Yola Çıkmadan Kaskonu %25'e Varan Meslek İndirimiyle Yaptır

Hemen Kasko Teklifi Alın
Bu bilgiler sana özel teklif hazırlayabilmemiz için gereklidir.

Kasko sigortası yaptırdığınızda farklı oranlarda meslek indiriminden yararlanabileceğinizi biliyor muydunuz?

 

Kaskoda uygulanan mesleki indirim uygulaması sayesinde belirli meslek sahipleri daha düşük prim ödeyerek kasko sigortası yaptırabilirler. Hemşire, uzman çavuş, veteriner, hâkim, savcı, öğretmen, devlet memuru, doktor, öğretim üyesi diş hekimi, mimar, mali müşavir, TSK personeli, anonim şirket çalışanları, mühendis, devlet memuru ve mühendis gibi meslek gruplarına yönelik %25'e varan indirimler, hususi araç kullanımında geçerli olur. Meslek indirim oranları sigorta şirketlerine göre değişebilir, bu nedenle hemen kasko teklifi alarak indirimleri öğrenebilirsiniz.

Mesleki indirim uygulanan kaskonun teminatlarını siz belirleyebilirsiniz. Yani mesleki indirimin teminatlar açısından kaskoya bir etkisi olmaz. Tıpkı normal kaskoda olduğu gibi indirim uygulanmış kaskoda da çarpma, çarpılma, aracın çalınması, yanması, yolda kalma, kaza ya da arıza durumu gibi teminatları içerir. Üstelik dilerseniz ek prim ödeyerek poliçenizin kapsamını genişletebilir, sel ve su baskını, deprem, ihtiyari mali mesuliyet, hukuksal yardım, ferdi gibi olaylara karşı da önlem alabilirsiniz.

Kaskoda meslek indirimi hakkında daha detaylı bilgiye "Kasko Meslek İndirimi" başlıklı sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 

Yola Çıkmadan Neden kasko yaptırmalıyım?

 

1- Çalınma, park halinde çarpılma ya da yangına karşı güvende olursun.

“Ben iyi sürücüyüm, kaza yapmam” diyebilirsin. Ancak kasko ile hırsızlık, park halinde çarpılma ya da aracının yanması gibi senin müdahele edemeyeceğin durumlara karşı aracını tam koruma altına alabilirsin.

2- Dolu, sel ve deprem gibi doğal afetlere karşı aracını koruma altına alırsın.

İklim değişikliği ve ülkemizin deprem kuşağında olması doğal afet riskini oldukça artırıyor. Özellikle son yıllarda sıkça rastlanan dolu yağışlarından aracın etkilense bile kaskonun hasarsızlık indirimini bozmadan onarımını yaptırabilirsin.

3- Mini onarım teminatı ile ufak hasarları düşünmezsin.

Kaskonun mini onarım teminatı ile aracının kaportasında oluşacak küçük hasarlar için artık onarım masraflarını dert etmene gerek yok. Sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu mini onarım servislerinde belirli orandaki küçük hasarları ücretsiz olarak yaptırabilirsin.

4- Küçük gibi görünen hasarların maliyeti kaskodan daha pahalı olabilir.

Özellikle trafik yoğunluğunun fazla olduğu yerleşim yerlerinde tampon ya da ayna kırılması gibi hasarlarla sıkça karşılaşılabilir. Özellikle parça maliyetlerinin artması nedeniyle küçük gibi görünen hasarların onarımı kaskoya ödeyeceğin tutardan çok daha büyük maliyetlere neden olabilir. 

5- Kaskonun yüksek İMM teminatı seni büyük masraflardan korur.

Çift taraflı bir kazaya karışman ve kusurlu tarafın senin olman durumunda, karşı tarafın aracının onarım masrafı 100.000 TL’ye kadar trafik sigortası İMM teminatı ile karşılanır. Eğer kaskon varsa bu tutarın üstünde kalan kısmı kasko poliçenin İMM teminatı ile ödenir.