Evcil Hayvan Sigortası ile Patili Dostalarınızın Sağlığı Güvencede!

Can dostlarınıza da sağlık sigortası yaptırarak tedavi masraflarını güvence altına alabileceğinizi biliyor musunuz? Kediniz veya köpeğiniz acil bir hastalık ya da kaza geçirdiğinde ortaya çıkan sağlık harcamalarını “Evcil Hayvan Sigortası” ile karşılayabilirsiniz.

Acil tedavi giderlerini karşılama teminatına ek olarak ücretsiz muayene, bakım ve temizlik teminatlarıyla da Evcil Hayvan Sigortası’nın birçok avantajlı özelliği mevcut. Gelin evcil dostlarımız için sağlık sigortasının detaylarına birlikte bakalım.

Evcil Hayvan Sigortası Nedir, Ne İşe Yarar?

Evcil hayvan sigortası, kedi veya köpeğinizin acil hastalık ve kaza durumlarında anlaşmalı veteriner kliniklerinde sağlık harcamalarını karşılayan bir sigortadır. Acil ve yatarak tedavi gerektiren durumlarda bekleme süresi olmaksızın evcil dostlarınızın tahlil/tetkik, ilaç ve ameliyat harcamalarını karşılar. Bu sayede beklenmeyen acil durumlarda, veteriner maliyetini düşünmenize gerek kalmadan hekime başvurabilirsiniz.

evcil hayvan sigortası

Evcil Hayvan Sigortası Neleri Kapsar, Teminatları Nelerdir?

Evcil Hayvan Sigortası’nın teminatları sigorta şirketlerine göre değişmektedir. Bu nedenle evcil dostunuzun poliçesini satın alırken teminatları incelemenizde fayda var.

Evcil Hayvan Sigortası’nda genel olarak verilen ana teminatlar acil durumları kapsıyor. Yani acil müdahale edilmesi gereken kaza ve hastalık durumlarında masrafların tamamı ödeniyor. Rutin muayene ve işlemler ise sigorta tarafından ödenmiyor. Bu genel teminat mantığının dışında her sigorta şirketinin sunduğu ek teminatlar, hediyeler ve asistans hizmetleri de mevcut. Dolayısıyla acil müdahaleler dışında da hizmet alabileceğiniz avantajlı teminat kapsamları sunuluyor.

Evcill Hayvan Sigortası Teminatları

•    Kedi veya köpeğinizin trafik kazası geçirmesi, yabancı bir cisim yutması, zehirlenmesi, kavga sonucu yaralanması, yüksekten düşmesi vb. gibi acil tedavi gerektiren durumlarda sağlık harcamaları karşılanır.
•    Evcil hayvanınızın üçüncü kişilere vereceği maddi ve bedeni zararlar belirli limitler dahilinde karşılanır.
•    Evcil hayvanınızın kaybolması durumunda, aramalar sırasında kayıp ilanı verilmesi ve bulunması için ödül masrafları belirli limitler dahilinde karşılanır.

Avantajlı Ek Teminatlar

Evcil Hayvan Sigortası’nda avantajlı ek teminatlar genelde yılda bir kez kullanılabilen ya da belirli limit ve yüzdelerle ödeme yapan hizmetler olarak karşımıza çıkıyor.

•    Veteriner hekim muayenesi
•    Göz, tırnak, kulak temizliği ve bakımı
•    Mikroçip takılma işlemi için indirimli ödeme olanakları
•    Köpek eğitim hizmetinde indirimli ödeme olanakları
•    Kedi veya köpeğinizi yanınızda götüremediğiniz durumlar için pansiyon ve konaklama hizmetlerinde indirimli ödeme seçenekleri
•    Pet ürünlerinde indirim olanakları

Hangi Evcil Hayvanlar için Sigorta Yaptırabilirsiniz?

Kedi ve köpek dostlarınız için Evcil Hayvan Sigortası yaptırabilirsiniz. Genel olarak 6 aydan küçük 10 yaşından büyük evcil hayvanlarınız kapsam dışında kalmaktadır.

Aynı zamanda *5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nda satışı, bakımı, üretilmesi yasak olan hayvan cinsleri de Evcil Hayvan Sigortası kapsamı dışındadır.

Evcil Hayvan Sigortası Her Veteriner Kliniğinde Geçerli midir?

Her  veteriner kliniğinde geçerli değildir. Evcil Hayvan Sigortası sigorta şirketlerinin anlaşmalı olduğu veteriner klinklerinde geçerlidir.  Bu nedenle sigorta şirketlerinin ürün sayfalarında anlaşmalı veteriner klinikleri listelerini inceleyerek detayları öğrenebilirsiniz. 

Evcil Hayvan Sigortası Fiyatları Ne Kadar?

Evcil hayvan sigortası fiyatları satın aldığınız ürüne ve sigorta şirketine göre değişmektedir. Poliçelerin teminat limitleri, ek hizmetlerin kapsamı ürünlerin fiyatlarını etkilemektedir. Evcil hayvan sağlık sigortası fiyat tekliflerini sigorta şirketlerinin internet sitelerinden ve müşteri hizmetlerini arayarak öğrebilirsiniz.

Evcil Hayvan Sigortası Yapan Şirketler Hangileridir?

Evcil hayvan sigortası yapan birçok sigorta şirketi vardır. Bunlardan bazıları şunlandır;

•    Allianz evcil hayvan sigortası
•    Anadolu sigorta evcil hayvan sigortası
•    Aksigorta evcil hayvan sigortası

Müşteri Yorumları