Ferdi Kaza Sigortası Fiyatları

İçin Teklif Al

 • Ferdi kaza sigortası teklifi almak için hemen bilgilerini gir
 • Ferdi kaza poliçe fiyatlarını ve teminatlarını karşılaştır
 • İhtiyaçlarına en uygun ferdi kazayı kolayca online satın al
Bu bilgiler sana özel teklif hazırlayabilmemiz için gereklidir.

Hayatta her gün karşılaşılabilecek kaza risklerinde sürekli sakatlık ya da yaşam kaybı gibi istenmeyen durumlar meydana gelebilir. Ferdi kaza sigortaları bu ani ve beklenmedik kaza durumlarında maddi güvence sağlayarak sigortalının ve ailesinin yanında olur. Uygun primlerle satın alınabilecek ferdi kaza sigortası, poliçe limitleri dahilince sigortalıya ödeme yapar. 

Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Ferdi kaza sigortası, beklenmedik bir kaza sonrası vefat durumunda aile bireylerinin yaşayabileceği maddi sorunlara karşı güvence sağlamak, kalıcı sakatlık veya yaralanma durumlarında ise tedavi ve hastane yatış giderlerini karşılama amacı taşıyan isteğe bağlı bir sigorta türüdür. Ferdi kaza sigortasındaki kaza durumunun anlamı; ani ve dıştan gelen bir hareketle olması, sigortalının iradesi dışında gerçekleşmesidir. Bu kapsama giren beklenmeyen kazalar durumunda sigorta maddi zararları limitler dahilinde öder. Örneğin trafik kazası, deprem, sel, yer kayması sonucu olulabilecek sürekli sakatlık veya vefat durumları gibi.

Ferdi kazanın kaza sonucu zararları karşılamasının dışında sigortalılar için avanntajlı olabilecek birçok ek teminatı da vardır. Araç bakımı ya da sağlık hizmetleri konusunda ücretsiz hediyelerle ferdi kaza çok daha esnek imkanlar sunar.

Ferdi Kaza Poliçesi Nedir?

Ferdi kaza sigorta poliçesi, sigorta kapsamındaki ana ve ek teminatlar ile teminat limitleri hakkında detaylı bilgiler içeren sözleşmedir. Ferdi kaza sigortası kapsamında ek prim ödemesi ile ferdi kaza sigortası poliçene yeni maddeler ekletebilir, ek teminatlar kapsamında deprem, sel ve doğal afet durumlarında tüm zararların karşılanması sağlayan bir poliçeye sahip olabilirsin. 

Ferdi Kaza Sigortası Neleri Kapsar?

Ferdi kaza sigortası; sürekli sakatlık, vefat, tedavi masrafları, 3.şahıs sorumluluk teminatlarını kapsar. Bu teminatlar ve limitleri sigorta şirketlerine göre değişebilir. Artı olarak ferdi kaza poliçelerinde araç bakımı, çekici hizmeti, diş bakım/muayenesi gibi ek teminatlar da vardır. Çoğunlukla ücretsiz ya da indirim hakkı veren bu ek hediye kapsamındaki teminatlar da her sigorta şirketinin ferdi kaza poliçesinde olmayabilir, teminat kapsamı şirket ve ürünlere göre değişmektedir. Ferdi kaza teklifi alarak güncel teminat kapsamlarını öğrenerek ihtiyaçlarına en uygun olanı seçebilirsin. Şimdi teminat detaylarına bakalım.

 • Vefat: Kaza sonucu vefat durumunda sigorta şirketi, sigortalının ailesine ya da sigortalı tarafından belirlenen kişilere poliçe teminatları kapsamında tazminat ödemesi yapar.
 • Sürekli sakatlık: Eğer sigortalı kaza nedeniyle tam veya kısmi sakatlık yaşarsa ferdi kaza sigortası limitleri kapsamında tazminat ödenir. Ani hareketler sonucu fiziki yaralanmalar, yanıklar, böcek sokması gibi kazalar da yaşanan sakatlıklarda bu kapsama dahildir.
 • Tedavi masrafları: Ferdi kaza sigortası kapsamında poliçede yer alan limitlere göre kaza sonucu ihtiyaç duyabilecek tedaviye ilişkin masraflar karşılanır. Doktor ücreti, ilaç, tedavi masrafları vb. sağlık giderleri poliçedeki limitler dahilinde ödenir.
 • 3.şahıs sorumluluk: Ferdi kaza sigortalı kişinin birlikte yaşadığı aile bireyleri, çalışanlar ya da varsa evcil hayvanlarının 3.şahıslara verebilecekleri zararlar yine poliçedeki limitler dahilinde karşılanır.

Ferdi Kaza Sigortasında Avantajlı Ek Hizmetler Nelerdir?

Ferdi kaza sigortası sigortalının kaza sonucu yaşabileceği maddi zararları karşılamasının dışında birçok hediye ek teminat sunar. Bu ek teminatlar sigorta şirketlerine ve ürünlerine göre değişebilir. Aynı zamanda ek teminatların kullanım sınırları da farkılıdır. Kimi ek hizmet yılda bir ya da iki kez kullanım sınırına sahipken kimi sınırsız olarak kullanılabilir. 

Avantajlı ek teminatlar sigortalının çeşitli konularda avantajlı imkanlara sahip olmasını sağlar. Örneğin araç bakımı, çekici hizmeti, diş sağlığı paketi, psikolojik danışmanlık hizmeti, diyetisyen ya da göz muayenesi/taraması gibi alanlarda ek teminat kapsamları vardır. Ek hizmetlerin ücretsiz olması ve indirim fırsatlarıyla sunulması gibi yine farklı kullanım çeşitleri olduğunu da hatırlatalım. Örneğin diyetisyen paketinde ilk seans ücretsiz olurken diğer diyetisyen muayeneleri indirim imkanıyla sunulur. Ya da kaza/arıza durumlarında aracın çekilme hizmeti yılda 1-2 kez ücretsiz olarak sunulurken lastik patlama sonucu lastiğin değiştirilmesi sınırsız kullanım hakkına sahip olabilir gibi.

Sigorta şirketlerine göre değişse de ek hizmetler için aşağıda örnek bir liste paylaşalım:

Araç ile ilgili ek teminatlara örnekler: Kaza, arıza ve benzin bitmesi durumlarında aracın çekilmesi, aracın vinç ile kurtarılması, araç iç-dış yıkama ve dezenfeksiyon hizmeti, periyodik bakım ve araç kiralama hizmeti gibi.

Sağlık ile ilgili ek teminatlara örnekler: Diş sağlığı, psikolojik danışmanlık, diyetisyen, anlaşmalı eczanelerde ilaç indirimleri, ücretsiz göz taraması gibi.

Ek teminatlardan yararlanılabilecek anlaşmalı kurumların da değişebildiğini belirtelim. Poliçedeki ek teminatlardan yararlanılmak istendiğinde sigorta şirketinden bilgi alınarak plan yapılmasında fayda vardır.

Ferdi Kaza Sigortası Ne İşe Yarar?

Günlük hayatta gerçekleşmesi muhtemel riskler göz ardı edilir. Oysa iş kazası, trafik kazası gibi olaylar sonucunda her yıl on binlerce kişi hayatını kaybetmekte veya sakat kalmaktadır. Ferdi kaza sigortası, işte hayatın bu kötü sürprizlerine karşı hem seni hem de aileni korur. Ana teminatları sayesinde vefat ve sürekli sakatlık durumlarında hayatına devam edebilmen için maddi güvence sunar. Sen de ferdi kaza sigortası sayesinde küçük bütçeler harcayarak hayatını güvence altına alabilirsin. 

 • Ferdi kaza sigortası ürününün en temel amacı, hayatın karşına çıkarabileceği risklere karşı maddi ve manevi anlamda seni korumaktır. 
 • İraden dışında gerçekleşen kaza ve yaralanmalarda, devamlı sakatlık ve vefat teminatı sunarak güvence sağlar.
 • Ferdi kaza sigortası sayesinde olası bir kazada meydana gelebilecek sakatlık durumunda poliçede yer alan teminat ve limitler doğrultusunda tazminat ödemesi alabilir, maddi-manevi endişelerini büyük oranda azaltabilirsin. 
 • Kaza sonrası vefat etmen durumunda sigorta poliçesi kapsamında yakınlarına ödeme yapılır bu sayede maddi anlamda rahat etmelerini sağlar. 
 • Kaza durumunda hastane ve tedavi masraflarınızı güvence altına alabilirsin. 

Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları Nelerdir?

Ferdi kaza sigortasının genel şartları kaza sayılan ve sayılmayan halleri, sigortadan hariç durumları, teminat açıklamalarını ve belirli olan limitlerini gibi konuları kapsar. 

Aşağıda ferdi kaza sigortasının maddelerinden öne çıkanları listeledik.

 • Sigorta şirketi poliçe geçerlilik süresi içerisinde sigortalının başına gelecek kazalarda tazminat öder.
 • Ferdi kaza sigortasında kaza ifadesinin anlamı ani ve dışarıdan gelen bir olayın etkisiyle sigortalının vefat etmesi ya da bedeni bir zarara uğramasıdır.
 • Kaza sayılan haller; birdenbire ve beklenmeyen şekilde çıkan gazların solunmasından, yanıklardan ve ani bir hareket sonucu kas ve sinirlerin incinmesinden, yılan veya haşere sokması sonucu zehirlenmelerden, ısırılma ile kuduz sonucu vefat ya da bedeni zararlardan oluşan hallerdir.
 • Kaza sayılmayan haller; her türlü hastalık ve hastalıkla ilgili halin, intihar ve intihara teşebbüsün, sarhoşluğun, sigortanın kapsamına giren bir kazanın gerektirmediği durumda uyuşturucu madde kullanmanın, ilaç ve zararlı madde almanın, yine sigortanın kapsamına giren bir kazanın gerektirmediği cerrahi müdahalenin ve her türlü ameliyatın sonucu vefat veya bedeni zarar halleri.

Ferdi Kaza Sigortası Zorunlu mu?

Ferdi kaza sigortası zorunlu değildir. Kişinin tercihi ile kendini ve yakınlarını beklenmedik bir kaza karşısında teminatlar ile koruma altına almak için yaptırdığı isteğe bağlı bir sigorta çeşididir.

Seyahat acenteleri seyahat turları kapsamında yolcuların her biri için ferdi kaza sigortası poliçesi yaptırmak zorundadır. Bu kural, Türkiye Sigortalar Birliği (TSB) tarafından zorunlu tutulmuştur. Sen de yaşam kaybı ve kalıcı sakatlık teminatlarının yanı sıra kaza sonucu oluşan bütün masraflara karşı ferdi kaza sigortası yaptırabilir ve poliçe kapsamında kaza durumunu karşılayabilirsin.

Ferdi Kazada Sigorta Ne Kadar Öder?

Ferdi kaza sigortasının ödeyeceği tazminat, poliçede belirtilen şartlara ve teminat limitlerine göre değişebilmektedir. Bu nedenle net bir cevap vermek doğru olmaz, sigortanızın şartlarına göre tazminat ödemesi de farklılık gösterir.

Ferdi Kaza Sigortası ve Hayat Sigortası Farkı Nedir?

Ferdi kaza sigortası, hayat sigortası ayrımı hakkında detaylar şöyledir:

 • Hayat sigortası her türlü ölümü teminat altına alır.
 • Ferdi kaza sigortası sadece kaza sonucu vefat riskini teminat altına alır.
 • Hayat sigortası kapsamında sağlık hizmetlerinden hasta olunduğunda yararlanılabilir.
 • Ferdi kaza sigortasında sağlık masraflarının karşılanması için bir kaza sonrasında fiziksel hasar almak gerekir.

Ferdi Kaza Sigortası İptali Mümkün mü?

Ferdi kaza sigortası poliçeni iptal edebilirsin ancak iptal süreci bütün sigorta şirketlerine göre değişebilir. Bu nedenle sözleşmende iptal ile ilgili olan şartları iyice öğrenmeli ve risk durumlarını da göz önünde bulundurmalısın. Ferdi kaza sigortası iptali ile ilgili tüm süreç ve şartlar sigorta sözleşmende yer alır. Eğer iptal işlemin onaylanırsa kalan günler için yaptırdığın primleri ödemelerin hesaplanarak sana iade edilir. 

Ferdi Kaza Sigortası Zamanaşımı Var mı? 

Ferdi kaza sigortalarında kaza geçirdikten sonraki 10 gün içinde sigorta şirketine başvuruda bulunman gerekir. Eğer 10 günü geçirirsen başvurun zaman aşımına girer ve sigorta şirketinden ödeme alamazsın. Bu nedenle kaza sonrasında sigorta şirketinden destek alman büyük önem taşır. 

Ferdi Kaza Sigortası Sorgulama Nasıl Yapılır? 

Ferdi kaza sigortası sorgulama yapabilmek için izleyebileceğin farklı yollar vardır. Poliçeni sorgulayarak poliçenin detaylarını, başlangıç-bitiş tarihlerini, sigorta şirketine ait bilgileri ve tazminat tutarını öğrenebilirsin. Ferdi kaza sigortası sorgulama için aşağıda sıralanan 3 farklı yoldan birini seçebilirsin.

 • E-Devlet ile poliçe sorgulama
 • Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) ile poliçe sorgulama
 • Sigorta şirketin üzerinden poliçe sorgulama

Ferdi Kaza Sigortası Fiyatları 

Ferdi kaza sigorta fiyatları sigorta şirketlerine ve ürün kapsamlarına göre değişebilir. Kaza sonucu verdiği tazminat limiti, avantajlı ek hediye teminatlarının içeriği gibi konular fiyatların farklı çıkmasına neden olabilir. 

Sigortam.net'ten online ferdi kaza sigortası teklifi alarak teminatları ve fiyatları inceleyerek ihtiyaçlarına en uygun poliçeyi seçebilirsin. Hemen yukarıdaki form alanında bilgilerini girerek hızlıca teklif alabilirsin.