Tramer Nedir?

Tramer, Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi Kurumu’nun kısaltılmış ismidir. Tramer, tüm sigorta bilgilerinin toplandığı ve görüntülenebildiği bir sistemdir. Tramer sorgulama işlemi gerçekleştirerek, herhangi bir aracın sigorta bilgilerini, kaza geçmişini ve herhangi bir ağır hasar alıp almadığını kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Tramer’in Görevi Nedir?

Tramer nedir sorusu ile birlikte, tramer ile ilgili en çok merak edilen soru, tramer’in görevinin ne olduğu sorusudur. Tramer’in görevi, araçlarla ilgili sigorta bilgilerini kayıt altında tutarak, gerektiği zaman görüntülenmesini sağlamaktır. Bu sistem sayesinde, sigorta ile ilgili tüm bilgiler tek bir kanaldan görüntülenebilir. Tramer sayesinde, araçla ilgili her türlü bilgiye son derece hızlı bir biçimde ulaşılabilir.

Tramer sorgulama işlemi ile, aracınızla ilgili her türlü bilgiye son derece kısa bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz. Aracın yapmış olduğu kazalar, aracın hasar durumu, aracın sigorta süresi ve poliçe başlangıç-bitiş tarihleri gibi bilgileri tek tıkla görme şansına sahipsiniz.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Tramer İle Neler Sorgulanabilir?

Tramer sorgulama ile birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Tramer sorgulama ile:

  • Trafik poliçesi bilgileri
  • Kasko poliçesi bilgileri
  • Aracın hasar kaydı
  • Kaza tespit tutanağının tutulmasından sonra aracın kusur oranı sorgulanabilecek bilgiler arasındadır.

Tramer sorgulama işlemi yapabilmeniz için, bazı bilgilere sahip olmanız gereklidir. Sigorta şirket, acente ve poliçe numaranızı biliyorsanız, tramer sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Tramer sorgulama ile kasko poliçesi sorgularken, plaka bilgisi ile şasi bilgisini girmeniz yeterli olacaktır.

Tramer ile araç hasar kaydı da sorgulanır. Bunun için de plaka numarası, şasi numarası, motor numarası ve vergi kimlik numarasının bilinmesi gereklidir. Plakadan araç hasar kaydı sorgulama hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Tramer ile Kasko Sigortası Sorgulamak İçin Gerekenler Nedir?

Tramer ile Kasko sigortası sorgulamak için plaka bilgisini ve şasi bilgisini girmeniz yeterli olacaktır.

Tramer ile Araç Hasar Kaydına Nasıl Ulaşılır?

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi üzerinden tramer araç hasar kaydını öğrenmek için birden fazla yöntem vardır. Sigortam360 uygulaması ile internet üzerinden araç hasar bilgilerine ulaşabilirsiniz. Sigortam 360.com web uygulamasına üye olup sorgu adeti aldıktan sonra ile “araç hasar, araç detay ve değişen parça” bilgilerine ulaşabilirsiniz. SBM 5664 SMS uygulaması ile de araç hasar ve değişen parça bilgilerine ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda SBM çağrı merkezi hizmeti ile de hasar bilgilerine erişebilirsiniz. 11890 Alo Hasar çağrı merkezini arayarak aracın plakasını ve şasi numarasını iletmeniz yeterlidir.

Tramer Poliçe Sorgulama Nereden Yapılır?

Tramer poliçe sorgulamasını Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) internet sitesinden online olarak yapabilirsiniz. SBM’nin “Poliçe Sorgulamaları” alanından trafik ve kasko poliçelerinizi sorgulayabilir, poliçenizin son güncel bilgilerine ulaşabilirsiniz. E-devlet üzerinden de poliçe sorgulama yapabilirsiniz. turkiye.gov.tr adresinden “Trafik Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulama (Gerçek Kişi)” sorgulama alanından poliçe ve hasar bilgilerine erişebilirsiniz.

Tramer Belge No Nedir?

Tramer sorgulama işlemini, poliçe numarası ile yapmak istiyorsanız, şirketlerin poliçeleri düzenlerken kullanmış oldukları belge numarasını kullanmanız gereklidir. Tramer belge numaraları, her sigorta şirketinde farklıdır. Belge numarası ile sigortalının bilgileri kolaylıkla bulunabilir.

Tramer Sorgu Ücreti Ne Kadardır?

Tramer sorgu ücreti, yapılan sorgulama işlemine göre değişmektedir. Sigortam 360.com web uygulaması ile internetten hasar kaydı sorgulamada, sorgu adeti ücreti 8,75 TL’dir. 11890 Alo Hasar çağrı merkezini arayarak hasar kaydı sorgulama işleminde müşteri temsilcisi ile yapılan görüşmelerin dakika ücreti 4,75 TL’dir. Bir diğer sorgu yöntemi olan 5664 SMS hasar sorgulama hizmetinin ücreti ise 9,5 TL’dir.

Tramer Sonucu Kaç Günde Belli Olur?

Eksper raporu Tramer sistemine girildikten sonra 1 ila 3 gün arasında sonuçlar belli olur.

Tramer KTT Nedir?

KTT, Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağının kısaltılmış şeklidir. KTT, aracın kazaya karıştığını ve kaza ile ilgili sürücüler arasında tutanak yapıldığını gösterir.

Müşteri Yorumları