Evcil Hayvan Sigortası Fiyatları

İçin Teklif Al

 • Kedi ve köpek dostlarına sağlık sigortası yaptır
 • Pet sigortası ile acil durumlara hazırlıklı ol
 • İnternete özel avantajlı fiyatlarla satın al 
Bu bilgiler sana özel teklif hazırlayabilmemiz için gereklidir.

Evcil Hayvan Sigortası Nedir?

Evcil hayvan sigortası, kedi veya köpeklerin acil hastalık ve kaza durumlarında anlaşmalı / anlaşmasız veteriner kliniklerinde sağlık harcamalarını karşılayan bir sigortadır.  Evcil hayvan sigorta ürünleri; pati sigortası, patim güvende sigortası, pet sigortası gibi isimlerle de ifade edilir. Asistans hizmetlerden yalnızca anlaşmalı veterinerlerde yararlanılabilir.

Anadolu Sigorta'nın anlaşmalı Veteriner listesine buradan ulaşabilirsin. 

Evcil Hayvan Sigortası Ne İşe Yarar?

Evcil hayvan sigorta ürünleri, patili dostlarının acil sağlık sorunlarında masraflarını sigortadan karşılamanı sağlar. Acil ve yatarak tedavi gerektiren durumlarda bekleme süresi olmaksızın tahlil/tetkik, ilaç ve ameliyat harcamalarını poliçedeki limitler dahilinde karşılamana destek olur. Bu sayede beklenmeyen acil durumlarda, veteriner maliyetini düşünmene gerek kalmadan anlaşmalı veteriner hekimlerine başvurabilirsin.

Pati Sigortası Hangi Evcil Hayvanları Kapsam Altına Alır?

Evcil hayvan sigortası genel olarak kedi ve köpek patili dostlarını kapsar. Bu açıdan da pati sigortası; kedi sigortası, köpek sigortası şeklinde de adlandırılır. Sigorta şirketlerine göre yaş sınırı değişmekle birlikte 6 aylıktan büyük, 10 yaşından küçük kedi ve köpeklerin için Pati sigortasını yaptırabilirsin. Aynı zamanda 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nda satışı, bakımı, üretilmesi yasak olan hayvan cinsleri de Evcil Hayvan Sigortası kapsamı dışındadır.

Evcil Hayvan Sigortası Neleri Kapsar?

Evcil hayvan sigortası teminatları ana ve ek teminatlar olarak sigorta şirketlerine göre değişebilmektedir. Aynı zamanda ödenme yüzdesi ve limitler de farkılaşabilir. Aşağıda örnek olarak teminatları sıraladık. Teklif alarak teminat detaylarını görebilirsin.

  Teminatlar Ödeme Oranı Teminat Limiti (TL)
Ana Teminat Acil tedavi %100 10.000 TL
Ana Teminat 3.şahıs mali sorumluluk %100 10.000 TL
Ana Teminat Kayıp ilanı ve ödül %100 500 TL
Ek Teminat Veteriner muayenesi %70 7.500 TL
Ek Teminat Tedavi %70 7.500 TL
Ek Teminat Ameliyat (Doğum ve kısırlaştırma ameliyatları hariç) %70 7.500 TL
Ek Teminat Hastalıklar %70 7.500 TL
Ek Teminat Kanser %70 7.500 TL
Ek Teminat Röntgen, ultrason, MRI, BT taramaları, kan ve idrar tahlilleri %70 7.500 TL

 

Evcil hayvan sigortası ana kapsamı genel olarak; acil tedavi, 3. şahıs mali sorumluluk ve kayıp ilanı teminatlarından oluşur. Ana teminatlar kapsamında tedavi masrafları, limitler dahilinde %100 şekilde karşılar. Örneğin acil tedavi limiti 10.000 TL ise bu limite kadar tüm masraflar sigortadan ödenebilir.

Evcil hayvan sigortası ana teminatlarını açıklayacak olursak;

 • Acil Tedavi: Evcil hayvanların acil sağlık sorunlarında tedavi masraflarını karşılar. Acil durum kapsamı genel anlamda şöyledir; trafik kazası, zehirlenme, yabancı bir cisim yutma, boğulma, kavga, kesik ve bir cismin batması, göz yaralanması, ısı çarpması, yanma/yanık, böcek sokması durumlarıdır.
 • 3. Şahıs Mali Sorumluluk: Kedi veya köpeğinizin üçüncü kişilere verebileceği bedeni ve maddi zararları kapsam altına alır.
 • Kayıp İlanı ve Ödül: Evcil hayvanın kaybolması durumunda kayıp ilanı ve ödül için belirli limitlerle masrafları karşılar.
 • Ek teminatlar ise ek prim ile poliçeye eklenebilen hizmetlerdir. Hastalık, ayakta muayene, teşhis ve tedavi giderlerini limitler dahilinde karşılanmasıdır.

Evcil Hayvan Sigortası Avantajlı Ek Teminatları Nelerdir?

Ek prim ödenerek avantajlı ek teminatlarla da poliçe kapsamı genişletilebilir. Ek teminatlar ile evcil hayvanının hastalığı halinde; ayaka veteriner muayenesi, hastalığı için teşhis ve tedavi masrafları limitler dahilinde kapsam altında olur. 

Ana teminatlar genel anlamda acil durumlardaki sağlık giderlerini kapsarken ek teminatlarla muayene ve tedaviler için de masraflar ödenir. Ana teminatlardan farkı limitler dahilinde %100 ödeme değil farklı yüzdelerde ödemeler yapılmasıdır. Yani ek teminat kapsamındaki bir tedavide limitler içerisinde sigortadan karşılanacak masraflar %70 oranında olabilir. Örneğin evcil dostunun muayenesi ve tahlilleri 2.500 TL tuttu, %70’ini yani 1.750 TL'sini evcil hayvan sigortasından ödeyebilmen anlamına gelir.

Evcil hayvan sigortası ek teminatları sigorta şirketlerine göre değişebilmekle birlikte genel olarak şöyledir;

 • Veteriner muayenesi
 • Hastalıklar ve tedaviler
 • Ameliyat (doğum ve kısırlaştırma operasyonları hariç)
 • Hastalıklar
 • Kanser
 • Röntgen, Ultrason, MRI, BT Taramaları, Kan ve İdrar Tahlilleri

Evcil Hayvan Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Evcil Hayvan Sigortası Fiyatları Ne Kadar?

Evcil hayvan sigortası fiyatları satın aldığın ürüne ve sigorta şirketine göre değişmektedir. Poliçelerin teminat limitleri, ek hizmetlerin kapsamı ürünlerin fiyatlarını etkilemektedir. 

Evcil Hayvan Sigortası Yapan Şirketler Hangileridir?

Evcil hayvan sigortası yapan birçok sigorta şirketi vardır. Pet sigortası yapan şirketlerden bazıları şunlandır;

 • Anadolu evcil hayvan sigortası: Patim güvende sigortası
 • Allianz evcil hayvan sigortası: Sevimli dostum sigortası
 • Aksigorta evcil hayvan sigortası: Pati sigortası
 • Türkiye evcil hayvan sigortası: Sempati evcil hayvan sigortası

Evcil Hayvan Sigortasında Ücretsiz Ek Hizmetler Nelerdir?

Evcil hayvan sigortasında genelde yılda bir kez ücretsiz olarak sunulan ek hizmetler vardır. Anlaşmalı veteriner kliniklerde ücretsiz olan ek avantajlardan yararlanılabilir. Ek avantajlar sigorta şirketlerine göre kapsam açısından değişmektedir. Bu hizmetlerden yararlanmak için sigorta şirketiyle görüşerek en güncel bilgiyi alman gerekmektedir. 

Kedi veya köpeğin için muayene, bakım veya indirim olanakları sunan ek hizmetlerden bazıları şöyledir:

 • Yılda bir kez ücretsiz olarak veteriner muayenesi
 • Yılda bir kez ücretsiz olarak göz ve kulak temizliği
 • Yılda bir kez ücretsiz olarak tırnak kesimi
 • Mikroçip takılması hizmetinden indirim olanağı
 • Köpekler için eğitim hizmetlerinde indirim avantajı

Evcil Hayvan Sigortası Anlaşmalı Veteriner Listesi Nasıl Öğrenilir?

Evcil hayvan sigortası anlaşmalı veterinerler her sigorta şirketine göre değişebilir. Bu nedenle şirketlerin web sitelerinden ya da telefonla arayarak güncel anlaşmalı veteriner hekimler hakkında bilgi alabilirsin. Poliçedeki teminat kapsamına göre anlaşmalı kurumlardan yararlanabilirsin.

Evcil Hayvan Sigortası Anlaşmalı Veterinerler Dışında Geçerli midir?

Evcil hayvan sigortasında anlaşmalı/anlaşmasız veterinerlik uygulaması değişkendir. Kimi sigorta şirketlerinde tüm poliçe teminatları için anlaşmalı veteriner hekimlerine gitme şartı vardır. Bazı sigorta şirketlerinde ise acil tedavi kapsamındaki tedavileri için anlaşmasız veterinerlerden de hizmet alınabilir. Fakat ücretsiz ek hizmetler ve ek teminatlar için anlaşmalı veterinere götürme şartı uygulanır. Bu şartlar sigorta şirketine göre değişebildiği için direkt şirketi arayarak bilgi alabilirsin.

Evcil Hayvan Sigortası Satın Alındıktan Sonra Bekleme Süresi Uygulanır mı?

Pet ürünlerinde bekleme süresi sigorta şirketlerinin özel şartlarına göre değişkendir. Bazı sigorta şirketleri acil tedavi teminatında 24 saat gibi kısa bir bekleme süresi uygularken, bazıları 15 gün gibi bir süre bekleme süresine tabi tutar.

Acil durumlar dışındaki teminatlarda ise daha uzun bir bekleme süresi uygulanabilir. Acil olmayan bu teminatlar için 60 gün ila 90 gün arasında bir bekleme şartı vardır. Bu süreç geçince sigortadan yararlanmaya başlayabilirsin.

Üçüncü Şahıs Mali Sorumluluk Teminatında Evcil Hayvanın Ev ve Eşyalara Verdiği Zararlar Kapsam Altında mıdır? 

Genel anlamda kapsam dahilindedir ama sigorta şirketleri bu konuda inceleme yaparak karar verebilir. Evcil hayvanın kendi evine ve birlikte yaşadığı kişilere verdiği zararlar ise kapsam dışında tutulabilir. 

Evcil Hayvan Sigortası Yaptırmak için Çip Taktırmak Zorunlu mudur?

Pati sigortası için evcil hayvana çip takırma işlemini bazı sigorta şirketleri zorunlu tutar. Şirketin anlaşmalı olduğu veterinerlerde hizmet alınması için sigorta yaptırmadan önce ya da poliçe satın alınır alınmaz takılması şart koşulur. Bazı sigorta şirketlerinde ise evcil hayvan sigortası yaptırmak için çip zorunluluğu yoktur. Her iki uygulamada da önceden çipi olan evcil hayvanların çip numarası ve bilgileri sigorta şirketine bildirilmelidir. 

Kedi veya Köpeğin Doğuştan Var Olan Hastalıkları Sigorta Kapsamında mıdır? 

Evcil hayvanların doğuştan gelen rahatsızlıkları veya kalıtsal hastalıkları poliçe kapsamında değildir. 

Evcil Hayvan Aşıları ve İç/Dış Parazitler Poliçe Kapsamında Karşılanıyor mu?

Kedi ve köpeklerin rutin oldukları sağlık aşıları evcil hayvan sigortası kapsamında değildir. Aynı zamanda iç ve dış parazit ilaç/aşıları da poliçe dışı tutulur.