dilekçesinin sigorta şirketine ulaştığı tarih iptal sürecinde esas alınır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Vergi İndirimi Nasıl Hesaplanır?

Tamamlayıcı sağlık sigortası vergi indirimi hesaplama, Gelir İdaresi Başkanlığının belirlediği %15 vergi indirim oranı üzeriden yapılmaktadır. Brüt maaşınızın %15’ini hesaplayarak alabileceğiniz vergi indirimini bulabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Vergi İndirimi Nasıl Alınır?

Tamamlayıcı sağlık sigortası için ödediğiniz primlerini, aylık brüt gelirinizin %15’ini aşmaması durumunda vergi iadesi olarak geri almanız mümkün. Eğer maaşınızı bordro ile alıyorsanız, tamamlayıcı sağlık sigortası vergi avantajından yararlanabilmeniz için sigorta primini ödediğinizi gösteren makbuzu işyerinize vermeniz gerekmedir. İş yerinizdeki ilgili departmana kaydınızı yaptırdıktan sonra vergi indiriminden faydalanabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Günlük Muayene Limiti Var Mıdır?

Tamamlayıcı sağlık sigortasının muayene sınırı günlük olarak değil bir poliçe dönemi için söz konusudur. Yani tamamlayıcı sağlık sigortası aynı gün içerisinde farklı sağlık branşlarında kullanabilir. Yıllık olarak ise sigorta şirketine göre değişmekle birlikte muayene hakkı için 8-10 adet ile sınırlıdır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatları ve sigorta şirketine göre değişen ek teminatları kapsar. Aynı zamanda bir kaza yada ani hastalık durumlarında özel hastanelerin acil servislerinden de yararlanma imkanı verir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası yatararak tedavi teminatı ile hastanede yatmanızı gerektiren durumlarda, hastaneye yatış ve tedavi masraflarınızı karşılar. Ameliyat olmanız gerektiğinde ameliyatın kendisini, öncesinde ve sonrasında yapılan tetkiklerin masraflarını kapsar.

Ayakta tedavi teminatı ile de hastanede yatmanızı gerektirmeyen durumlarda muayene, röntgen, laboratuvar tetkikleri gibi sağlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Her bir muayeneye gittiğinizde ilgili muayene ile ilgili yaptırdığınız tahlil ve tetkiklerde o muayene hakkı içerisinde sayılır.

Ek prim ödeyerek tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamına doğum teminatını da ekletebilirsiniz. Bu sayede bekleme süresini geçirdikten sonra hamilelik ve doğum ile ilgili masrafları da tamamlayıcı sağlık sigortanız karşılar.

Ek prim ödeyerek dahil edebileceğiniz ve sigorta şirketlerinin ücretsiz olarak sunduğu ek teminatlar da vardır. Teminatları ve fiyatları incelemek ve karşılaştırarak tercih etmek için tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi alabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamında Anlaşmasız Kuruma Gidebilir Miyim?

Tamamlayıcı sağlık sigortasınızı kullanmak için SGK’nın ve sigorta şirketinizin anlaşmalı olduğu bir özel hastaneye gitmeniz gerekmektedir. Anlaşmasız bir sağlık kurumuna gittiğinizde ayakta tedavi giderlerinizi tamamlayıcı sağlık sigortanız karşılamaz. Yatarak tedavi olmanız durumunda ise Sağlık Uygulamaları Tebliğine göre anlaşmasız sağlık kurumu teminat ve limitleri doğrultusunda karşılanmaktadır.

Doğum sigortası(Hamilelik sigortası) Nedir?

Doğum sigortası, sağlık sigortanıza dahil ettirebileceğiniz ek teminatlar arasında yer almaktadır. Özellikle hamile kalmayı planlayan kadınlar, hem kendi hem de bebeklerinin sağlığı için sağlık poliçelerine ekletebilir, ya da dahil olan bir poliçe satın alabilirler.

Doğum sigortası, sigorta şirketlerine göre farklılık göstersede genel olarak anne adaylarının hamilelik sürecindeki kontrollerini, normal/sezeryan doğum ve hastane masraflarını kapsar. Aynı zamanda doğum sırasında anne ve bebekte oluşabilecek sağlık sorunlarını da teminat altına alır. Hamilelik sigortası almayı ya da başka bir deyişle doğum teminatını sağlık sigortalarına ekletmeyi düşünüyorsanız, sigorta şartlarını detaylı inceleyerek karar vermenizde fayda vardır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğumu Kapsar Mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum teminatı ile doğum masraflarını karşılar. Doğum teminatının şartları ise sigorta şirketlerinin ürünlerine göre değişmektedir. Bazı sigorta şirketlerinde ayakta ve yatarak tedavi teminatlarını birlikte alırsanız, doğum sigortasını da ücretsiz olarak ekletebilirsiniz. Bazı sigorta şirketlerinde ise ek prim ödeyerek doğum teminatını ekletebilirsiniz. Doğum teminatlı tamamlayıcı sağlık sigortası almak istiyorsanız teklif alırken teminatları ve ek teminatları inceleyerek isteklerinize en uygun poliçeyi bulabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası İlaçları, Diş Tedavisini ve Gözlüğü Karşılar Mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortası genel olarak ilaçları, diş tedavisini ve gözlüğü karşılamaz. Bazı sigortası şirketleri özel anlaşmalar yaparak diş teminatını poliçelerine dahil ettirebilir. Tamamlayıcı sağlık sigortası tekliflerini incleyerek teminatların neler olduğunu öğrenebilirsiniz.

Resmi Tatillerde ve Hafta Sonunda Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından Yararlanabilir Miyim?

Tamamlayıcı sağlık sigortanızı resmi tatillerde ve haftasonlarında kullanabilirsiniz. Aynı zaman da günün saatleri olarakda bir sınırlama yoktur. 24 saat boyunca sigortanızla sağlık hizmeti alabilirsiniz.

Daha Fazla Gör Daha Az Gör

Sigorta Bilgi Merkezi

Sigortacılık hakkında merak ettiğiniz bütün soruların cevapları "Sigorta Bilgi Merkezi"mizde!
  • Sigorta Rehberi
  • Uzman Görüşü
Sigorta Rehberi

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Avantajları Nelerdir?

Sigortam.net Sağlık Sigortaları Direktörü Ayşe Savun, tamamlayıcı sağlık sigortasının avantajlarını ve güncel bilgileri okuyucularımız için aktardı.Devamını Oku

SGK Özel Hastane Masraflarını Karşılar mı?

SGK anlaşmalı özel hastanelerde tedavi ve muayene masraflarını karşılamaktadır. SGK?lı vatandaşların uygun fiyata özel sağlık hizmeti alması ve özel hastanelerin muayene ve tedavi olanaklarından yararlanmaları mümkün. Devamını Oku

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Geçerlidir?

Fark ücreti ödemeden yararlanabileceğiniz sağlık hizmetine tamamlayıcı sağlık sigortası ile ulaşmak çok kolay! Peki tamamlayıcı sağlık hangi hastanelerde geçerli? Tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşmalı özel hastaneler hangileridir hakkında bilgi sahibi olmak için yazımızı okuyabilirsiniz. Devamını Oku
Daha Fazla Gör Daha Az Gör
Uzman Görüşü
Daha Fazla Gör Daha Az Gör